Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 350007 alkalommal)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1290 Dátum: 2015. Szeptember 17. - 04:59:43 »

Szevasz Bence!
Valamikor nagyon regen, mikor meg csak eppen hogy felutotte a fejet a sakal, es akkor meg nem volt veszedelem meretu elterjedese magyarorszagon en mar irtam a veszelyrol amit a visszatelepulese jelent.
Igaz, az en eloadasomban ugy szerepelt mint – osszehasonlitva a coyote-val ami ugye nalunk honos - . Akkoriban adtam elo hogy, nalunk mar a tehenalomanyra is veszelyes, sot a nagyvarosokban mar emberre is tamadt. Akkoriban az allitasomat nagy hurrogas fogadta, (forum) mondvan a honi sakal az nem coyote, nem az nem olyan, mondta volt meg –akkoriban nagyerdemu – K Imre is,  es nem is lessz soha, ami igaz is (fajilag) de ugye az ido megint engem igazol. Akoriban irtam volt ugyanis, hogy meg a szarvasra is veszelyes lehet, - na nem a felnott allatokrol beszelek – de kozvetve? Es epp ezert, es ezaltal kapcsolodtam be a sakal ugybe.
Ugyanis, ha jol ertem a hozzaszollasodban, a sakal ott van! Utanna megy a szarvasnak, zaklatja, idegesiti, es biztos hogy ott van az elleskor is, na de ne is beszeljunk rola!

Ui: Genfi vadasztars volt az a vadasz aki kimondottan erdeklodott a pusztitasaval kapcsolatban.  A forumbol ertesulve csak azt tudom hogy, mindenki meglovi aki talalkozik vele. Sot, vannak olyanok akik kimondottan szeretnenek vele talalkozni !
Alapjaiban beszelve a fajrol: Veszelyes, sumak modon veszelyes tud lenni a patas alomanyra. Irtasara, vagy hogy ugy mond, a faunaba valo beilleszkedesere emberi beavatkozasra van szukseg.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1291 Dátum: 2015. Szeptember 17. - 11:47:53 »

.... Irtasara, vagy hogy ugy mond, a faunaba valo beilleszkedesere emberi beavatkozasra van szukseg.


Isten ments, hogy beilleszkedjen a faunába! Vigyorog

De komolyra fordítva. Anno azt tanultam az "öregektől", hogy a rókát puskával a kívánt létszám alá szorítani, vagy kiirtani nem lehet. Ez fokozottan érvényes erre a toportyánféregre.  Már szinte az egész országban megtalálható, egyre többet hallani kártételéről, így ideje lenne valami drasztikusabb módszerhez nyúlni.
Én puskával is szívesen irtanám, de még soha nem jött lövésre. :Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1292 Dátum: 2015. Szeptember 17. - 15:28:26 »

Isten ments, hogy beilleszkedjen a faunába! Vigyorog

De komolyra fordítva. Anno azt tanultam az "öregektől", hogy a rókát puskával a kívánt létszám alá szorítani, vagy kiirtani nem lehet. Ez fokozottan érvényes erre a toportyánféregre.  Már szinte az egész országban megtalálható, egyre többet hallani kártételéről, így ideje lenne valami drasztikusabb módszerhez nyúlni.
Én puskával is szívesen irtanám, de még soha nem jött lövésre. :Mosolyog

Szerintem a mai törvényi keretek közt nincs drasztikusabb módszer. Sok idő a területen segít egy kicsit helyre rakni a létszámot, de inkább csak áttolja a területhatáron őket.
Amint nagyobb a nyugalma egyből visszaszivárog a falka/kák.
Ez látom érzékelem én a saját területünkön.

  Emelem
Naplózva

Üdv End
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #1293 Dátum: 2015. Szeptember 17. - 16:02:52 »

Múltkor próbáltunk bőgögetni , kb tíz perc után tőlünk 30 méterre egy egész komoly falka kezdett ordítani. Lehet h nem véletlen. Mondjuk felénk sajna rengeteg van. Vállat von
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1294 Dátum: 2015. Szeptember 17. - 17:50:44 »

Szerintem a mai törvényi keretek közt nincs drasztikusabb módszer. ....

  Emelem

Szia! Emelem

Ezt tudom, nem is értek vele egyet! Vigyorog
Nálunk még igazán nincs sakál, illetve 3-4 éve csak néha, rövid időre jelenik meg. Főleg tavasszal a gidák születése idején!  Ha be esz a fene egyet-egyet, rögtön meglátszik az őzállomány viselkedésén.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1295 Dátum: 2015. Szeptember 20. - 03:28:54 »


 Főleg tavasszal a gidák születése idején!  Ha be esz a fene egyet-egyet, rögtön meglátszik az őzállomány viselkedésén.


Errol van szo Attila!
Vagyis egyeltalan nem kivanatos faj Türelmetlenül
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1296 Dátum: 2015. Szeptember 20. - 09:24:44 »


Errol van szo Attila!
Vagyis egyeltalan nem kivanatos faj Türelmetlenül
De bizony kívánatos faj. Mindjuk elég lenne egy is, csak az előttem álljon keresztbe... Kacsint
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1297 Dátum: 2015. Szeptember 20. - 13:26:29 »

De bizony kívánatos faj. Mindjuk elég lenne egy is, csak az előttem álljon keresztbe... Kacsint

Elég lenne egy is az is a Veszprémi állatkertben ketrecben és kiherélve !   Ördög  (biztos ami biztos)

Nálunk kb. nyolc éve jelent meg és egyre több van. Vannak körzetek ahol szinte minden este hallani őket . Biztos hogy évente 200 alkalommal kint vagyok a területen és ez alatt egyet lőttem egyet elhibáztam és még kétszer láttam . 1600 alkalomból nem sok ! Ez is jelzi hogy mennyire tud vigyázni magára  . Az is igaz hogy dögteret nem csináltam . Az évi cca 15 apróvadhajtáson sem láttunk belőlük egyet sem. Egész biztos hogy ezt a fajt fegyverrel nem lehet kordában tartani. Az őzállományon viszont nagyon meglátszik a Bikács környéki részeken a jelenlétük.  Nem szól szám  Vendéget kísértem bikára mikor saját szememmel láttam hogy a tarvad csapat elvonulta után pár perccel a nyomukon követték őket .   Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1298 Dátum: 2015. Szeptember 20. - 13:59:53 »

Nem is értem, főleg az elmúlt napok eszmecseréje után, hogy miért vannak még mindig olyan sokan a csapdázás ellen.
A csapdázás engedélyezett.
Az eszközök korlátlanul hozzáférhetők.
A módszer ki van dolgozva, ráadásul nem is tartja titokban senki aki eredménnyel műveli.
Mert elszórtan nem lehet tartós eredményt elérni vele, így akik csinálják és fogják a sakált és a rókát, egyelőre csak vákuumot hoznak létre, ahová a környező területekről hamar betalál az újabb garnitúra ragadozó.
Vettem a társaságnak 6 hattyúnyakat és 2 conibear vasat és ahogy lemennek a kukoricák, elkezdjük komolyan művelni a műfajt.
Az eredményekről majd beszámolok.  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1299 Dátum: 2015. Szeptember 20. - 14:18:18 »


Az eszközök korlátlanul hozzáférhetők.
A módszer ki van dolgozva, ráadásul nem is tartja titokban senki aki eredménnyel műveli.
Mert elszórtan nem lehet tartós eredményt elérni vele, így akik csinálják és fogják a sakált és a rókát, egyelőre csak vákuumot hoznak létre, ahová a környező területekről hamar betalál az újabb garnitúra ragadozó.


Üdv Csaba! Emelem
Ez szóról-szóra igaz!
A tavasszal vettünk részt egy csapdázási továbbképzésen, ahol a városunk környékén működő négy társaságból háromból képviseltették magukat.
A mi területünk ugyan már másik megye, de a fent említett társaságok közül az egyikkel szomszédok vagyunk.
Négyen voltunk a társaságtól ( Elnök Urunk, Hivatásos vadászunk, egy nagyon agilis  fiatal vadásztárs és én a laikus Ördög)
Sok hasznos információt hallhattunk és vásároltunk is csapdákat.
A "próbaüzem" alatt voltak szerény eredményeink, majd mi is ezután kezdjük az intenzív használatot.
Nálunk még nem tapasztaltuk a toportyán jelenlétét, de -sajnos - ami késik...
Üdv: J Z. Emelem



Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1300 Dátum: 2015. Szeptember 20. - 14:47:03 »

Sakálra is csak élve fogó csapdát szabad használni?
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1301 Dátum: 2015. Szeptember 20. - 15:19:13 »

Sakálra is csak élve fogó csapdát szabad használni?
Nem.

A csapdázás szempontjából az 1979-ben elfogadott Berni Egyezmény előírásai a meghatározóak. Mind a hazai, mind az  európai  uniós  szabályozás  erre  épül.
Magyarország  1990-ben  csatlakozott  az egyezményhez.
A  Berni  Egyezmény  IV.  függeléke  ismerteti az elpusztítás, befogás és az egyéb formában történő kihasználás tiltott eszközeit és módszereit, külön-külön részletezve
őket az emlősök és a madarak vonatkozásában.
A Berni Egyezmény számos  részletes  és  határozott  tiltás  (pl.  a mérgek  és  a  füstölés  egyértelmű  tiltása) mellett engedélyezi pl. a szelektív ölőcsapdák alkalmazását.

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy elsősorban lőfegyverrel és élve fogó csapdával jogszerű a ragadozók elejtése vagy elfogása. Ugyanakkor, ha az ölőcsapda
szelektíven helyezhető ki azaz előre meghatározhatjuk, hogy mely ragadozófaj mehet bele, akár azt is használhatjuk. A hivatkozott közösségi jogszabályok ugyanis az
emlősfajok esetében direkten nem tiltják azt:
„Működése vagy felhasználása körülményei folytán nem szelektív csapda” és a külön jogszabályban is tiltott csapóvasak
(3254/91/EEC Tanácsi Határozat a lábfogó csapdák közösségen belüli használatának betiltására és egyes vadon élő állatok
bőrének és feldolgozott termékeinek a Közösségbe való bevitelének megakadályozására) használata tilos.

Részletek az 1996.évi LV. trv-ből:
Tiltott vadászati módok
30. § (1)58 A vadat elejteni, elfogni kizárólag a törvényben meghatározott módon szabad. Tilos a vadat a vonatkozó
közösségi rendeletben foglalt csapdázási módszerrel, valamint méreg alkalmazásával elfogni, illetve elpusztítani.

Vadászati eszközök
67. §
(3)146 Vadat elfogni az e célra szolgáló hálóval, befogó karámmal, altató-, bénítólövedékes fegyverrel,
valamint a vonatkozó közösségi rendeletben nem tiltott, illetve megengedett csapdázási módszerrel lehet.

A fenti idézett részletek alapján a húzásra működő csapóvas és a felderített kotorék szájánál alkalmazott testszorító csapda használata engedélyezett.
természetesen minden esetben figyelemmel kell lenni az esetleges védett állatokra és ha felmerül, hogy azokban is kár keletkezhet, akkor nem szabad csapdázni.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1302 Dátum: 2015. Szeptember 20. - 15:47:43 »

Csaba!
Köszönöm válaszod! Akkor nem is kérdeztem nagy hülyeséget!  Vigyorog
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1303 Dátum: 2015. Szeptember 22. - 19:09:09 »

Megtaláltam ma az első csapda helyét Kacsint

A lőszer 12/70-es.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1304 Dátum: 2015. Szeptember 22. - 19:17:52 »

Megtaláltam ma az első csapda helyét Kacsint

A lőszer 12/70-es.

Szarvas? Röhög
Jó nagynak tűnik.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: