Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A pipa, és a pipázás tudománya.  (Megtekintve 86443 alkalommal)
Dosi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


« Új üzenet #135 Dátum: 2012. Január 09. - 20:53:47 »

Sziasztok.

Én is fontolgatom, hogy cigaretta helyett átállok a pipázásra. A cigiről leszokás nagyon nehezen megy (nem kell bemutatni).

Kérdésem átlagosan mennyibe kerül pipázni egy hétig?

 Emelem Emelem Emelem Emelem Emelem Emelem Emelem Emelem Emelem

Üdv: a Dosika
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #136 Dátum: 2012. Január 09. - 20:55:18 »

Bennem is felmerült már, hogy át kellene szokni. Csak hülye vagyok hozzá, sosem sikerült. Mindig elalszik  Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #137 Dátum: 2012. Január 09. - 23:22:51 »

Bennem is felmerült már, hogy át kellene szokni. Csak hülye vagyok hozzá, sosem sikerült. Mindig elalszik  Ördög
Fogd meg a mellét stb.  'Girl...
Vagy nem a csajokra akarsz átszokni? Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #138 Dátum: 2012. Január 10. - 09:33:11 »

Fogd meg a mellét stb.  'Girl...
Vagy nem a csajokra akarsz átszokni? Ördög Ördög Ördög

Dehogy, annyira még nem változtam meg  Ördög
Naplózva
BesztiImi
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15



« Új üzenet #139 Dátum: 2012. Január 17. - 23:19:23 »

-Ne szívd mellre(nem sanyooot, a füstöt Ördög)
-Az alját úgy tömd, mint egy gyermek, a közepét mint egy ifjú, a tetejét mint egy férfi. Vagyis alul legyen laza a dohány, fölötte keményebb a tetején pedig a legkeményebb, ezzel a módszerrel elérheted, hogy a végén nagyjából azonosan lesz tömve. Ha az alját is keményre tömnéd és utána a többit még jól rányomkodnád, nagyon betömörödne.
-Ne csinálj belőle presztízskérdést, hogy egy rágyújtással végigégjen, úgysem fog menni.
-Tartsd kézben a pipát, ha túlmelegszik, tömködd le és lassabban szívjad.
-Először nem fog ízleni. Másodszor már jobb lesz. Aztán lassan megérzed.
-Egy pipát egy nap egyszer szívj végig. Utána hagyd kihűlni, szedd szét és tisztítsd meg.
-Végül: tényleg ne tüdőzd le. A dohány nedves, a füstjében gőz van ami lerakódik a tüdődben és ökölcsapás szerűen fog kiütni.

Hogy milyen dohánnyal kezd, abban nehéz tanácsot adni. Én, mióta kipróbáltam, kizárólag a Mac Baren Original Choice-t szívom. Könnyű dohány, ha tudsz venni, nem fogsz csalódni benne.

Persze ha igazán jót akarnék neked, akkor azt mondanám, hogy a pipát tedd be szépen a vitrinbe, néha gyönyörködj benne és ne dohányozz... Mosolyog
Naplózva

Kalappal!
BesztiImi
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15



« Új üzenet #140 Dátum: 2012. Január 17. - 23:30:03 »

Köszönöm a segítségeteket!
 Próbálkozom rendületlenül, túl még nem melegedett, viszont folyton elalszik, nem akar izzani a dohány rendesen. Nem jövök rá mi az oka, talán lazára tömöm?
Naplózva

Kalappal!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #141 Dátum: 2012. Január 17. - 23:36:31 »

Köszönöm a segítségeteket!
 Próbálkozom rendületlenül, túl még nem melegedett, viszont folyton elalszik, nem akar izzani a dohány rendesen. Nem jövök rá mi az oka, talán lazára tömöm?
Lehet. Olyankor hajlamos kialudni. Meg olyankor is, amikor pofázok pipázás közben...a kettő együtt valahogy nem megy... Vigyorog
Kialszik, tömd le egy kicsit keményebben, gyújtsd újra, egy szippantás és már a füst mennyiségén érzed/látod a különbséget.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #142 Dátum: 2012. Június 06. - 18:53:04 »

Idáig MB Cherry Choice volt a kedvenc dohányom, de kezdtem megunni a "túlzó" aromát. Valami más jellegűt akartam mostanság kipróbálni. Főleg, hogy kaptam ajándékba egy pipát. Vettem MB OC-t. Azt hiszem új kedvencem van. Teljesen szoba barát mégis sokkalta inkább karakteres, "pipásabb" jellegű.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #143 Dátum: 2012. Június 06. - 19:15:05 »

Idáig MB Cherry Choice volt a kedvenc dohányom, de kezdtem megunni a "túlzó" aromát. Valami más jellegűt akartam mostanság kipróbálni. Főleg, hogy kaptam ajándékba egy pipát. Vettem MB OC-t. Azt hiszem új kedvencem van. Teljesen szoba barát mégis sokkalta inkább karakteres, "pipásabb" jellegű.
Kabbe...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #144 Dátum: 2012. Június 06. - 19:20:35 »

Kabbe...
I
Hehe. Közben olvastam másik topikban. Itt 2100.- és mindig van polcon. Rendelésre meg hoz többet is ha kell. Ha bármikor is útba esik Neked Gödöllő akkor mondom a címet.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #145 Dátum: 2012. Június 06. - 19:32:44 »

I
Hehe. Közben olvastam másik topikban. Itt 2100.- és mindig van polcon. Rendelésre meg hoz többet is ha kell. Ha bármikor is útba esik Neked Gödöllő akkor mondom a címet.
Hát ez az...hogy esne útba... Vállat von
Mindegy, már tudom, mit vigyek a protektorokért. Vigyorog
Nálunk is "szokott lenni" de a város legjobb dohányboltjai lehúzták a rolót, az egyik helyén nyílt egy újabb ahol egy flegma kis picsa közölte, hogy nincs és nem is lesz...ezúton is csókoltatom a főnökét, alkalomadtán beszélek vele...
A harmadik boltban megvigasztaltak, hogy TALÁN jövő kedden...nem értem, ha látják, hogy ez a dohány pörög, miért nem tartanak készleten... Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #146 Dátum: 2012. Június 06. - 19:36:55 »

Hát ez az...hogy esne útba... Vállat von
Mindegy, már tudom, mit vigyek a protektorokért. Vigyorog
Nálunk is "szokott lenni" de a város legjobb dohányboltjai lehúzták a rolót, az egyik helyén nyílt egy újabb ahol egy flegma kis picsa közölte, hogy nincs és nem is lesz...ezúton is csókoltatom a főnökét, alkalomadtán beszélek vele...
A harmadik boltban megvigasztaltak, hogy TALÁN jövő kedden...nem értem, ha látják, hogy ez a dohány pörög, miért nem tartanak készleten... Nem

Ez a bolt itt a SEFT vagy milyen nagykernek a boltja. Gödöllőn az egyetlen olyan bolt ahol viszonylag normális felhozatal van pipadohányból. A nő segítőkész, ha nincs a boltban amit keresel már rakja is eléd a katalógust és mondja az árát meg a szállítási időt.

De sajnos pipából nincs nagy felhozatala. Leginkább ezek a pár ezer forintos ki tudja miből van pipái vannak. Katalógusból meg nem akarok választani. Pedig nagyon kéne már egy tényleg jó pipa.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #147 Dátum: 2012. Június 06. - 19:41:18 »

Ez a bolt itt a SEFT vagy milyen nagykernek a boltja. Gödöllőn az egyetlen olyan bolt ahol viszonylag normális felhozatal van pipadohányból.
SEFT-es autót én is gyakran látok. Legközelebb leszorítom, kifosztom.
Pedig nagyon kéne már egy tényleg jó pipa.
Egy?
Legalább három...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #148 Dátum: 2012. Június 06. - 19:46:11 »

SEFT-es autót én is gyakran látok. Legközelebb leszorítom, kifosztom.Egy?
Legalább három...
Az a bizonyos "harmadik" bolt is SEFT-es...ezexerint az üzletvezetőt kell valagba rúgni mert nem figyel az árukészletre... Türelmetlenül
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #149 Dátum: 2012. December 10. - 21:49:02 »

Üdv

Látom többen is hódolunk e nemes élvezetnek. Magam ajánlanám a  Pipázók könyve című kiskönyvet, abban minden benne találtatik a kezdeti elinduláshoz a pipázás útján. Igen

Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: