Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 349848 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #15 Dátum: 2008. Szeptember 12. - 08:29:29 »

Anti, gratulálok az ismerősödnek! Igen
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #16 Dátum: 2008. Szeptember 12. - 09:08:41 »

Egy ismerős lőtte a minap:

"Somogyban esett, Buzsákon 09.09-én este 7 körül. Lőtáv olyan 120 méter, kaliber 30-06, de szerintem ez ekkora vadnál mellékes."

Gratulálok hozzá!-szép példány.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #17 Dátum: 2008. Szeptember 12. - 09:18:04 »

Gratulálok, a ragadozó "Big Five" egyik tagjához az Ismerősödnek!  Igen Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #18 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 19:35:39 »

Ja és ahogyan a disznós topicban írtam sertevaddal bőven találkoztam...és egy sakállal is, de a bikavadászat, az bikavadászat, nálunk íratlan szabály, hogy ilyenkor másra nincs puskázás.
Ígyhát megnéztem, ahogy a les előtt elkocog a komacsek.  Mosolyog
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #19 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 19:44:38 »

Hát Roli, tiszteletre méltóval bizony! Nekem biz' ha megadatott volna, tüzeltem volna. De nálatok gyakrabban van sakál, itt szinte sosem fordul elő...  :-\
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Pisti06
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #20 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 19:57:19 »

Tiszteletre méltó önuralommal rendelkezel!  Igen
Az attól függ, mennyire gyakori arrafelé.
Tényleg Wetzlar, mennyire gyakori, van-e szaporodó család?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #21 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 20:13:32 »

Van, mondhatom, hogy mostmár rendesen megtelepedett a toportyán.
Évente esik 5-6 db., ha jól emlékszem a legtöbb évi 7 db volt.
A vadőr bikabefigyeléskor is látott 2 süldőt játszadozni, ezen kívül tél végén a jobbik szóróm felett én is láttam átsurranni.
Télen szinte minden este hallani 2-3 falkát.
Egyszer a vadőrrel tarvadazni ültünk ki a múlt szezonban, egymástól kb. 300 m-re ültünk.
Egyértelműen el tudtuk különíteni a 3 különböző falkát ami olyan 1 négyeztkilométeres körzetben vonyított.
Ennyit egyszerre még sosem hallottunk.
Kettőt már elhibáztam, de sajnos egyik sem volt megfelelő pozíció, az egyik odadobott lövés volt - 100 m-ről sprintelő sakál - a másiknál meg az erős szürkület miatt alábecsültem a távot és pont alatta huppant a 13 gr.  Bion...olyan 250 m-ről lőttem rá, mint utólag kiderült.

Nos igen, kell egy kis önuralom, hogy ilyenkor tiszteletbe tartsa az ember a dolgokat.
Meg akkor is amikor reggel 7-kor tőlem 10-30 m-re egy meglett konda turkál, hol egy süldő, hol egy malac mutatva a lapockáját... :Mosolyog
...mindegy...az élmény marad. Mosolyog
Naplózva
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #22 Dátum: 2008. Szeptember 17. - 13:08:53 »

Van, mondhatom, hogy mostmár rendesen megtelepedett a toportyán.
Évente esik 5-6 db., ha jól emlékszem a legtöbb évi 7 db volt.
A vadőr bikabefigyeléskor is látott 2 süldőt játszadozni, ezen kívül tél végén a jobbik szóróm felett én is láttam átsurranni.
Télen szinte minden este hallani 2-3 falkát.
Egyszer a vadőrrel tarvadazni ültünk ki a múlt szezonban, egymástól kb. 300 m-re ültünk.
Egyértelműen el tudtuk különíteni a 3 különböző falkát ami olyan 1 négyeztkilométeres körzetben vonyított.
Ennyit egyszerre még sosem hallottunk.
Kettőt már elhibáztam, de sajnos egyik sem volt megfelelő pozíció, az egyik odadobott lövés volt - 100 m-ről sprintelő sakál - a másiknál meg az erős szürkület miatt alábecsültem a távot és pont alatta huppant a 13 gr.  Bion...olyan 250 m-ről lőttem rá, mint utólag kiderült.

Nos igen, kell egy kis önuralom, hogy ilyenkor tiszteletbe tartsa az ember a dolgokat.
Meg akkor is amikor reggel 7-kor tőlem 10-30 m-re egy meglett konda turkál, hol egy süldő, hol egy malac mutatva a lapockáját... :Mosolyog
...mindegy...az élmény marad. Mosolyog
Nálatok mindenki lőhet bikára?
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #23 Dátum: 2008. Szeptember 17. - 13:17:54 »

Van, mondhatom, hogy mostmár rendesen megtelepedett a toportyán.
Évente esik 5-6 db., ha jól emlékszem a legtöbb évi 7 db volt.
A vadőr bikabefigyeléskor is látott 2 süldőt játszadozni, ezen kívül tél végén a jobbik szóróm felett én is láttam átsurranni.
Télen szinte minden este hallani 2-3 falkát.
Egyszer a vadőrrel tarvadazni ültünk ki a múlt szezonban, egymástól kb. 300 m-re ültünk.
Egyértelműen el tudtuk különíteni a 3 különböző falkát ami olyan 1 négyeztkilométeres körzetben vonyított.
Ennyit egyszerre még sosem hallottunk.
Kettőt már elhibáztam, de sajnos egyik sem volt megfelelő pozíció, az egyik odadobott lövés volt - 100 m-ről sprintelő sakál - a másiknál meg az erős szürkület miatt alábecsültem a távot és pont alatta huppant a 13 gr.  Bion...olyan 250 m-ről lőttem rá, mint utólag kiderült.

Nos igen, kell egy kis önuralom, hogy ilyenkor tiszteletbe tartsa az ember a dolgokat.
Meg akkor is amikor reggel 7-kor tőlem 10-30 m-re egy meglett konda turkál, hol egy süldő, hol egy malac mutatva a lapockáját... :Mosolyog
...mindegy...az élmény marad. Mosolyog
Elengedted...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #24 Dátum: 2008. Szeptember 17. - 13:21:23 »

Bár ahol ennyi van, ott lehet ilyen gesztusokkal élni...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Bandi
Vendég
« Új üzenet #25 Dátum: 2008. Szeptember 17. - 19:17:42 »

Van, mondhatom, hogy mostmár rendesen megtelepedett a toportyán.
Évente esik 5-6 db., ha jól emlékszem a legtöbb évi 7 db volt.
A vadőr bikabefigyeléskor is látott 2 süldőt játszadozni, ezen kívül tél végén a jobbik szóróm felett én is láttam átsurranni.
Télen szinte minden este hallani 2-3 falkát.
Egyszer a vadőrrel tarvadazni ültünk ki a múlt szezonban, egymástól kb. 300 m-re ültünk.
Egyértelműen el tudtuk különíteni a 3 különböző falkát ami olyan 1 négyeztkilométeres körzetben vonyított.
Ennyit egyszerre még sosem hallottunk.
Kettőt már elhibáztam, de sajnos egyik sem volt megfelelő pozíció, az egyik odadobott lövés volt - 100 m-ről sprintelő sakál - a másiknál meg az erős szürkület miatt alábecsültem a távot és pont alatta huppant a 13 gr.  Bion...olyan 250 m-ről lőttem rá, mint utólag kiderült.

Nos igen, kell egy kis önuralom, hogy ilyenkor tiszteletbe tartsa az ember a dolgokat.
Meg akkor is amikor reggel 7-kor tőlem 10-30 m-re egy meglett konda turkál, hol egy süldő, hol egy malac mutatva a lapockáját... :Mosolyog
...mindegy...az élmény marad. Mosolyog
Üdv!
Merrefelé vadászol ha meg szabad kérdezni?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #26 Dátum: 2008. Szeptember 17. - 19:59:30 »

Danikutya!

Van egy igen kedvezményes tagi árjegyzék (ahány kiló a trófea annyiszor 10eFt), így a bérvadászok után a terület felszabadítását követően a tagok is lőhetik.

Peti!

Elengedtem, de az elmúlt 4-5 napban vagy 5 disznót...
Azért nem kell nagyon irigykedni, mert nincs sok disznónk, de minden évben a terület közel 2 hónapos lezárása után - ami idén kivételesen egyre sikeredett - mindig szépen van disznó.
Aztán ahogy elkezdődik a vadászat, azért szépen apadnak is, a zavarást nem minden konda tűri jól...és főként nem a kanok, amikből ritkán esik akár 16 cm-es példány is.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #27 Dátum: 2008. Szeptember 17. - 20:01:58 »

16? Az nem rossz... Igen
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #28 Dátum: 2008. Szeptember 17. - 20:06:21 »

A "kanok" java a 65-75 kilós forma kiskanok, ehhez mért kisebb fajta bicskákkal.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #29 Dátum: 2008. Szeptember 17. - 20:07:54 »

A "kanok" java a 65-75 kilós forma kiskanok, ehhez mért kisebb fajta bicskákkal.

Azért a homokon ez is szép eredmény. Igen
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: