Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A pipa, és a pipázás tudománya.  (Megtekintve 86375 alkalommal)
Szasza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


WWW
« Új üzenet #15 Dátum: 2008. Július 15. - 21:32:25 »

Üdv!
Jómagam (még) nem pipázom,de apósom már régóta szívja a pipáit,s ez itt a lényeg mondják az okosok.Egy pipa,egy nap,csak egyszer elszivva.Így tovább bírja és ízletesebb is marad a pipa.
Apósom kedvence a  fehér Cellini.Kellemes könnyed dohány.
Nekem van egy muzelis tajték(remélem jól írtam) pipám(Adler márkájú),aminek megyfaszárból van a hosszú szára,rajta szaru vég.Ezüstkupak zárja  a tetejét a szél ellen.Azt mondják a hozzáértők,hogy 80-100eFt érhet,nem is merek rágyujtani vele Vigyorog
Szasza

U.I.:szerintem akinek van pipája feltölthetné ide a képét,a kellékekel együtt.
Naplózva

www.szasza.net
Facebookon:Szasza Knives
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #16 Dátum: 2008. Július 15. - 22:03:19 »

Üdv!
Jómagam (még) nem pipázom,de apósom már régóta szívja a pipáit,s ez itt a lényeg mondják az okosok.Egy pipa,egy nap,csak egyszer elszivva.Így tovább bírja és ízletesebb is marad a pipa.
Apósom kedvence a  fehér Cellini.Kellemes könnyed dohány.
Nekem van egy muzelis tajték(remélem jól írtam) pipám(Adler márkájú),aminek megyfaszárból van a hosszú szára,rajta szaru vég.Ezüstkupak zárja  a tetejét a szél ellen.Azt mondják a hozzáértők,hogy 80-100eFt érhet,nem is merek rágyujtani vele Vigyorog
Szasza

U.I.:szerintem akinek van pipája feltölthetné ide a képét,a kellékekel együtt.

Szia! Erröl már én is hallottam. Hogy pihentetni kell a pipát, és hogy egy pipásnak több pipálya van és válltogatva használja. Én még itt nem tartok, egyenlőre barátkozok vele. Nekem valami Bruyer-Szabó pipám van. Nem tudom ez megfelelő-e, de talán kezdésnek jó lesz, elégetni.. De már kinéztem a következőt.  Ördög   Mi a véleményetek?

Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #17 Dátum: 2008. Július 15. - 22:11:23 »

Itt azért lehet válogatni.
http://www.pipa.hu/index.php
Naplózva

Jó szelet!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16588



« Új üzenet #18 Dátum: 2008. Július 16. - 10:16:33 »

Üdv!
Jómagam (még) nem pipázom,de apósom már régóta szívja a pipáit,s ez itt a lényeg mondják az okosok.Egy pipa,egy nap,csak egyszer elszivva.Így tovább bírja és ízletesebb is marad a pipa.
Apósom kedvence a  fehér Cellini.Kellemes könnyed dohány.
Nekem van egy muzelis tajték(remélem jól írtam) pipám(Adler márkájú),aminek megyfaszárból van a hosszú szára,rajta szaru vég.Ezüstkupak zárja  a tetejét a szél ellen.Azt mondják a hozzáértők,hogy 80-100eFt érhet,nem is merek rágyujtani vele Vigyorog
Szasza

U.I.:szerintem akinek van pipája feltölthetné ide a képét,a kellékekel együtt.

Szia! Erröl már én is hallottam. Hogy pihentetni kell a pipát, és hogy egy pipásnak több pipálya van és válltogatva használja. Én még itt nem tartok, egyenlőre barátkozok vele. Nekem valami Bruyer-Szabó pipám van. Nem tudom ez megfelelő-e, de talán kezdésnek jó lesz, elégetni.. De már kinéztem a következőt.  Ördög   Mi a véleményetek?


A pipát valóban pihentetni kell, mert amíg szívod, a nedves dohányból elég sok gőz keletkezik amivel szépen begőzölöd a fát, na ennek ki kell száradni belőle, ezért is van, hogy egy pipát egy nap egyszer szívunk.
A szabó féle pipában is ugyanakkora örömed lehet, mint egy méregdrága petersonban vagy hasonlóban, A drága pipák elsősorban a faanyag mintázata miatt kerülnek annyiba, másrészt a nevet fizeted meg de a működés ugyanaz.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16588



« Új üzenet #19 Dátum: 2008. Július 16. - 10:20:42 »

Ja, mégvalami. Szép pipák vannak a pipa.hu-n, de óva intenék mindenkit a netes piparendeléstől. Egy pipát kézbe kell venni, jól megnézni, emelgetni, tapogatni, oszt ha "megfog", akkor meg lehet venni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #20 Dátum: 2008. Július 16. - 10:35:40 »

Laikusként megkérdezném: olyan is van hogy csak fél tömést csinál valaki, vagy mindig tele kell tömni és azt el is kell szívni?
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16588



« Új üzenet #21 Dátum: 2008. Július 16. - 12:27:18 »

Laikusként megkérdezném: olyan is van hogy csak fél tömést csinál valaki, vagy mindig tele kell tömni és azt el is kell szívni?
Erről megoszlanak a vélemények, de mindenképp jobb félig tömni aztán végigszívni mint teljesen megtömni és félúton leállni vele majd újragyújtani.
Az "újraindított" pipának rettenetes íze is van, de a legnagyobb baj, hogy nem tud a pipa kiszellőzni a benne maradt tömés és hamu miatt.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Modok Imre
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Új üzenet #22 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 08:06:39 »

"...............Nekem van egy muzelis tajték(remélem jól írtam) pipám(Adler márkájú),aminek megyfaszárból van a hosszú szára,rajta szaru vég.Ezüstkupak zárja  a tetejét a szél ellen.Azt mondják a hozzáértők,hogy 80-100eFt érhet,nem is merek rágyujtani vele .........."

Szeretnélek megóvni az állandó félelem keltette stressztől, ezért ha már nyagyon nem mersz vele pipázni, s esetleg már zavar a közelsége, nyugodtan jelezd!  Ördög Wave
Naplózva

"Jó néha csendben maradni!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #23 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 15:53:48 »

Tavalyig nekem is volt egy jó pipám-csak rajtam kívül még valakinek megtetszett, mert egy horgászat alkalmával eltűnt.De ha lesz időm kimenni pecázni,akkor beszerzek helyette idénre egy másikat.
Nekem a pipa és a bodorodó füstfoszlányok az őszi, tél eleji csukázást juttatják az eszembe. Mikor az ember ül a nádasban, csobognak a snecik, süt a bágyadt őszi nap, és az ember hajlamos egy-egy fürt szőlő vagy otthon frissen leszedett alma elfogyasztása között elmélázni azon,ahogy a pipafüst semmivé válik a nádszálak között... nos, ez az az érzés,amit nem ad vissza semmi-talán csak az, amikor egy etető után leül az ember a hűvös avarba és egy pipa mellett fáradtan elnézegeti a művét. Egyszerűen tökéletessé teszi a pillanatot.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #24 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 17:42:57 »

Na jó sokára találtam meg ezt a topicot.
Január óta pipázok Én is.Azóta negyed annyi cigit szivok.Az első hónapban nem volt jó.Ugyis mondhatnám sz..r volt.Utána egyre jobb lett.Saját káromon tanultam meg.Volt ám minden.Fájt a nyelvem,forró pipa,szortyogás,10 X ujragyujtás.Lassan belejöttem.Mostmár csak akkor cigizek,ha nincs időm pipázni.Mert annak meg kell adni a módját.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #25 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 19:47:21 »

Szia Karcsi!


Felváltva. Az jó!
Csak úgy ne járj, mint én.  Évekig pipáztam, aztán évekig szivaroztam, aztán cigiztem. Aztán kezdtem előről, és ez egészen addig ment, míg rá nem szoktam, hogy letüdőzüm a pipát is, szivart is!
Így maradt a cigi, az mégis gyengébb! Kacsint
Pipára, már csak különleges alkalmakkor gyújtok! Pl. ha lövök egy nagyvadat. (Öt évente) Szomorú

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #26 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 22:36:33 »


Szervusztok!

Csak most akadtam rá a topicra.. Jómagam kb 5-6 éve pipázom. Emellett a szivaroknak is nagy barátja vagyok, viszont sose cigarettáztam.
5 pipát használok, kb 15 féle dohánnyal. Minden különböző karakterű dohányt más pipából. ha valakinek van nagy kedvenc dohánya, célszerű egy pipát csak annak szentelni, nagyobb lesz a pipázás élménye.
Fémszűrős, és 9mm-es szűrős pipát egyaránt használok. A 9mm-esbe nem szűrőt teszek, hanem apróra vágott balsafa pálcikákkal teszem tele a furatot(kb gyufa méret). Ez elég hidegzuhanyként érhet aktívszenes szűrőhöz szokott pipást, a balsa a kondenzt prímán felszívja, viszont "töményebb" a füst is, könnyebben leégetheti az ember nyelvét, de a több káros anyaggal több illat, íz aromát érez az ember. Egyes dohányok mindenféle szűrő nélkül fenomenális élményt nyújtanak a gyakorlott pipásnak, mások rettenetesek lehetnek.
A kialvástól nem kell megijedni, használjunk pipatömőt, és óvatosan szorítsuk lejjebb a parazsat, akár néhány percenként. Ha kialudna, kaparjuk le a hamut, és gyújtsuk újra. A szívást se szabad túlzásba vinni, kb. azzal az erővel célszerű szívni, ahogy az ember a levegőt venne, tehát "pipás tempóban", messze más metódusban, mint pl. cigit szívna. A pipával nem szabad sietni, időt kell rá szánni. Talán éppen ezért is alkalmas relaxálásra, pihenésre egy nehéz nap után. Én lesen sosem dohányzom, maximum este a vadászházban. Minden alkalomnak, időjárásnak, hangulatnak megvan a maga dohánya. Leginkább nyugodt körülmények között szeretek pipázni, fotelban, jó zene mellett, vagy könyv fölött. Fontos a mellé fogyasztott ital is. Sört, bort, fröccsöt én nem szeretek mellé inni, a következők miatt: a nyelv amúgy is ki van téve a füstnek, pláne egy erősebb dohánynál. Ha erre rázúdítunk egy karcos fröccsöt, akkor beáll a nyelvünk, mint a beton, nem tudjuk élvezni sem a füstöt, sem az italt.
Én általában fél liter earl grey teát főzök hozzá, ez elég a kb 1 órás pipázáshoz, a tea jó hatással van a nyelvre, és az ízhatáshoz is hozzájárul. Egyes dohányokhoz fenomenális a tej, az illatosabb, aromás dohányokhoz elsősorban.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, mindenkinek jó pöfékelést! Wave




Naplózva

Donkó Ádám
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16588



« Új üzenet #27 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 09:16:46 »


Egyes dohányokhoz fenomenális a tej, az illatosabb, aromás dohányokhoz elsősorban.
Pipázáshoz macskabenzint?
Ember, Te minden gazságra képes lehetsz... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Viktor
Vendég
« Új üzenet #28 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 11:10:58 »


Egyes dohányokhoz fenomenális a tej, az illatosabb, aromás dohányokhoz elsősorban.
Pipázáshoz macskabenzint?
Ember, Te minden gazságra képes lehetsz... Fejvakarás

Pedig iszik rendesen... Vállat von Piál
Naplózva
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #29 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 11:16:05 »


Egyes dohányokhoz fenomenális a tej, az illatosabb, aromás dohányokhoz elsősorban.
Pipázáshoz macskabenzint?
Ember, Te minden gazságra képes lehetsz... Fejvakarás

Boar, addig ne ítélj, amíg ki nem próbáltad. 
MB Black Ambrosiához pl. iszonyat jó. Pipás körökben a "macskabenzin" igen közkedvelt.
Persze, ha eleve nem szereted a tejet, akkor tárgytalan.


Naplózva

Donkó Ádám
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: