Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 349983 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1185 Dátum: 2015. Március 30. - 14:35:39 »

Pergetni puskával ?  Kacsint Fishing
Amíg a Pacsmagi madárvédelmi rezervátum nem állt a Ramsari Egyezmény védelme alatt és nem mellesleg a mi céges vadászterületünk is volt, elképzelhetetlen lett volna egy jó peca puska nélkül Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1186 Dátum: 2015. Március 30. - 17:22:51 »

Amíg a Pacsmagi madárvédelmi rezervátum nem állt a Ramsari Egyezmény védelme alatt és nem mellesleg a mi céges vadászterületünk is volt, elképzelhetetlen lett volna egy jó peca puska nélkül Vigyorog

Mégis csak könnyebb agyonlőni mint fárasztani !   Kacsint
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1187 Dátum: 2015. Március 31. - 09:06:23 »

 Stefi ez jó volt! Holnap megpróbálom megakasztani. Mond milyen csalit használjak Rapalát vagy Salmot?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1188 Dátum: 2015. Március 31. - 11:00:19 »

Stefi ez jó volt! Holnap megpróbálom megakasztani. Mond milyen csalit használjak Rapalát vagy Salmot?


Aranysakálra Salmot szalonkára Rapalát !     Röhög
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1189 Dátum: 2015. Március 31. - 11:07:08 »


Aranysakálra Salmot szalonkára Rapalát !     Röhög

Üregire meg twistert, duplafarkút. Vagy az rókára jó?  Fejvakarás
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1190 Dátum: 2015. Május 24. - 09:37:03 »

Pár napja - hivatali ügyből kifolyólag - összeismerkedtem egy idős vadásszal, aki Szentlászló környékén vadászik és még hivatásos vadász is. Mikor kiderült a közös szenvedély, elővette a telefonját és mutatta a nemrég lőtt sakál fotóját. A hasas szuka (ő azt hitte a lövés előtt, hogy nagyon bezabált valamiből) 10 azaz tíz! kölyökkel volt vemhes!
Ennyire szaporának nem gondoltam volna soha...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1191 Dátum: 2015. Május 25. - 12:21:29 »

Nálunk sok évig megmaradtak a homoki területrészen (erdős), a mocsárvidéken nem lehetett látni, meg a nyomával sem találkoztunk. Ott felszaporodott (esténként 3-4 családot lehetett hallani), aztán kb. 4 éve elindultak, azóta van mindenhol, pedig jó pár esett és csapdával is lett fogva több darab. Meg a két területrész közötti forgalmas úton is jónéhány áldozatul esett. Érdekes, de mindig felnőtt példányokat ütnek el! Kölyökről még nem hallottam.
Tegnap reggeli cserkelés közben negyed 6-kor jött velem szembe egy sakál az úton, teljesen világosban. Kb. 500 méterről láttam meg. Olyan 80 métert tudtam közelíteni, ő meg kocogott szembe. Már bejött erős 200 méterre, a puska a lőboton, de aztán nem jött tovább az úton, hanem elfordult és eltűnt. Ahogy arrafelé igyekeztem, ahol utoljára láttam, még a disznókat is elugrasztottam!
Egyébként reggel 5-ig semmi mozgás nem volt, aztán öt és hat között olyan disznójárás lett, hogy ide-oda szaladgáltam, de nem értem utol a kondákat a nagy takarás miatt! Végül 6-kor, mikor már befejezettnek tekintettem a vadászatot, mégiscsak sikerült egy kansüldőt elejtenem!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1192 Dátum: 2015. Május 25. - 14:42:47 »

Nálunk sok évig megmaradtak a homoki területrészen (erdős), a mocsárvidéken nem lehetett látni, meg a nyomával sem találkoztunk. Ott felszaporodott (esténként 3-4 családot lehetett hallani), aztán kb. 4 éve elindultak, azóta van mindenhol, pedig jó pár esett és csapdával is lett fogva több darab. Meg a két területrész közötti forgalmas úton is jónéhány áldozatul esett. Érdekes, de mindig felnőtt példányokat ütnek el! Kölyökről még nem hallottam.
Tegnap reggeli cserkelés közben negyed 6-kor jött velem szembe egy sakál az úton, teljesen világosban. Kb. 500 méterről láttam meg. Olyan 80 métert tudtam közelíteni, ő meg kocogott szembe. Már bejött erős 200 méterre, a puska a lőboton, de aztán nem jött tovább az úton, hanem elfordult és eltűnt. Ahogy arrafelé igyekeztem, ahol utoljára láttam, még a disznókat is elugrasztottam!
Egyébként reggel 5-ig semmi mozgás nem volt, aztán öt és hat között olyan disznójárás lett, hogy ide-oda szaladgáltam, de nem értem utol a kondákat a nagy takarás miatt! Végül 6-kor, mikor már befejezettnek tekintettem a vadászatot, mégiscsak sikerült egy kansüldőt elejtenem!

Gratulálok! Jó régen hallottam felőled! Igen Wave Emelem Vigyorog
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1193 Dátum: 2015. Május 25. - 17:23:17 »

Gratulálok! Jó régen hallottam felőled! Igen Wave Emelem Vigyorog
Köszönöm!  Wave  Emelem
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1194 Dátum: 2015. Május 27. - 12:34:17 »

Robi!

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #1195 Dátum: 2015. Május 27. - 13:34:14 »

Amíg a Pacsmagi madárvédelmi rezervátum nem állt a Ramsari Egyezmény védelme alatt és nem mellesleg a mi céges vadászterületünk is volt, elképzelhetetlen lett volna egy jó peca puska nélkül Vigyorog
Valamit kihagytál ha már egyszer a pacsmagi rezervátum a helyszín.   Stoel
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1196 Dátum: 2015. Május 27. - 16:50:40 »

Pár napja - hivatali ügyből kifolyólag - összeismerkedtem egy idős vadásszal, aki Szentlászló környékén vadászik és még hivatásos vadász is. Mikor kiderült a közös szenvedély, elővette a telefonját és mutatta a nemrég lőtt sakál fotóját. A hasas szuka (ő azt hitte a lövés előtt, hogy nagyon bezabált valamiből) 10 azaz tíz! kölyökkel volt vemhes!
Ennyire szaporának nem gondoltam volna soha...

Ma volt némi fejtágítás sakál ügyében, s ott is megerősítették a 10 kölyköt. Aztán amit már sejtettünk (nemcsak rágcsálókat eszik), gyomortartalomban találtak vaddisznót, őzet és dámot. Ezzel kapcsolatban elhangzott, hogy azon kocák, melyek malacait a sakálok vacsinak nézték, újra búgtak. Sajnos nem figyeltünk oda rendesen, amikor a táplálék mennyiségéről volt szó, de tonnákról beszéltek. Egyik vélemény szerint csapdázható, másik területen nem tudnak "fogni". Ebben nem volt egyetértés.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1197 Dátum: 2015. Május 27. - 16:52:54 »

Még annyi érdekes jut eszembe, hogy a dögtér eredménytelenségét azzal magyarázták, hogy nem célirányosan megy rá, hanem előbb körbejárja, s így szagot kap.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1198 Dátum: 2015. Május 27. - 18:30:41 »

Egyik vélemény szerint csapdázható, másik területen nem tudnak "fogni". Ebben nem volt egyetértés.

Nálunk szerencsére még nincsen nagy létszámban jelen a vidéken. Tavaly egy kifejlett kan, idén egy hasas szuka azért esett-vehem számáról nincsen infóm- csapdával. (Pézsmakacsa feje volt a csali, az lett a vesztük úgy emlékszem. kotorékok közelében estek) Korábban is fogtunk csapdával, de nem volt teljesen 100 százalék, mert nem benne volt, hanem az elsült csapdától 100-200 méterre volt elhullva. Gondoltuk megütötte, rendesen, csak kiszabadult és arrébb hullott el. Nemrégiben pedig lőttek egy kifejlett kant is. Wave Szóval egyre inkább számolnunk kell velük sajnos és megfogható tapasztalatom szerint.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1199 Dátum: 2015. Május 28. - 06:04:43 »

Baranyai vadőrökkel beszélgettem pár hónapja.  Ők eredményesen csapdázzák, de csak a nagy hattyúnyak tudja megfogni. Disznó gégéjét használják csalinak.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: