Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A pipa, és a pipázás tudománya.  (Megtekintve 86146 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Dátum: 2008. Július 13. - 20:43:11 »

Mivel tudom, hogy több pipás is van közöttünk, ezért nyitottam ezt a témát.

A múlt héten szert tettem, (ajándékba kaptam) egy pipára, és a hozzávalókra. Régóta csodáltam a sűrű kellemes illatú füstfelhőbe burkolózó pipásokat, és gondoltam itt az alkalom, kipróbálom ezt a módját a rák etetésének. Mivel megrögzött dohányos vagyok, (napi 1 doboz) arra gondoltam, hogy átállok erre a számomra sokkal tradicionálisabb, vadásziasabbnak tűnő dohányzási módra. És elfelejtem végre ezt a rohadt cigit.
Nagy erőkkel és elszántsággal indultam neki az első pöfékelésnek. És akkor rájöttem, hogy nem tudok pipázni. Állandóan elaludt, szörcsögött, okádék íze volt stb. Nem adtam fel, elkezdtem bújni mindenféle szakirodalmat, és már látom, hogy egy kicsit másról van szó mint elsőre gondoltam. Olvastam mindenféle csodálatos dolgokról, a pipa beszoktatásáról, akácmézzel kezelésről, pihentetésről, a dohányfajtákról, pipafajtákról, a helyes tömésről, a hamu színéről, tajtékbetétről, filterekről, stb. Szóval pipázgatok, próbálgatom. Addig már eljutottam, hogy a begyújtást követő tömködés után megint meggyújtom, és többet nem kell, mert sikerül végigszívnom. És a hamum is szép világosszürke. Szóval úgy érzem talán elkaptam a fonalat.
 Viszont a pofám belül olyan mintha ki lenne betonozva, marja csípi a nyelvemet, a számat. Állítólag ez majd elmúlik, (alig várom).
Bármilyen hasznos tanácsot, okítást szívesen vennék.
 
Naplózva

Jó szelet!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1 Dátum: 2008. Július 13. - 20:57:06 »

Hú, de jó, hogy nyitottál egy ilyen fórumot!  Wave
Én nem dohányzom, de érdekel a pipázás! Egy komoly élményem van ebben a témában, vettem pipát a trafikban, mert horgászom és mivel kövér ember vagyok, finomabb szóval molett!  Bion melegben izzadok, és ekkor nagyon szeretnek a szúnyogok!  Szomorú  No, száz szónak is egy a vége, a Duna partra leérve, bedobás után megtömtem a pipámat, és sűrű (azt hittem sűrű) füstfellegbe burkolózva mosolyogtam a pórult járt szúnyogokon! Mosolyog  De Ők kamikaze módon áthatoltak a (nem elég vastag) füstfüggönyön, és csípték habtestemet! Szomorú  No, lényeg, a lényeg, rövid időn belül háromszor tömtem meg a pipámat, aminek egy kiadós rosszullét lett a vége! Szomorú
Szóval csak óvatosan!  Wave
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #2 Dátum: 2008. Július 13. - 22:41:26 »

Szervusz Csaba!

Én viszonylag hamar kacérkodtam a pipázással. Előszőr gyerekként apám számos pipája közül egyet "kölcsönvéve" kóstolgattam az aprított szárított diófalevelet papírral keverve... OOO

Ölég csípős volt...

Aztán 18. szülinapomra kaptam egy pipát. Azóta kisebb megszakításokkal hol többet, hol kevesebbet pipázom.
Vadászni mindig viszem magammal, szélirányjelzésre (is) kitűnő, bár inkább csak cserkeléskor szívom, lesen inkább kerülöm, nehogy felhalmozódjanak a szagok...bár lehet, ez hülyeség...

Nincs is annál jobb, mint a reggeli cserkelés szünetében, vagy akár a rálövés után "rápippantani".

Arra viszont emlékszem, hogy először nagyon rossz volt az íze a pipának, és talán csak hónapok múlva lett jobb a pipa íze....de sohasem lesz olyan finom illata a pipának a szívó részére, mint a másik ember részére, aki csak "illatozza" a pipát.

Én erdőbe szeretem a kupakos pipát, mert az esetleges erősebb szél se fújja ki az izzó dohánydarabokat a pipából, és nem is hevíti túl a pipát.

Jó pipázást!

 Wave
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #3 Dátum: 2008. Július 13. - 22:50:13 »

Egyik barátnőm apja egy megrögzött pipás volt, és kaptam tőle egy komplett készletet. Egy szép pipát, dohányt, tömö-piszkáló szerszámot, filtereket, tisztitó cuccokat stb.  Egy ideig próbálkoztam, aztán feladtam. Nem esett jól. De attól függetlenül az illatos pipafüstöt én is szeretem szaglászni.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #4 Dátum: 2008. Július 14. - 08:04:20 »

"....de sohasem lesz olyan finom illata a pipának a szívó részére, mint a másik ember részére, aki csak "illatozza" a pipát."

 Igen

Ki mondtad a nagy igazságot! Én 4 évig pöfékeltem pipával.
A füst illatát mindenki szereti..., de a házastársi érintkezések alkalmával...hát...voltam minden, de illatos legényke nem.... Bion
Az biztos, hogy rohanó világunkban cserkelés közben, leülni egy tuskóra a kelő napon, és elpöfékelni egy pipa jó dohányt, az amolyan "nyugodt szabadság érzést ad". Wave
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #5 Dátum: 2008. Július 14. - 10:54:57 »

No. Én elég kezdő pipás vagyok, mert még csak tizennyolc éve pipázom. Előtte nem dohányoztam, szóval nekem azok a körök, hogy a cigit letüdőztem ezt meg nem lehet, kimaradtak...
Eleinte így is volt rosszullét meg pipaátégetés meg ilyesmi, de aztán elsimultak a dolgok.
Sok mendemonda kering a pipázással kapcsolatban, vannak hasznos és felesleges dolgok melyekbe belefut az ember. Az akácmézes kiégetés például tökfelesleges, kár vesződni vele. A pipa falán a "védőrétegnek" a dohányból kell kialakulni, nem mindenféle másból.
Az új pipának valóban nincs olyan kellemes íze, mint a már kiégetettnek, de ez hamar elmúlik, pláne ha az ember minden nap szívja.
Nem kell presztízskérdést csinálni abból, hogy egy rágyújtással végigszívjuk a pipát. Ez ugyanis sokszor oda vezet, hogy túlságosan szívjuk, amitől felmelegszik a pipa(tönkre is mehet), forró lesz a füst és szétégeti a nyelvedet, szájpadlásodat, az íze sem lesz olyan jó mint egyébként ráadásul a megperzselt ízlelőbimbóiddal még azt a maradék kevés ízt sem érzed. Jobb szép nyugodtan, komótosan szívogatni, oszt ha kialszik, hát meggyújtjuk mégegyszer. Nekem pl. ha poharazgatás, beszélgetés közben pipázom, gyakran kialszik még mindig a pipám, néha még a lesen is.
Ha az embernek rendszeresen cserepesre ég a szája, akkor szinte biztos, hogy túl gyorsan szívja a pipát, esetleg túl száraz a dohánya vagy nagyon laza a tömés.
A tömésre azt mondják, a dohány első harmadát tömd úgy, mint egy gyermek, a másodikat úgy, mint egy ifjú és a harmadikat úgy, mint egy férfi...vagyis alul legyen laza a tömés, mert amikor a felsőbb rétegek rákerülnek, azokkal együtt óhatatlanul össze lesz nyomva újra. Láttam olyan pipást, aki az elején szinte csak szórja a dohányt a pipába. Kis gyakorlattal már az első szippantásoknál megérzed az ellenállásból, helyesen tömted-e meg a pipádat.
Dohányból eleinte nem érdemes a fémdobozos, nagy kiszerelésűeket venni, mert rászárad az emberre, a visszanedvesítésnek meg megvan az a veszélye, hogy túlnedvesítjük a dohányt és nagyon ízletes lesz ugyan, de sok lesz a forró gőz és az sem tesz jót.
Tudnám javasolni a "Mac Baren Original Choice" dohányt, ízletes, könnyen szívható és nincs agyonvágva mindenféle aromával, nekem a mai napig a kedvencem.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #6 Dátum: 2008. Július 14. - 11:22:23 »

A füst illatát mindenki szereti..., de a házastársi érintkezések alkalmával...hát...voltam minden, de illatos legényke nem.... Bion


Pedig a nóta aszongya':
"Asszony mellett jó a pipa, különösen ha jól szelel a szára,
Este hogyha hazamegyek, rágyújtok a hosszúszárú pipára,
Magam is jó pipa vagyok, én a pipát szeretem,
Esztendőre ha fiam lesz, azt is ilyen jó pipára nevelem."
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #7 Dátum: 2008. Július 14. - 11:39:21 »

A füst illatát mindenki szereti..., de a házastársi érintkezések alkalmával...hát...voltam minden, de illatos legényke nem.... Bion


Pedig a nóta aszongya':
"Asszony mellett jó a pipa, különösen ha jól szelel a szára,
Este hogyha hazamegyek, rágyújtok a hosszúszárú pipára,
Magam is jó pipa vagyok, én a pipát szeretem,
Esztendőre ha fiam lesz, azt is ilyen jó pipára nevelem."
Hát, azért ezzel vigyázni köll. Ha este pipázok, a mama rögtön feljogosítva érzi magát egy kis fokhagymás piritósra...
Mondom is neki, hogy a macska lefordul a kispárnáról, ha így mellé fexik... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Steve
Vendég
« Új üzenet #8 Dátum: 2008. Július 14. - 11:42:34 »

Mondom ÉN.... Nyihi
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #9 Dátum: 2008. Július 14. - 21:38:09 »

Boar!
"Nem kell presztízskérdést csinálni abból, hogy egy rágyújtással végigszívjuk a pipát. Ez ugyanis sokszor oda vezet, hogy túlságosan szívjuk, amitől felmelegszik a pipa(tönkre is mehet), forró lesz a füst és szétégeti a nyelvedet, szájpadlásodat, az íze sem lesz olyan jó mint egyébként ráadásul a megperzselt ízlelőbimbóiddal még azt a maradék kevés ízt sem érzed. Jobb szép nyugodtan, komótosan szívogatni, oszt ha kialszik, hát meggyújtjuk mégegyszer."

 Ennek fényében próbáltam ma. Sokkal jobb volt. Valószínüleg túl gyorsan szívtam. Lassítottam a tempón. Így végre éreztem az ízét, és nem égette a pofámat. És a pipám is elviselhető hőmérsékletű maradt. A pipával kapott dohány Peterson Luxury Blend. Nem tudom, ez jónak számit? A pipám filteres ez a jobb, vagy a fémszűrős?
 A feeling mindenesetre már megvan, most este a teraszomon a hintaszékbe nyugodtan pipázgatva, konyakot kortyolgatva, a kutyámmal a lábamnál néztük a naplementét.  Nyami



Naplózva

Jó szelet!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #10 Dátum: 2008. Július 14. - 21:45:08 »

Boar!
"Nem kell presztízskérdést csinálni abból, hogy egy rágyújtással végigszívjuk a pipát. Ez ugyanis sokszor oda vezet, hogy túlságosan szívjuk, amitől felmelegszik a pipa(tönkre is mehet), forró lesz a füst és szétégeti a nyelvedet, szájpadlásodat, az íze sem lesz olyan jó mint egyébként ráadásul a megperzselt ízlelőbimbóiddal még azt a maradék kevés ízt sem érzed. Jobb szép nyugodtan, komótosan szívogatni, oszt ha kialszik, hát meggyújtjuk mégegyszer."

 Ennek fényében próbáltam ma. Sokkal jobb volt. Valószínüleg túl gyorsan szívtam. Lassítottam a tempón. Így végre éreztem az ízét, és nem égette a pofámat. És a pipám is elviselhető hőmérsékletű maradt. A pipával kapott dohány Peterson Luxury Blend. Nem tudom, ez jónak számit? A pipám filteres ez a jobb, vagy a fémszűrős?
 A feeling mindenesetre már megvan, most este a teraszomon a hintaszékbe nyugodtan pipázgatva, konyakot kortyolgatva, a kutyámmal a lábamnál néztük a naplementét.  Nyami
Szia!
A Peterson dohányt még nem próbáltam, de a pipáik élvonalbeliek, biztos, hogy csak kiváló dohányokat árulnak.
Fémszűró vagy papírfilter...rosseb tudja. Egy időben nekem is papírfilteres pipáim voltak, aztán szép lassan leszoktam a használatukról(mármint a filteréről).
Amúgy ilyen holdvilágnál a naplementét inkább lesről kellene nézni...nálunk sajnos elmosta az eső...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #11 Dátum: 2008. Július 14. - 21:52:53 »

"Amúgy ilyen holdvilágnál a naplementét inkább lesről kellene nézni.."
Ja az jó lenne... De majd a hétvégén...

Naplózva

Jó szelet!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #12 Dátum: 2008. Július 15. - 10:45:13 »


Hát, azért ezzel vigyázni köll. Ha este pipázok, a mama rögtön feljogosítva érzi magát egy kis fokhagymás piritósra...

Jó is az, pláne egy kis vöröshagymán sütött velővel megfejelve.
Egyél Te is belőle, akkor legfeljebb a macskát zavarjátok, egymást nem.
Ha meg mégis, akkor bekövetkezik az első mondat közepe:Vörös hagy' mán'.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #13 Dátum: 2008. Július 15. - 13:24:37 »


Hát, azért ezzel vigyázni köll. Ha este pipázok, a mama rögtön feljogosítva érzi magát egy kis fokhagymás piritósra...

Jó is az, pláne egy kis vöröshagymán sütött velővel megfejelve.
Egyél Te is belőle, akkor legfeljebb a macskát zavarjátok, egymást nem.
Ha meg mégis, akkor bekövetkezik az első mondat közepe:Vörös hagy' mán'.
Már megint bántod a kissebbet Dühös
A velőt egyébként nem hagymán szoktam sütni, hanem borsos lisztbe megforgatom és úgy sütöm ki zsírban. Namost ez nem tipikusan vacsorára való étel, ha pedig mégis ezt vacsorázunk, nem lesz "Vörös hagy' mán' " mert a Vörösnek sem lesz kedve semmiféle fizikai munkához... Angyal
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #14 Dátum: 2008. Július 15. - 13:27:33 »

ha pedig mégis ezt vacsorázunk, nem lesz "Vörös hagy' mán' " mert a Vörösnek sem lesz kedve semmiféle fizikai munkához... Angyal

 Bion Bion Bion
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: