Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A pipa, és a pipázás tudománya.  (Megtekintve 86427 alkalommal)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #60 Dátum: 2009. Január 08. - 16:24:52 »

Plpás társaim nevében is köszönöm ezt a nagyon jó cikket. Wave
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #61 Dátum: 2009. Január 09. - 00:29:02 »

Elolvastam, és automatikusan nyúltam a pipámért. Kösz! Mosolyog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #62 Dátum: 2009. Január 09. - 11:32:44 »

Szívesen. Meghajol
Naplózva

Carpe Diem.
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #63 Dátum: 2009. Január 09. - 11:58:19 »

Ugyan nem pipa, de talán itt megfér...






Üdvözlettel Szenka
Naplózva

Carpe Diem.
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #64 Dátum: 2009. Január 09. - 22:07:13 »

Nem szivarozom és nem pipázom ( na jó néha vizipipa  de csak Dubaiban feszültségoldásnak gyozo Ördög Ördög Ördög) de ezeket az ismertetőket élvezettel olvastam végig. Gratula az irójuknak.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #65 Dátum: 2009. Január 09. - 22:11:00 »

Nem szivarozom és nem pipázom ( na jó néha vizipipa  de csak Dubaiban feszültségoldásnak gyozo Ördög Ördög Ördög) de ezeket az ismertetőket élvezettel olvastam végig. Gratula az irójuknak.
Szia! Átadom, a férjem. Jő éjt!
Naplózva

Carpe Diem.
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #66 Dátum: 2009. Február 01. - 23:17:20 »


Szenka! Most vettem csak észre... Köszönjük a cikkeket Igen
Nemrég fejeztem be a pöfékelést, ha nem lenne ilyen késő, újra rágyújtanék Kacsint Kitűnő írások! Wave
Naplózva

Donkó Ádám
zsolev
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #67 Dátum: 2009. Február 06. - 13:30:28 »

Üdv a topiklakóknak!

Csak a pipás téma miatt néztem be hozzátok, és nagyon kellemes meglepetésként ért, hogy ilyen hozzáértő hozzászólások születtek. Nagyon sok tévhit van a pipázással kapcsolatban (pl. minden laikus azt hiszi, hogy rózsafából készülnek a pipák, stb.), de itt szerencsére értőkre leltem. Két konkrét dologhoz szólnék csak hozzá: a pipa márkája/ára egy határ után valóban inkább csak esztétikai-érzelmi különbséget jelez, de azért azt a határt célszerű megközelíteni, mert nagyon más élményt tud nyújtani egy jó anyagminőségű, értő ember által metszett, jól kialakított pipa egy "teszkógazdaságos" eszközhöz képest. Sajnos 4-5ezer ft körül nagyon nehéz jó pipát találni, inkább csak szerencse kérdése, hogy sikerül a választás. (nekem az egyik legjobb ízű pipám a 40ből egy 3ezres noname cseh darab, de rohadt nagy mázli volt kifogni)
Nagyjából 10-15ezerért viszont olyan remek pipákat találni (Vauen, Savinelli, Peterson, stb.), amik jó eséllyel 10-20-30 évig fognak hűséggel szolgálni, és már a kezdetektől jó ízzel ajándékoznak meg.
A másik dolog a "mit igyunk pipázás közben" téma. Bár bizarrnak tűnhet az ötlet, de tényleg sokan iszunk tejet néhány dohány mellé. Egyrészt a tej védőréteget képez a nyelven, másrészt tompítja, lágyítja, bársonyosabbá teszi az ízeket. Tipikusan erősen aromás, édes dohányok mellé esik jól, mint amilyen az itthon is kapható Holger Danske Black&Bourbon.
A tea kiváló választás; latakia mellé a lapsang is megy.
Sör is ajánlható a nem  édes dohányok mellé (pl. egy virginia dohány, mint a MacBaren Virginia No1), de a borral sajnos nem igazán passzol (max a desszertborok, mint néhány tokaji).

Bármi kérdésetek lenne egyébként (milyen pipát/dohányt érdemes venni, hol kapható kupakos pipa, stb.) szívesen válaszolunk; érdemes átnézni hozzánk ezügyben.

baráti üdvözlettel

Oláh Zsolt Levente
zsolev
Magyar Pipaklub Egyesület
www.pipaklub.hu
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #68 Dátum: 2009. Február 07. - 16:46:15 »

Szia Zsolev!


Ugyan jómagam nem pipázom, de nagy szeretettel köszöntelek a fórumon! Igen
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #69 Dátum: 2009. Február 08. - 09:02:48 »

Sziasztok!

Ezeket az írásokat olvasva kedvem lenne kipróbálni a pipázást,esetleg a szivarozást,de félek,hogy a cigire is visszaszoknék,amiről  kinkeservel ma két éve szoktam le,pedig pár évtizedig pöfékeltem.
Mit gondoltok a pipa vagy a szivar visszavinne a cigihez?
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #70 Dátum: 2009. Február 08. - 09:26:38 »

Szia Troja !
Azt nem tudom,hogy a szivar vissza vissz e cigire,de alkalom adtán én is szóktam el pöffenteni egy jó szivart.
Ez föleg alkalom és társaság függő az utolsó kéthet a bálunk volt (volt egy nyomás a fejben) de azota nem gyújtottam rá.
Akkor is elő szokot kerülni ,hogyha nagyon feszült vagyok eltereli a gondolatokat.Esetleg lehet mellé egy kis itoka (konyak,Wisky jó magyar bor stb).A szivar olyan mint a pipa idő kell neki,nem olyan mint a cigi huss és elnyomjuk oszt megyenk tovább.Ugy mert a szivart nem gyújtjuk újra.Vannak izesitett szivarok is (vanilia,Cherry ) ezt is érdemes ki próbálni és vannak un szivarkák amik inkáb a cigi méreteire hasonlitanak.Üdv HSanyi
Naplózva
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #71 Dátum: 2009. Február 08. - 16:51:31 »

Sziasztok!

Ezeket az írásokat olvasva kedvem lenne kipróbálni a pipázást,esetleg a szivarozást,de félek,hogy a cigire is visszaszoknék,amiről  kinkeservel ma két éve szoktam le,pedig pár évtizedig pöfékeltem.
Mit gondoltok a pipa vagy a szivar visszavinne a cigihez?

Szia!

Szerintem érdemes megpróbálni. Én sose cigiztem, kb 7-8 éve pipázom, szivarozom, elpöfékeltem már pár kiló dohányt, de ha nem dohányzom egy hétig, akkor sem érzem hiányát. Szerintem fontos, hogy ne úgy pipázz, szivarozz, hogy na, most van fél órám, rágyújtok hamar. Zeit lassen, ahogy a német mondja, meg kell adni a módját. Ha van egy szabad estéd, néhány órád, stb. amikor nem rohansz valahova, olvasol, iszol közben valamit, zenét hallgatsz, stb. Véleményem szerint, így a legkisebb az esély a rászokásnak. Persze, egy jó szivarnak kitűnő az élvezeti értéke baráti társaságban, sörözőben, kávé mellett, stb. Ezt magadnak kell érezned, nehogy újra szükségét érezd a ciginek.

Naplózva

Donkó Ádám
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #72 Dátum: 2009. Február 08. - 17:01:24 »


Zsolev, üdv a Fórumon! Wave
Naplózva

Donkó Ádám
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #73 Dátum: 2009. Február 12. - 14:20:53 »

Én ma vettem meg életem első pipáját, mellé egy Mac Baren Cherry Choice dohányt.

Maga a pipa egy Gianni. Nem túl drága, de még mindig ez volt a legnormálisabb itt Gödöllőn amit találtam.

Már próbáltam pöfékelni, de ezt az egészet még tanulni, és tapasztalni kell. :-)
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 12. - 14:23:43 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #74 Dátum: 2009. Február 13. - 14:57:06 »

Én ma vettem meg életem első pipáját, mellé egy Mac Baren Cherry Choice dohányt.

Maga a pipa egy Gianni. Nem túl drága, de még mindig ez volt a legnormálisabb itt Gödöllőn amit találtam.

Már próbáltam pöfékelni, de ezt az egészet még tanulni, és tapasztalni kell. :-)

Hajrá! Wave A türelem meghozza gyümölcsét, ez tényleg nem megy egyik napról a másikra, de egyre jobban fogod élvezni! Kacsint
Naplózva

Donkó Ádám
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: