Oldalak: 1 ... 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 [130] 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 348598 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #1935 Dátum: 2018. Február 03. - 12:58:53 »

Nem gondolom úgy, hogy az emberi fajnak arra kellene törekednie, hogy a természetben bármit kiirtson.
Az, hogy a táplálékpiramis tetején tanyázva igyekszünk minden konkurenciát kontroll, esetleg nyomás alatt tartani, úgy gondolom, hogy természetes igény a részünkről.
A jelenleg hazánk területén élő vadállománynak egészen biztosan nem kárára, sokkal inkább hasznára válik egy normális létszámú predátor közösség,
kezdve a rókával, aztán a sakál és a farkas, esetleg helyenként a barnamedve jelenléte sem ördögtől való.
(Mint abszolút értelemben tájidegen fajok, pl. mosómedve, nyestkutya megtelepedését nem szabad eltűrni, azokat lehetőleg vissza kell szorítani eredeti élőhelyükre,
habár ebben a kérdésben is vannak erősen más irányú vélemények, mondván az élőhelyi viszonyok változását a populációk lekövetik, és ez természetes folyamat)
De semmiképp sem olyan módon, hogy okkal-ok nélkül vadászati tilalommal védve mindet, aztán majd csak akkor kiáltva a vadászok
segítségéért, ha már nagy a baj.
Mert pl. a sakállal ez volt a helyzet, nem is olyan régen, még fővesztés terhe mellett volt védve, most pedig vannak területek, ahol "vérdíj" jár érte.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1936 Dátum: 2018. Február 03. - 13:05:03 »

Nemrég a facés predátor oldal vezetője is csak az infrát meg a lézert nevezte ki megmentőnek. El is szontyolodtam ezen.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #1937 Dátum: 2018. Február 03. - 13:25:46 »


"Visszatért hozzánk végre egy ragadozó emlős, és lődíjat adnak érte. Hol a szent szarban élünk emberek!!?? Hol vannak ilyenkor a sötétzöldek!!?? Minden be van kerítve már az országban, mert annyi a vad, hogy erdőn mezőn nem lehet nélküle termelni semmit! Mindezt egy okból: néhány ezer ember "úri sport" iránti beteg vágya kielégítése céljából. Ennél betegebb videót még nem láttam. Igen, szegény, szerencsétlen kis állatok, zömében nem a természetes ellenségetek gyomrában végzitek, hanem puskával, nyíllal gyilkolnak meg Bennetek; legrosszabb esetben, pedig néhány felbőszült, de elmebeteg gazda csapdájában haltok kínhalált... Régen URAK vadásztak. Ma politikusok, újgazdagok: söpredék."

"Ez a természet rendje, az embernek semmi joga beleszólni. Amúgy az ember is vadássza az őzeket stb. Neki gondolom lehet, neki mindent lehet. Még nehogy már hősök legyetek mert állatokat öltök..."


A 318 megosztásból gondolom legalább 100 valami sötétzöld oldalon landolt, hasonló gondolatmenet kíséretében. Nagyjából arra jó egy ilyen videó, hogy megerősítse azt a hitet, hogy azért nincs az országban nagyragadozó, mert az irígy vadászok kiirtják.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1938 Dátum: 2018. Február 03. - 13:29:03 »

Nemrég a facés predátor oldal vezetője is csak az infrát meg a lézert nevezte ki megmentőnek. El is szontyolodtam ezen.

  Fejvakarás  Észak Amerikában érdekes módon használják - dúvadirtásra . Vajon miért ? Szerintem azért mert másként nem boldogulnak egyes fajokkal . Nálunk is nevén kéne nevezni a dolgokat és a racionális intézkedéseket megtenni de CSAK AZT CSAK ARRA és CSAK ADDIG ! Nyugodtan kövezzetek meg érte de ha másként nem lehet boldogulni bizonyos fajokkal akkor ez még mindig jobb mint a méreg , hurok ,........ stb.  Bátya leírnád hogy mennyi aranysakált sikerült már lőnöd ? .............................. Ja annyit akkor hogyan akarod apasztani (nem kipusztítani)  Én bizonyítottan 2 sakált hoztam terítékre pedig sokat vagyok a területen és sokszor hallom őket szóval sok van     de  Vállat von  .
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #1939 Dátum: 2018. Február 03. - 14:20:28 »

 Fejvakarás  Észak Amerikában érdekes módon használják - dúvadirtásra . Vajon miért ? Szerintem azért mert másként nem boldogulnak egyes fajokkal . Nálunk is nevén kéne nevezni a dolgokat és a racionális intézkedéseket megtenni de CSAK AZT CSAK ARRA és CSAK ADDIG ! Nyugodtan kövezzetek meg érte de ha másként nem lehet boldogulni bizonyos fajokkal akkor ez még mindig jobb mint a méreg , hurok ,........ stb.  Bátya leírnád hogy mennyi aranysakált sikerült már lőnöd ? .............................. Ja annyit akkor hogyan akarod apasztani (nem kipusztítani)  Én bizonyítottan 2 sakált hoztam terítékre pedig sokat vagyok a területen és sokszor hallom őket szóval sok van     de  Vállat von  .
Nyilván a törvénytisztelő magyar vadász csak arra és csak addig használná... Fejvakarás
Most, amikor tilos, most is vidáman használja a sok síszer köcsög, hogy baszná telibe az anyját mindahány... Nem
Racionális intézkedésekre elsősorban ott lenne szükség, hogy az ilyen, a törvényeket magasról leszaró, mindenhol kiskaput kereső és vélt előjogaiért pofátlanul ágáló köcsögök egy életre elbúcsúzhassanak a fegyvereiktől...aztán ha a törvényeknek már lesz valami minimális visszatartó erejük, akkor talán el lehet gondolkodni a "megfelelő eszközt a megfelelő feladatra" dolgon. De akkor sem mindenkinek.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1940 Dátum: 2018. Február 03. - 15:18:27 »


Racionális intézkedésekre elsősorban ott lenne szükség, hogy az ilyen, a törvényeket magasról leszaró, mindenhol kiskaput kereső és vélt előjogaiért pofátlanul ágáló köcsögök egy életre elbúcsúzhassanak a fegyvereiktől...aztán ha a törvényeknek már lesz valami minimális visszatartó erejük, akkor talán el lehet gondolkodni a "megfelelő eszközt a megfelelő feladatra" dolgon. De akkor sem mindenkinek.

Ha addig kell várni amíg mindenki törvénytisztelő lesz élükön a politikusokkal akkor hosszú jövő vár itt a sakálok tömegére .

Nem félek attól hogy manapság ilyesmit bevezetnek de szerinted hogy kéne elosztani hogy ki használhat ilyen eszközt és ki nem ?  Tudom első reakció hogy a hivatásos de szerintem az kevés. - Akkor aki már bizonyított - Na de az nem jó mert a gazdagja majd akkor akar sakált (disznót) lőni - hiszen csak "erre várt és eddig azért nem tudott lőni mert nem volt eszköz hozzá "   Rííí
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1941 Dátum: 2018. Február 03. - 15:23:26 »

Nyilván a törvénytisztelő magyar vadász csak arra és csak addig használná... Fejvakarás
Most, amikor tilos, most is vidáman használja a sok síszer köcsög, hogy baszná telibe az anyját mindahány... Nem
Racionális intézkedésekre elsősorban ott lenne szükség, hogy az ilyen, a törvényeket magasról leszaró, mindenhol kiskaput kereső és vélt előjogaiért pofátlanul ágáló köcsögök egy életre elbúcsúzhassanak a fegyvereiktől...aztán ha a törvényeknek már lesz valami minimális visszatartó erejük, akkor talán el lehet gondolkodni a "megfelelő eszközt a megfelelő feladatra" dolgon. De akkor sem mindenkinek.

Itt semmilyen törvénynek nincsen visszatartó ereje, miért pont a vadászati, vagy fegyver törvényektől  várod ezt?  Mosolyog Különben is, pont a "nagyjaink" zöme enged meg magának mindent. Mondjuk, a legtöbbtől nem csak a puskát venném el, hanem a levegőt is. 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1942 Dátum: 2018. Február 03. - 17:14:59 »

Sajnos, ha bármilyen okból is engedélyeznék az éjjellátós vadászatot, akárcsak a hivatásosok részére, akkor az már valamilyen szinten legálissá válna. Akkor már a vadászboltok is nyíltan árulhatnák az ilyen céloptikákat, ,,pénz" lenne benne, újabb bevételi forrás. Olaj lenne a tűzre. És onnan már csak egy lépés, hogy mindenki számára engedélyezetté váljon. A hazai emberi mentalitást nézve meg nem volna valami fényes a jövőkép ezek után. Így sem az. De az is biztos, hogy a sakál vadászata talán a legnehezebb a vadjaink közül, és állomány szabályozása kemény diócska. Arra azért kiváncsi lennék, ha engedélyeznék az éjjellátót ,,sakálozni", akkor mennyivel lenne több a hazai terítéke a fajnak, illetve mennyivel nőne az éjszakára beíratkozók száma a sakálos területeken, vagy akár ott, ahol sakál még nincs. Nem általánosítva, mert azért akadnak kivételek, de ismerve a többség, (igen, sajnos a többség) hozzáállását, az éjjellátót nem sakálra használná, mert még annak megpillantásakor is inkább kivárná a ,,komolyabb" vadat. Mondom, nem általánosítgatás ez, de sajnos ez van, ha tetszik, ha nem. Én többet ismerek, akitől végleg elvenném a fegyvertartásit, mint akitől nem. De, ugye én ilyen témákban amúgy is ,,szélsőséges" vagyok, úgyhogy másnak más véleménye is tiszteletben tartandó részemről.  Emelem

Bocs, de nemigen találsz a neten jelenleg olyan vadászboltot, ahol nem árulják nyíltan. A többivel egyetértek
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1943 Dátum: 2018. Február 03. - 17:22:42 »

Az éjjellátó és a hőkamera megosztó dolog, én is ellenzem, de sokat nem lehet tenni ellene. Viszont a sakált puskával, (direkt nem vadászatot írtam, mert számomra, ha sötétben lelövök valamit az nem az) csak ezen eszközök segítségével lehet érzékelhetően megritkítani.
Itt is téma volt, a vadászlapban is és a Predator Control csoportban is, a lábodi kolléga, aki tavaly közel 300 sakált lőtt ilyen eszközökkel plusz sípokkal, éjjel, nagy részt etetőhelyeken.
Ehhez nem igazán tudás kell, hanem elsősorban sakál, megfelelő mennyiségű idő, kitartás, türelem, ami nekem nem lenne ennyi és éjszakai célzóeszközök. Ennyi sakál után még mindig sikeresen lövi őket. Ez azért kicsit rámutat arra, hogy valójában mekkora a baj sakál téren. Sokkal nagyobb létszámban vannak jelen, mint a becsült állomány, mégis ritkán látni.
Ő egy példa arra, hogy jó dologra is lehet használni az éjjellátót és a hőkamerát.
Hogy mi fejenként lövünk évi 10-20 sakált a területen normál vadászat közben, lővilágban, az nagyon kevés.
Ennek ellenére nem engedélyezném az éjjellátót mindenkinek.
Valami olyasmi lenne a megoldás, hogy csak hivatásos vadász tarthat és kizárólag egy darabot, amit ugyanúgy be kellene jegyeztetni, mint a fegyvereket.
Naplózva

Üdv! Viko.
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1944 Dátum: 2018. Február 03. - 17:36:57 »

Hát az kemény. Nem gondoltam volna, hogy árulják, ez még nem tűnt fel. Végül is nem engedélyköteles. Na, akkor mégsza.abb a helyzet, már nem csak feketén lehet venni.

Legfeljebb odaírja, hogy a vadászati törvény által nem engedélyezett  Hány
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1945 Dátum: 2018. Február 03. - 19:40:01 »

.................
Ennek ellenére nem engedélyezném az éjjellátót mindenkinek.
Valami olyasmi lenne a megoldás, hogy csak hivatásos vadász tarthat és kizárólag egy darabot, amit ugyanúgy be kellene jegyeztetni, mint a fegyvereket.


 Az kivitelezhetetlen, hogy csak bizonyos embereknek, csoportoknak engedélyezzék.  Te el tudod képzelni, hogy ha a vadőrök kaphatnak, akkor a főhajjakendelvtársak nem szereznék meg maguknak az engedélyt? Egyébként is, egyetlen csoportról sem, így a vadőrökről sem lehet kijelenteni, hogy ők bizony mindnyájan olyan becsületesek, hogy nem fogják másra használni, vagy nem adja át másnak pl. ha a munkaadó gazda kéri !
Én céltávcsőként senkinek sem engedélyezném.   
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1946 Dátum: 2018. Február 03. - 23:21:27 »

Az éjjellátó és a hőkamera megosztó dolog, én is ellenzem, de sokat nem lehet tenni ellene. Viszont a sakált puskával, (direkt nem vadászatot írtam, mert számomra, ha sötétben lelövök valamit az nem az) csak ezen eszközök segítségével lehet érzékelhetően megritkítani.
Itt is téma volt, a vadászlapban is és a Predator Control csoportban is, a lábodi kolléga, aki tavaly közel 300 sakált lőtt ilyen eszközökkel plusz sípokkal, éjjel, nagy részt etetőhelyeken.
Ehhez nem igazán tudás kell, hanem elsősorban sakál, megfelelő mennyiségű idő, kitartás, türelem, ami nekem nem lenne ennyi és éjszakai célzóeszközök. Ennyi sakál után még mindig sikeresen lövi őket. Ez azért kicsit rámutat arra, hogy valójában mekkora a baj sakál téren. Sokkal nagyobb létszámban vannak jelen, mint a becsült állomány, mégis ritkán látni.
Ő egy példa arra, hogy jó dologra is lehet használni az éjjellátót és a hőkamerát.
Hogy mi fejenként lövünk évi 10-20 sakált a területen normál vadászat közben, lővilágban, az nagyon kevés.
Ennek ellenére nem engedélyezném az éjjellátót mindenkinek.
Valami olyasmi lenne a megoldás, hogy csak hivatásos vadász tarthat és kizárólag egy darabot, amit ugyanúgy be kellene jegyeztetni, mint a fegyvereket.

Két területen vadásztam eddig rendszeresen. Egyik helyen sem volt ragadozó nyomás. Egyik helyen a Tisza áradása rendezi le a dolgokat,másik helyen a "nincs más" hozzáállás. Ahhoz,hogy bődületes mennyiséget lőjön a kolléga,hagyni kellett,hogy elszaporodjon. Szerintem. Stefi! Nem lőttem még sakált!  Ahogy látom,nálunk nincs.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1947 Dátum: 2018. Február 04. - 06:38:48 »

Két területen vadásztam eddig rendszeresen. Egyik helyen sem volt ragadozó nyomás. Egyik helyen a Tisza áradása rendezi le a dolgokat,másik helyen a "nincs más" hozzáállás. Ahhoz,hogy bődületes mennyiséget lőjön a kolléga,hagyni kellett,hogy elszaporodjon. Szerintem. Stefi! Nem lőttem még sakált!  Ahogy látom,nálunk nincs.
Nna van itt...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1948 Dátum: 2018. Február 04. - 10:33:36 »

Ha addig kell várni amíg mindenki törvénytisztelő lesz élükön a politikusokkal akkor hosszú jövő vár itt a sakálok tömegére .

Nem félek attól hogy manapság ilyesmit bevezetnek de szerinted hogy kéne elosztani hogy ki használhat ilyen eszközt és ki nem ?  Tudom első reakció hogy a hivatásos de szerintem az kevés. - Akkor aki már bizonyított - Na de az nem jó mert a gazdagja majd akkor akar sakált (disznót) lőni - hiszen csak "erre várt és eddig azért nem tudott lőni mert nem volt eszköz hozzá "   Rííí

Ugye nem gondoljátok komolyan, hogy ezt is a vadőrnek kellene megoldani? A rókapopuláció alakulása jól mutatja a helyzetet, azt sem lehet puskával kordában tartani. A sakált sem.
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1949 Dátum: 2018. Február 04. - 11:32:20 »

Ugye nem gondoljátok komolyan, hogy ezt is a vadőrnek kellene megoldani? A rókapopuláció alakulása jól mutatja a helyzetet, azt sem lehet puskával kordában tartani. A sakált sem.

Ha elolvastad amit idéztél akkor láthatod hogy nem gondolom . Nem gondolom hogy csak a hivatásos vadász de hogy ki kell vegye a részét belőle az biztos .
Csapdával is sikerült már jópárat fogni és lehet kísérletezni különböző módszereket kipróbálni. Lehet nyitott kaput döngetek de a kamara szervezhetne célirányos értekezleteket gyakorlati bemutatókat stb.   Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 [130] 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: