Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 349982 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1305 Dátum: 2015. Szeptember 22. - 19:47:42 »

Szarvas? Röhög
Jó nagynak tűnik.
Bakker, még gondoltam is odaírom, hogy jó szaga volt.... Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1306 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 09:17:03 »

Szarvas? Röhög
Jó nagynak tűnik.

Szerintem nem, de biztos vadászni volt, ha elhagyott egy RC-t! Röhög
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1307 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 10:34:24 »

Szerintem nem, de biztos vadászni volt, ha elhagyott egy RC-t! Röhög
Gálos mester RC lőszere ennyit ér sakálra jobb,ha utánuk dobja. Röhög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1308 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 10:35:40 »

Gálos mester RC lőszere ennyit ér sakálra jobb,ha utánuk dobja. Röhög
Már attól kapitulálnak, ha csak megmutatom nekik..... Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1309 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 10:39:10 »

Már attól kapitulálnak, ha csak megmutatom nekik..... Ördög
A teriték felett,hogy ez lett vón az. Ördög
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1310 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 12:54:52 »

Már attól kapitulálnak, ha csak megmutatom nekik..... Ördög

Huhuhúúúúúú!.....
Ilyesmiből már volt komoly vita minap HPV kapcsán...  Ördög

 Röhög Röhög Röhög
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1311 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 09:16:03 »

Tegnap éjjel kint voltam kukoricát őrizni és mivel a disznók nem nagyon zavartak a nézelődésben, így az őzeket távcsöveztem.olyan 10 körül aztán elkezdek vonyítani a sakálok nem  messze a falutól, egy, a településsel szomszédos erdőből (korábban még nem tapasztaltam, hogy ennyire közel merészkednének a lakott területhez).
Na, akkor volt ám riadalom az őzek között! A szerteszéjjek a lucernán  legelésző őzek elkezdek szaladgálni, és 5mpercen belül egy rudlivá álltak össze a nyílt placc közepén... mimtha lenne már rutinjuk sakál terén Figyelmes olvasás

Sajnos, most a sakálok nem jöttek ki az őzek után, pedig megvámolnám már őket Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1312 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 20:04:50 »

Tegnap éjjel kint voltam kukoricát őrizni és mivel a disznók nem nagyon zavartak a nézelődésben, így az őzeket távcsöveztem.olyan 10 körül aztán elkezdek vonyítani a sakálok nem  messze a falutól, egy, a településsel szomszédos erdőből (korábban még nem tapasztaltam, hogy ennyire közel merészkednének a lakott területhez).
Na, akkor volt ám riadalom az őzek között! A szerteszéjjek a lucernán  legelésző őzek elkezdek szaladgálni, és 5mpercen belül egy rudlivá álltak össze a nyílt placc közepén... mimtha lenne már rutinjuk sakál terén Figyelmes olvasás

Sajnos, most a sakálok nem jöttek ki az őzek után, pedig megvámolnám már őket Bion

 Nálunk sok sakál van, a falu közelében még csak egyszer láttam, de a területen mindenhol. Rókát viszont már csak a kertekben és az utcán látok, ők beszorultak ide.
Az, hogy az összeállnak, az szerintem jó jel, mert kezdik megtanulni, hogy tudják megvédeni magukat. Amkor elkezdett nagy sűrűségben élni a sakál a területen, pár évig sok malac nélküli koca, egyedüli tehén volt. Azóta a kocák kondában járnak egész évben, a szarvasok pedig kisebb nagyobb csapatokban addig amíg meg nem erősödnek a borjak. Az őznél sajnos nem ez van, az csak fogy, pedig vadászva nem nagyon van.
A bőgés elején a vadőr és egy fiatalabb ismerősöm 10! sakált láttak egy placcon kint. Amikor kint voltam, minden délután és este láttam sakált lőtávon belül, de sajnos ilyenkor puskát nem viszünk.
Naplózva

Üdv! Viko.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1313 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 22:06:48 »

-
Nálunk sok sakál van, a falu közelében még csak egyszer láttam, de a területen mindenhol. Rókát viszont már csak a kertekben és az utcán látok, ők beszorultak ide.
Az, hogy az összeállnak, az szerintem jó jel, mert kezdik megtanulni, hogy tudják megvédeni magukat. Amkor elkezdett nagy sűrűségben élni a sakál a területen, pár évig sok malac nélküli koca, egyedüli tehén volt. Azóta a kocák kondában járnak egész évben, a szarvasok pedig kisebb nagyobb csapatokban addig amíg meg nem erősödnek a borjak. Az őznél sajnos nem ez van, az csak fogy, pedig vadászva nem nagyon van.
A bőgés elején a vadőr és egy fiatalabb ismerősöm 10! sakált láttak egy placcon kint. Amikor kint voltam, minden délután és este láttam sakált lőtávon belül, de sajnos ilyenkor puskát nem viszünk.

Most jöttem be megint (eleredt az eső...  Tasli -lassan kezdem magam úgy érezni, mint a medvevadász székely abban a bizonyos viccben...  Nyihi)
Most is a falu alatt szólt a kórus. Hihetetlen, hogy egy állítólag az embertől ennyire tartó állat a kertek alatt jelzi a területét...  Csodalk
A helyzet nálunk is hasonló: rókát alig látni, amik vannak, azok olyan helyen, ahol meg még sakált nem láttunk, vagy a faluban. A borz szinte eltűnt (én idén még csak egynek a nyomával találkoztam), az őzek meg fogyatkozóban... a vaddisznónál még nem tapasztaltunk fogyást, mert mi az intenzív növekedés területén vagyunk (9-10 éve még csak pár esett a területen, most meg már 30-40db egy év alatt, 3300Ha-on).  Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1314 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 06:24:35 »

-
Most jöttem be megint (eleredt az eső...  Tasli -lassan kezdem magam úgy érezni, mint a medvevadász székely abban a bizonyos viccben...  Nyihi)
Most is a falu alatt szólt a kórus. Hihetetlen, hogy egy állítólag az embertől ennyire tartó állat a kertek alatt jelzi a területét...  Csodalk
A helyzet nálunk is hasonló: rókát alig látni, amik vannak, azok olyan helyen, ahol meg még sakált nem láttunk, vagy a faluban. A borz szinte eltűnt (én idén még csak egynek a nyomával találkoztam), az őzek meg fogyatkozóban... a vaddisznónál még nem tapasztaltunk fogyást, mert mi az intenzív növekedés területén vagyunk (9-10 éve még csak pár esett a területen, most meg már 30-40db egy év alatt, 3300Ha-on).  Wave
Az őz nem húzódott el a lakott területek felé?
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #1315 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 07:38:38 »

Felénk régen van sakál, és nem fél a lakott területtől.
1./
Én vasárnap este 8-kor, a vadászatból hazafele,  a szomszédos faluból kijövet láttam a szélső ház és a temető között előttem komótosan átsétálni egy idei süldőt az úton. Nem zavartatta magát. Nyugi, szerintem előbb utóbb ott lesznek a falu főutcáján, és a térfigyelőn is lehet majd nézni őket  Nyihi
2./
A tanyánk mellett nemrég ütöttek el egy szintén idei szukát. /a tanyán ember, roti és németjuhász/
Vagyis nem fél az, csak óvatos.

Nálunk róka akad, én kb 15-öt lőttem idén. Igaz, a szomszédos nagyvadas területeken nem lövik, de értsd úgy, hogy totálisan béke van.
Délután 5-kor kint egerésznek a töltéslábban. Szóval kapunk utánpótlást.
Őz, nagyon fogy, disznó meg ritka nálunk, mint már írtam.
Amit én még tapasztaltam, hogy gyorsan alkalmazkodott az esti vadászatokhoz, és csak nagyon, de nagyon későn indul el, illetve lehetetlen időpontokban, például délután 4-kor verőfényes nappal szalad a tarlón.  Vállat von

Nehéz vadászni és nagy szerencse kell hozzá.
Most viszont jön a szezonjuk, így készülök gyérítésre. Szerencsére hozzájutok nagyvad lövéshez, de valamiért számomra ez a kihívás, mindenkinek csak ajánlani tudom.


Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #1316 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 10:34:05 »

Felénk régen van sakál, és nem fél a lakott területtől.
1./
Én vasárnap este 8-kor, a vadászatból hazafele,  a szomszédos faluból kijövet láttam a szélső ház és a temető között előttem komótosan átsétálni egy idei süldőt az úton. Nem zavartatta magát. Nyugi, szerintem előbb utóbb ott lesznek a falu főutcáján, és a térfigyelőn is lehet majd nézni őket  Nyihi
2./
A tanyánk mellett nemrég ütöttek el egy szintén idei szukát. /a tanyán ember, roti és németjuhász/
Vagyis nem fél az, csak óvatos.

Nálunk róka akad, én kb 15-öt lőttem idén. Igaz, a szomszédos nagyvadas területeken nem lövik, de értsd úgy, hogy totálisan béke van.
Délután 5-kor kint egerésznek a töltéslábban. Szóval kapunk utánpótlást.

Őz, nagyon fogy, disznó meg ritka nálunk, mint már írtam.
Amit én még tapasztaltam, hogy gyorsan alkalmazkodott az esti vadászatokhoz, és csak nagyon, de nagyon későn indul el, illetve lehetetlen időpontokban, például délután 4-kor verőfényes nappal szalad a tarlón.  Vállat von

Nehéz vadászni és nagy szerencse kell hozzá.
Most viszont jön a szezonjuk, így készülök gyérítésre. Szerencsére hozzájutok nagyvad lövéshez, de valamiért számomra ez a kihívás, mindenkinek csak ajánlani tudom.



Ismerős a szituáció, nálunk a környező társaságok a dolmányossal és a szarkával vannak így, a Kígyósi gyep miatt, ami a Körös-Maros NP dédelgetett területe, és okádja magából a szárnyasokat, mivel semmi nemű gyérítés nem folyik ott, dacára annak, hogy ezerszer föl lett hívva a figyelmük, hogy ezek a madarak ugyan olyan veszélyt jelentenek a földön fészkelő védett fajokra (amiért tulajdonképpen védett a terület) mint az apróvad fészekaljára.
No mind1, a lényeg, hogy legyen lejkatávcső meg lendróver, a többi le van sz..va.  Fejvakarás
A vadőrők legalább jól el vannak látva dúvadjellel a folyamatos utánpótlás miatt...
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1317 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 10:54:31 »

...... számomra ez a kihívás, mindenkinek csak ajánlani tudom.

Nekem is az lenne, ha lenne! A sakál nálunk olyan mint a disznó. Egy éjjel bejön, körülnéz aztán hónapokig még nyomát sem látjuk! Na ez az igazi kihívás!   Fejvakarás Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1318 Dátum: 2015. Október 22. - 20:57:57 »

A ma 5 felé elidultunk vadászni, édesapám is jött velem. Ahogy sétáltunk a les felé, mintha beszélne valaki. A lestől kb 150 méterre a rét közepén két ember elég hangosan beszél. Odamennni nem akartam, gondoltam hazafelé mennek. A les felé jöttek, 70-80 méterre megláttak, majd hangosan megbeszélték, hogy ha kérdeznénk ők bizony gombáznak... Nem  Fej a falba
Mögöttünk kilépett egy bika, de kedves fajtársainknak köszönhetően el is ment... Szerencsére az emberek is. Szürkületben kijött elém egy vadmacska, majd pár méterrel utána ez az idei aranysakál kan. Elkezdett távolodni, hátulról nem szerettem volna meglőni, így vártam amíg kicsit kereszben áll, és lőttem. Elszaladni nem láttam, gondoltam megvan, menjünk oda. Oda is mentünk, de nem találtuk. Aztán mégis meglett, pont egy kicsit mélyebb helyen állt a lövésnél, és kicsit messzebb is, mint hittem, de a lényeg, hogy megvan.
Lőtáv 90-100 méter, 300 win mag, 11,7-es uni classic.
Naplózva

Üdv! Viko.
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1319 Dátum: 2015. Október 23. - 07:00:36 »

Gratulálok a sakálvadásznak!
Nálunk is megjelentek. Volt, hogy délelött 10-kor futott elöttem az úton, de láttam este 9-kor is. Vonyítanak, mindenhol ott a nyomuk, mégse lőttünk még belőlük. Talán kétszer hibáztak sakált. A vasat is szépen kerüli. Gidát az erdős területen már nem látni, a malacok is szépen fogynak. Kevés most felénk a disznó és úgy vettem észre, hogy azok is nagy kondába tömörülnek.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: