Oldalak: 1 ... 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 349656 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1815 Dátum: 2017. Február 01. - 18:55:00 »

Persze, nagyon rafinált állat. Én vasárnap ejtettem el egy nagy kant este fél 5 kor érkezett először messze 300-400 méterre láttam meg, célozgattam de hülyeségnek tartottam a lövést hagytam, hogy közeledjen, bement az erdőbe aminek a szélén van a szóró ahol ültem, a szóró mellett egy kis fa, arra fej magasságba felraktam egy nagy disznó májat. Előtte nap 1 sakál 7 órakor este nézegette felágaskodott nem érte el, kamerán láttam. Éreztem, hogy ő lesz az, 10 perc múlva meg is pillantottam az erdőben, szépen lopakodott, én már készültem rá, ahogy kiér a tisztásra, elengedem a golyót. Úgy is volt, lapocka mögött be másik felén kicsit hátrébb belestől májastól ki. Tett előttem a szántáson egy jó 80 méteres vágtát és az erdő szélén bukfencezett! 13 kiló volt Mosolyog



]
Ezt a máj dolgot pazarlásnak érzem....
 Ördög
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Wolf P
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38



« Új üzenet #1816 Dátum: 2017. Február 01. - 19:00:30 »

Egy hentestől kaptam. Annyi van nekik nem tudnak vele mit kezdeni! Nevet
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #1817 Dátum: 2017. Február 01. - 19:20:40 »

Egy hentestől kaptam. Annyi van nekik nem tudnak vele mit kezdeni! Nevet

 Ördög szerintem nem arra celzott... Stoel
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Wolf P
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38



« Új üzenet #1818 Dátum: 2017. Február 04. - 07:45:42 »

Sziasztok!

Használ valaki mojo super crittert vagy vagy simát vagy esetleg a puppy dog-ot? Magyarországon csak az eurohunt.hu lehet kapni őket, a super Critter 33.170 Ft + 2000 Ft a posta.  Találtam az ebay-en ugyan ezt a mojo super crittert 22 ezer ft-ert postával együtt,  csak nem tudom mennyire megbízható onnan rendelni ilyesmit! 🤔😊
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1819 Dátum: 2017. Február 04. - 10:05:25 »

Sziasztok!

Használ valaki mojo super crittert vagy vagy simát vagy esetleg a puppy dog-ot? Magyarországon csak az eurohunt.hu lehet kapni őket, a super Critter 33.170 Ft + 2000 Ft a posta.  Találtam az ebay-en ugyan ezt a mojo super crittert 22 ezer ft-ert postával együtt,  csak nem tudom mennyire megbízható onnan rendelni ilyesmit! 🤔😊

Erdőjáró csinált egyet kínai macskajátékból a töredékéért,ha jól emlékszem. Ha kijutok a piacra körbenézek én is,mit lehet átalakítani.
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1820 Dátum: 2017. Március 19. - 23:55:14 »

Végre megvan az idei első. Vigyorog
Egy vadásztársam kijött velem, felültettem egy lesre, lőtt is egy rókát. Én elmentem egy kb 500 méterrel beljebb lévő lesre. Egy borz és egy már letisztított bak jött csak. Volt egy lövés, majd hívtak, hogy disznóra tettek lövést, de nem találják. Elmentem, megtaláltuk. Visszafelé az egyik vetésen a lámpafényben megláttunk 4 szemet. Sakálok. Célozgattunk, messze voltak, szabad kézből nem tudtam rendesen célozni. Haverom megfújta a nyúlsíróját, két sakál távolodott, de azért figyelgettek. Aztán megszólal, hogy itt egy másik. Kb 50 méterre futott  előttünk, megállt és lőttem is. Nagy testű szuka sakál.


 
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. - 08:01:12 írta Voldi » Naplózva

Üdv! Viko.
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1821 Dátum: 2017. Március 20. - 09:15:17 »

Végre megvan az idei első. Vigyorog


 Igen Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #1822 Dátum: 2017. Március 20. - 12:14:10 »

Végre megvan az idei első. Vigyorog
 

 
Gratulálok!
Nálunk itt Heves Megyében is megjelentek a sakálok. Szembe szomszédom vadőr,  az ő csapdájába ment be egy.
 Nekem viszont a rókákkal van szerencsém. Már a negyedik jött tegnap este ,egy hónap alatt "disznózás" közben.
 Emelem
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1823 Dátum: 2017. Március 20. - 12:49:13 »

Gratulálok!
Nálunk itt Heves Megyében is megjelentek a sakálok. Szembe szomszédom vadőr,  az ő csapdájába ment be egy.
 Nekem viszont a rókákkal van szerencsém. Már a negyedik jött tegnap este ,egy hónap alatt "disznózás" közben.
 Emelem

Nekem is azok jöttek mostanában. Az utolsó sakálom óta 7 rókát lőttem.
 Emelem
Naplózva

Üdv! Viko.
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1824 Dátum: 2017. Március 20. - 13:27:33 »

Most nálunk is tele a terület sakállal, mégsem lőtt ősz óta senki! Minden felé kiabálnak esténként és olyan területrészeken találkozni velük, ahol nincs is!  Vigyorog
Múlt héten hajnali 2-től cserkeltem, néhány száz méterre a település mellett, de nagy pára volt és csak egy szarvas tarvadat láttam. Viszont az egyik barátom kocsija előtt ment át az úton 5 óra felé és arra tartott, ahol én sétálgattam. Persze nem találkoztunk!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #1825 Dátum: 2017. Március 20. - 15:04:55 »

Most nálunk is tele a terület sakállal, mégsem lőtt ősz óta senki! Minden felé kiabálnak esténként és olyan területrészeken találkozni velük, ahol nincs is!  Vigyorog
Múlt héten hajnali 2-től cserkeltem, néhány száz méterre a település mellett, de nagy pára volt és csak egy szarvas tarvadat láttam. Viszont az egyik barátom kocsija előtt ment át az úton 5 óra felé és arra tartott, ahol én sétálgattam. Persze nem találkoztunk!
Nekem úgy tűnik , ravaszabbak mint a róka.  Kacsint
Több ismerősöm mondja, hogy Borsodban is rá vannak állva a sakálra, de valahogy nem akaródzik  terítékre honi őket!
 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2017. Május 11. - 07:42:05 írta Voldi » Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1826 Dátum: 2017. április 09. - 18:30:28 »

Nem tudom hol lenne a legjobb helyen, talán itt. Leírom az utóbbi két napomat.

Alig vártam a pénteket, végre lesz időm vadászni, jó a hold is. Úgy terveztem, hogy 10-ig leszek kint egyik részen, aztán átmegyek egy másik területre.
Munkából hazaérve viszont elkezdett beborulni. Mindegy, kimegyek, egy kis eső nem veszi el a kedvem. Kiértem a leshez, ami egy alacsony, vadkárelhárítás céljából kihelyezett les. A les mögött egy kocsibeálló van vágva így nem kell gyalogolni. Egy nagyobb rekettyés-nádas rész mögöttem, előttem búzavetés, jobbra egy vékony csík repce majd erdő, balra kukoricavetés lesz nemsokára.
Fél 7 volt még csak. Ahogy felültem, elkezdett szakadni az eső. Nagyon. Ez nem lesz jó, beültem az autóba, vártam, hogy kicsit elálljon. Negyed 8 körül kicsit csendesedett, vissza is másztam a lesre. Megfújtam a Nordik Plain Pain sípomat, egy róka egyből ki is jött, meg is lőttem. Nagyon kis testű szuka róka volt.
Besötétedett, az eső elállt, néha még a hold is előbújt.  Valami motoszkált mögöttem, hallani lehetett, hogy kifelé jön. Egy sakál, de csak egy pillanatra láttam meg, mert olyan közel jött ki, hogy meghallotta, ahogy felvettem a puskát.
Lassan készülök át a másik területre. Ez egy út melletti elművelt föld, ami tavaly kukorica volt.  Ha az ember meglátná, nem is gondolná, hogy itt érdemes vadászni. Körülbelül 300 méter hosszan megy az út mellett és 100 méter széles a föld. Mögötte egy bokorsáv, majd vasút, utána megint mezőgazdasági területek. Egyik szélén közel a falu, másik oldalon egy fiatalos. Természetesen az eső megint elkezdett esni. Kinéztem a vasútra, két sakál kint állt a sínek mellett. Messze voltak lövéshez, rájuk menni nem volt idő, mert bementek a bokorsávba. Kinéztem a vasút mögötti földekre, valami volt messze, de nem láttam rendesen. Közelebb mentem, ez is egy sakál. Távolodott. Nyúlsíróra nem reagált. Visszamegyek kiülök az út melletti földre. Kisszék, lőbot. Alig 20 perce ülök, tőlem balra a fiatalosból kijön egy disznó. Szemben áll,  de közeledik. A felhők ellenére teljesen jól látni. Malacok nincsenek vele,de még mindig szemben áll. Túr egyet, majd bemegy a vasút melletti növényzetbe. Megint kijön, kb 80 méterre van, most háttal. Pár másodperc után megint visszamegy. Megint kijön keresztbe áll, látom, hogy kan, méghozzá elég nagytestű. Felveszem a puskát, a céltávcsőben keresem, már nem látom. Várom, hogy visszajöjjön, de nem jött. Hallom ahogy megy a vasúton. Aztán csend, elment. Kicsit mérges vagyok magamra, mert, ha nagyon akarom rálőhettem volna, de inkább jobban megnézem, minthogy esetleg malacos kocát lőjek. Hát ezt a lehetőséget elszalasztottam, majd holnap.
Másnap egy égeres melletti lucernaföldre ültem. Az égeresből indul ki egy fasor, itt volt a magasles. Lucerna előttem, mögöttem szántás. Kezd sötétedni. Fújom a Nordik Pre tuned-et, hallom, hogy fut is valami felém a fák között. Puska már a kezemben.  Pont a les mellet jön ki, olyan közel jön ki, hogy fel kell állnom, hogy lássam. A sakál a les lábától körülbelül másfél méterre állt. Hangosan szimatolt, majd vonyítva elfutott. Már mérges voltam, hogy ennyit látok, de lövésig nem jutok. Pár perc múlva megfújom a sípot, valami megindult felém nagy zajjal. Azt hittem, hogy pont most jönnek a disznók, de egy borz szaladt felém lihegve, mindenen keresztül. Megállt a létránál, nem tudta honnan jött a hang. Pár másodpercig nézelődött, majd visszament oda ahonnan jött. Első alkalom, hogy borz jött sípra.
Északi szél volt, ami azt jelenti, hogy a mögöttem lévő szántásra fújt a szél. Nézek hátra keresővel, kint van egy sakál 150 méterre, pont felé fúj a szél. Gyorsan fordulok, hogy lőhessek, de már szagot is kapott, fut vissza az erdőbe.  Közeledik a 10 óra szinte világos van a hold fényének köszönhetően. Átmegyek a földre, ahol tegnap a kant láttam. Kiszállok az autóból, bezárom és indulok. Nézek hátra, égve hagytam a benti lámpát. Visszamegyek, kinyitom, lekapcsolom. Megint elindulok, hol a lőbot? Ott hagytam a kocsiban. Megint vissza, már rosszul érzem magam, hogy ilyen szerencsétlen vagyok. Ugyanúgy csinálom, mint előző nap. A vasúton megint ott a két sakál. Valószínűleg ott lakhatnak. Átmegyek a belső területre, mindenhonnan sakálüvöltés kezdődik. Ilyen közelről ennyi sakált nem hallottam még, 100 méteren belül legalább 10 hang, de egyik sem jön ki. Aztán egy mégis, de  csak pár métert tesz meg a bokrok mellett és el is tűnik. Nehéz a sakálvadászat, nehezebb, mint sokan hiszik. Visszamegyek oda, ahol a disznó volt előző nap. Sajnos most nem jött. Valami mégis mozog a gazosban, de nem akar kijönni. Aztán megint vonyítás, körülbelül 20 méterre tőlem. Két sakált hallok. Szóval ők mászkálnak. Fél 1-kor úgy döntök, hogy hazamegyek. Már elindultam, amikor észrevettem, hogy a Plain Paint elhagytam. Ez nem az én hétvégém volt.

 Emelem

« Utoljára szerkesztve: 2017. Május 11. - 07:42:19 írta Voldi » Naplózva

Üdv! Viko.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1827 Dátum: 2017. április 10. - 10:17:56 »

"Nehéz a sakálvadászat, nehezebb, mint sokan hiszik. "

Bizony nehéz... Én azt figyeltem meg, hogy ha hangolnak, utána nem nagyon akarodzanak a sípra odajönni... Legalább is nekem a vonyítás után még nem sikerült behívni sakált.

 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2017. Május 11. - 07:42:29 írta Voldi » Naplózva

Üdv End
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1828 Dátum: 2017. április 10. - 13:41:25 »

Nem tudom hol lenne a legjobb helyen, talán itt. Leírom az utóbbi két napomat.

Azok a bizonyos "nehéz napok"!  Ördög
A rókához és az élményekhez gratulálok!  Igen
 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2017. Május 11. - 07:42:38 írta Voldi » Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1829 Dátum: 2017. április 10. - 19:51:45 »

Azok a bizonyos "nehéz napok"!  Ördög
A rókához és az élményekhez gratulálok!  Igen
 Emelem

Köszönöm!  Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2017. Május 11. - 07:42:48 írta Voldi » Naplózva

Üdv! Viko.
Oldalak: 1 ... 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: