Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 349826 alkalommal)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Dátum: 2008. Július 23. - 10:15:03 »

Tegnap este egy nagy búzatarló szélén lévő lesre ültem fel. Hárman mentünk ki, a többi sem voltam túl messze tőlem. Az én célom csak a bakok nézegetése ill. ha úgy alakul, róka lövése volt. Mikor sétáltam a leshez, akkor jutott eszembe, hogy ez az a környék, ahol már háromszor láttam sakált. A lesről körbetávcsövezve 5 őz volt a tarló túl szélén. Később balról, a szomszédból még egy őz érkezett. Csak azt láttam, hogy bak, bírálni messze volt. Gondolkodtam, hogy-hogy még egy fia-róka sincs kinn ezen a nagy tarló. 9 óra előtt pár perccel balra kb. 100 m-re egy rókát vettem észre. Keresőben SAKÁL lett belőle! Ahogy nézem, felnőtt példány. Na, most mit csináljak? Én télen szeretnél sakált lőni. Másrészt a lövésem a többiek esélyeit is nagyban rontaná. Meg aztán ez a fröcsögős Geco nagyon szétszabná. A sakál a tarló közepe felé haladva egy időközben balról kiváltó őzet figyelte. Felemeltem a puskát, gyorsítottam, majd mikor olyan 130-140 m-re szépen kereszten megállt, elhúztam a ravaszt. (tudom, a róka a ravasz) Egy csettenés hallatszott, és a puska helyett én mondtam, hogy BUMMM! Meg még azt is, hogy télen ugyanitt, ugyanígy állj keresztben, mikor a 222-es lesz nálam (főleg, ha addig meglesz)!
Nem mondom, hogy könnyű volt elengedni, de ezzel szerintem jelentősen növeltem az esélyem a téli sakál-lövésre. Ennek ellenére még most is rágódok a dolgon!! Ki tudja, mikor áll ki elém megint.
Még jó fél órán át láttam bóklászni a tarlón a sakált. Kb. 50 m-re odament az őzekhez, őket látszólag nem zavarta a dolog.
Mikor már úgy gondoltam, hogy kevés a fény a lövéshez, leszálltam a lesről. Arrébb sétálva visszatávcsöveztem, ekkor láttam, hogy valami megy a les felé. Keresőben láttam a hosszú farkát, felnőtt rókának tűnt. Szinte teljesen nekiment a lesnek. Így már nem lőttem rá. Ha a lesen maradok, olyan közelről még jól láttam volna a céltávcsőben, nagy valószínűséggel meg tudtam volna lőni. Ennyin múlott, hogy nem rókás, hanem sakálos kaland lett az estéből.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Május 11. - 12:02:09 írta Voldi » Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1 Dátum: 2008. Július 23. - 11:41:36 »

Én télen szeretnék sakált lőni.
 

Szia Csabi!

Én is! Na meg ősszel vagy nyáron... Bion
Gratulálok a szép élményhez! Nem semmi önuralmad van.
Ha mostanában látod még őkelmét küld egy 20 km-t észak felé, és szólj nekem.   Nyihi Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #2 Dátum: 2008. Július 23. - 11:51:12 »

Hát Csaba, Neked aztán van önuralmad és pozitív hozzáállásod! Az biztos, hogy télen sokkal jobb lenne lőni, de én el nem engedtem volna semmi pénzért sem! Ki tudja, találkoznék-e másikkal?

Csak látnék már egyet a céltávcsőben...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #3 Dátum: 2008. Július 23. - 12:04:18 »

Most már ne rágódj rajta. Mikor én valami kivánatos vadat elengedtem, hogy majd máskor elejtem, azt általában meglőtte más. Általában olyan aki úgy gondolkodott, hogy a vadat akkor kell meglőni mikor odáll. Disznóval meg bakkal jártam már így többször, tanultam is belőle. Nem azt hogy mindent rögtön meg kell lőni, hanem azt hogy az ilyen emberek előtt befogom a szám.  Nem szól szám
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #4 Dátum: 2008. Július 23. - 12:13:02 »

Na ja, az van! Elhihetitek, hogy esz is fene miatta most is!

De nem lennék előbbre azzal sem, hogy "pocsékká" löttem volna és akkor a nyári bundáját nem nyúztam volna le, hanem ott hagytam volna elbomlani. Na igen, akkor elmondhatnám, hogy lőttem sakált. És??? Nekem az jó lenne??

Szóval meg is bántam is, meg nem is!

Állandóan jelen vannak és jól tartják ezt a pár 100 ha-os részt, távolabb is néha felbukkannak, de én mind a négyszer itt láttam 500 m-es körzetben. Tag nincs, nincsenek hajkurászva. Kölyök idén nem esett (csak egy felnőtt szuka), szóval télen idő és energia ráfordítással ha nem is így fényes nappal, de egy holdvilágos éjjel előbb-utóbb össze kell velük futnom. Talán arra lesz 222-esem.

Ezeket nemcsak Nektek, hanem magam megnyugtatására is írtam!
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #5 Dátum: 2008. Július 23. - 13:03:47 »

Ennyin múlott, hogy nem rókás, hanem sakálos kaland lett az estéből.

Gratulálok a szép élményhez, tartson ki önuralmad és türelmed télig, akkor pedig terelje eléd a titokzatos sakált Diana!  Taps Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #6 Dátum: 2008. Július 23. - 13:06:34 »

Na ja, az van! Elhihetitek, hogy esz is fene miatta most is!

De nem lennék előbbre azzal sem, hogy "pocsékká" löttem volna és akkor a nyári bundáját nem nyúztam volna le, hanem ott hagytam volna elbomlani. Na igen, akkor elmondhatnám, hogy lőttem sakált. És??? Nekem az jó lenne??

Szóval meg is bántam is, meg nem is!

Állandóan jelen vannak és jól tartják ezt a pár 100 ha-os részt, távolabb is néha felbukkannak, de én mind a négyszer itt láttam 500 m-es körzetben. Tag nincs, nincsenek hajkurászva. Kölyök idén nem esett (csak egy felnőtt szuka), szóval télen idő és energia ráfordítással ha nem is így fényes nappal, de egy holdvilágos éjjel előbb-utóbb össze kell velük futnom. Talán arra lesz 222-esem.

Ezeket nemcsak Nektek, hanem magam megnyugtatására is írtam!

Na csak halllkan a vadásztársak elött....

 Igen Taps Wave
Naplózva

Üdv End
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #7 Dátum: 2008. Július 23. - 13:14:37 »

Idézet
terelje eléd a titokzatos sakált Diana!

Köszi, remélem, így lesz!

Idézet
Na csak halllkan a vadásztársak elött....

Na ja, még jó, hogy nem teszem fel a netre!  Fejbever

Már csak egy térképet kell csinálnom!
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #8 Dátum: 2008. Július 23. - 13:51:03 »

Na ja, az van! Elhihetitek, hogy esz is fene miatta most is!

De nem lennék előbbre azzal sem, hogy "pocsékká" löttem volna és akkor a nyári bundáját nem nyúztam volna le, hanem ott hagytam volna elbomlani. Na igen, akkor elmondhatnám, hogy lőttem sakált. És??? Nekem az jó lenne??

Szóval meg is bántam is, meg nem is!

Állandóan jelen vannak és jól tartják ezt a pár 100 ha-os részt, távolabb is néha felbukkannak, de én mind a négyszer itt láttam 500 m-es körzetben. Tag nincs, nincsenek hajkurászva. Kölyök idén nem esett (csak egy felnőtt szuka), szóval télen idő és energia ráfordítással ha nem is így fényes nappal, de egy holdvilágos éjjel előbb-utóbb össze kell velük futnom. Talán arra lesz 222-esem.

Ezeket nemcsak Nektek, hanem magam megnyugtatására is írtam!

Így azért egész más a helyzet! Valóban reménykedhetsz a téli találkozásban. Nem tudom, hogy esetleg döggel vagy nyúlsírással rá lehet-e segíteni az esélyekre, de egy nagy kalappal hozzá! Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #9 Dátum: 2008. Július 23. - 15:53:44 »

... Ennyin múlott, hogy nem rókás, hanem sakálos kaland lett az estéből.


Igazán szép élmény lehetett!-és ha számít a véleményem, jobban tetted, hogy nem lőtted meg. A vadász nem csak attól vadász, hogy életet vesz el,hanem hogy néha meg is hagyja azt a tulajdonosának... és néha valóban jobb érzés úgy hazamenni, hogy nem gyilkolás történt, hanem egy szép élménnyel lett gazdagabb a Vadász.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #10 Dátum: 2008. Július 23. - 16:22:31 »

Tegnap este egy nagy búzatarló szélén lévő lesre ültem fel. Hárman mentünk ki, a többi sem voltam túl messze tőlem. Az én célom csak a bakok nézegetése ill. ha úgy alakul, róka lövése volt. Mikor sétáltam a leshez, akkor jutott eszembe, hogy ez az a környék, ahol már háromszor láttam sakált. A lesről körbetávcsövezve 5 őz volt a tarló túl szélén. Később balról, a szomszédból még egy őz érkezett. Csak azt láttam, hogy bak, bírálni messze volt. Gondolkodtam, hogy-hogy még egy fia-róka sincs kinn ezen a nagy tarló. 9 óra előtt pár perccel balra kb. 100 m-re egy rókát vettem észre. Keresőben SAKÁL lett belőle! Ahogy nézem, felnőtt példány. Na, most mit csináljak? Én télen szeretnél sakált lőni. Másrészt a lövésem a többiek esélyeit is nagyban rontaná. Meg aztán ez a fröcsögős Geco nagyon szétszabná. A sakál a tarló közepe felé haladva egy időközben balról kiváltó őzet figyelte. Felemeltem a puskát, gyorsítottam, majd mikor olyan 130-140 m-re szépen kereszten megállt, elhúztam a ravaszt. (tudom, a róka a ravasz) Egy csettenés hallatszott, és a puska helyett én mondtam, hogy BUMMM! Meg még azt is, hogy télen ugyanitt, ugyanígy állj keresztben, mikor a 222-es lesz nálam (főleg, ha addig meglesz)!
Nem mondom, hogy könnyű volt elengedni, de ezzel szerintem jelentősen növeltem az esélyem a téli sakál-lövésre. Ennek ellenére még most is rágódok a dolgon!! Ki tudja, mikor áll ki elém megint.
Még jó fél órán át láttam bóklászni a tarlón a sakált. Kb. 50 m-re odament az őzekhez, őket látszólag nem zavarta a dolog.
Mikor már úgy gondoltam, hogy kevés a fény a lövéshez, leszálltam a lesről. Arrébb sétálva visszatávcsöveztem, ekkor láttam, hogy valami megy a les felé. Keresőben láttam a hosszú farkát, felnőtt rókának tűnt. Szinte teljesen nekiment a lesnek. Így már nem lőttem rá. Ha a lesen maradok, olyan közelről még jól láttam volna a céltávcsőben, nagy valószínűséggel meg tudtam volna lőni. Ennyin múlott, hogy nem rókás, hanem sakálos kaland lett az estéből.


Szép volt ez így is! Gratulálok a szép élményhez! Igen
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #11 Dátum: 2008. Július 23. - 19:08:34 »

Gangocs!

Ahol én eddig 2 alkalommal hibáztam sakált, azóta sem láttam és mások sem.
A sakált akkor kell meglóni amikor alkalom van rá...mert annak az esélye, hogy neked télen ugyanott ez a sakál ki fog jönni nagyon csekély.
Csavaró egy fajta és nagyban befolyásolja a táplálék az adott környéken.
Én az első sakálomat pl. ott hibáztam, ahol a kutya nem gondolta volna...oszt ketten is voltak, egészen bent a tanyák alatt az erdőben.
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #12 Dátum: 2008. Július 24. - 07:50:54 »


Látom, különbözőek a vélemények!

Idézet
Csavaró egy fajta és nagyban befolyásolja a táplálék az adott környéken.

Az lehet, de ezek már három éve ugyanott vannak. Szóval lövök én ott még sakált! Vagy nem! De az biztos! :Mosolyog
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #13 Dátum: 2008. Szeptember 12. - 07:57:21 »

Egy ismerős lőtte a minap:

"Somogyban esett, Buzsákon 09.09-én este 7 körül. Lőtáv olyan 120 méter, kaliber 30-06, de szerintem ez ekkora vadnál mellékes."
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #14 Dátum: 2008. Szeptember 12. - 08:15:07 »

Egy ismerős lőtte a minap:

"Somogyban esett, Buzsákon 09.09-én este 7 körül. Lőtáv olyan 120 méter, kaliber 30-06, de szerintem ez ekkora vadnál mellékes."


Gratulálok az Ismerősödnek... Igen
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: