Oldalak: 1 ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 349934 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1515 Dátum: 2016. Február 19. - 21:02:53 »

T





 Igen Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1516 Dátum: 2016. Február 20. - 13:42:34 »

Igen Emelem

Gratula!

 Emelem Igen Igen

Én tegnap az M7-esen a velencei pihenő előtt láttam egyet..."kivasalva"...
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1517 Dátum: 2016. Február 23. - 12:39:19 »

 Igen Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1518 Dátum: 2016. Március 05. - 19:39:20 »

Szerintetek ez sakálnyom?



Nagyságra talán stimmel, meg mintha a talppárna-összenövés is meglenne.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #1519 Dátum: 2016. Március 06. - 09:47:47 »

Szervusz .

teljesen nem egyértemű de szerintem nem .

33. ábra - A farkas (A), a kutya (B) és az aranysakál (C) mellső lábának (felső sor) és hátsó lábának (alsó sor) lenyomata (Demeter és Spassov, 1993)

jó lenne még látni egy pár nyomképet ,akkor talán jobban be tudnán azonositani.

üdv:HSanyi
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 06. - 10:06:41 írta Sakac » Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1520 Dátum: 2016. Március 06. - 10:24:02 »

Szerintetek ez sakálnyom?



Nagyságra talán stimmel, meg mintha a talppárna-összenövés is meglenne.  Vállat von
Az arányokkal van gond.
Aranysakálnál kb. 1:2, ez meg kb. 1:1 .
Tegnap, monitoring után maradtam még egy kicsit disznóra.
Negyed nyolc körül megszólaltak a sakálok, hat különböző helyről válaszolgattak egymásnak.
Fogalmam sincs mit kéne tennem.
Nyílt terepre lehetetlen kihívni őket.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1521 Dátum: 2016. Március 06. - 10:31:02 »

Az arányokkal van gond.
Aranysakálnál kb. 1:2, ez meg kb. 1:1 .
Tegnap, monitoring után maradtam még egy kicsit disznóra.
Negyed nyolc körül megszólaltak a sakálok, hat különböző helyről válaszolgattak egymásnak.
Fogalmam sincs mit kéne tennem.
Nyílt terepre lehetetlen kihívni őket.


Kint kell lenni sokat, ők is hibáznak valamikor.  Emelem
Naplózva

Üdv! Viko.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1522 Dátum: 2016. Március 06. - 10:57:36 »

Kint kell lenni sokat, ők is hibáznak valamikor.  Emelem
Ez, igaz!
Az elmúlt egy évben négy esett, egyet én is lőttem.
Eddig csak szórványosan volt, a mostani télen viszont belakták a területet.
Mocsaras, bokros részeken húzzák meg magukat, hajtani lehetetlen.
A Velencei-tavi nádasok is ideális élőhely számukra.
Félek, hogy a puska nem megoldás.
A róka viszont eltűnt.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1523 Dátum: 2016. Március 06. - 12:33:22 »

Ez, igaz!
Az elmúlt egy évben négy esett, egyet én is lőttem.
Eddig csak szórványosan volt, a mostani télen viszont belakták a területet.
Mocsaras, bokros részeken húzzák meg magukat, hajtani lehetetlen.
A Velencei-tavi nádasok is ideális élőhely számukra.
Félek, hogy a puska nem megoldás.
A róka viszont eltűnt.
 Emelem

Ez szinte biztos !  Kb. 7-8 éve vannak nálunk az esti lesek alatt minimum 60% hogy hallom őket . Néha elég közel az erdőben vadásznak is ( csapatban, futva , taktikusan) főként őzre.
Eddig egyet sikerült lőni és 5-6 alkalommal láttam vagy látni vélte. Évi 12-15 hajtás és ugyan ennyi fácánra vadásztatás alatt egyetlen egyet se lőttünk és nem is láttunk.   Fejvakarás   Emelem
Naplózva
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #1524 Dátum: 2016. Március 06. - 15:05:56 »

Sziasztok,  Emelem

én ugyan nem értek a sakálhoz, mert csak egyszer láttam, akkor sem tudtam lövést tenni rá, mert valaki egy falut épített mögé Rííí, de egyszer úgy hozta a jósorsom, hogy Somogyban voltam vendégvadászni, ott azt mondta a kísérőm, mikor érdeklődtem, hogy nincs-e hiányuk sakálból  Stoel,  hogy a megelőző héten lőtt egy este borzdögön kettőt...
Lehet, hogy Kolombusz tojása, aztán lehet, hogy sehol máshol nem működik a módszer, én mindenesetre nem akartam titkolózni...

Más: azon méláztam, mi lenne, ha a saját fegyverét próbálnánk a sakál ellen fordítani, vagyis "falkában" vadászni rá. Mondjuk ha a hívásból indulkunk ki, akkor teszem azt egyvalaki hívja egy fedett területrészről (ha már - mint írod- nyílt terepre nem akaródzik neki a sípra befutni), a vadásztársak pedig a környező nyiladékokon várják a sakált.
Esetleg megkísérelni egy olyat, hogy a tettrekész tagokkal  a "sakáltartó" területrészeket egyidőben rendesen (tehát nem éjfélig, és nem 5-6-an) körbeülni (persze a biztonságos lőirányok figyelembe vételével). (Én legnagyobb bánatomra nem vagyok területes tag, úgyhogy egyiket sem áll módomban kipróbálni.

Ti mit gondoltok a dologról? 
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1525 Dátum: 2016. Március 06. - 15:40:29 »

Sziasztok,  Emelem

én ugyan nem értek a sakálhoz, mert csak egyszer láttam, akkor sem tudtam lövést tenni rá, mert valaki egy falut épített mögé Rííí, de egyszer úgy hozta a jósorsom, hogy Somogyban voltam vendégvadászni, ott azt mondta a kísérőm, mikor érdeklődtem, hogy nincs-e hiányuk sakálból  Stoel,  hogy a megelőző héten lőtt egy este borzdögön kettőt...
Lehet, hogy Kolombusz tojása, aztán lehet, hogy sehol máshol nem működik a módszer, én mindenesetre nem akartam titkolózni...

Más: azon méláztam, mi lenne, ha a saját fegyverét próbálnánk a sakál ellen fordítani, vagyis "falkában" vadászni rá. Mondjuk ha a hívásból indulkunk ki, akkor teszem azt egyvalaki hívja egy fedett területrészről (ha már - mint írod- nyílt terepre nem akaródzik neki a sípra befutni), a vadásztársak pedig a környező nyiladékokon várják a sakált.
Esetleg megkísérelni egy olyat, hogy a tettrekész tagokkal  a "sakáltartó" területrészeket egyidőben rendesen (tehát nem éjfélig, és nem 5-6-an) körbeülni (persze a biztonságos lőirányok figyelembe vételével). (Én legnagyobb bánatomra nem vagyok területes tag, úgyhogy egyiket sem áll módomban kipróbálni.

Ti mit gondoltok a dologról? 

Szerintem Gézáék is megmozgatnák azokat a nádasokat, ha végre egyszer lenne már olyan, hogy TÉL...
Naplózva
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #1526 Dátum: 2016. Március 06. - 19:26:53 »

Én pont arra gondolok, hogy azt kéne kihasználni, hogy a sakálnak is mozognia kell, ha nem akar éhenhalni, és lehetőleg elállni az összes lehetséges útvonalát... Persze aztán ezt könnyű így elképzelni, viszont szerencsére a nagy számok törvénye azért még mindig hatályban van...
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1527 Dátum: 2016. Március 06. - 20:26:59 »

Én pont arra gondolok, hogy azt kéne kihasználni, hogy a sakálnak is mozognia kell, ha nem akar éhenhalni, és lehetőleg elállni az összes lehetséges útvonalát... Persze aztán ezt könnyű így elképzelni, viszont szerencsére a nagy számok törvénye azért még mindig hatályban van...

Három éve történt hogy terelővadászat közben a közeli műúton elment egy szirénázó autó. A sziréna beindította a sakálok tutulhatnékját is így azonnal kiderült hogy a szomszédos még érintetlen  területen van egy komolyabb csapat. Nosza most adunk nekik !  Egy darabot se láttunk belőlük .     Emelem
Naplózva
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #1528 Dátum: 2016. Március 06. - 20:44:27 »

Három éve történt hogy terelővadászat közben a közeli műúton elment egy szirénázó autó. A sziréna beindította a sakálok tutulhatnékját is így azonnal kiderült hogy a szomszédos még érintetlen  területen van egy komolyabb csapat. Nosza most adunk nekik !  Egy darabot se láttunk belőlük .     Emelem

 Emelem

és hogy próbáltatok meg adni nekik?
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #1529 Dátum: 2016. Március 07. - 06:24:21 »

Fogalmam sincs mit kéne tennem.

Félek, hogy a puska nem megoldás.

Próbáljátok csapdázni őket. Lehet így sem fog tömegesen fogyni a sakál, de ha egy-két helyen sikeresen csapdáznak, akkor miért ne. Hattyúnyak, kábeles visszatartó csapda működne sakálra (is)...
 Stoel

 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: