Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A pipa, és a pipázás tudománya.  (Megtekintve 86437 alkalommal)
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #75 Dátum: 2009. Február 14. - 15:58:31 »

Hajrá! Wave A türelem meghozza gyümölcsét, ez tényleg nem megy egyik napról a másikra, de egyre jobban fogod élvezni! Kacsint

Már ma is sokkal kellemesebb volt a füstje. Íze is más volt.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #76 Dátum: 2009. Február 25. - 11:17:51 »

Nem pipa, de rokon:

Mostanában kézzel sodrott cigit szívok, ennek a körében hívnám fel a figyelmet a Golden Virginia dohányra, ami valami egészen fantasztikus, még a legfanatikusabb gyári cigisek is elismeréssel nyilatkoztak róla!
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #77 Dátum: 2009. Március 02. - 20:21:29 »

Szia Viktor!

Egyszer kísértem egy spanyol vadászt, aki láncdohányos volt. A dohány a jobb zsebében volt, a papír is. Nem hittem a szememnek, amikor a faszi rendszeresen egy kézzel(!) a zsebébe benyúlva sodorta meg a cigit. Egyedül a végső simítást, a nyálazásos zárást végezte két kézzel....mindezt negyedóránként...volt gyakorlata.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #78 Dátum: 2009. Március 02. - 21:56:16 »

Szia Viktor!

Egyszer kísértem egy spanyol vadászt, aki láncdohányos volt. A dohány a jobb zsebében volt, a papír is. Nem hittem a szememnek, amikor a faszi rendszeresen egy kézzel(!) a zsebébe benyúlva sodorta meg a cigit. Egyedül a végső simítást, a nyálazásos zárást végezte két kézzel....mindezt negyedóránként...volt gyakorlata.

Én nem szeretnék ilyen gyakorlatra szert tenni... azért is álltam rá erre, mert túl sokat bagózok...
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #79 Dátum: 2009. Március 03. - 08:42:18 »

Én nem szeretnék ilyen gyakorlatra szert tenni... azért is álltam rá erre, mert túl sokat bagózok...

Miért nem hagyod abba?  Én az  idén még nem gyújtottam rá.   Angyal
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #80 Dátum: 2009. Március 03. - 09:08:09 »

Nem pipa, de rokon:

Mostanában kézzel sodrott cigit szívok, ennek a körében hívnám fel a figyelmet a Golden Virginia dohányra, ami valami egészen fantasztikus, még a legfanatikusabb gyári cigisek is elismeréssel nyilatkoztak róla!

Viktor, ezt azért tetted mert így kevesebbet dohányzol a kézi sodrás miatt vagy így olcsóbban jössz ki, ugyan annyi füstölés mellett?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #81 Dátum: 2009. Március 03. - 10:02:56 »

Viktor, ezt azért tetted mert így kevesebbet dohányzol a kézi sodrás miatt vagy így olcsóbban jössz ki, ugyan annyi füstölés mellett?

Szia Zoli!

Is-is.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #82 Dátum: 2009. Március 03. - 10:04:40 »

Szia Zoli!

Is-is.
Én is nagyon gondolkodom ezen a megoldáson. Wave
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #83 Dátum: 2009. Március 03. - 20:58:13 »

Offolást befejezni, büdösök! Türelmetlenül
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Béla bácsi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


WWW
« Új üzenet #84 Dátum: 2009. április 16. - 13:59:38 »

Tiszteletem az Uraknak !
http://chiliavanilia.blogspot.com

 Figyelmes olvasás
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #85 Dátum: 2009. április 17. - 12:14:13 »

Tiszteletem az Uraknak !
http://chiliavanilia.blogspot.com

 Figyelmes olvasás

Fanfan vazze, Te pipázol? Miket nem tud meg az ember...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Béla bácsi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


WWW
« Új üzenet #86 Dátum: 2009. április 19. - 14:48:01 »

Fanfan vazze, Te pipázol? Miket nem tud meg az ember...

Gratulálok a "leleplezésemhez". Nem hiszem, hogy nagyot tévedek, ha azt állítom, hogy az Index Fórumon találkoztunk már ...  Bion

Nem túl régóta, de azóta nyugodtabb vagyok.
Naplózva
Szaki
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #87 Dátum: 2009. április 30. - 18:42:21 »

Helló!

Lenne egy problémám és remélem Ti tudtok rajtam segíteni. A helyzet az, hogy kitaláltam, csinálni kéne pipát. A gond csak az, hogy hogyan? Mert, hogy én asztalos vagyok ebből mertem gondolni, hogy majd én tudok.Tudnátok-e nekem valami irományt ajánlani.
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 30. - 22:01:40 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #88 Dátum: 2009. április 30. - 22:11:32 »

Pipát csinálni nem nehéz, azt sokan, sokfélét készítenek. Nézd csak meg a kínai piacon.
De jó Pipát, csak nagyon kevesen. Nekem egy kedves ismerősöm készített valamikor kézi faragású pipákat, de még nekem sem árulta el, milyen fából csinálja, és mivel pácolja, hogy ne égjen ki hamar, ne forrósodjon át.
Fafaragásra tanított szívesen, de a pipakészítés titka az nem volt nekem sem elérhető! :'(
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #89 Dátum: 2009. Május 01. - 16:47:42 »

Igaz, drága pipám még sose volt, de a legjobb egy saját faragású, szilvafából készült, nem túl esztétikus, mondhatni durung jószág.
A mai napig megvan, belefér fél marék dohány, elfüstölög egy óra hosszan. Sajnos mentalitásomból adódóan nem vagyok igazi pipás, de a dohányos éveket (az idei nem dohányzó) többnyire pipával kezdem, hogy aztán pár hét vagy hónap után áttérjek a cigire.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: