Oldalak: 1 ... 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 [131] 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 348646 alkalommal)
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1409



« Új üzenet #1950 Dátum: 2018. Február 04. - 12:30:33 »

Nem olyan egyszerű a sakál vadászata, mint feltételezik.

Mi Tolnában 7-8 éve hallgatjuk az üvöltését.
Csapdával 2 éve sikerült fogni az első kettőt, majd tavaly megint kettőt.
Az idei szezonban már tízet LŐTTÜNK.
Vajon akkor mennyi lehet már, ha így berobbant?
Cserébe az őz pedig eléggé eltűnt.
Próbálkoztunk dögtérrel, sikertelenül. (A jogszabályi környezetet a témában ne is firrassuk). A csapdába is hetven róka jutott 2 sakálra, ez jelzi a dolog nehézségi fokát.

 Emelem
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1951 Dátum: 2018. Február 04. - 13:04:26 »

Ha elolvastad amit idéztél akkor láthatod hogy nem gondolom . Nem gondolom hogy csak a hivatásos vadász de hogy ki kell vegye a részét belőle az biztos .
Csapdával is sikerült már jópárat fogni és lehet kísérletezni különböző módszereket kipróbálni. Lehet nyitott kaput döngetek de a kamara szervezhetne célirányos értekezleteket gyakorlati bemutatókat stb.   Emelem

Nem konkrétan neked szántam, csak a te hozzászólásodon keresztül kapcsolódtam be a beszélgetésbe. Megkövetlek, hamut szórok a fejemre, megtépázom a ruhámat, de ha megengeded előbb levetem az armani öltönyömet. Egyébkét igazad van, mea culpa!
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1952 Dátum: 2018. Február 04. - 13:48:02 »

... És így megpróbálni a rókatetemet, vagy esetleg a sakáltetemet. ....

Ezt nem értem!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #1953 Dátum: 2018. Február 04. - 13:58:06 »

Hát, csak halkan mondom, hogy a sok dögteres vadászat után nekem rókára a lenyúzott rókatetem hozta a legjobb eredményt. Nem, mintha más vad/állat maradványaira nem jönne a róka, de valamiért, ha rókatetem volt kinn, az feltűnően hamarabb eredményt hozott. Ne várjatok most tudományos magyarázatot, én csak azt írom, ami van. Talán a sakálnál is működne a rókatatem jobban, mint más? De halkan mondom csak... S.Peti
El tudom képzelni, hogy a róka tetem jól működik sakálnál is.
Első sakálomat is róka dög mellett lőttem.
A sakál nem csípi a rókát, megjelenésük után a rókák létszáma jelentősen csökkent.
Első időkben, hangjuk hallatára az őzek valóban zavartan viselkedtek, rendszeresen találkoztam gida nélküli sutával amit a sakál számlájára írtam.
Egy idő után ez a jelenség megszűnt, az őz megtanult velük együtt élni.
Megfigyelésem alapján a legnagyobb kárt a vaddisznó szaporulatában okoznak. Tanuja voltam hogyan válasz le egy 100 kilós kocától malacot.
Többször is talátam 10-15 kilós malac szétmarcangolt tetemét, ami körül a sakálnyom egyértelműen azonosítható volt.
Az elszaporodása, puskával szerintem nem megoldható, viszont erre a legnagyobb esélye a hivatásosoknak van.
Munkaidőben megszerezhető 4-5 ezer forintos lődíj csodákra képes.

Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1954 Dátum: 2018. Február 04. - 18:39:40 »

Üdv Attila! Kicsit feljebb írtam, hogy a rókatetem hogyan működött a dögtéren. Arra értettem.  Emelem

Bocsi, valahogy átsiklottam rajta!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1955 Dátum: 2018. Február 04. - 19:21:03 »

az őz megtanult velük együtt élni.
Megfigyelésem alapján a legnagyobb kárt a vaddisznó szaporulatában okoznak.



Itt inkább pont fordítva van. Két kezem elég hozzá, hogy megszámoljam hány őzet láttam idén a területen. Disznónál már nem venni észre, hogy a szaporulat kevesebb lenne.
Múltkor hazafelé jövet láttam egy rókát kilépni egy gyalogakác csíkból. Jött utána még valami. Koslatás miatt azt hittem, hogy a párja, de egy sakál volt. Együtt jöttek ki ugyanazon a váltón. Érdekes volt. A sakált nem akartam elengedni, de mire elővettem a tokból a puskát elléptek ugyanoda vissza.
Naplózva

Üdv! Viko.
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #1956 Dátum: 2018. Február 04. - 23:50:40 »

A dögszóró sakálnál az első lövésig, vagy hibázásig működik. Utána nem jön rá, mert megtanulja hogy ott baj lehet. A csapdákat is le kell kezelni.
A hívóhanggal is ezt tapasztaltam, az újdonságra jött, utána azon a területrészen többet ez nem működött.
Tavasszal, ha lesz lehetőségem, akkor a csapahúzással fogok próbálkozni.
Még annyit szeretnék hozzáfűzni, nekem a legtöbb szerencsés elejtésem a térdig érő szója, kukorica táblában sunnyogó fiatal egyedekkel volt.
Szintén szóján sikerült egy nagyon nagy szukát lőni, még 3-4 évvel ezelőtt. Annak az volt az érdekessége, hogy nyúlsirámra 3-400 méterről sikerült behívni.
Egyszer sikerült szórón lőni, ott az őzek csipegettek, aztán hirtelen tepertek el, majd őkelme elfoglalta a szórót és kiült a közepére. /Ej de szép is volt, tiszta hó volt minden, Ő volt az első  Emelem/
Amikor nagy a takarás, akkor nem találkozok velük, és ezt követi a tarlós korszak. Na tavaly megadatott. 5-6 sakál egy 50 ha-os tarlón, párosával egymástól kellő távolságban.
A párok összejátszottak és egymás felé hajtottak, keresztezték egymás útját és a szélen ismét egymás felé fordultak.
Ezt volt szerencsém 20-30 percig nézni kb 1500 szúnyoggal 35C-ban. Itt is sikerült 1-et elkapni.
Az biztos, hogy ez puskával /vadásziasan/még csak nem is gyéríthető, mert amennyit lőnek, annál nagyobb a szaporulat.
Akik mélyebben foglalkoznak a témával, majd kifejtik, hogy mikor van az a pont, hogy  a család egyben marad, és a fiataloknak már nincs hova elindulni, mert telített a szomszédos terület.
Na mikor ez bekövetkezik, akkor jön az igazi nagy baj.
Mindenkinek sok kitartást, és elszántságot kívánok  a vadászatához!


Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1957 Dátum: 2018. Február 05. - 11:11:17 »

Szépen búcsúzott az 5,6x57-es Krico  Vadász Táncol

Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1958 Dátum: 2018. Február 05. - 18:11:17 »

Szépen búcsúzott az 5,6x57-es Krico  Vadász Táncol


Szépen búcsúzott az 5,6x57-es Krico  Vadász Táncol


Gratulálok András!
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1959 Dátum: 2018. Február 05. - 18:13:40 »

Szépen búcsúzott az 5,6x57-es Krico  Vadász Táncol


Gratulálok!  Emelem
Naplózva

Üdv! Viko.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1960 Dátum: 2018. Február 06. - 11:18:33 »

https://vadaszapro.net/reszletek/283580/aranysakal-vadaszat

Sziasztok. Nem reklámnak szánom, semmi közöm hozzá, de gondoltam hátha van kedve valakinek. Nekem például lenne, de nem érek rá.
Üdv
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1961 Dátum: 2018. Február 06. - 11:34:24 »

https://vadaszapro.net/reszletek/283580/aranysakal-vadaszat

Sziasztok. Nem reklámnak szánom, semmi közöm hozzá, de gondoltam hátha van kedve valakinek. Nekem például lenne, de nem érek rá.
Üdv

Egyszer voltam hasonlón, ott akkor mentek világgá, amikor az elállókat letették. Utána jót sétáltunk.
Bár ha olyan a terület, hogy van sakál+ fedezék bőven, talán nem lép meg hamar.  Vállat von
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1962 Dátum: 2018. Február 06. - 11:50:36 »

Egyszer voltam hasonlón, ott akkor mentek világgá, amikor az elállókat letették. Utána jót sétáltunk.
Bár ha olyan a terület, hogy van sakál+ fedezék bőven, talán nem lép meg hamar.  Vállat von
Nem nagyon értek a sakálhoz, de biztos meg lehet oldani, ha a jogosult ért hozzá, és eléggé ismerik a területet.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #1963 Dátum: 2018. Február 06. - 13:34:31 »

Nem nagyon értek a sakálhoz, de biztos meg lehet oldani, ha a jogosult ért hozzá, és eléggé ismerik a területet.
Én valahogy úgy csinálnám, hogy a vadászokat 8.00 körül a lehető legkisebb zajjal, a meghajtandó területeket messze kikerülve,
kizárólag autót használva lehetőleg a leshelyekig szétraknám.
Megpróbálnám a lehető legnagyobb területet lefogni, és kihasználnám a max. 25-ös létszámot.
Aztán indítanám a terelőket, de nem ordítozva állat módjára, hanem az Öhm Laciék módszerével, a csörgős deszkákkal.
A hajtósorba is tennék puskát, olyant is aki végig megy velük, meg több olyant is, aki megfelelő helyen szépen csendben visszamarad.
Élvezetes, jó vadászatot lehetne csinálni, úgy gondolom 👍
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1964 Dátum: 2018. Február 06. - 13:47:13 »

Én valahogy úgy csinálnám, hogy a vadászokat 8.00 körül a lehető legkisebb zajjal, a meghajtandó területeket messze kikerülve,
kizárólag autót használva lehetőleg a leshelyekig szétraknám.
Megpróbálnám a lehető legnagyobb területet lefogni, és kihasználnám a max. 25-ös létszámot.
Aztán indítanám a terelőket, de nem ordítozva állat módjára, hanem az Öhm Laciék módszerével, a csörgős deszkákkal.
A hajtósorba is tennék puskát, olyant is aki végig megy velük, meg több olyant is, aki megfelelő helyen szépen csendben visszamarad.
Élvezetes, jó vadászatot lehetne csinálni, úgy gondolom 👍

Igen, remélem valamikor lesz benne részem. Érdekel pl. a rémzsinór használata, jól működhet nádas- szántóföld határán kihúzva.
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Oldalak: 1 ... 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 [131] 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: