Oldalak: 1 ... 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 349824 alkalommal)
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #1740 Dátum: 2016. December 27. - 09:57:27 »

Emelem Szia dudás én teherautó gumiból csináltam.Akkus csavarozóval kerités drótot csavaroztam mind két felére.Hilti szalaggal ebbe került
a zsiger.Ezzel is elszórakozik mire kiszed belöle valamit.  Wave

Szervusz!

Képed nincs véletlenül róla?

A hívással kapcsolatban kinek milyen tapasztalatai vannak?
Lesről, vagy cserkelve sikerült inkább?
Egyik tanfolyamos társam lőtt (talán első vadként) néhány sakált, de azt aratáskor traktorról tarlón. Sajnos aratás csak egy/két alkalommal lehet egy területen. Az év többi részén mi vált be?
Naplózva

"Apának háta van!"
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1741 Dátum: 2016. December 27. - 10:11:35 »

Szervusz!

Képed nincs véletlenül róla?

A hívással kapcsolatban kinek milyen tapasztalatai vannak?
Lesről, vagy cserkelve sikerült inkább?
Egyik tanfolyamos társam lőtt (talán első vadként) néhány sakált, de azt aratáskor traktorról tarlón. Sajnos aratás csak egy/két alkalommal lehet egy területen. Az év többi részén mi vált be?
Csak halkan jegyzem meg!
A dögtér létesítése és a traktoról való vadászat se túlzottan legális.
 Stoel
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1742 Dátum: 2016. December 27. - 10:15:50 »

Jó lehet a dög-szoró is, de ha egy falkából kiveszel eggyet, akkor nem nagyon fognak visszajönni.
Nekem az egyik legjobban bevált dolog a Sakálos területen kint hagyott zsiger (lövés után), másnap hajnalban kimenni rá és hívni kell. Ha megették és nincsenek messze, még ha degeszre ette is magát
megnézi általában ki nyaggatja a nyuszit...
A másik "eredményes beetetés": a használt nagyvadas szórókat megdobni kutyatáppal. Csak úgy mint a bolond a lisztet, hogy sok időbe tartson felenni, mint a disznónak, mint a sakálnak, rókának stb...
A kutyatáppal csak egy a követelmény: legyen szaga, ne a tökszáraz "0" beltartalommal rendelkező.
Olan neki, mint gyereknek a cukor...., és nem kell bíbelődni a sok véres vacakkal.
Az ucsó: ezt (Eb-től lestem kicsit átalakítottam) és már jól működik. Csülkös vad lábat odadrótozni egy fához, hogy ne nagyon érje el, bírja leszedni.
Sűrűn arra fordulnak....

De ez mind nulla, ha nem jó a szeled,
sokat mozogsz,
nem jó álcázod magad,
akkor is kitartasz ha már nem látod lőni,
Ha elhibázod,
Ha sokat bizergálod a környéket stb....
Egyszóval csak akkor ülj rá a csalira, ha ideálisak a lövési esélyeid, és akkor kevés mozgással, pontosan lőj.

 Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #1743 Dátum: 2016. December 27. - 13:07:50 »

De jó!
Köszi! Megfogadandó tanácsok! Taps
Naplózva

"Apának háta van!"
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1744 Dátum: 2016. December 27. - 14:34:49 »

De jó!
Köszi! Megfogadandó tanácsok! Taps

Ne bonyolítsd túl először ennyire. Ülj ki olyan helyre, ahol számíthatsz sakálra, esetleg nyúlsíróval hívj. Azt írtad, hogy sok sakál van felétek, úgyhogy előbb utóbb sikerül.

 Emelem
Naplózva

Üdv! Viko.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1745 Dátum: 2016. December 27. - 16:06:44 »

Jó lehet a dög-szoró is, de ha egy falkából kiveszel eggyet, akkor nem nagyon fognak visszajönni.
Nekem az egyik legjobban bevált dolog a Sakálos területen kint hagyott zsiger (lövés után), másnap hajnalban kimenni rá és hívni kell. Ha megették és nincsenek messze, még ha degeszre ette is magát
megnézi általában ki nyaggatja a nyuszit...
A másik "eredményes beetetés": a használt nagyvadas szórókat megdobni kutyatáppal. Csak úgy mint a bolond a lisztet, hogy sok időbe tartson felenni, mint a disznónak, mint a sakálnak, rókának stb...
A kutyatáppal csak egy a követelmény: legyen szaga, ne a tökszáraz "0" beltartalommal rendelkező.
Olan neki, mint gyereknek a cukor...., és nem kell bíbelődni a sok véres vacakkal.
Az ucsó: ezt (Eb-től lestem kicsit átalakítottam) és már jól működik. Csülkös vad lábat odadrótozni egy fához, hogy ne nagyon érje el, bírja leszedni.
Sűrűn arra fordulnak....

De ez mind nulla, ha nem jó a szeled,
sokat mozogsz,
nem jó álcázod magad,
akkor is kitartasz ha már nem látod lőni,
Ha elhibázod,
Ha sokat bizergálod a környéket stb....
Egyszóval csak akkor ülj rá a csalira, ha ideálisak a lövési esélyeid, és akkor kevés mozgással, pontosan lőj.

 Emelem Wave

  Igen     Meghajol    Ezt én is köszönöm !    Emelem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1746 Dátum: 2016. December 27. - 19:34:09 »

Nekem is sikerült levizsgáznom , én is szeretnék lőni mindenféle vadat , főleg disznót meg sakált . Sajnos puskám nincsen ezért kérek tanácsot a sportvadászoktól , vagy "svk"tól , vagy Dudástól ! Ördög Vigyorog Röhög Nyihi

Menjetek ki az erdőbe és ott tanuljátok meg a vadászat alapjait , különben csak ugyanilyenek maradtok , mint most !!!

   Senkitől semmit ! Az a tudás nem a tiéd , és könnyen félrevezet ... ! 

Ha eljön az ideje , a saját tudásod is csak a gyerekeddel , vagy ha lesz , akkor részben (!) a kiválasztott tanítványoddal oszdd meg .

                   SAKÁLRA FEL !!!
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1747 Dátum: 2016. December 27. - 20:19:49 »

Bár kissé támadónak érzem a véleményed, de hadd köszönjem meg,  mert be kell vallanom, hogy tetszik,  amit felvetettél!
Nincs okom a mentegetőzésre, mert nem mondtam olyat,  ami miatt szégyenkeznem kellene, sőt a tudatlanságomat bevallva kérdeztem.
Igazad van, hiszen valóban elhangzott a tanfolyamon, hogy egércincogással, vagy őzsirámmal is meg lehet próbálni, de senki sem mutatta, hogy hogyan. (bőgést és barcogást imitált valaki egyszer...)
Azt mondod, hogy előbb az állatot kellene megismerni... Nos azért tettem fel a kérdéseimet elsőként itt, mert kíváncsi vagyok mások véleményére.
De ha vállalod, hogy megmutatod te, hogyan hívsz síppal a lesen szívesen tanulok!
(Azt viszont nem gondolom, hogy kevésbé volna etikus kezdőnek sakált lönie, mint disznót, vagy szarvast! Ebben a kérdésben is kíváncsi vagyok a véleményedre!)
Végül szeretném kifejezni, hogy a sakál jelenléte itt annyira komoly, hogy folyamatos üvöltés hangzik minden nap. Konkrétan ma is elmondta nekem egy parasztbácsi, hogy lovaskocsival közlekedve a megszokott őzmennyiségnek a töredékét látja már csak az utóbbi években.
A bácsi 60éven keresztül vadásztatott. Ő még saját szemével látta a grófi szarvastenyészetet itt...
Rendszeresen meséli a régi vadászatokat, a változásokat, aminek egy részét a sakál okozta.
Ez nekem elég motiváció, hogy megpróbáljak én is tenni valamit.
Hát mond, baj ha most azt gondolom, hogy be szeretnék állni ebbe a szélmalomharcba?




Tamado?
En inkabb kritikusnak mondanam. A legnagyob ok  ami a kritikat kivaltotta nalam az az etetok epitese, amit doggel taplaltok, meg leginkabb a lesrol valo hivas.
Persze ha jol belegondolok felesleges a vizet felkapnom, az etetokrol  jo ha egy ket egyed el lessz ejtve, es ugyan ez a helyzet a lesrol valo  behivassal. Hogy miert?  Azert mert az allat, az elso felfedezes utan mar tudja hogy hova nem szabad elmenni konnyen jovo taplalek beszerzesere.  A predatorok kulonben sem kimondott dogevok, azt is megeszik de, leginkabb a szagok csaljak oda oket, viszont ha mindig egy tudott helyrol erkezik ahonnan tudva tudjak hogy emberi csabda…….  Vagyis a hivasokat allandoan kulombozo hellyekrok kell intezni. Nem kell hosszan hivni, inkabb idokozonkent megismetelni, esetleg mas-mas allat hangjat utanozva.  A hivo hang eloszor eroteljes legyen, huen utanozva az elkapott preda  vergodeset a fogva tarto fogak kozott, majd egyre halkulo, vegul - vagy mikor mar esetleg latszik az allat mar csak egy egy nyikkanas, erose ugyelve arra hogy, a predator ki ne szurjon. Egy nagyon apro mozdulat is arulkodo lehet. Az sem  art ha minden borfeluletunk is be van takarva.
Kb. ezt akartam elmondani nagy hirtelen, de rengeteg mas kics momentum is lenyeges lehet, mintpeldaul a hivohely megvalasztasa, alcazas, stb. Termeszetesen nem akarok semmit veka ala rejteni, es ha te is ugy akarod hat elo is adhatom.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #1748 Dátum: 2016. December 27. - 21:09:57 »




Tamado?
En inkabb kritikusnak mondanam. A legnagyob ok  ami a kritikat kivaltotta nalam az az etetok epitese, amit doggel taplaltok, meg leginkabb a lesrol valo hivas.
Persze ha jol belegondolok felesleges a vizet felkapnom, az etetokrol  jo ha egy ket egyed el lessz ejtve, es ugyan ez a helyzet a lesrol valo  behivassal. Hogy miert?  Azert mert az allat, az elso felfedezes utan mar tudja hogy hova nem szabad elmenni konnyen jovo taplalek beszerzesere.  A predatorok kulonben sem kimondott dogevok, azt is megeszik de, leginkabb a szagok csaljak oda oket, viszont ha mindig egy tudott helyrol erkezik ahonnan tudva tudjak hogy emberi csabda…….  Vagyis a hivasokat allandoan kulombozo hellyekrok kell intezni. Nem kell hosszan hivni, inkabb idokozonkent megismetelni, esetleg mas-mas allat hangjat utanozva.  A hivo hang eloszor eroteljes legyen, huen utanozva az elkapott preda  vergodeset a fogva tarto fogak kozott, majd egyre halkulo, vegul - vagy mikor mar esetleg latszik az allat mar csak egy egy nyikkanas, erose ugyelve arra hogy, a predator ki ne szurjon. Egy nagyon apro mozdulat is arulkodo lehet. Az sem  art ha minden borfeluletunk is be van takarva.
Kb. ezt akartam elmondani nagy hirtelen, de rengeteg mas kics momentum is lenyeges lehet, mintpeldaul a hivohely megvalasztasa, alcazas, stb. Termeszetesen nem akarok semmit veka ala rejteni, es ha te is ugy akarod hat elo is adhatom.


A veszekedés nem kenyerem, de egy téma értelmes megvitatására mindig nyitott vagyok. Örülök, hogy ez a fórum erre alkalmasnak tűnik.
Az ugyebár nem volt kérdés, hogy a vadásztanfolyam ad egy olyasmi jogosítványt, mint az autóvezetői engedély, de nem ettől fog bárki is vadásszá válni, mint ahogy a plasztik kártyától sem lesz sofőr az ember.
Elméletben tudom, hogy mi a cserkelés, de gyakorlatilag még nem volt benne részem és a vadkár elhárítás, meg a bika vadászaton kívül nem hallom, hogy csinálja valaki. Biztosan sokan cserkelnek, de a vadásztársaságban körzetek vannak, ott egy les és arra felülve nagyon nagyot talán nem téved az ember...
Ebből és egyéb hallottakból raktam össze a kérdéseimet.
Számomra nagy nyereség volt az eddigi téma boncolgatás, mert most már világos, hogy csak egy szűk és valószínűleg nem is a legjobb szegmensben gondolkodtam eddig. 
Pedig annyi hasznos dolgot tanultam a tanfolyamon! "Tudom, hogy kik a parasztpuskások, mi a cseh pászta, hogy kell leslétrát készíteni, és felismerem a nem vadászható 812 récefajt, sőt a tanfolyam óta tudom, hogy rövidgatyában mindenféle testrésze leszakadhat az embernek motorozás közben... "
De a viccet félretéve! Köszönöm a segítséget!  Emelem
Naplózva

"Apának háta van!"
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1749 Dátum: 2016. December 27. - 21:55:35 »

A veszekedés nem kenyerem, de egy téma értelmes megvitatására mindig nyitott vagyok. Örülök, hogy ez a fórum erre alkalmasnak tűnik.
Az ugyebár nem volt kérdés, hogy a vadásztanfolyam ad egy olyasmi jogosítványt, mint az autóvezetői engedély, de nem ettől fog bárki is vadásszá válni, mint ahogy a plasztik kártyától sem lesz sofőr az ember.
Elméletben tudom, hogy mi a cserkelés, de gyakorlatilag még nem volt benne részem és a vadkár elhárítás, meg a bika vadászaton kívül nem hallom, hogy csinálja valaki. Biztosan sokan cserkelnek, de a vadásztársaságban körzetek vannak, ott egy les és arra felülve nagyon nagyot talán nem téved az ember...
Ebből és egyéb hallottakból raktam össze a kérdéseimet.
Számomra nagy nyereség volt az eddigi téma boncolgatás, mert most már világos, hogy csak egy szűk és valószínűleg nem is a legjobb szegmensben gondolkodtam eddig. 
Pedig annyi hasznos dolgot tanultam a tanfolyamon! "Tudom, hogy kik a parasztpuskások, mi a cseh pászta, hogy kell leslétrát készíteni, és felismerem a nem vadászható 812 récefajt, sőt a tanfolyam óta tudom, hogy rövidgatyában mindenféle testrésze leszakadhat az embernek motorozás közben... "
De a viccet félretéve! Köszönöm a segítséget!  Emelem
Úgy látom tényleg a kezdet kezdetén vagy.
Mi itt sokan úgy kezdtük, hogy verébre cserkeltünk csúzlival vagy légpuskával.
Azt tanácsolom, mentort kéne keresned magadnak, esetleg befizetni néhány kísért vadászatra, ha anyagilag megengedheted.
Ellenkező esetben előbb fogsz belefáradni mint beleszeretni a vadászatba.
 Emelem
A számtalan récefejt feltételezem képről ismered fel.
Szürkületben, röptében, ellenfényben sok tapasztalt vadásznak is problémát okoz.
Nekem is!
 Mosolyog
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1750 Dátum: 2016. December 27. - 22:31:00 »

Karcsi, Geza!
Nagyon igazatok van.  Angyal
Mi ezt szajkozzuk, mert mi ebbe nottunk fe es igy valtunk vadassza - es nem is akarmilyenne!
Mi igy tudjuk, ezt tesszuk kozze, nem hiszem hogy szegyen ranknezve hogy nemszeretju ha telepakoljak az erdot dogokkel.
Mi vagyunk a regi oregek uj kiadasban  Vigyorog  Röhög  Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1751 Dátum: 2016. December 27. - 23:05:36 »

A cseh pásztával mág az erős törzsállományt is sikeresen kinyírod ! A legjobb kezelési módszer , hálózáskor a kanok lebonkózása . Egy _ két vadőrrel ez nem megy- De ugyanígy voltunk a fácánnal , fogollyal , őzzel is ! 10 - 13 vadőr , agy fővadász , sportvadász meg egy se ... ! Ha valamelyikünk lőtt egy szarkát vagy szürkét , hát behozta megmutatni . És 17 000 ha volt a terület . És nem volt ennyi barom rendelkezés !
Én még használtam mérgezett tojást , sztrichnint , kéngyertyát kotorékba ,csapdákat,ugrattunk fészekből stb .
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1752 Dátum: 2016. December 28. - 07:39:20 »

A cseh pásztával mág az erős törzsállományt is sikeresen kinyírod ! A legjobb kezelési módszer , hálózáskor a kanok lebonkózása . Egy _ két vadőrrel ez nem megy- De ugyanígy voltunk a fácánnal , fogollyal , őzzel is ! 10 - 13 vadőr , agy fővadász , sportvadász meg egy se ... ! Ha valamelyikünk lőtt egy szarkát vagy szürkét , hát behozta megmutatni . És 17 000 ha volt a terület . És nem volt ennyi barom rendelkezés !
Én még használtam mérgezett tojást , sztrichnint , kéngyertyát kotorékba ,csapdákat,ugrattunk fészekből stb .

Volt is apróvad rendesen . Nem tudnak meggyőzni az ellenkezőjéről !  Saját magam tapasztaltam hogy ahol intenzíven "gyérítették" a dúvadat ott feljött az apróvad .
Mikor baj lett belőle  Fejvakarás  "lebuktak" és beszüntették, drasztikusan csökkent először látványosan a nyúl majd a fácán állomány.  Emelem
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #1753 Dátum: 2016. December 28. - 08:09:57 »

szia Dudás,
már többször nekifutottam hogy írok, de aztán elmaradt.
Nagyon sok jó tanácsot és ötletet kaptál.
Szerintem most már csak egy dolog van hátra, beszélned kellene a hivatásos vadászotokkal, hogy az adott területen, mit hol néz jó szemmel, és mi az amivel ne is próbálkozz.
Ha ennyire pont a sakálnak "szálltál" be, akkor a személyes tapasztalataim és tanácsaim a következők, illetve az előttem szólókat erősítem meg a következőkben:
-a hívást ne erőltesd, tolsz pár sirámot, vagy jön vagy nem, vagy ott van és vár.
Ne felejtsd, hogy  a sirámokkal, hívóhangokkal más vadakat el is riaszthatsz, illetve felfeded magad.
/Ezért mondom, hogy konzultálj a hivatásossal, nehogy a jól bejáratott disznós szórót nullázd le a lessel együtt, mert rögtön gyűjteni fogod a rajongókat!/
-a hívásod, ha lebuksz, sanszos meg is tanulja, így többet nem vezet eredményre
-dögszóró,írták, egyet kiveszel és ennyi, többet csak azok jönnek, akiknek nincs ott negatív tapasztalatuk, ezt megerősítem
-Készülj, hogy ha hívod, és sok a takarás, akkor lehet ott jön ki tőled pár méterre, így a lövés mozdulás minden problémás, nagyon át kell gondolni, hol  a fegyver, hogy áll a nagyítás a céltávcsövön, lesszéken pedig kell a maszk kesztyű és a takarás, mert földön ülve még nagyobb az esélye a lebukásnak.
-nem írták még, de próbálhatod, hogy húzol csapát. Halbelsőség lében áztatva, az a vadrácson, kis lyuk hogy csurogjon és irány a terület, vagy az adott szakaszt meghúzod.
-nehezen kiismerhető vad, van hogy nappal kóricál, ez főként amikor  van takarás, de akkor is csak az úton látod átlépni és kész. Ilyenkor nem mozdul felénk, és a hanggal történő indulásuk sem örök törvény. Van hogy hallom őket, aztán napokig semmi, pedig tuti ott vannak. Nagyon későn, bőven a sötétség kezdetén talán megindul. Nyáron tarlón láttam őket naplementére, akkor kilépett a kukoricából, szójából búzából a tarlóra.A mi mesekönyvünkre/beíró/ hagyatkozva is, a legtöbb sakálra lövés a tarlók időszakában van. Tud magára vigyázni az biztos.
Egy kalappal!





Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1754 Dátum: 2016. December 28. - 08:21:19 »

Lenne egy-két kérdésem az fenti hozzászólásokkal kapcsolatban. Már elnézést előre is, de ezek jöttek le belőle:

Miklós, a lőtt szarvasok, medvék zsigereit elássátok a helyszínen? Mit mondasz nekem azokról a medveszórókról, amikhez egy csomó fémhordót hurcolnak ki az erdőbe, megtöltve őket mindennel, ami a medvét odacsalogatja? Vagy ez már tilos? Ha nem tilos, akkor ezek aránya hogyan viszonyul ahhoz, amikor nálunk valaki (elenyésző kisebbség, gyakorlatilag országos szinten talán 1-2 tucat ember) tenne ki néhány 10 kg húst sakálcsalinak?

Karcsi bácsi, Te ugye azért dolgoztál évtizedekig olyan elhivatottan, nagy szakmai hozzáértéssel és alázattal, hogy a munkád gyümölcsét a sportvadászok arassák le? Jól tudom? Magyarán csak nyugdíjas éveid óta gyűlölöd a fajtánkat annyira, hogy jóformán minden hozzászólásodban megpróbálsz belénk rúgni? Amíg fizetést kaptál a kiszolgálásért, más volt a megítélés?

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: