Oldalak: 1 ... 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 [116] 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 349838 alkalommal)
vendi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #1725 Dátum: 2016. December 15. - 19:18:28 »

 Emelem
Milyen eszkőzzel hívható etedményesen a sakàl elektromos hangszórós vagy síppal róka síppal?? Üdv
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1726 Dátum: 2016. December 15. - 20:10:10 »

Emelem
Milyen eszkőzzel hívható etedményesen a sakàl elektromos hangszórós vagy síppal róka síppal?? Üdv

Ugy tudom hogy az eletromos hivas nem engedelyezett, viszont sippal minden tovabbi nelkul. Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #1727 Dátum: 2016. December 25. - 23:10:28 »

Szervusztok!

Abszolút kezdő vagyok, annyira, hogy vadra még nem fogtam a puskám.
Nagyon szeretném, ha az első vadam sakál lehetne. Nagyvadas, de sakállal jól ellátott területen leszelk, ha minden igaz márciusától szerződéses.
Nem volt még időm itt minden írást végigolvasni, így elnézést, ha már volt téma a kérdésem: lehet-e belsőséget, csontot kihordani, ezzel mintegy "
sakál szórót" csinálni?
Hiszen az ilyesmit a henteseknek is valami hivatalos úton kell megsemmisíteniük, ha jól tudom... Nem akarok ezzel a kérdéssel beégni a társaság előtt.
Ha lehet és valaki csinálta már, vagy csinálja, mi a tapasztalata?
Milyen távolságra a lestől? Mit? (csont, vagy bél inkább?) Milyen sűrűn frissíteni?
Ha ki van rakva azonnal lőni, vagy szoktatni inkább őket?
Gondolom, hogy megy rá róka, akár disznó is, az utóbbi miatt kérdezem, hogy nem probléma ez?
A rókát egyébként inkább nem is nagyon bántanám, mert "szegények" eléggé szorítva vannak a sakáloktól. Errefelé a településen többet láttam, mint kint.
Naplózva

"Apának háta van!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1728 Dátum: 2016. December 26. - 06:46:20 »

Szervusztok!

Abszolút kezdő vagyok, annyira, hogy vadra még nem fogtam a puskám.
Nagyon szeretném, ha az első vadam sakál lehetne. Nagyvadas, de sakállal jól ellátott területen leszelk, ha minden igaz márciusától szerződéses.
Nem volt még időm itt minden írást végigolvasni, így elnézést, ha már volt téma a kérdésem: lehet-e belsőséget, csontot kihordani, ezzel mintegy "
sakál szórót" csinálni?
Hiszen az ilyesmit a henteseknek is valami hivatalos úton kell megsemmisíteniük, ha jól tudom... Nem akarok ezzel a kérdéssel beégni a társaság előtt.
Ha lehet és valaki csinálta már, vagy csinálja, mi a tapasztalata?
Milyen távolságra a lestől? Mit? (csont, vagy bél inkább?) Milyen sűrűn frissíteni?
Ha ki van rakva azonnal lőni, vagy szoktatni inkább őket?
Gondolom, hogy megy rá róka, akár disznó is, az utóbbi miatt kérdezem, hogy nem probléma ez?
A rókát egyébként inkább nem is nagyon bántanám, mert "szegények" eléggé szorítva vannak a sakáloktól. Errefelé a településen többet láttam, mint kint.

Ha nagyvadas és sakállal jól ellátott a terület akkor szerintem örülnek hogy a szerződéses pusztítja a sakált . Azt a szegény rókát se kell ám sajnálni .
Az ilyen " dögtér " sakálra való alkalmasságáról én is szívesen olvasnék mert vélhetőleg a jövő útja hogy rá kell gyúrni a sakál célirányos pusztítására is.  Emelem
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1729 Dátum: 2016. December 26. - 08:45:04 »

Olvastam róla, csináltam is egyet. De valahogy mindig úgy jött össze, hogy nem sikerült kiülnöm rá.
4 db 1x1,5 méteres betonháló, 4 db rendes akáckaróból csináltam kis ketrecet.
Mindenféle zsiger, bőr került bele. Járta is a róka, sakál, ölyv, stb. A disznó nem tudta se kihúzni, se belemászni.
Kollégám beledobott pár rókát meg nyúzott sakált, onnantól nem ment rá a sakál.
A legjobb ha a területen elesett jószágok minden zsigere belekerül. ( Ilyenkor jól tartjuk a sakált a sok szanaszét hagyott zsigerrel.)

 Emelem
Naplózva
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #1730 Dátum: 2016. December 26. - 14:20:24 »

A betonháló rácsain a sakál befért? A róka, vagy kisebb kutya, pl. tacskó tudom, hogy befér, de a sakál nem nagy ahhoz?
Egyébként az elmélet baromi jó! Szaga lesz, nagyobb test nem fér hozzá, és annyira széthordani se könnyű...
Tök jó ötlet, kár, hogy nem derült ki az eredményesség.
Naplózva

"Apának háta van!"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #1731 Dátum: 2016. December 26. - 14:33:08 »

A betonháló rácsain a sakál befért? A róka, vagy kisebb kutya, pl. tacskó tudom, hogy befér, de a sakál nem nagy ahhoz?
Egyébként az elmélet baromi jó! Szaga lesz, nagyobb test nem fér hozzá, és annyira széthordani se könnyű...
Tök jó ötlet, kár, hogy nem derült ki az eredményesség.


Ölyvek fotózásához is hasonló technikákat használnak. Csirkefarhat-csibehálózva-háló lerogzitve erosen. Elvinni nem tudja...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1732 Dátum: 2016. December 26. - 17:20:49 »

Egy ismerősöm valami öblösebb műanyagcsövet ásott le és abba a "kürtőbe engedett le komplett birkabelsőséget időnként. Elég sok időt kellett ott tölteni a sakálnak-rókának-kóbor kutyának, hogy valamit kipecázzon. Rendszeresen frissítette a csalit. Lőtt azt hiszem 2 sakált is többek között.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1733 Dátum: 2016. December 26. - 17:57:30 »

Egy ismerősöm valami öblösebb műanyagcsövet ásott le és abba a "kürtőbe engedett le komplett birkabelsőséget időnként. Elég sok időt kellett ott tölteni a sakálnak-rókának-kóbor kutyának, hogy valamit kipecázzon. Rendszeresen frissítette a csalit. Lőtt azt hiszem 2 sakált is többek között.

Kutyatáppal hallottam ugyanezt, állítólag nagyon jól működik.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #1734 Dátum: 2016. December 26. - 18:04:38 »

Ezt olvastam én is valahol, de lehet, hogy itt, hogy egy mély gödörbe kell leásni a dögöt, fóliát rá és a közepébe egy lyukon műanyag csövet állítani. Annyi föld kell rá (ezért a mély gödör), hogy a szag csak a csövön keresztül jöjjön...
Naplózva

"Apának háta van!"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1735 Dátum: 2016. December 26. - 18:34:04 »

Egy ismerősöm valami öblösebb műanyagcsövet ásott le és abba a "kürtőbe engedett le komplett birkabelsőséget időnként. Elég sok időt kellett ott tölteni a sakálnak-rókának-kóbor kutyának, hogy valamit kipecázzon. Rendszeresen frissítette a csalit. Lőtt azt hiszem 2 sakált is többek között.

 Emelem
Annak idején a lefolyókhoz használt eternitcsőből csináltam.
A tetején drótháló volt, a cső felső harmadába pedig 8-as lyukakat fúrtam.
Mindig az került bele, ami éppen elérhető volt.
Baromfibelsőség, fej, láb, haldarabok.
Jól működött egy darabig, aztán valami találékony róka kiásta az egész csövet. Röhög
Megdolgozott a vacsoráért, mert vagy 70 cm volt a csőből leásva. Vigyorog
2007-ben elkerült tőlünk az a területrész, így abbamaradt ez a csalizási mód.
 Emelem



Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1736 Dátum: 2016. December 26. - 22:56:18 »

A betonháló rácsain a sakál befért? A róka, vagy kisebb kutya, pl. tacskó tudom, hogy befér, de a sakál nem nagy ahhoz?
Egyébként az elmélet baromi jó! Szaga lesz, nagyobb test nem fér hozzá, és annyira széthordani se könnyű...
Tök jó ötlet, kár, hogy nem derült ki az eredményesség.
 

En minden felekeppe megemlitenem hogy, a klasszikus vadaszata a preditereknek csalsippal torteni.
Mellesleg, egy kicsit kulonosnek tartom hogy meg loni sem tudsz, az-az vadra meg nem lottel de mar sakalban gondolkodol. A sakal igen megfontolt ovatos allat. Meg a meglett rutinos vadaszoknak is feladja a lacket hogy puskavegre keritsek. Csak ugy erdelkodes keppen: A folyamatot esetleg nem avval kellene inditani hogy az allat megismerese?
A csalisikoknak , pl. nem mindegy hogy hogyan fujod, meg hogy hol fujod. Az allat “nyelvet” kell  eltalalnod, attol fuggoen hogy mit akarsz neki mondani, lehet hogy csak megkoszontod, vagy epp harcrahivod, vagy netalan epp azt mondod neki hogy, most indultam vadaszni.  Maskor pontosan a preda jajjveszekelo hangjatra tudod lotavra behivni! 
Jolehet hogy azt gondolod hogy mindez az en begyopesedett agyam szulemeny, de az is lehet hogy megsem?
Minden esetre,   “mindenki maskepp csinalja” – la – la - la  Táncol
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #1737 Dátum: 2016. December 27. - 00:33:05 »

 Emelem

Próbálkozni kell, függetlenül a rutintól. Majd kiismeri vadászat közben az állat viselkedését.


Naplózva
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #1738 Dátum: 2016. December 27. - 01:26:58 »

 

En minden felekeppe megemlitenem hogy, a klasszikus vadaszata a preditereknek csalsippal torteni.
Mellesleg, egy kicsit kulonosnek tartom hogy meg loni sem tudsz, az-az vadra meg nem lottel de mar sakalban gondolkodol. A sakal igen megfontolt ovatos allat. Meg a meglett rutinos vadaszoknak is feladja a lacket hogy puskavegre keritsek. Csak ugy erdelkodes keppen: A folyamatot esetleg nem avval kellene inditani hogy az allat megismerese?
A csalisikoknak , pl. nem mindegy hogy hogyan fujod, meg hogy hol fujod. Az allat “nyelvet” kell  eltalalnod, attol fuggoen hogy mit akarsz neki mondani, lehet hogy csak megkoszontod, vagy epp harcrahivod, vagy netalan epp azt mondod neki hogy, most indultam vadaszni.  Maskor pontosan a preda jajjveszekelo hangjatra tudod lotavra behivni!  
Jolehet hogy azt gondolod hogy mindez az en begyopesedett agyam szulemeny, de az is lehet hogy megsem?
Minden esetre,   “mindenki maskepp csinalja” – la – la - la  Táncol


Bár kissé támadónak érzem a véleményed, de hadd köszönjem meg,  mert be kell vallanom, hogy tetszik,  amit felvetettél!
Nincs okom a mentegetőzésre, mert nem mondtam olyat,  ami miatt szégyenkeznem kellene, sőt a tudatlanságomat bevallva kérdeztem.
Igazad van, hiszen valóban elhangzott a tanfolyamon, hogy egércincogással, vagy őzsirámmal is meg lehet próbálni, de senki sem mutatta, hogy hogyan. (bőgést és barcogást imitált valaki egyszer...)
Azt mondod, hogy előbb az állatot kellene megismerni... Nos azért tettem fel a kérdéseimet elsőként itt, mert kíváncsi vagyok mások véleményére.
De ha vállalod, hogy megmutatod te, hogyan hívsz síppal a lesen szívesen tanulok!
(Azt viszont nem gondolom, hogy kevésbé volna etikus kezdőnek sakált lönie, mint disznót, vagy szarvast! Ebben a kérdésben is kíváncsi vagyok a véleményedre!)
Végül szeretném kifejezni, hogy a sakál jelenléte itt annyira komoly, hogy folyamatos üvöltés hangzik minden nap. Konkrétan ma is elmondta nekem egy parasztbácsi, hogy lovaskocsival közlekedve a megszokott őzmennyiségnek a töredékét látja már csak az utóbbi években.
A bácsi 60éven keresztül vadásztatott. Ő még saját szemével látta a grófi szarvastenyészetet itt...
Rendszeresen meséli a régi vadászatokat, a változásokat, aminek egy részét a sakál okozta.
Ez nekem elég motiváció, hogy megpróbáljak én is tenni valamit.
Hát mond, baj ha most azt gondolom, hogy be szeretnék állni ebbe a szélmalomharcba?
Naplózva

"Apának háta van!"
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #1739 Dátum: 2016. December 27. - 09:29:26 »

 Emelem Szia dudás én teherautó gumiból csináltam.Akkus csavarozóval kerités drótot csavaroztam mind két felére.Hilti szalaggal ebbe került
a zsiger.Ezzel is elszórakozik mire kiszed belöle valamit.  Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 [116] 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: