Oldalak: 1 ... 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 [118] 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 349827 alkalommal)
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #1755 Dátum: 2016. December 28. - 09:44:05 »

 Emelem A hivatásos legnagyobb ellensége a sportvadász,a róka,meg az asszony.  Ördög
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #1756 Dátum: 2016. December 28. - 09:52:27 »

Akkor az asszony a közös ellenség, nekem még a rossz szél jön hozzá...

Emelem A hivatásos legnagyobb ellensége a sportvadász,a róka,meg az asszony.  Ördög
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1757 Dátum: 2016. December 28. - 11:58:21 »

Emelem A hivatásos legnagyobb ellensége a sportvadász,a róka,meg az asszony.  Ördög
A hivatásos vadász legnagyobb ellensége, ami a szakma és a vadállomány legnagyobb ellensége,a szakmaellenes és vadellenes szemléletmód!
Ez a szemlélet a hivatásos és sportvadász körökben egyaránt meg tud kapaszkodni. Karl barátom velem együtt már áldozatul esett a szemlélet bomlasztó "áldásos" tevékenységének.
Mindkettőnknek fel kellett állni, több évtized után más munkahelyet keresni. Mindketten az állam "tulajdonában" lévő vadat védtük a magánérdekkel szemben.
Karl  barátom a szakmai nézettel ütköző véleményekre nem mindig reagál,csak legyint egyet,a kevésbé szakmaellenes,de az előzőekhez hasonló megnyilvánulásokra reagálásában sem a sportvadászt támadja,hanem az "ellenséges","vadellenes" gondolatot,szemléletet. Viszont néhányan azonnal sportvadász ellenesnek vélik a nyilatkozatot, pedig az csak a szemlélet ellen szól.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1758 Dátum: 2016. December 28. - 15:13:52 »


 ..........Már elnézést előre is, de ezek jöttek le belőle:.......


Szia Peti! Emelem

A "távoli" hozzászólásra nekem is hasonló, bár egy kissé keményebb, véleményem alakult ki. Írtam is egy kerekecske hozzászólást, de aztán elszámoltam ötvenig (ennyi kellett  Vigyorog  ) aztán letöröltem, mert értelmetlennek látom már vitatkozni Miklóssal!  Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1759 Dátum: 2016. December 28. - 16:42:52 »

Szia Peti! Emelem

A "távoli" hozzászólásra nekem is hasonló, bár egy kissé keményebb, véleményem alakult ki. Írtam is egy kerekecske hozzászólást, de aztán elszámoltam ötvenig (ennyi kellett  Vigyorog  ) aztán letöröltem, mert értelmetlennek látom már vitatkozni Miklóssal!  Fejvakarás

Sajna se a "közeli", se a "távoli" hozzászólótól nem remélek érdemi választ, ezt már megtanultam az évek során. Előbbit sajnálom, utóbbi nem érdekel. Tulajdonképp lehet, hogy nekem sem kellett volna írnom semmit, de azt veszem észre magamon, hogy egyre kevésbé tolerálom a hülyeséget és a kötözködést. Úgy látszik, öregszem...  Ördög
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1760 Dátum: 2016. December 28. - 16:46:16 »

... de az előzőekhez hasonló megnyilvánulásokra reagálásában sem a sportvadászt támadja,hanem az "ellenséges","vadellenes" gondolatot,szemléletet. Viszont néhányan azonnal sportvadász ellenesnek vélik a nyilatkozatot, pedig az csak a szemlélet ellen szól.

Az a helyzet, hogy épp elég leplezetlenül ellenséges és gúnyos hozzászólást olvastunk már tőle ahhoz, hogy tudni lehessen, ki és mi ellen szól folyton a véleménye...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1761 Dátum: 2016. December 28. - 19:04:28 »

Ezek utan termeszetesen mindenki ugy vadassza vagy nem vadassza a sakalt ahogyan cask akarja! Okos
Egy olyan foldresz technikajat probaltam tolmacsolni - sajat tapasztalataimmal tarkitva - ahol mar a predator sippal valo behivasa evszazados multal rendelkezik.
Mindentol eltekintve, .......... nameg meg is igertem  ha, valaki megis erdekel nyugottan megkereshet kerdeseivel maganuton.  Wave
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1762 Dátum: 2016. December 28. - 19:04:46 »

Az a helyzet, hogy épp elég leplezetlenül ellenséges és gúnyos hozzászólást olvastunk már tőle ahhoz, hogy tudni lehessen, ki és mi ellen szól folyton a véleménye...
Sikertelen kísérletet tettem a hozzászólásainak megértése érdekében. Ahhoz,hogy megértsd Őt,ismerned kellene szakmai útját!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1763 Dátum: 2016. December 28. - 19:51:36 »

Sikertelen kísérletet tettem a hozzászólásainak megértése érdekében. Ahhoz,hogy megértsd Őt,ismerned kellene szakmai útját!

Úgy sejtem, Neked is hasonló szakmai utad lehetett, és hasonló méltánytalanságok estek meg Veled, mint Károllyal. Te mégis tudsz kulturált hangnemben, gúny és lenézés nélkül fórumozni, mit több, tanítani. Ez utóbbit is többen többször kértük Károlytól. Ha egyáltalán válaszolt, az tömény elutasítás volt...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1764 Dátum: 2016. December 28. - 21:13:40 »

Karcsi, Geza!
Nagyon igazatok van.  Angyal
Mi ezt szajkozzuk, mert mi ebbe nottunk fe es igy valtunk vadassza - es nem is akarmilyenne!
Mi igy tudjuk, ezt tesszuk kozze, nem hiszem hogy szegyen ranknezve hogy nemszeretju ha telepakoljak az erdot dogokkel.
Mi vagyunk a regi oregek uj kiadasban  Vigyorog  Röhög  Emelem

Ha valóban gyerekkorodban kezdted a vadászatot, akkor nagyon jól kellene tudnod, hogy az un.  csalisípok használata a mi hazánkban is több száz évre tekint vissza! A múlt század eleji vadászújságok (1920-1925 újságokban olvastam róla)  is már részletesen írtak a csalisípokról, és a ragadozók vadászatáról. Csalisípokat készítettek már több száz éve kiszárított hal úszóhólyagból nádból, stb. A ragadozók odacsalására, odaszoktatására  kihelyezett hús, zsiger, dög felhasználása pedig ősidők óta bevált gyakorlat, melyet használnak a Világ minden táján! A különböző vadászati módok kritizálásáról (magaslesről történő hívásról) pedig majd akkor beszéljünk, ha felétek nem helikopterről, sorozatvető fegyverekkel is vadásznak.
Igen, van itthon még nagyon sok javítani való a kezdő vadászok Vadásszá nevelésében, a vadászati kultúra és az etika megismertetésében, betartásában de nem hiszem, hogy azt onnan kellene megoldani ahol mások a szokások, és a megítélések. Arról pedig, hogy ki milyen vadásszá vált, azóta az ominózus medve lövés és elásás óta, igen csak megvan a véleményem!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1765 Dátum: 2016. December 28. - 22:38:08 »

Már csak azt nem tudom, nekem miben van igazam?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1766 Dátum: 2016. December 28. - 22:48:22 »

Már csak azt nem tudom, nekem miben van igazam?
Neked?! Mindenben,drága Gézám!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1767 Dátum: 2016. December 29. - 10:31:04 »

Már csak azt nem tudom, nekem miben van igazam?

Inkább az a kérdés miben lehet igazad ?   Ördög
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1768 Dátum: 2016. December 29. - 10:53:35 »

Inkább az a kérdés miben lehet igazad ?   Ördög
Míg házas ember voltam, ez a szám erősen közelített a nullához.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #1769 Dátum: 2016. December 31. - 09:28:00 »

Szervusztok!

Kicsit elhallgattam, mert úgy éreztem, hogy eléggé ki lett vesézve a sakál vadászat.
De közben azon gondolkodtam, hogy tök jól körül lett járva a téma.
Nem feladatom, hogy összegzést írjak, de magamnak megfogalmaztam: több lehetőség is van a sakál vadászatára és jó ezekkel tisztában lenni és használni őket.
Azt azonban nem mondta ki senki, hogy hogyan is kell tekinteni a sakálokat.
Még "itthon" vagyok a szüleimnél az ország közepén és egy dolog csak most tűnt fel: esténként csak apám kaukázusija volt hallható, a mindennapi sakál üvöltés nélkül. De vajon meddig?
Szerintem a sakál nem csak dúvad, hanem egy olyan dinamikusan erősödő vadfaj, aminek mindenképp lesznek és már vannak következményei.
Ez pedig nem csupán vadászkérdés!
U. Péterrel beszéltünk a belterületi vadászatról, neki is azt mondtam, hogy van amihez "kicsi vagyok", a sakál is ilyen téma, de egy dolgot elértem, hogy beszédtéma volt. Szeretném, ha az is lenne folyamatosan! Nem csak itt, hanem egyszer a döntéshozók szintjén is.
Mivel dönteni nem dönthetek, hát beszélek róla.
Én ehhez értek...
Naplózva

"Apának háta van!"
Oldalak: 1 ... 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 [118] 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: