Oldalak: 1 ... 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 [121] 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 348656 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1800 Dátum: 2017. Január 25. - 15:52:22 »

Vtv 70§ 23. a vad megtévesztésére alkalmas elektronikus akusztikai eszköz használata;

Ez a kütyü nem ad ki semmilyen hangot!

És pont elégséges lenne pár alkalommal, hogy a predator tekintetét ne az aember alakja vonzza.
Olan ez mint a dolmányosnak a csalimadár, csak ez mozog..., amúgy dolmányos hívásnál is jó lehetne.

 Emelem
Naplózva

Üdv End
hunor1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #1801 Dátum: 2017. Január 25. - 17:40:44 »

A vad védelme érdekében,módosíthatták volna ezt a paragrafust úgy,hogy a DÚVAD kivételével.Mert a sakált törvényes eszközökkel megfékezni lehetetlen.
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1802 Dátum: 2017. Január 25. - 18:34:02 »

A vad védelme érdekében,módosíthatták volna ezt a paragrafust úgy,hogy a DÚVAD kivételével.Mert a sakált törvényes eszközökkel megfékezni lehetetlen.

De ha liba hang megy az mp3-ról csalimadarakkal, a "libát is eszik, múltkor beugrott rá" égisze alatt? Megint csak oda jutunk, hogy ha kiskaput hagyunk, azt ki is fogják használni.
De az is lehet, hogy én vagyok szőrszálhasogató...  Stoel
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1803 Dátum: 2017. Január 25. - 19:02:42 »

A vad védelme érdekében,módosíthatták volna ezt a paragrafust úgy,hogy a DÚVAD kivételével.Mert a sakált törvényes eszközökkel megfékezni lehetetlen.

Számtalan, jobbnál-jobb síp van, meg kell tanulni hívni velük. Épp olyan hatásosak lehetnek, mint a lusták által túlértékelt elektronikus eszközök...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1804 Dátum: 2017. Január 25. - 19:17:34 »

És pont elégséges lenne pár alkalommal, hogy a predator tekintetét ne az aember alakja vonzza.
Olan ez mint a dolmányosnak a csalimadár, csak ez mozog..., amúgy dolmányos hívásnál is jó lehetne.

 Emelem

A szarka, a dolmányos  is bejön rá, minden egyéb hívás nélkül is.  És qrva gyorsan észre is veszik!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
hunor1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #1805 Dátum: 2017. Január 25. - 20:03:31 »

Kedves U.Péter! Ez elméletben így is van.De pl. a mi szomszédunk állami terület,őket nem érdekli sem róka sem sakál. Ameddig rá nem kényszerítik őket,hogy hatékonyan védekezzenek a túlszaporodása ellen,nem foglalkoznak vele.Ami nekik a fő bevételi forrást jelenti az a Gím.Arra nem jelent komoly veszélyt,főleg amíg nálunk talál Őzet.Nálunk nem kell félni a disznó túlszaporodásától,a problémát megoldják a sakálok.Én is hallok eredményes sakál vadászokról,csak azt szemérmesen elhalgatják,hogy infrával meg hőkamerával vadásznak rá.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1806 Dátum: 2017. Január 25. - 20:10:09 »

Én is hallok eredményes sakál vadászokról,csak azt szemérmesen elhalgatják,hogy infrával meg hőkamerával vadásznak rá.

Mint ahogy sok minden másra is ilyen eszközökkel vadásznak manapság, ez lett a trendi. Hány
De látod, Te is leírod, hogy a szomszédból kapjátok javarészt a dúvadat. Akkor meg nem sokat segítene az elektromos hívó sem...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
hunor1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #1807 Dátum: 2017. Január 25. - 20:30:54 »

Én azon csodálkozom,hogy senki nem reagál azokra a hozzászólásokra pl. a disznó topikban,amikor xl. bemutatja és elmeséli,hogy hold és hó mentes éjszakán,hogyan és milyen disznót lőtt 130-150 méterről lámpa nélkül /van belőle elég, csak nézzétek meg néha a hold naptárt/.A kérdés csak azért merül fel bennem,mert ezt én sokkal nagyobb problémának tartom,mint,hogy ezt a rendkívül  káros már már bizonyos vad fajok drasztikus csökkenését előidéző dúvad minden eszközzel való kordában tartását.
Naplózva
hunter67
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94


« Új üzenet #1808 Dátum: 2017. Január 25. - 20:54:22 »

Sziasztok! Én is a "tettek" mezejére léptem...vettem egy kikészített vadnyúlbőrt és egy elektromos macskajátékot..a Ferplast terméke  , Raptor a neve...ugyan azt teszi mint a Moyo Critter..3 db AA elem programozható 2 órás időtartamra és állítható a sebessége..tökéletes (még így próba nélkül)..Ára mindösszesen 8000 Ft!..már csak fehér pulyka..vagy kacsatollat kell szereznem a pörgő vacak végére...prémmel beborítom.....hétvégén próba...
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1809 Dátum: 2017. Január 26. - 07:02:02 »

Én azon csodálkozom,hogy senki nem reagál azokra a hozzászólásokra pl. a disznó topikban,amikor xl. bemutatja és elmeséli,hogy hold és hó mentes éjszakán,hogyan és milyen disznót lőtt 130-150 méterről lámpa nélkül /van belőle elég, csak nézzétek meg néha a hold naptárt/.A kérdés csak azért merül fel bennem,mert ezt én sokkal nagyobb problémának tartom,mint,hogy ezt a rendkívül  káros már már bizonyos vad fajok drasztikus csökkenését előidéző dúvad minden eszközzel való kordában tartását.

Én pl. azért nem szólok hozzá az ilyenekhez, mert bevallottan hülye vagyok az éjszakai vadászathoz. Ha besötétedik, hazamegyek, és majd meglövöm a disznót hajnalban, világossal.  Vigyorog
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #1810 Dátum: 2017. Január 26. - 11:19:55 »

Nincs Veled semmi baj kedves Péter. Vadászol.
Oszt kész. Emelem
Naplózva
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #1811 Dátum: 2017. Január 30. - 12:32:57 »

Sziasztok! Én is a "tettek" mezejére léptem...vettem egy kikészített vadnyúlbőrt és egy elektromos macskajátékot..a Ferplast terméke  , Raptor a neve...ugyan azt teszi mint a Moyo Critter..3 db AA elem programozható 2 órás időtartamra és állítható a sebessége..tökéletes (még így próba nélkül)..Ára mindösszesen 8000 Ft!..már csak fehér pulyka..vagy kacsatollat kell szereznem a pörgő vacak végére...prémmel beborítom.....hétvégén próba...

Üdv a Vadásznak!

A "jégkrémeseknél" most jóárasítva lehet kapni "Primos Sit'n Spin mozgó csalit", ha jól látom sajnos csak rendelésre.....

 Emelem
Naplózva
Wolf P
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38



« Új üzenet #1812 Dátum: 2017. Január 31. - 11:36:16 »

Sziasztok! Én is a "tettek" mezejére léptem...vettem egy kikészített vadnyúlbőrt és egy elektromos macskajátékot..a Ferplast terméke  , Raptor a neve...ugyan azt teszi mint a Moyo Critter..3 db AA elem programozható 2 órás időtartamra és állítható a sebessége..tökéletes (még így próba nélkül)..Ára mindösszesen 8000 Ft!..már csak fehér pulyka..vagy kacsatollat kell szereznem a pörgő vacak végére...prémmel beborítom.....hétvégén próba...

Kedves hunter67 kíváncsi lennék a szerekezet,  hogy szerepelt! Mosolyog

Üdv: Péter
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1813 Dátum: 2017. Február 01. - 14:24:23 »

Kedves hunter67 kíváncsi lennék a szerekezet,  hogy szerepelt! Mosolyog

Üdv: Péter

Szerintem minden hívás és csali addig szerepel jól még nem köti össze a Predator a lövéssel és a vadásszal a huncutságot....

Tudom nem szép dolog, de ez is csak egy mese...
Egyik vaddisznó süldőzsigerelése után: felültettem egy srácot a lesre, hogy a sakálok nem messze voltam, biztos ki jönnek, hátha bír belőlük lőni.
(Nos ő látja azt amit más nem) három sakál nemsokára meg is érkezett, és szépen szisztematikusan körbejárták a szórót, de mégsem estek neki a zsigereknek, hanem körbenéztek hogy biztonságos-é.
A vége az lett hogy kiszagolták és szépen elmentek, lövésre esélye sem volt.
Kb egy óra múlva lejött a lesről. A sakálok (mivel volt kint kamera) kb 4 óra múlva kezdték meg enni a zsigereket...

 Emelem



Naplózva

Üdv End
Wolf P
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38



« Új üzenet #1814 Dátum: 2017. Február 01. - 18:20:58 »

Szerintem minden hívás és csali addig szerepel jól még nem köti össze a Predator a lövéssel és a vadásszal a huncutságot....

Tudom nem szép dolog, de ez is csak egy mese...
Egyik vaddisznó süldőzsigerelése után: felültettem egy srácot a lesre, hogy a sakálok nem messze voltam, biztos ki jönnek, hátha bír belőlük lőni.
(Nos ő látja azt amit más nem) három sakál nemsokára meg is érkezett, és szépen szisztematikusan körbejárták a szórót, de mégsem estek neki a zsigereknek, hanem körbenéztek hogy biztonságos-é.
A vége az lett hogy kiszagolták és szépen elmentek, lövésre esélye sem volt.
Kb egy óra múlva lejött a lesről. A sakálok (mivel volt kint kamera) kb 4 óra múlva kezdték meg enni a zsigereket...

 Emelem

Persze, nagyon rafinált állat. Én vasárnap ejtettem el egy nagy kant este fél 5 kor érkezett először messze 300-400 méterre láttam meg, célozgattam de hülyeségnek tartottam a lövést hagytam, hogy közeledjen, bement az erdőbe aminek a szélén van a szóró ahol ültem, a szóró mellett egy kis fa, arra fej magasságba felraktam egy nagy disznó májat. Előtte nap 1 sakál 7 órakor este nézegette felágaskodott nem érte el, kamerán láttam. Éreztem, hogy ő lesz az, 10 perc múlva meg is pillantottam az erdőben, szépen lopakodott, én már készültem rá, ahogy kiér a tisztásra, elengedem a golyót. Úgy is volt, lapocka mögött be másik felén kicsit hátrébb belestől májastól ki. Tett előttem a szántáson egy jó 80 méteres vágtát és az erdő szélén bukfencezett! 13 kiló volt Mosolyog



]
« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 01. - 18:44:58 írta Sakac » Naplózva
Oldalak: 1 ... 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 [121] 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: