Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 349980 alkalommal)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1170 Dátum: 2015. Március 18. - 08:57:18 »

Aki nekem azt mondja, hogy a sakállövéshez tudás, elhivatottság, területismeret meg egyebek kellenek azt ezentúl felszólítás nélkül agyonlövöm. Uraim, a sakál eredményes vadászatához SZERENCSE kel. Mégpedig jó sok, ahogy azt az alábbi néhány órája megesett történet bizonyítja.
 Ma hajnalban kimentem szalonkázni, amolyan utolsó kívánság gyanánt hiszen 9-re jött a "revizor" leellenőrizni a területemet. Sajnos csak egy hatalmas macskabaglyot láttam amelyik megkésett korhelyként igyekezett hazafelé, de már nem volt kedvem bemenni a faluba, hát gondoltam beülök az ártéren az "egyfa" nevezetű tereppont melletti tisztásra egy kicsit leskelődni. Vártam az elvtársakat akik alkalmasint a kollégámat boldogították egy másik erdőtagban, és egyszercsak valami zörgést hallok a tisztás túloldaláról. A sok elszáradt gizgazból kiballagott egy satnya lajka méretű, vadnyúl szürke, a hátvonalában jóval sötétebb "kutya" amelyiknek lompos és viszonylag rövid farka és csapott fara volt. A távolság jó 50-60 méter, a 16-osban 12-es sörét (na persze szalonkázni mentem). Mindez 9 óra körül hétágra sütő napos verőfényben, tehát nem szürkületben-ködben láttam valamit, hanem jól megtudtam nézni a delikvenst. Próbáltam patront váltani, de amikor kinyitottam a fegyvert már arra halk zajra egyenesen rám nézett majd nagy zörgéssel elugrott. Ha nem sakál volt akkor nemtudom mi, de higgyétek el, már hónapok óta nem volt a számban alkoholmentes sörtől gonoszabb ital.
Taps
A kettőnk közti táv sakál és egyéb szempontból is elhanyagolható.
A második sakálnál tartok az elsőt golyóval "felkészülten" a második most februári fácánozáson elállóként .Már a hajtás elején szóltam,hogy lehetséges a sakál ettől függetlenül láttak a hajtásban "rókát","koszos korcs kutyát" .Aztán a Benelli el sütötte az RC-t(Gálos mester) és hatalmas kansakált lőttem.Szóval sakálvolt kollega és az a 99% szerencse kell az elejtéséhez.(Igyál rendesen,attól megjön a szerencse.)
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #1171 Dátum: 2015. Március 18. - 11:40:17 »

"már hónapok óta nem volt a számban alkoholmentes sörtől gonoszabb ital."

Hát ettől gonoszabb italt én elsem tudok képzeni . Hucul amikor ilyet iszol a gyomrod nem hiszi azt , hogy hülye a fejed ? Wave Röhög
Naplózva
hamalap
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #1172 Dátum: 2015. Március 18. - 11:48:48 »

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy az aranysakál megeszi a halat, úgy mint mondjuk a róka vagy inkább kerüli?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1173 Dátum: 2015. Március 18. - 11:59:28 »

Innen már csak egy lépés a guminő!

Ha valaki guminőnél óvszert használ, akkor mondhatjuk azt, hogy kettős szigetelés?
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1174 Dátum: 2015. Március 18. - 13:31:52 »

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy az aranysakál megeszi a halat, úgy mint mondjuk a róka vagy inkább kerüli?
Ilyen irányú tapasztalatom nincs (sincs) a sakállal, de szerintem megeszi, ha hozzájut.
Miért ne enné meg?
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1175 Dátum: 2015. Március 19. - 12:45:18 »

Aki nekem azt mondja, hogy a sakállövéshez tudás, elhivatottság, területismeret meg egyebek kellenek azt ezentúl felszólítás nélkül agyonlövöm. Uraim, a sakál eredményes vadászatához SZERENCSE kel. Mégpedig jó sok, ahogy azt az alábbi néhány órája megesett történet bizonyítja.
 Ma hajnalban kimentem szalonkázni, amolyan utolsó kívánság gyanánt hiszen 9-re jött a "revizor" leellenőrizni a területemet. Sajnos csak egy hatalmas macskabaglyot láttam amelyik megkésett korhelyként igyekezett hazafelé, de már nem volt kedvem bemenni a faluba, hát gondoltam beülök az ártéren az "egyfa" nevezetű tereppont melletti tisztásra egy kicsit leskelődni. Vártam az elvtársakat akik alkalmasint a kollégámat boldogították egy másik erdőtagban, és egyszercsak valami zörgést hallok a tisztás túloldaláról. A sok elszáradt gizgazból kiballagott egy satnya lajka méretű, vadnyúl szürke, a hátvonalában jóval sötétebb "kutya" amelyiknek lompos és viszonylag rövid farka és csapott fara volt. A távolság jó 50-60 méter, a 16-osban 12-es sörét (na persze szalonkázni mentem). Mindez 9 óra körül hétágra sütő napos verőfényben, tehát nem szürkületben-ködben láttam valamit, hanem jól megtudtam nézni a delikvenst. Próbáltam patront váltani, de amikor kinyitottam a fegyvert már arra halk zajra egyenesen rám nézett majd nagy zörgéssel elugrott. Ha nem sakál volt akkor nemtudom mi, de higgyétek el, már hónapok óta nem volt a számban alkoholmentes sörtől gonoszabb ital.

Na látod, hogy tudás kell hozzá, meg helyismeret...  Ördög Ördög
Apró sréttel meglőni 60-ról, na az tudás...  Ördög Ördög, meg hát jó helyen és időben ültél is le, és elhivatott voltál, mert nem a kocsmába voltál...  Ördög

Amúgy szerintem ahol van a területen sakál, a legtöbb esetben akkor látják a hivatásosok,
mikor ha ott is a puska nálunk, de biztos, hogy a hátsó ülésen a sakál meg napozik 30 méterre...  OOO Ördög
Peti komám, elindult a kocsijából megnézni egy itató, hogy hogy áll benne a víz. (Nyár 30 fok 10 óra) az itató mellől 3 db sakál kelt fel, ebből kettő még ásított is, nem is voltak messzebb 30 méternél. Ez kettő éve volt azóta egyszer sem látott ott sakált, de még csak hiába hívta is hívta...

 Wave Emelem

Naplózva

Üdv End
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1176 Dátum: 2015. Március 19. - 14:05:20 »

 Hát kedves Forester73 ha neked lennének olyan epeköveid és olyan harapós belgyógyász doktornőd mint nekem na akkor biztos hogy kecsketejen élnél!
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1177 Dátum: 2015. Március 19. - 14:08:25 »

......Aztán a Benelli el sütötte az RC-t(Gálos mester).....
Hogy a bőr hűljön rád, ezt most muszáj volt?
Megen nem alszok pár napig....már kezdtem elfeledni....
 Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1178 Dátum: 2015. Március 19. - 16:27:49 »

Hogy a bőr hűljön rád, ezt most muszáj volt?
Megen nem alszok pár napig....már kezdtem elfeledni....
 Ördög
Okos Be ismerem övön aluli volt,de majdcsak feldolgozod. Piál Ördög
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #1179 Dátum: 2015. Március 19. - 18:39:31 »

Hogy a bőr hűljön rád, ezt most muszáj volt?
Megen nem alszok pár napig....már kezdtem elfeledni....
 Ördög
Okos Be ismerem övön aluli volt,de majdcsak feldolgozod. Piál Ördög

Gálos marketing bumeráng?
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1180 Dátum: 2015. Március 19. - 20:21:37 »

Gálos marketing bumeráng?
A Benelli nem eladó.. Ördög(azért van az a pénz) Vigyorog
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #1181 Dátum: 2015. Március 28. - 13:00:35 »

Fekete-körösre mentünk tegnap késő délután és Dénesmajor meg a gátőrház közti szakaszon 30-35m re állt és bámult egy aranysakál erős kan a két halastó közti nyúlgáton.     Csodalk  2-3 percig semmi ,csak bámultuk egymást ,aztán megperdült és besunnyogott a sűrűbe.
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #1182 Dátum: 2015. Március 28. - 17:40:39 »

Hol volt a pukkád?
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1183 Dátum: 2015. Március 28. - 17:59:39 »

Fekete-körösre mentünk tegnap késő délután és Dénesmajor meg a gátőrház közti szakaszon 30-35m re állt és bámult egy aranysakál erős kan a két halastó közti nyúlgáton.     Csodalk  2-3 percig semmi ,csak bámultuk egymást ,aztán megperdült és besunnyogott a sűrűbe.


Nálunk az a tapasztalat, hogy a vadászok és a terepjárók elől elmenekül, más nem zavarja...Tavaly éppen erdészkedtem gyalog, és az egyik Lkt vitt ki a termelésről. Egy sakál az úttól kb 10 méterre állt, pont felé me tünk. Csak bámult, megvárta míg elmentünk aztán ő is ment tovább. Ugyanott mentünk terepjáróval, egyszer sem várt be minket, ahogy máshol sem. Éppen vadászni menet nyáron egy tarlón kb 300 méterre lehetett egy sakál, ahogy meglátta a Samurai-t futásnak is eredt...Érdekes állatok, sok van belőlük, sokat látunk, de terítékre hozni mégsem egyszerű. Emelem
Naplózva

Üdv! Viko.
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #1184 Dátum: 2015. Március 30. - 14:10:49 »

Hol volt a pukkád?
Pergetni puskával ?  Kacsint Fishing
Naplózva
Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: