Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A pipa, és a pipázás tudománya.  (Megtekintve 86429 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #45 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 19:41:57 »

Értem. Tombol a madárinfluenza a vaddisznók körében... Ördög
Szénanátha és TBC, vazze...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #46 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 21:38:28 »

Ácsi, verekedősök, én mint tapasztalatlan láncdohányos kérdezem, hogy hogy jön össze a les, meg a dohányzás?
Kizárólag az udvarias és építő jellegű válaszokat fogadom el!! Figyelmes olvasás Ördög
Szerintem se a dohányfüst zavarja a vadat,hanem az emberszag.Ha jó a szeled semmi gond.Nekem ez miatt még nem ment el vad./vagy nem vettem észre Vigyorog/
A dohányzásnál inkább a zörgés lehet a nagyobb baj.Arra meg figyelni kell.A piezzós gyujtók például nem jó mert nagyott csattan és messzire hallatszik.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #47 Dátum: 2008. Szeptember 17. - 12:07:20 »



Aki nem szereti a véres hurkát, hát ne menjen disznótorba, ez ízlés kérdése. Ennyi.
Hidd el, meglett pipások is isznak tejet bizonyos(!) dohányokhoz. Nem mi találtuk fel a spanyolviaszt, a régiek is ittak hozzá tejet, egy neves költőnk is "megénekelte".
Jómagam meg az édes bort nem szeretem. Kivéve a tokajiakat, de azokat nagyon. Ahhoz meg vétek dohányozni. Bár nem tudom, te meddig szívsz egy pipát, de én a közepes-nagy kazánterűeket szeretem, és ahhoz kell egy óra, néha több. Ezért jó egy nagy adag fekete tea mellé. Persze, egy kisebb tömet mellé el lehet kortyolni egy kis bort, pálinkát.
A tokajihoz miért lenne vétek dohányozni? Ad egy ízharmóniát, amit lehet szeretni és nem szeretni, ennyi. Inkább igyon az ember tokajit, mint tejet...fujj, feláll a hátamon a szőr még a gondolatától is...
Egyébként én is a hosszú vagy legalábbis közepesen hosszú pipákat szeretem, tehát minimum ötven perc egy tömés.
Viszont én pipázok soxor vezetés közben is, a lesen is. Ezenkívül egy pipához csak egyféle dohányt szívok, sőt, most mind a négy működő pipámat egyfélével használom. Nem szeretem váltogatni a dohányokat, körülbelül tizenöt év próbálgatás után rátaláltam arra, ami igazán tetszik, azóta nem veszek mást.









Hidd el, iszom én elég tokajit (a diplomatémám vizsgálódásait is Tokajban végzem), meg testes száraz villányi, szekszárdi vörösborokat. De nekem nem passzol. Amúgy macskabenzint 10-ből 2 pipázáskor iszom, ha aromás dohányt pöfékelek (MB Black/Golden ambrosia, MB OC, Peterson luxury blend, P. sweet killarney).
Ha jól sejtem, MB OC-t szívsz a pipáidból? Nekem nincs 1 abszolút kedvencem, de a következőket nagyon szeretem:

MB navy mixture
MB mixture scottish blend
MB plumcake
MB dark twist

Ezeket próbáltad már? Némelyik jóval erősebb az OC-nál, de kegyetlen jó dohányok, kevésbé vagy egyáltalán nem aromásítottak. Ezekhez fekete teát iszom (télen rummal).







Naplózva

Donkó Ádám
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #48 Dátum: 2008. Szeptember 17. - 12:50:00 »



MB navy mixture
MB mixture scottish blend
MB plumcake
MB dark twist

Ezeket próbáltad már? Némelyik jóval erősebb az OC-nál, de kegyetlen jó dohányok, kevésbé vagy egyáltalán nem aromásítottak. Ezekhez fekete teát iszom (télen rummal).

Szia!
Igen, ma már csak kizárólag MB OC-t szívok. A Plumcake-et és a Navy-t próbáltam, sőt kínomban(mert nem volt OC) szívtam már Aromatic és Vanilia Choice-t is, de nem fogott meg egyik sem. Egy időben mindig MB dohányt kaptam ajándékba a barátnőmtől, sok olyat próbáltam amire már nem is emléxem, de mindig megmaradtam a OC-nál.
Előtte szinte kizárólag Borkumokat szívtam, eleinte a szürkét(talán ultra light), aztán Black cavendisht.
Valahogy az OC-nál éreztem azt, hogy megtaláltam, amit kerestem...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #49 Dátum: 2008. Szeptember 17. - 13:03:58 »



MB navy mixture
MB mixture scottish blend
MB plumcake
MB dark twist

Ezeket próbáltad már? Némelyik jóval erősebb az OC-nál, de kegyetlen jó dohányok, kevésbé vagy egyáltalán nem aromásítottak. Ezekhez fekete teát iszom (télen rummal).

Szia!
Igen, ma már csak kizárólag MB OC-t szívok. A Plumcake-et és a Navy-t próbáltam, sőt kínomban(mert nem volt OC) szívtam már Aromatic és Vanilia Choice-t is, de nem fogott meg egyik sem. Egy időben mindig MB dohányt kaptam ajándékba a barátnőmtől, sok olyat próbáltam amire már nem is emléxem, de mindig megmaradtam a OC-nál.
Előtte szinte kizárólag Borkumokat szívtam, eleinte a szürkét(talán ultra light), aztán Black cavendisht.
Valahogy az OC-nál éreztem azt, hogy megtaláltam, amit kerestem...


Hali! Végülis az a lényeg, ha megtaláltad amit keresel Igen Nem rossz az OC, én is szeretem. A scottish blenndel együtt a gyár zászlóshajói.


Naplózva

Donkó Ádám
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #50 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 14:56:49 »

Naplózva

Donkó Ádám
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #51 Dátum: 2008. Szeptember 28. - 10:54:15 »

Na jó sokára találtam meg ezt a topicot.
Január óta pipázok Én is.Azóta negyed annyi cigit szivok.Az első hónapban nem volt jó.Ugyis mondhatnám sz..r volt.Utána egyre jobb lett.Saját káromon tanultam meg.Volt ám minden.Fájt a nyelvem,forró pipa,szortyogás,10 X ujragyujtás.Lassan belejöttem.Mostmár csak akkor cigizek,ha nincs időm pipázni.Mert annak meg kell adni a módját.

Szia!
Nagyjából ugyanez. Wave
Már megy a dolog, és nagyon élvezem.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #52 Dátum: 2008. Szeptember 28. - 10:57:28 »


Szervusztok!

Csak most akadtam rá a topicra.. Jómagam kb 5-6 éve pipázom. Emellett a szivaroknak is nagy barátja vagyok, viszont sose cigarettáztam.
5 pipát használok, kb 15 féle dohánnyal. Minden különböző karakterű dohányt más pipából. ha valakinek van nagy kedvenc dohánya, célszerű egy pipát csak annak szentelni, nagyobb lesz a pipázás élménye.
Fémszűrős, és 9mm-es szűrős pipát egyaránt használok. A 9mm-esbe nem szűrőt teszek, hanem apróra vágott balsafa pálcikákkal teszem tele a furatot(kb gyufa méret). Ez elég hidegzuhanyként érhet aktívszenes szűrőhöz szokott pipást, a balsa a kondenzt prímán felszívja, viszont "töményebb" a füst is, könnyebben leégetheti az ember nyelvét, de a több káros anyaggal több illat, íz aromát érez az ember. Egyes dohányok mindenféle szűrő nélkül fenomenális élményt nyújtanak a gyakorlott pipásnak, mások rettenetesek lehetnek.
A kialvástól nem kell megijedni, használjunk pipatömőt, és óvatosan szorítsuk lejjebb a parazsat, akár néhány percenként. Ha kialudna, kaparjuk le a hamut, és gyújtsuk újra. A szívást se szabad túlzásba vinni, kb. azzal az erővel célszerű szívni, ahogy az ember a levegőt venne, tehát "pipás tempóban", messze más metódusban, mint pl. cigit szívna. A pipával nem szabad sietni, időt kell rá szánni. Talán éppen ezért is alkalmas relaxálásra, pihenésre egy nehéz nap után. Én lesen sosem dohányzom, maximum este a vadászházban. Minden alkalomnak, időjárásnak, hangulatnak megvan a maga dohánya. Leginkább nyugodt körülmények között szeretek pipázni, fotelban, jó zene mellett, vagy könyv fölött. Fontos a mellé fogyasztott ital is. Sört, bort, fröccsöt én nem szeretek mellé inni, a következők miatt: a nyelv amúgy is ki van téve a füstnek, pláne egy erősebb dohánynál. Ha erre rázúdítunk egy karcos fröccsöt, akkor beáll a nyelvünk, mint a beton, nem tudjuk élvezni sem a füstöt, sem az italt.
Én általában fél liter earl grey teát főzök hozzá, ez elég a kb 1 órás pipázáshoz, a tea jó hatással van a nyelvre, és az ízhatáshoz is hozzájárul. Egyes dohányokhoz fenomenális a tej, az illatosabb, aromás dohányokhoz elsősorban.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, mindenkinek jó pöfékelést! Wave






Ezt a teadolgot én is kripróbáltam. Nagyon bejött. Fekete teát szoktam mellé kortyolgatni, mézzel és tejjel izesítve, citrom nélkül. Pompás! Wave
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #53 Dátum: 2008. Szeptember 28. - 11:03:52 »

Ácsi, verekedősök, én mint tapasztalatlan láncdohányos kérdezem, hogy hogy jön össze a les, meg a dohányzás?
Kizárólag az udvarias és építő jellegű válaszokat fogadom el!! Figyelmes olvasás Ördög

Ha nem jó a szél, akkor úgyis leszállok a lesről. Nincs értelme maradni.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #54 Dátum: 2008. Szeptember 28. - 11:11:45 »

A legújabb szerzeményem.
Naplózva

Jó szelet!
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #55 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 18:32:46 »


Szervusztok!

Csak most akadtam rá a topicra.. Jómagam kb 5-6 éve pipázom. Emellett a szivaroknak is nagy barátja vagyok, viszont sose cigarettáztam.
5 pipát használok, kb 15 féle dohánnyal. Minden különböző karakterű dohányt más pipából. ha valakinek van nagy kedvenc dohánya, célszerű egy pipát csak annak szentelni, nagyobb lesz a pipázás élménye.
Fémszűrős, és 9mm-es szűrős pipát egyaránt használok. A 9mm-esbe nem szűrőt teszek, hanem apróra vágott balsafa pálcikákkal teszem tele a furatot(kb gyufa méret). Ez elég hidegzuhanyként érhet aktívszenes szűrőhöz szokott pipást, a balsa a kondenzt prímán felszívja, viszont "töményebb" a füst is, könnyebben leégetheti az ember nyelvét, de a több káros anyaggal több illat, íz aromát érez az ember. Egyes dohányok mindenféle szűrő nélkül fenomenális élményt nyújtanak a gyakorlott pipásnak, mások rettenetesek lehetnek.
A kialvástól nem kell megijedni, használjunk pipatömőt, és óvatosan szorítsuk lejjebb a parazsat, akár néhány percenként. Ha kialudna, kaparjuk le a hamut, és gyújtsuk újra. A szívást se szabad túlzásba vinni, kb. azzal az erővel célszerű szívni, ahogy az ember a levegőt venne, tehát "pipás tempóban", messze más metódusban, mint pl. cigit szívna. A pipával nem szabad sietni, időt kell rá szánni. Talán éppen ezért is alkalmas relaxálásra, pihenésre egy nehéz nap után. Én lesen sosem dohányzom, maximum este a vadászházban. Minden alkalomnak, időjárásnak, hangulatnak megvan a maga dohánya. Leginkább nyugodt körülmények között szeretek pipázni, fotelban, jó zene mellett, vagy könyv fölött. Fontos a mellé fogyasztott ital is. Sört, bort, fröccsöt én nem szeretek mellé inni, a következők miatt: a nyelv amúgy is ki van téve a füstnek, pláne egy erősebb dohánynál. Ha erre rázúdítunk egy karcos fröccsöt, akkor beáll a nyelvünk, mint a beton, nem tudjuk élvezni sem a füstöt, sem az italt.
Én általában fél liter earl grey teát főzök hozzá, ez elég a kb 1 órás pipázáshoz, a tea jó hatással van a nyelvre, és az ízhatáshoz is hozzájárul. Egyes dohányokhoz fenomenális a tej, az illatosabb, aromás dohányokhoz elsősorban.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, mindenkinek jó pöfékelést! Wave






Ezt a teadolgot én is kripróbáltam. Nagyon bejött. Fekete teát szoktam mellé kortyolgatni, mézzel és tejjel izesítve, citrom nélkül. Pompás! Wave



Örülök neki! Igen Ha szereted a rumot (most kivételesen teában Mosolyog ), azzal is nagyon jó, pláne ha jön a hidegebb idő. Wave



Naplózva

Donkó Ádám
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #56 Dátum: 2008. Október 01. - 16:50:15 »

Lehet, hogy nem túl szép dolog összekeverni dohányokat, de valamit nagyon eltaláltam!!!
Eddigi rövid pipás pályafutásom alatt próbálgattam sokféle dohányt. Elöször a Peterson Luxury Blend-et próbáltam, ami nagyon tettszett is.
A Sweet Killarney-t, és a Sunset Breeze-t túl geilnek, nagyon aromásnak találtam. Próbálkoztam olcsóbb dohányokkal is A MB OC nekem is tetszett. Tilbury Cherry felejthető.

VISZONT!
Összekevertem a maradék Tilbury Cherryt a maradék P. Luxury Blendel és valami csoda keletkezett. A ketereszapám aki nagyon régóta pipázik, elájult tőle.

Az Aldo Morelli gyönyörűen üzemel, és már nem osztom azok véleményét akik azt mondják, hogy mindegy hogy milyen a pipa, a célnak ez is az is megfelel. Zongorázni lehet a külömbséget a Szabó pipám és e között. Pet. LB-t égetek benne.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #57 Dátum: 2008. Október 01. - 17:12:34 »

Ő lesz a következő.
Naplózva

Jó szelet!
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #58 Dátum: 2009. Január 07. - 18:32:11 »

A következő cikket réges régen Placidus írta. Többek között a serry cawendis pipadohányillatába szerettem bele Vigyorog
 
 Itt jönne a link, de nem jön. Segítséget kérek4
Naplózva

Carpe Diem.
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #59 Dátum: 2009. Január 08. - 13:58:30 »



« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 08. - 15:45:54 írta Voldemort » Naplózva

Carpe Diem.
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: