Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A pipa, és a pipázás tudománya.  (Megtekintve 86432 alkalommal)
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #105 Dátum: 2009. Május 14. - 09:53:55 »

Én úgymond "aztal melletti pipás" vagyok, mert elengedhetetlennek érzem, hogy közben kortyolgassak valami HOZZÁILLŐT, amely nem feltétlen alkoholos. Az ital szerepe a dohányfüst szárító hatásának ellensúlyozása, de legalább ilyen fontos az ízlelőbimbók "alapállapotba hozása". Mit jelent ez ? Esetemben pl. aromás dohányok többségéhez hideg (!) tejet iszok. A korty után finomabb, ízgazdagabb a füst.
Tömény szeszes ital lehet, hogy hangulatilag jótékony hatású (vagy inkább biztosan az  Bion Nyihi) én is kedvelem, de nem pipázás kísérőjeként.

Szívemből szóltál Béla bácsi, én is csak akkor gyújtok pipára, ha legalább egy fotel rendelkezésre áll. Én is szoktam tejet inni aromás dohányhoz, bár egyre ritkábban szívok aromásat, az angol típusú letisztultabb keverékeket sokkal jobban szeretem. Illetve Mac Barenéktől a Navy mixture, Plumcake, Mixture scottish blend, Dark twist, általában ezeket pöfékelem leginkább. Ezekhez egy fekete tea kitűnő, ajánlom őket figyelmedbe!
Naplózva

Donkó Ádám
Béla bácsi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


WWW
« Új üzenet #106 Dátum: 2009. Május 19. - 20:29:17 »

Várok további rendszeres olvasókat, kommentezőket:
http://chiliavanilia.blogspot.com

Naplózva
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #107 Dátum: 2009. Május 21. - 07:10:30 »

Véletlenül néztem be, de nem bántam meg! A fene gondolta, hogy ez az öreg kany (Boar) még értelmes dolgot is tud mondani! Bion
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
balasamate
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #108 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 19:41:23 »

Sziasztok. Üdv mindenkinek. Bár én nem vagyok vadász, de ugy látom hogy a pipázás terén itt vannak a hozzáértők. Segitséget szeretnék kérni, és előre is elnézést hogy nem ismerem a szakszavakat. Kaptam egy pipát ajándékba. Ha jól tudom akkor kis kazános, hajlitott  végű. Elmondanátok hogy kell helyesen megtömni, mennyi idő kb amig végig kell égnie, honnan tudom hogy mikor égett le teljesen a dohány, és hogy kell helyesen karban tartani? Az az igazság hogy nem akarok kocapipás lenni ezért is kérem a segitségeteket. Ma megpróbáltam először meggyujtani, és kb 4. alkalomra sikerült végigszivni, de folyamatosan hallottam egy olyan hangot, mintha levegőt is szivnék mellette. Ez miért lehet? Honnan tudom hogyha rendesen izzik a dohány? A kazánbol is kellene füstölnie a pipának?  Gondolom hogy igy elég nevetségesnek látszik a tudatlanságom, de imádom az illatát és szeretném megtanulni a helyes pipázást hogy örömömet tudjam benne lelni. Köszönök minden segitséget elöre is. Üdv mindenkinek.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #109 Dátum: 2009. Szeptember 29. - 22:05:14 »

Sziasztok. Üdv mindenkinek. Bár én nem vagyok vadász, de ugy látom hogy a pipázás terén itt vannak a hozzáértők. Segitséget szeretnék kérni, és előre is elnézést hogy nem ismerem a szakszavakat. Kaptam egy pipát ajándékba. Ha jól tudom akkor kis kazános, hajlitott  végű. Elmondanátok hogy kell helyesen megtömni, mennyi idő kb amig végig kell égnie, honnan tudom hogy mikor égett le teljesen a dohány, és hogy kell helyesen karban tartani? Az az igazság hogy nem akarok kocapipás lenni ezért is kérem a segitségeteket. Ma megpróbáltam először meggyujtani, és kb 4. alkalomra sikerült végigszivni, de folyamatosan hallottam egy olyan hangot, mintha levegőt is szivnék mellette. Ez miért lehet? Honnan tudom hogyha rendesen izzik a dohány? A kazánbol is kellene füstölnie a pipának?  Gondolom hogy igy elég nevetségesnek látszik a tudatlanságom, de imádom az illatát és szeretném megtanulni a helyes pipázást hogy örömömet tudjam benne lelni. Köszönök minden segitséget elöre is. Üdv mindenkinek.
Szia!
Azt hiszem, a topic elején már szó volt az ilyen kezdeti próbálkozásokról.
Pár szóban:
-A tömés. Az első csipet dohányt szinte csak ejtsd bele a pipába. A másodikat tedd rá. A harmadikkal nyomd le. Ha az elejétől erősen tömöd, akkor az alján nagyon összeáll. Előbb-utóbb ráérzel a pipád ellenállásáról amikor beleszívsz, hogy jól van-e tömve. Azt mondják, az elejét tömd úgy, mint egy leány, a közepét, mint egy ifjú és a végét mint egy férfi.
Hogy mennyi idő alatt ég végig az sokmindentől függ. Így kár is rá válaszolni, mert nem tudom, mekkora pipád van. Nekem van, ami harminc perces és van másfél órás is. Inkább az a lényeg, hogy ha kellemetlen kézben tartani a pipát, akkor túl gyorsan szívod. Erre utal az is, ha csípős, égett szagot érzel, mert akkor ég a pipa fája.
-A kazánból nem KELL füstölni a pipának, de füstölhet. Arra vigyázz, hogy ha belelélegzel a pipába, nem csak füst de hamu és parázs is száll belőle, én így szoktam vezetés közben kiégetni a ruháimat.
-Azt, hogy a dohány rendesen izzik, onnan tudod, hogy nem alszik ki Vigyorog
-Ha folyamatosan "sziszegő" hangot hallasz, szerintem túl lazára tömted a pipát. Ha szörcsögő hangot hallasz, akkor felgyűlt a kondenzvíz a pipaszárban. Pipatisztítóval kihúzod és hagyod kiszáradni. Egy pipát egy nap egyszer szívj.
Amúgy meg csinálni kell és belejössz. Ne add ki a pipád a kezedből, ne variáld túlzottan a dohányokat, ne tegyél bele cigarettadohányt, ennyi...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Béla bácsi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


WWW
« Új üzenet #110 Dátum: 2009. Október 08. - 19:27:30 »

Én azt tapasztaltam, hogy egyazon pipánál a tömet úgymond "végig égési ideje" nagyon függ a dohány fajtájától, minőségétől és "kiszárítottságától" is. Füstöltem egy és egynegyed óráig: Rasmussen Green Label, illetve fél óráig is (utóbbiba eső dohány több is volt és egyiktől sem voltam hanyattesve), ismétlem ugyanazzal a pipával ugyanúgy tömve. Szóval ez nem cigi.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #111 Dátum: 2009. Október 08. - 19:48:38 »

Én azt tapasztaltam, hogy egyazon pipánál a tömet úgymond "végig égési ideje" nagyon függ a dohány fajtájától, minőségétől és "kiszárítottságától" is. Füstöltem egy és egynegyed óráig: Rasmussen Green Label, illetve fél óráig is (utóbbiba eső dohány több is volt és egyiktől sem voltam hanyattesve), ismétlem ugyanazzal a pipával ugyanúgy tömve. Szóval ez nem cigi.
Így visszagondolva a közben eltűnt kolléga soraira, valszeg lazára tömi a pipát, azért füstölög a "másik vége" is és azért "sziszeg"...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #112 Dátum: 2009. Október 19. - 22:44:40 »

Szia!

Az angol tipusú dohányok kedvelöinek a McLintock Syrian Latakia Blendet és még sokkal jobbnak találtam a Commoys English Mixture-t.
Az egyedüli hiba csak az,hogyha egyszer volt Latakia a pipában,akkor azt a izt majdnem lehetetlen a pipából kiveszejteni.

Üdv   Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Béla bácsi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


WWW
« Új üzenet #113 Dátum: 2009. Október 30. - 21:53:01 »

HOLGER DANSKE CherryVanilla. Ajánlani tudom mindenkinek, nálam abszolút tetszést aratott. Jön a cherry zamat is rendesen. Ez szerintem kezdő pipásoknál is bejövős dohány lesz. Megszerettem.
Naplózva
wostok
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #114 Dátum: 2010. Január 08. - 22:05:39 »

sziasztok... lehet hülye kérdés, de mégis felteszem: miután megtakarítottad a pipát, és szellőzni hagyod, akkor az azt jelenti, h nem kell összetenned, tehát a szipka külön van a szűrőtől, és a kazántól...
előre is köszi
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #115 Dátum: 2010. Január 09. - 09:45:37 »

sziasztok... lehet hülye kérdés, de mégis felteszem: miután megtakarítottad a pipát, és szellőzni hagyod, akkor az azt jelenti, h nem kell összetenned, tehát a szipka külön van a szűrőtől, és a kazántól...
előre is köszi

Üdv wostok!

Nagy betű a mondat elején, írásjelek használata! Kacsint
Naplózva
Pipás
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #116 Dátum: 2010. április 12. - 17:42:32 »

Sziasztok nem rég keztem el pipázni és segítséget szeretnék kérni.illetve kérdezni is.a kérdés: Miért nem jó a Pipába a cigaretta dohány?a segítség: 13 éves vagyok és itt ahol én lakom nem igen van pipa dohány. szerintetek mivel lehetne pótolni???
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #117 Dátum: 2010. április 12. - 18:03:24 »

Üdv!
Iskolatejjel!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #118 Dátum: 2010. április 13. - 12:06:27 »

Sziasztok nem rég keztem el pipázni és segítséget szeretnék kérni.illetve kérdezni is.a kérdés: Miért nem jó a Pipába a cigaretta dohány?a segítség: 13 éves vagyok és itt ahol én lakom nem igen van pipa dohány. szerintetek mivel lehetne pótolni???

Kedves Pipás!

Én is azt javaslom, hogy maradj az iskolatejnél, vagy a rágóguminál, legalább addig, amíg rendesen, helyesen nem tudsz írni!
Vadászattal kapcsolatos kérdéseidre szívesen válaszolunk, de ez nem az a Fórum, ahol a gyerekeket dohányzásra oktatjuk!

Sajnálom!
« Utoljára szerkesztve: 2010. április 13. - 16:34:02 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
szittyaninja
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #119 Dátum: 2011. Október 09. - 13:46:28 »

Üdvözlet mindenkinek!

Remélem élő topic ez még. Mostanában fedeztem fel pipázást, amit diákéveimben kezdtem, de abbahagytam egyrészt a türelem hiánya miatt, másrészt "elvitt" a cigi, amiről végre úgy tűnik sikerült lemondanom.
Legalábbis remélem sikerül "átfordítanom" kultúrált dohányzássá, ezért vettem elő a régi kurtapipát.
Black cavendish és golden virginia keveréket szívok belőle csakis, mást nem is igen próbáltam, egyelőre nem akadtam bele másik pipába, ami egyrészt "megfogott" volna, másrészt arra szánnám, hogy mindenféle dohányt kipróbáljak benne. Egy pipa-egy dohány , legalábbis én így tudom. Talán, ha szétégetem a jelenlegit, kísérletezem kicsit, bár az is igaz, teljesen elégedett vagyok a dohánnyal is (annak idején egy amolyan "vendégpipából próbáltam egy ismerősnél,azonnal megtetszett).
Közben sikerült beszerezni két kézműves pipát is, gyönyörűek,kézzel faragottak és sajnálom is őket meggyújtani, még a végén gyűjtő leszek, mintsem igazi pipás. Mosolyog
Érdeklődve olvastam végig a kérdéseket-válaszokat, valamint a cikkeket is,pedig igazán későn találtam rá az oldalra,de talán jobb későn...
Egy azaz egy kérdésem lenne, a pipának minden részét tudom takarítani,kivéve a szaru szipkás végét. a kefe nem hoz ki belőle mindent, még alkoholba mártva sem, engem pedig nagyon tud zavarni a tömény nikotinoldat,ami onnan képes néha előszivárogni, főleg, ha agyaron felejtem a műszert és nemcsak a kondenzgőz jön ki, hanem az olyankor néha belekerült nyál is.
Nem szeretném belül összekarmolni, itatóspapír nem megy bele (görbepipa), illetve félek,hogy beleszakítom.
Van erre valami trükk? Esetleg áztassam be? A különböző vegyszereket kerülném, pipatisztításhoz maximum alkoholt használok.

Előre is köszönöm!

Üdv!
szittyaninja
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: