Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A pipa, és a pipázás tudománya.  (Megtekintve 86439 alkalommal)
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #120 Dátum: 2011. Október 26. - 22:32:37 »

Sziasztok!

Tudtok valamilyen lehetőségről Pest megyében, ahol pipacsutorát (műanyagszipkát) lehet rendelni. Rákaptam a pipafabrikálásra, de szipkát nem tudok készíteni. Persze egy szipkát lehet több pipához is használni, de most olyan pipát szeretnék készíteni, amihez nincs megfelelő formájú szipkám.
Naplózva

Erdő az én templomom...
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #121 Dátum: 2011. Október 27. - 09:40:30 »

Sziasztok!

Tudtok valamilyen lehetőségről Pest megyében, ahol pipacsutorát (műanyagszipkát) lehet rendelni. Rákaptam a pipafabrikálásra, de szipkát nem tudok készíteni. Persze egy szipkát lehet több pipához is használni, de most olyan pipát szeretnék készíteni, amihez nincs megfelelő formájú szipkám.

Szia!

Talán kérdezd meg itt:
http://pipa.hu/?p=p_5

Pest megye, Nagykőrös.

 Emelem
Naplózva
knibbs
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #122 Dátum: 2011. November 27. - 15:05:21 »

Sziasztok!
Valaki letudná irni a Tornado pipa működését?
Vagy hogy hogytudok csinállni?
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #123 Dátum: 2011. November 27. - 16:52:51 »

Sziasztok!
Valaki letudná irni a Tornado pipa működését?
Vagy hogy hogytudok csinállni?
Oszt mit akarsz szívni belőle?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #124 Dátum: 2011. November 27. - 17:36:02 »

Oszt mit akarsz szívni belőle?

Ezek után csak levegőt  Ördög
http://index.hu/belfold/2011/11/27/dohanyt_a_dohanyboltbol/
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #125 Dátum: 2011. November 27. - 17:56:59 »

Ja, dohányboltban meg "Irénke","Pirike","Jolika" stb. néninél akinek a fia hordja ukránból... Cigi1 Cigi1
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #126 Dátum: 2011. November 29. - 18:41:50 »

"A törvényjavaslatban foglaltak megsértése esetén a koncesszióval rendelkező dohánytermék-kiskereskedővel szemben legfeljebb tízmillió forint bírság szabható ki, míg koncesszióval nem rendelkező jogsértővel szemben a büntetés maximális határa 500 millió forint lehet – olvasható a fideszes javaslatban."

Személyi sérülést okozó ittasan elkövetett vezetésért 120 000.-Ft, szabálysértésért többmilliós!
Nem hiszem, hogy normálisak! Fejvakarás


"a 18 év alattiak a dohányboltban felszólíthatók lesznek életkoruk igazolására, valamint az üzlet elhagyására, ennek megtagadása esetén a rendőrség is közbeléphet."

Mit gondol az a barom aki ezt kitalálta, hogy a 18 év alattiak így nem jutnak cigihez?
Majd megveszi neki apuka, anyuka, vagy egy idősebb haver! Ahol a tizenéves gyerek együtt iszik a szüleivel, had ne legyen már gond a cigizés! Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #127 Dátum: 2011. November 29. - 21:33:35 »

A fentebb felsorolt hölgyek sem kérnek személyit,s még véletlenül sem hívnak rendőrt... Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
BesztiImi
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15



« Új üzenet #128 Dátum: 2011. December 26. - 21:51:22 »


 Üdv az Uraknak és Hölgyeknek!

  Szeretnék tanácsot kérni. Megkaptam első pipámat a Jézuskától  Vigyorog. Jó Apám gyerekkori emlékein kívül és apósom szintén nem sok tapasztalatából nem fogok tudni megtanulni pipázni  Mosolyog, de nagyon szeretnék. Várnám tanácsaitokat, javaslataitokat, hogy hogyan fogjak neki, ill. hol tudnék utána nézni némi infónak a pipázás tudományáról.
Milyen dohánnyal kezdjek, hogyan avassam be a pipát stb. Dohányoztam, ennyi előéletem van, de semmi több. Viszont elszánt vagyok  Nyihi
  Előre is köszönöm! 
Naplózva

Kalappal!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #129 Dátum: 2011. December 26. - 21:59:59 »

Üdv az Uraknak és Hölgyeknek!

  Szeretnék tanácsot kérni. Megkaptam első pipámat a Jézuskától  Vigyorog. Jó Apám gyerekkori emlékein kívül és apósom szintén nem sok tapasztalatából nem fogok tudni megtanulni pipázni  Mosolyog, de nagyon szeretnék. Várnám tanácsaitokat, javaslataitokat, hogy hogyan fogjak neki, ill. hol tudnék utána nézni némi infónak a pipázás tudományáról.
Milyen dohánnyal kezdjek, hogyan avassam be a pipát stb. Dohányoztam, ennyi előéletem van, de semmi több. Viszont elszánt vagyok  Nyihi
  Előre is köszönöm! 

Szia!

1. Vedd a szádba
2. Szívd
3. Jó lesz!             Röhög Röhög Röhög   (Bocsáss meg, nem tudtam kihagyni!) Elnézést!  Piál
Naplózva
BesztiImi
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15



« Új üzenet #130 Dátum: 2011. December 26. - 22:20:28 »


 Kedves Sanyoooo!
 
  Úgy nézem te sem az anyatejjel szívtad magadba a pipázás fortélyait a bő három évvel ezelőtti fórumos leveledből ítélve!!!! 
De nem számíthat mindenkitől intelligens hozzászólásra az ember! Az úgy túl snassz lenne, hogy modern szóval éljek!
Azért Köszönöm!  Taps  Ördög  Te voltál az első, aki hozzászólt!

 
Naplózva

Kalappal!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #131 Dátum: 2011. December 26. - 22:48:46 »

Kedves Sanyoooo!
 
  Úgy nézem te sem az anyatejjel szívtad magadba a pipázás fortélyait a bő három évvel ezelőtti fórumos leveledből ítélve!!!! 
De nem számíthat mindenkitől intelligens hozzászólásra az ember! Az úgy túl snassz lenne, hogy modern szóval éljek!
Azért Köszönöm!  Taps  Ördög  Te voltál az első, aki hozzászólt!

 

Én egyszer pipáztam életemben a Duna partján horgászat közben, szúnyogok ellen! Jó ötletnek tűnt, amíg rosszul nem lettem, elég volt haza vezetnem a kocsit. Szomorú
De  neked ne vegye kedved az én esetem, szívjad csak, ha jól esik! Nevet
 Wave
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #132 Dátum: 2011. December 26. - 23:11:37 »

Üdv az Uraknak és Hölgyeknek!

  Szeretnék tanácsot kérni. Megkaptam első pipámat a Jézuskától  Vigyorog. Jó Apám gyerekkori emlékein kívül és apósom szintén nem sok tapasztalatából nem fogok tudni megtanulni pipázni  Mosolyog, de nagyon szeretnék. Várnám tanácsaitokat, javaslataitokat, hogy hogyan fogjak neki, ill. hol tudnék utána nézni némi infónak a pipázás tudományáról.
Milyen dohánnyal kezdjek, hogyan avassam be a pipát stb. Dohányoztam, ennyi előéletem van, de semmi több. Viszont elszánt vagyok  Nyihi
  Előre is köszönöm! 
-Ne szívd mellre(nem sanyooot, a füstöt Ördög)
-Az alját úgy tömd, mint egy gyermek, a közepét mint egy ifjú, a tetejét mint egy férfi. Vagyis alul legyen laza a dohány, fölötte keményebb a tetején pedig a legkeményebb, ezzel a módszerrel elérheted, hogy a végén nagyjából azonosan lesz tömve. Ha az alját is keményre tömnéd és utána a többit még jól rányomkodnád, nagyon betömörödne.
-Ne csinálj belőle presztízskérdést, hogy egy rágyújtással végigégjen, úgysem fog menni.
-Tartsd kézben a pipát, ha túlmelegszik, tömködd le és lassabban szívjad.
-Először nem fog ízleni. Másodszor már jobb lesz. Aztán lassan megérzed.
-Egy pipát egy nap egyszer szívj végig. Utána hagyd kihűlni, szedd szét és tisztítsd meg.
-Végül: tényleg ne tüdőzd le. A dohány nedves, a füstjében gőz van ami lerakódik a tüdődben és ökölcsapás szerűen fog kiütni.

Hogy milyen dohánnyal kezd, abban nehéz tanácsot adni. Én, mióta kipróbáltam, kizárólag a Mac Baren Original Choice-t szívom. Könnyű dohány, ha tudsz venni, nem fogsz csalódni benne.

Persze ha igazán jót akarnék neked, akkor azt mondanám, hogy a pipát tedd be szépen a vitrinbe, néha gyönyörködj benne és ne dohányozz... Mosolyog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #133 Dátum: 2011. December 27. - 07:07:00 »

Üdv az Uraknak és Hölgyeknek!

  Szeretnék tanácsot kérni. Megkaptam első pipámat a Jézuskától  Vigyorog. Jó Apám gyerekkori emlékein kívül és apósom szintén nem sok tapasztalatából nem fogok tudni megtanulni pipázni  Mosolyog, de nagyon szeretnék. Várnám tanácsaitokat, javaslataitokat, hogy hogyan fogjak neki, ill. hol tudnék utána nézni némi infónak a pipázás tudományáról.
Milyen dohánnyal kezdjek, hogyan avassam be a pipát stb. Dohányoztam, ennyi előéletem van, de semmi több. Viszont elszánt vagyok  Nyihi
  Előre is köszönöm! 
Itt megtalálsz mindent dohányokról meg a pipázásról, amire szükséged lesz én majdnem letettem a pipát, ha nem olvasok utána, mert mint utólag kiderült minden hibát elkövettem, amit el lehet egy kezdőnek követnie szörcsögött túlmelegedett, szétégette a számat keserű savanyú és minden féle kellemetlen ízek, jöttek elő szóval nagyon rossz volt, de aztán hamar sikerült váltani. Egyébként azt tudnod kell, hogy a pipa számodra soha nem lesz olyan, mint amit a melletted lévők éreznek egy jó illatú dohányból.


http://www.pipaclub.hu/
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #134 Dátum: 2012. Január 08. - 08:23:03 »

A dohányzás káros az egészségre! Hét éve nem szívok sem cigit sem pipát.(Szívok úgyis eleget.) Ugyanakkor a dédnagyapám 11 évesen kezdett pipázni,94 évesen halt meg,akkor sem a nikotin vitte el. Nekünk is gyártott pipát,/voltunk is már 8-10 évesek/-mert bármiből tudott pipát készíteni...Hiába no:két háború,egy hadifogság nagy tanítómester tud lenni. Szóval:bodzaszárból,fémkupakból készültek a pipák,szívtuk is becsülettel. Aztán a szülőknek feltűnt a hiányunk,mi pediga hívásukra tántorogva kerültünk elő a vénember fecujából. Nekünk azt nem mondta , hogy ne szívjuk mellre! Kapott is az anyukáktól szegény öreg! Ez volt az első dohányos emlékem,mindig emlegetjük ha összejön a család.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: