Oldalak: 1 ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 349946 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1530 Dátum: 2016. Március 07. - 08:00:57 »

Három éve történt hogy terelővadászat közben a közeli műúton elment egy szirénázó autó. A sziréna beindította a sakálok tutulhatnékját is így azonnal kiderült hogy a szomszédos még érintetlen  területen van egy komolyabb csapat. Nosza most adunk nekik !  Egy darabot se láttunk belőlük .     Emelem

Kotorékon lesni nem érdemes?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1531 Dátum: 2016. Március 07. - 08:26:48 »

Emelem

és hogy próbáltatok meg adni nekik?

Pont az a rész következett a hajtásra .     Emelem
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1532 Dátum: 2016. Március 07. - 09:41:43 »

Kotorékon lesni nem érdemes?

Itteni tapasztalatok alapján a sakál csak akkor használ kotorékot amikor kölyköket nevel. Inkább ugyanolyan helyeken bújik meg, mint a disznó. Szederfoltokban, sűrű fiatalosokban, nádban.
Egyik ismerősöm éppen a földjét nézte meg és a föld szélén elkezdtek futkosni a kissakálok, egyet sikerült is elkapni, a többit sajnos nem. A hely a falu szélén van a kertek alatt, nem is a mi területünk, így vadászni sem tudunk ott. A föld mellett van egy kerítés, benne fiatal tölgy és kb ugyanakkora gaz. Sokszor még nappal is látni ott sakálokat, tele van sakálváltóval.
Naplózva

Üdv! Viko.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1533 Dátum: 2016. Március 07. - 11:43:52 »

Itteni tapasztalatok alapján a sakál csak akkor használ kotorékot amikor kölyköket nevel. Inkább ugyanolyan helyeken bújik meg, mint a disznó. Szederfoltokban, sűrű fiatalosokban, nádban.
Egyik ismerősöm éppen a földjét nézte meg és a föld szélén elkezdtek futkosni a kissakálok, egyet sikerült is elkapni, a többit sajnos nem. A hely a falu szélén van a kertek alatt, nem is a mi területünk, így vadászni sem tudunk ott. A föld mellett van egy kerítés, benne fiatal tölgy és kb ugyanakkora gaz. Sokszor még nappal is látni ott sakálokat, tele van sakálváltóval.

A másik dolog: Nem sok fotót látni sakál kotorékról, sőt nem is nagyon megtalálható helyekre készítik a kotorékokat. (nem ugyanaz mint a róka)
Az óvatossága miatt, nem lehet olyan szinten sem tarlón, sem kaszálókon (megvámolni) mint a rókát.
Saját tapasztalatom szerint, nem olyan gyorsan reagál a dögre, zsigerre mint a róka. Sok esetben simán elmegy mellette akár több napon keresztül is (ez több kamerás megfigyelés is alátámasztja.
A tuti hívási mód, hely stb szinte nincs. Talán nem is oly (éhes mint a róka), ha van sikeres lövés, sok esetben több hétre is elhúzódik a falka, főleg ha a fiatalok közül lövünk.
Talán a legjobban hajnalban és a kora délelőtti órákban lehet megtalálni. Saját megfigyeléseim szerint nem fél kint maradni világosban. Ezzel ellentétben este szinte mindig akkor indul, mikor már a céltávcső kevés, de keresővel még ki lehet venni, hogy talán sakál kószál előttünk. A lámpát nem igen állja meg, sőt sajnos sokszor a lövésnél is az a gond, hogy mozog mint egy sajtkukac.
A sörétlövés távolságát igen tudja tartani, de jó holdban érdemes azért a lakó sűrűk közelében bent, beállva figyelni, Néha itt igen bután belegyalogol az emberbe, de gyorsnak kell lenni, és szerintem elengedhetetlen az álca ruha.
A csapdázás sem lehet sajnos megoldás, bár sok helyen szép eredményeket érnek le. A mi sajátos viszonyaink miatt: a disznó mozgás és lakóhelyeit használják a sakálok, így szinte nincs normális eredmény.
A csapdakertben nem megy bele, és több a disznó fogás mint a sakál... De nyilván van ahol jobb, ez helyi sajátosság....

Nagy vonalakban meg kell tanulnunk a sakálra vadászni, és akkor talán kordában lehet tartani, de akkor vadászni kell rá, és ez nem azt jelenti, hogy kiülünk a szóróra, és ha jön sakál az megpróbáljuk meglőni.

 Emelem
Naplózva

Üdv End
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1534 Dátum: 2016. Március 07. - 12:30:04 »


Saját tapasztalatom szerint, nem olyan gyorsan reagál a dögre, zsigerre mint a róka. Sok esetben simán elmegy mellette akár több napon keresztül is (ez több kamerás megfigyelés is alátámas

 Emelem

A dögre lehet, hogy nem, de a sebzett vadat nem kíméli. Az esti  sebzések 95%-át reggelre lefojtja és kikezdi a sakál.
Naplózva

Üdv! Viko.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1535 Dátum: 2016. Március 07. - 12:50:59 »

A dögre lehet, hogy nem, de a sebzett vadat nem kíméli. Az esti  sebzések 95%-át reggelre lefojtja és kikezdi a sakál.


Már hallottam ezt Somogyból ! Te hol tapasztaltad ? Én már most sokallom őket de mi lehet az ilyen helyeken.  Csodalk
Mint írtam szinte minden este hallótávolságban vannak de még sebzett vadat nem találtam úgy meg hogy kikezdték volna .   Emelem
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1536 Dátum: 2016. Március 07. - 13:08:56 »

Már hallottam ezt Somogyból ! Te hol tapasztaltad ? Én már most sokallom őket de mi lehet az ilyen helyeken.  Csodalk
Mint írtam szinte minden este hallótávolságban vannak de még sebzett vadat nem találtam úgy meg hogy kikezdték volna .   Emelem

Körcsönyepuszta, Lakócsa, Sellye környékén vadászom.
Naplózva

Üdv! Viko.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1537 Dátum: 2016. Március 07. - 14:47:07 »

Már hallottam ezt Somogyból ! Te hol tapasztaltad ? Én már most sokallom őket de mi lehet az ilyen helyeken.  Csodalk
Mint írtam szinte minden este hallótávolságban vannak de még sebzett vadat nem találtam úgy meg hogy kikezdték volna .   Emelem

Felénk bőgésben hallottam először, tavaly. Azóta sem. Látni látnak az emberek, vagy csak látni vélik. Balatontól épphogy északra, annak is a nyugati csücske. Sokkal északabbra is látnak, hallanak, lőnek, felénk még nem esett. Lehet innen nem szeretik megkerülni a Balatont  Vállat von
Amikor édesapámat kísértem dámra Somogyban azt is mondták, hogy mondjuk dám/gím tarvadra tett lövés után, főleg ha helyben, vagy látható helyen van az elejtett vad, akkor érdemes várni, mert negyed óra, húsz perc és megjelennek, megjelenhetnek  Vállat von
Mintha az rémlene, hogy a SEFAG-nál 200 fölött lőnek egy évben, igaz kb "ugyanennyiezer" hektáron. Múltkor is svk kollégája, okés hogy párzásban, de azt az ötöt letartóztatta 50 perc alatt...na ott mennyi lehet?  Vigyorog
Hétvégén megyek "Sakálországba"  Táncol Remélem lesz némi gyakorlati tapasztalatom velük, de ha más nem a hosszú beszélgetések, borozás, pálinkázás közben szívom magamba a tudományt  Vigyorog
Naplózva
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #1538 Dátum: 2016. Március 08. - 09:57:23 »

Pont az a rész következett a hajtásra .     Emelem

 Emelem
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1539 Dátum: 2016. Március 08. - 12:11:45 »

Felénk bőgésben hallottam először, tavaly. Azóta sem. Látni látnak az emberek, vagy csak látni vélik. Balatontól épphogy északra, annak is a nyugati csücske. Sokkal északabbra is látnak, hallanak, lőnek, felénk még nem esett. Lehet innen nem szeretik megkerülni a Balatont  Vállat von
Amikor édesapámat kísértem dámra Somogyban azt is mondták, hogy mondjuk dám/gím tarvadra tett lövés után, főleg ha helyben, vagy látható helyen van az elejtett vad, akkor érdemes várni, mert negyed óra, húsz perc és megjelennek, megjelenhetnek  Vállat von
Mintha az rémlene, hogy a SEFAG-nál 200 fölött lőnek egy évben, igaz kb "ugyanennyiezer" hektáron. Múltkor is svk kollégája, okés hogy párzásban, de azt az ötöt letartóztatta 50 perc alatt...na ott mennyi lehet?  Vigyorog
Hétvégén megyek "Sakálországba"  Táncol Remélem lesz némi gyakorlati tapasztalatom velük, de ha más nem a hosszú beszélgetések, borozás, pálinkázás közben szívom magamba a tudományt  Vigyorog


Pár hete vittem két vendéget is sakálra. 3 napot voltak itt, olyan helyekre vittem őket, ahol már lőttem vagy többször hallottam sakált. Egyik este elhibázott egyikük egyet.
Előttük egy hölgyet vezettem ki egy olyan helyre, ahol puska nélkül, lesen ülve két sakált is láttam délután. Neki sem sikerült elejteni. Nem egyszerű dolog a sakálvadászat, sokan azt hiszik, hogy ilyen helyeken, mint nálunk, csak kiülnek és lövik, de sajnos nem így van.
Naplózva

Üdv! Viko.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1540 Dátum: 2016. Március 08. - 12:25:02 »


Pár hete vittem két vendéget is sakálra. 3 napot voltak itt, olyan helyekre vittem őket, ahol már lőttem vagy többször hallottam sakált. Egyik este elhibázott egyikük egyet.
Előttük egy hölgyet vezettem ki egy olyan helyre, ahol puska nélkül, lesen ülve két sakált is láttam délután. Neki sem sikerült elejteni. Nem egyszerű dolog a sakálvadászat, sokan azt hiszik, hogy ilyen helyeken, mint nálunk, csak kiülnek és lövik, de sajnos nem így van.

Nálatok legalább fogadnak vendéget sakálra.
Én sok mindent hiszek, de azt nem, hogy egyszerű dolog ez...
 Emelem
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1541 Dátum: 2016. Március 08. - 12:43:02 »

Nálatok legalább fogadnak vendéget sakálra.
Én sok mindent hiszek, de azt nem, hogy egyszerű dolog ez...
 Emelem

Igazából ők nem csak sakálra jönnek. Bőgésben bikára, télen hajtásokra járnak és ilyenkor lejönnek pár napra sakálozni. Az egyik szomszéd társaság hirdetett vadászaprón sakál lesvadászatot azt hiszem 5 vagy 6 ezer Ft/alkalom áron, de ezért szerintem nem kellene pénzt kérni.
Naplózva

Üdv! Viko.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1542 Dátum: 2016. Március 08. - 14:29:50 »

Igazából ők nem csak sakálra jönnek. Bőgésben bikára, télen hajtásokra járnak és ilyenkor lejönnek pár napra sakálozni. Az egyik szomszéd társaság hirdetett vadászaprón sakál lesvadászatot azt hiszem 5 vagy 6 ezer Ft/alkalom áron, de ezért szerintem nem kellene pénzt kérni.

 Igen    Örüljenek hogy kopik !
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1543 Dátum: 2016. Március 08. - 17:15:28 »

Az egyik szomszéd társaság hirdetett vadászaprón sakál lesvadászatot azt hiszem 5 vagy 6 ezer Ft/alkalom áron, de ezért szerintem nem kellene pénzt kérni.

 Emelem
Én is olvastam a hirdetést.
Ha simán csak a vadászházi költségeket kellene fizetni, akkor egy kicsit jobban hangzó történet lenne.
Elmész, vagy sikerrel jársz, vagy nem. Mint tudjuk semmi sem biztos...
És ha nem, akkor -ha kedved és időd van - visszamész legközelebb.
 Emelem


Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1544 Dátum: 2016. Március 08. - 17:21:41 »

Emelem
Én is olvastam a hirdetést.
Ha simán csak a vadászházi költségeket kellene fizetni, akkor egy kicsit jobban hangzó történet lenne.
Elmész, vagy sikerrel jársz, vagy nem. Mint tudjuk semmi sem biztos...
És ha nem, akkor -ha kedved és időd van - visszamész legközelebb.
 Emelem

Esetleg, ha mindenképpen a sakálért akarnak pénzt, akkor mondjuk azt az 5-6 ezret az elejtett példányok után kérjék el.



« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 09. - 05:00:29 írta Sakac » Naplózva

Üdv! Viko.
Oldalak: 1 ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: