Oldalak: 1 ... 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 [137] 138 139 140 141 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 349868 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #2040 Dátum: 2019. Augusztus 03. - 17:49:21 »

Köszönöm szépen mindenkinek!
 Emelem  Emelem  Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
nicsa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84



« Új üzenet #2041 Dátum: 2019. Augusztus 07. - 09:46:32 »

Tisztelt Vadásztársak!

Olyan társaságot, területet keresek, ahol a sakál és egyéb dúvad jelentős károkat okoz, és ezt szeretnék mérsékelni.
Harmadmagammal Győrből előre egyeztetett időpontban szívesen elutaznánk, akár egy péntek-szombat-vasárnapi időszakra és kiülnénk estétől reggelig az arra érdemes területre.
Részünkről az üzemanyag és a szállás költség lenne a befektetni kívánt összeg, természetesen nem üres kézzel érkeznénk a leendő vendéglátóinkhoz! Mosolyog)

Köszönettel várom megkeresésüket!

Csaba
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2042 Dátum: 2019. December 29. - 10:35:30 »

 :Mosolyog Fejvakarás

https://index.hu/belfold/2019/12/28/sakal_olt_meg_egy_vizslat_dorozsman/
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #2043 Dátum: 2019. December 29. - 14:26:47 »

Ezt nekem is magyarázni kéne mert nem akarom elhinni ! De már azt is tudom minden megtörténhet sőt az ellenkezője is !

Ha valaki ott volt vagy többet tud a dologról az megírhatná !
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #2044 Dátum: 2019. December 29. - 14:42:20 »

Engem is meglep a dolog, de mi más lehetett volna. Gondolom egy pitbullt nem néznek sakálnak.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2045 Dátum: 2019. December 29. - 21:18:23 »

Komoly kutyákat láttam már küzdeni. Sajnos vadászkutyákat is. Ez a dolog értelmezhetetlen számomra. Az hiszem vitát generálna,ha a vizslákról általam /általában/ kialakult elvárásrendszert itt elkezdeném boncolgatni.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #2046 Dátum: 2019. December 30. - 09:07:08 »

Nem küzdelem volt. A sakál csak odakapott és elszaladt. Csak a harapás eltalálta a gégefőt, ami a harapás okozta sokktól lezárt és a kutya megfulladt.

Szóval nem az a klasszikus fojtás volt. Ahhoz percek kellenek, ennyi idő alatt meg akár oda is lehetett volna futni hozzájuk, de itt nem ez történt.

Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy a sakál tiszta vérű sakál volt vagy sakál-kutya hibrid, de ezt nem fogjuk megtudni, de nem lenne jó, ha nálunk is kialakulna egyfajta coywolf.

https://444.hu/2015/10/31/coywolf-a-szemunk-lattara-szuletett-egy-uj-farkasfaj-es-mar-egymillio-van-belole
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2047 Dátum: 2019. December 30. - 10:49:40 »

Ezt nekem is magyarázni kéne mert nem akarom elhinni ! De már azt is tudom minden megtörténhet sőt az ellenkezője is !

Ha valaki ott volt vagy többet tud a dologról az megírhatná !
Emelem
Szerintem nem meglepő a dolog.
Nem is olyan messze ettől a helytől, 2-3 éve szintén apróvadhajtáson német vizslával verekedett össze egy sakál. Vadőr cimborámnak csővégről kellett agyonlőnie (a sakált Kacsint).
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2048 Dátum: 2019. December 30. - 12:56:09 »

Emelem
Szerintem nem meglepő a dolog.
Nem is olyan messze ettől a helytől, 2-3 éve szintén apróvadhajtáson német vizslával verekedett össze egy sakál. Vadőr cimborámnak csővégről kellett agyonlőnie (a sakált Kacsint).
 Wave
Pláne. Azonnal kizárnám tenyésztésből azt a németvizslát,amelyik nem bírja magát megvédeni.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2049 Dátum: 2019. December 30. - 16:11:17 »

Emelem
Szerintem nem meglepő a dolog.
Nem is olyan messze ettől a helytől, 2-3 éve szintén apróvadhajtáson német vizslával verekedett össze egy sakál. Vadőr cimborámnak csővégről kellett agyonlőnie (a sakált Kacsint).
 Wave

Ez szerintem normális!  A vizsláim 2 rókát is lefojtottak vadászéletem során, macskáról, nem is beszélve.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #2050 Dátum: 2019. December 30. - 17:57:03 »

Nem küzdelem volt. A sakál csak odakapott és elszaladt. Csak a harapás eltalálta a gégefőt, ami a harapás okozta sokktól lezárt és a kutya megfulladt.

Szóval nem az a klasszikus fojtás volt. Ahhoz percek kellenek, ennyi idő alatt meg akár oda is lehetett volna futni hozzájuk, de itt nem ez történt.

Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy a sakál tiszta vérű sakál volt vagy sakál-kutya hibrid, de ezt nem fogjuk megtudni, de nem lenne jó, ha nálunk is kialakulna egyfajta coywolf.

https://444.hu/2015/10/31/coywolf-a-szemunk-lattara-szuletett-egy-uj-farkasfaj-es-mar-egymillio-van-belole

Köszi szépen !

Én is arra tippeltem egyből , hogy klasszikus fojtás nem lehetett ahhoz rövid volt az idő . Akkor ez egy szerencsétlen véletlen volt . Sajnálom a kutyát (mert mindet kedvelem , szeretem ) de ez legyen intő jel mindenki számára .

Arról már hallottam , hogy kotorékban fojtottak már le jagdot is de ez az első vizslás hír !

Üdv az Ogre
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2051 Dátum: 2019. December 30. - 19:23:15 »

Pláne. Azonnal kizárnám tenyésztésből azt a németvizslát,amelyik nem bírja magát megvédeni.

 Emelem

 Fejvakarás A vizslatenyésztéshez nem értek.  Vállat von
De azért egy megtermett sakál testre majd' akkora, mint egy vizsla. Szerintem egy vadon élő állat jóval erősebb, "edzettebb", mint egy ugyanakkora háziállat.
Lehet, hogy a vizsla meg tudja magát védeni, de nem egy sima meccs.
Mindenesetre jobb vigyázni.  Lő

 Wave

Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #2052 Dátum: 2019. December 30. - 19:24:47 »

Emelem

 Fejvakarás A vizslatenyésztéshez nem értek.  Vállat von
De azért egy megtermett sakál testre majd' akkora, mint egy vizsla. Szerintem egy vadon élő állat jóval erősebb, "edzettebb", mint egy ugyanakkora háziállat.
Lehet, hogy a vizsla meg tudja magát védeni, de nem egy sima meccs.
Mindenesetre jobb vigyázni.  Lő

 Wave



Balázs szabolcsi vizslában gondolkodik. Ha olyasforma a sakál, baszhatjuk..  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2053 Dátum: 2019. December 30. - 19:29:42 »

Balázs szabolcsi vizslában gondolkodik. Ha olyasforma a sakál, baszhatjuk..  Ördög
Akkor legközelebb már a hajtókat enné...  Röhög
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #2054 Dátum: 2019. December 30. - 19:56:09 »

Emelem

 Fejvakarás A vizslatenyésztéshez nem értek.  Vállat von
De azért egy megtermett sakál testre majd' akkora, mint egy vizsla. Szerintem egy vadon élő állat jóval erősebb, "edzettebb", mint egy ugyanakkora háziállat.
Lehet, hogy a vizsla meg tudja magát védeni, de nem egy sima meccs.
Mindenesetre jobb vigyázni.  Lő

 Wave



Pontyosan Mr9mm+ , pontyosan !

A sakálban nem érzem magam jártasnak viszont farkas vs. pásztorkutyák cituációban elég jó rálátásom van . A farkas (feltételezem a sakál is ) akar és tud is ölni ez a mai kutyákból 99.9%-ban hiányzik csak és kizárólag tanulás útján tudják elsajátítani de sosem lesznek olyan hatékonyak mint a ragadozók . Miért ? Mert evolúciós és szocializációs hiányosságuk van . Az evoluci a domesztikációval megnyirbálta az ebeket elég rendesen , a fogazatuk sokkal gyengébb , a harapásuk szint úgy , a farkas izomzata nem savasodik a kutyáé igen , a farkas szív és tüdő kapacitása nagyságrendekkel a kutya felett áll az intelligenciája pedig sokszorosa a kutyáénak . A szocializációja pedig ritka kivételtől eltekintve ( ne nézzük normálisnak a harci kutyákét) nem tartalmazza magát az ölést annak minden velejárójával .

Szóval egy 40-45kg-os átlagos farkas bármikor (normál helyzetben) ledarál egy akármilyen átlagos akár dupla súlyú pásztorkutyát (persze a pásztorkutya feladat nem a ragadozók megölése hanem az olyan helyzet fent tartása , hogy a ragadozónak kockáztatnia keljen a sérülését  - a természetben a sérülések nagy része halállal végződik- és ezt nem akarja egyik ragadozó sem ) .

Na most mi a helyzet sakál ügyben . Itt nem játszhatnak a pásztorkutyák . A vadász kutyáink közül csak a kopók , vérebek és az airedale terrier van azon képességek fizikális birtokában , hogyha megtanul ölni akkor egy sakált le tud fojtani (a falka ellen persze nincs esélye egyiknek se ) . A vizslától szerintem nem várható el max egy róka lefojtása . A kistestű terriereink meg csak falkában tudnának megbirkózni a sakállal . A tacsikáink és egyéb kutyáink esélytelenek . A kiképzett orosz , afgán , perzsa , magyar agaraink alkalmasak rá de a sakál nem nagyon szereti a nyílt harcteret !

Szóval ezt szoknunk kell !

Üdv az Ogre
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
Oldalak: 1 ... 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 [137] 138 139 140 141 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: