Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A pipa, és a pipázás tudománya.  (Megtekintve 86438 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #30 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 12:45:58 »


Egyes dohányokhoz fenomenális a tej, az illatosabb, aromás dohányokhoz elsősorban.
Pipázáshoz macskabenzint?
Ember, Te minden gazságra képes lehetsz... Fejvakarás

Boar, addig ne ítélj, amíg ki nem próbáltad. 
MB Black Ambrosiához pl. iszonyat jó. Pipás körökben a "macskabenzin" igen közkedvelt.
Persze, ha eleve nem szereted a tejet, akkor tárgytalan.

Hát komám, ezt nem fogom kipróbálni. A tej eleve nem felnőtt embernek való itóka, de én az anyatejes időszaktól eltekintve már gyermekkoromban sem tudtam meginni, esetleg csak kakaó formájában. A forralt tej szagától pedig a hányinger kerülget, de nagyon...
Amúgy én az édes fehérborok kortyolgatását nagyonis helyénvalónak érzem pipázás közben, szintúgy a jó gyümölcspálinkát.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #31 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 13:54:42 »

Szia Karcsi!


Felváltva. Az jó!
Csak úgy ne járj, mint én.  Évekig pipáztam, aztán évekig szivaroztam, aztán cigiztem. Aztán kezdtem előről, és ez egészen addig ment, míg rá nem szoktam, hogy letüdőzüm a pipát is, szivart is!
Így maradt a cigi, az mégis gyengébb! Kacsint
Pipára, már csak különleges alkalmakkor gyújtok! Pl. ha lövök egy nagyvadat. (Öt évente) Szomorú

 Wave
Szia Attila!

Én nem tüdőzöm le a pipát.Először mikor elkezdtem vagy kétszer sikerült,de olyan volt mintha ló rugott volna mellbe.Azóta csak pöfékelek.

Hát,ha csak akkor pipáznék amikor nagyvadat lövök,akkor a nyáron nem sokat kellett volna dohányt venni.25 év után otthagytam a szakmát. :'(Majd a télen bepótolom.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #32 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 14:23:41 »


Egyes dohányokhoz fenomenális a tej, az illatosabb, aromás dohányokhoz elsősorban.
Pipázáshoz macskabenzint?
Ember, Te minden gazságra képes lehetsz... Fejvakarás

Boar, addig ne ítélj, amíg ki nem próbáltad. 
MB Black Ambrosiához pl. iszonyat jó. Pipás körökben a "macskabenzin" igen közkedvelt.
Persze, ha eleve nem szereted a tejet, akkor tárgytalan.

Hát komám, ezt nem fogom kipróbálni. A tej eleve nem felnőtt embernek való itóka, de én az anyatejes időszaktól eltekintve már gyermekkoromban sem tudtam meginni, esetleg csak kakaó formájában. A forralt tej szagától pedig a hányinger kerülget, de nagyon...
Amúgy én az édes fehérborok kortyolgatását nagyonis helyénvalónak érzem pipázás közben, szintúgy a jó gyümölcspálinkát.

Kedves Boar!
Te lehet, hogy nem is a pipázás öröméért szívod, csak hogy ihassál?
Akkor Te nem is dohányos, hanem alkoholista vagy?  Bion Piál
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #33 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 15:16:14 »


Egyes dohányokhoz fenomenális a tej, az illatosabb, aromás dohányokhoz elsősorban.
Pipázáshoz macskabenzint?
Ember, Te minden gazságra képes lehetsz... Fejvakarás

Boar, addig ne ítélj, amíg ki nem próbáltad. 
MB Black Ambrosiához pl. iszonyat jó. Pipás körökben a "macskabenzin" igen közkedvelt.
Persze, ha eleve nem szereted a tejet, akkor tárgytalan.

Hát komám, ezt nem fogom kipróbálni. A tej eleve nem felnőtt embernek való itóka, de én az anyatejes időszaktól eltekintve már gyermekkoromban sem tudtam meginni, esetleg csak kakaó formájában. A forralt tej szagától pedig a hányinger kerülget, de nagyon...
Amúgy én az édes fehérborok kortyolgatását nagyonis helyénvalónak érzem pipázás közben, szintúgy a jó gyümölcspálinkát.

Aki nem szereti a véres hurkát, hát ne menjen disznótorba, ez ízlés kérdése. Ennyi.
Hidd el, meglett pipások is isznak tejet bizonyos(!) dohányokhoz. Nem mi találtuk fel a spanyolviaszt, a régiek is ittak hozzá tejet, egy neves költőnk is "megénekelte".
Jómagam meg az édes bort nem szeretem. Kivéve a tokajiakat, de azokat nagyon. Ahhoz meg vétek dohányozni. Bár nem tudom, te meddig szívsz egy pipát, de én a közepes-nagy kazánterűeket szeretem, és ahhoz kell egy óra, néha több. Ezért jó egy nagy adag fekete tea mellé. Persze, egy kisebb tömet mellé el lehet kortyolni egy kis bort, pálinkát.






Naplózva

Donkó Ádám
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #34 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 18:35:42 »


Egyes dohányokhoz fenomenális a tej, az illatosabb, aromás dohányokhoz elsősorban.
Pipázáshoz macskabenzint?
Ember, Te minden gazságra képes lehetsz... Fejvakarás

Boar, addig ne ítélj, amíg ki nem próbáltad. 
MB Black Ambrosiához pl. iszonyat jó. Pipás körökben a "macskabenzin" igen közkedvelt.
Persze, ha eleve nem szereted a tejet, akkor tárgytalan.

Hát komám, ezt nem fogom kipróbálni. A tej eleve nem felnőtt embernek való itóka, de én az anyatejes időszaktól eltekintve már gyermekkoromban sem tudtam meginni, esetleg csak kakaó formájában. A forralt tej szagától pedig a hányinger kerülget, de nagyon...
Amúgy én az édes fehérborok kortyolgatását nagyonis helyénvalónak érzem pipázás közben, szintúgy a jó gyümölcspálinkát.

Kedves Boar!
Te lehet, hogy nem is a pipázás öröméért szívod, csak hogy ihassál?
Akkor Te nem is dohányos, hanem alkoholista vagy?  Bion Piál
Azt hittem, ismersz már annyira, hogy tudd, nagyon ritkán iszom.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #35 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 18:43:39 »



Aki nem szereti a véres hurkát, hát ne menjen disznótorba, ez ízlés kérdése. Ennyi.
Hidd el, meglett pipások is isznak tejet bizonyos(!) dohányokhoz. Nem mi találtuk fel a spanyolviaszt, a régiek is ittak hozzá tejet, egy neves költőnk is "megénekelte".
Jómagam meg az édes bort nem szeretem. Kivéve a tokajiakat, de azokat nagyon. Ahhoz meg vétek dohányozni. Bár nem tudom, te meddig szívsz egy pipát, de én a közepes-nagy kazánterűeket szeretem, és ahhoz kell egy óra, néha több. Ezért jó egy nagy adag fekete tea mellé. Persze, egy kisebb tömet mellé el lehet kortyolni egy kis bort, pálinkát.
A tokajihoz miért lenne vétek dohányozni? Ad egy ízharmóniát, amit lehet szeretni és nem szeretni, ennyi. Inkább igyon az ember tokajit, mint tejet...fujj, feláll a hátamon a szőr még a gondolatától is...
Egyébként én is a hosszú vagy legalábbis közepesen hosszú pipákat szeretem, tehát minimum ötven perc egy tömés.
Viszont én pipázok soxor vezetés közben is, a lesen is. Ezenkívül egy pipához csak egyféle dohányt szívok, sőt, most mind a négy működő pipámat egyfélével használom. Nem szeretem váltogatni a dohányokat, körülbelül tizenöt év próbálgatás után rátaláltam arra, ami igazán tetszik, azóta nem veszek mást.







Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #36 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 18:46:38 »



Kedves Boar!
Te lehet, hogy nem is a pipázás öröméért szívod, csak hogy ihassál?
Akkor Te nem is dohányos, hanem alkoholista vagy?  Bion Piál
Azt hittem, ismersz már annyira, hogy tudd, nagyon ritkán iszom.

Igen, ismerlek, és tudom, hogy ritkán iszol. De Te is ismersz, hogy egy ilyen labdát le szoktam csapni!!! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #37 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 19:02:02 »



Kedves Boar!
Te lehet, hogy nem is a pipázás öröméért szívod, csak hogy ihassál?
Akkor Te nem is dohányos, hanem alkoholista vagy?  Bion Piál
Azt hittem, ismersz már annyira, hogy tudd, nagyon ritkán iszom.

Igen, ismerlek, és tudom, hogy ritkán iszol. De Te is ismersz, hogy egy ilyen labdát le szoktam csapni!!! Vigyorog
Én meg téged foglak lecsapni...magas ugyan nem vagy, de az alkatod alapján akár labda is lehetsz... Fa testápoló Dühös
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #38 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 19:04:39 »





Kedves Boar!
Te lehet, hogy nem is a pipázás öröméért szívod, csak hogy ihassál?
Akkor Te nem is dohányos, hanem alkoholista vagy?  Bion Piál
Azt hittem, ismersz már annyira, hogy tudd, nagyon ritkán iszom.

Igen, ismerlek, és tudom, hogy ritkán iszol. De Te is ismersz, hogy egy ilyen labdát le szoktam csapni!!! Vigyorog
Én meg téged foglak lecsapni...magas ugyan nem vagy, de az alkatod alapján akár labda is lehetsz... Fa testápoló Dühös

 NoNo  Nyelv:ROH
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #39 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 19:12:20 »

Ácsi, verekedősök, én mint tapasztalatlan láncdohányos kérdezem, hogy hogy jön össze a les, meg a dohányzás?
Kizárólag az udvarias és építő jellegű válaszokat fogadom el!! Figyelmes olvasás Ördög
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #40 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 19:28:42 »

Szia Sába!

Szerintem sehogy, de én is dohányzok a lesen!
Gondolom, ahol a dohányszag érződik, ott a testembe ivódott nikotinszag, és saját büdös szagom is!
Na, nem is löttem kilenc éve disznót! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #41 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 19:31:06 »

Ácsi, verekedősök, én mint tapasztalatlan láncdohányos kérdezem, hogy hogy jön össze a les, meg a dohányzás?
Kizárólag az udvarias és építő jellegű válaszokat fogadom el!! Figyelmes olvasás Ördög
Ha jó a szeled, nem zavar, ha rossz a szeled, amúgy is cseszheted. Mondjuk szélcsendben amikor szétterül a pipafüst a környéken, lehet gond, de olyankor esik a legjobban a pipa...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #42 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 19:32:20 »

Köszönöm, rég röhögtem ekkorát....
De tényleg, akkor Atyám pipázni jár ki a lesre? Mert azért kár kifáradni, meg aztán az eredményei sem azt igazolják, hogy tízévente lőne disznyót....
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #43 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 19:37:03 »

Köszönöm, rég röhögtem ekkorát....
De tényleg, akkor Atyám pipázni jár ki a lesre? Mert azért kár kifáradni, meg aztán az eredményei sem azt igazolják, hogy tízévente lőne disznyót....
Náthás disznóról még nem hallottál, vazze? Nahát én azokat lövöm Vadász
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #44 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 19:40:23 »

Értem. Tombol a madárinfluenza a vaddisznók körében... Ördög
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: