Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284946 alkalommal)
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #165 Dátum: 2009. Július 27. - 17:15:29 »

Igazad van Roli!  Igen Nekem a hétvégén jönnek a vadászaim, majd a szokott módon tudósítok a dolgokról.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Steve
Vendég
« Új üzenet #166 Dátum: 2009. Július 27. - 19:52:55 »

Igazad van Roli!  Igen Nekem a hétvégén jönnek a vadászaim, majd a szokott módon tudósítok a dolgokról.
Igen gyozo
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #167 Dátum: 2009. Július 28. - 09:30:24 »

Peti!

Pontosan ezért nem várd azt, hogy majd ömleni fognak a tapasztalatok.
Aki majd vadászni is akar párzásban, az nem fogja "csakúgy" próbára szerteszét sípolni a revírt.

Próbálgatni lehet, de ha valakinek már megvan a sípkezelési rutinja, az nem fog feleslegesen sípolni, csak akkor ha már vadászhat, avagy vadásztathat.
A párzás jeleiből leveszi az ember, hogy "igen, itt az ideje" rászámolja, "ráfigyeli" azt a pár napot és a javapárzásban megy a dolog, de "sípolgatni" nem célszerű vadászat előtt.

Én ezért örülök, hogy nem sokat írnak ide...majd fotóval együtti "sípolásokat" várok...de ezt többet.  Kacsint
Szia Roland! Mosolyog
Úgy gondolom, hogy aki frissen tanult hívni, az próbálkozik...én is ilyen voltam, nagyon évezem még most is.
Van aki bevallja, hogy még nem tökéletes, van aki azonnal "profi".
Az  Ő "tapasztalatukra" is kíváncsi lennék, esetleg valamiféle hibajavítást is lehetne eszközölni, amennyiben lehet. Mosolyog
Én csak a magam szórakoztatására hívom őket...egyenlőre. Ördög
Ne magadból indulj ki, nem mindenki penge, főleg nem az első üzekedésénél.
Szerintem ha valaki valamit rosszul csinálna, segítenél Te is ...

"  Bakra cserkeltem, közben sípolgattam. Ennek eredményeként sikerült behívnom egy bakot, ami a hátam mögül jött rám és rossz széllel rámböffentett, aztán elugrott.  "

Ez még visszahívható lehet... Fejvakarás

"  sajnos a szálerdőben nem tudtam jól elbújni, így 10 méterre odarohant, majd észrevett és elugrott  "
Szálerdőben ha ellátsz messzebb, akkor nem muszáj ilyen közel hívni, mert a mozgást valóban kiszúrja...távolabbról is bírálható lett volna szerintem...bírálat után még hívhattad volna.

Az üzekedésben az a legszebb, hogy az ismert, behívott bakot nagyon közelről, erdőben akár 5m-ről kell meglőni...nagyon sokan meglepődnek ezen, és hibáznak... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #168 Dátum: 2009. Július 28. - 11:19:47 »

nem mindenki penge, főleg nem az első üzekedésénél

De nem ám...  Nyihi  Nyihi  Nyihi
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #169 Dátum: 2009. Július 28. - 11:20:17 »

De nem ám...  Nyihi  Nyihi  Nyihi
Én sem.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #170 Dátum: 2009. Július 28. - 11:55:07 »

nem mindenki penge, főleg nem az első üzekedésénél.

Úgy értem hogy csak azzal a fránya melltartóval mit el lehet bíbelődni - ami egyébként jó esetben csak egy mozdulat.  Wave  Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #171 Dátum: 2009. Július 28. - 12:00:38 »

Úgy értem hogy csak azzal a fránya melltartóval mit el lehet bíbelődni - ami egyébként jó esetben csak egy mozdulat.  Wave  Nyihi Nyihi Nyihi
Ördög Ördög Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #172 Dátum: 2009. Július 28. - 12:01:17 »

Sziasztok!
Igen egy két órás cserkelés közben 4 helyen álltam meg sípolni.
Miért baj ez? Egyrészt meg kell tanulnom, mert nincs gyakorlatom, másrészt érdekel és izgalmas.
Ráadásul működött is. Szerintem tanulni, csak gyakorlással lehet. Nem hiszem, hogy más egyből tapasztalt profinak születik.
Na erről ennyit, nem kívánom tovább színezni ezt történetet.
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
Steve
Vendég
« Új üzenet #173 Dátum: 2009. Július 28. - 12:02:35 »

Úgy értem hogy csak azzal a fránya melltartóval mit el lehet bíbelődni - ami egyébként jó esetben csak egy mozdulat.  Wave  Nyihi Nyihi Nyihi
Lehet az egy mozdulat is....,de amit azért kapsz az illető hőlgytől az is egy mozdulat lesz! Heheh
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #174 Dátum: 2009. Július 28. - 12:06:45 »

Sziasztok!
Igen egy két órás cserkelés közben 4 helyen álltam meg sípolni.
Miért baj ez? Egyrészt meg kell tanulnom, mert nincs gyakorlatom, másrészt érdekel és izgalmas.
Ráadásul működött is. Szerintem tanulni, csak gyakorlással lehet. Nem hiszem, hogy más egyből tapasztalt profinak születik.
Na erről ennyit, nem kívánom tovább színezni ezt történetet.

Én nem mondtam, hogy baj.
Nem bántottalak...csak írtam egy-két tippet...de én sem "  kívánom tovább színezni ezt történetet.  "
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #175 Dátum: 2009. Július 28. - 12:10:45 »

Úgy értem hogy csak azzal a fránya melltartóval mit el lehet bíbelődni - ami egyébként jó esetben csak egy mozdulat.  Wave  Nyihi Nyihi Nyihi

Legjobb esetben egy mozdulat sem. Ha megkéred hogy ő vegye le! Bion
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #176 Dátum: 2009. Július 28. - 17:21:37 »

Szia Peti!

Nem írtam egy szóval sem, hogy én profi hívó vagyok, kérlek te se így tüntess fel engem. Ördög (mert az alázat a vadászat és tapasztalás iránt még szerencsére megvan bennem!  Kacsint)
Pontosan azért kell nekem is vigyáznom, mert van mit tanulnom e szakmában!
...de azt megtanultam, hogy nem párzás idején kell megtanulni sípolni.
Ennek két oldala van és ez - szerintem - egy kétélű fegyver.
Egyrészt, mert nászkor azért jobban reagál a vad, másrészt pedig, mert a rossz hangokkal tönkre is lehet tenni a vadászatot, akár egy idényre.
A két szituáció azonossága az, hogy a bak érzékének kihasználása, ami elsülhet jól is, meg rosszul is.
Persze itt nem arról van szó, hogy az ember ne sípoljon sosem csak egyből vadásszon.
Én áprilisban, a területfoglalás és - lehet, hogy meglepődsz, de - télen tarvadazáskor szoktam néha-néha gyakorolni síppal.
Nagyon érdekes dolgok jönnek néha ki belőle.
Egyik alkalommal télen a gidahanggal olyan 300m-ről rohant be a suta, de úgy, hogy mindkét gidája jött vele.
Egy villanykaró gyámja mögé kellett bújnom éshát valljuk be azért annál szélesebb vagyok!  Ördög Bion Bion
Ettől függetlenül semmi gond nincs abból, ha valaki olyan részen, ahol nem terveznek vadászatot, vagy nem a kívánt bak revírje van tanulgat sípolni, mert ez is egy jó tapasztalás...csak sokan nem örülnek ennek.
Mármint olyan helyeken ahol a párzásból szedik be a bevétel másik felét.
 Wave
Naplózva
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #177 Dátum: 2009. Július 28. - 17:24:55 »

Üdv mindenkinek! Mosolyog
Tegnap, ez a suta ugrott el az izgatott bakja mellől, gida hangra!
Fél percen belül, 15 méteres körzetben volt tőlünk!
És ezen a képen a pillanat nagyon el lett kapva, gondoltam felteszem! Vigyorog
További szép napot! Emelem
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #178 Dátum: 2009. Július 28. - 19:39:06 »

Üdv mindenkinek! Mosolyog
Tegnap, ez a suta ugrott el az izgatott bakja

Szia Zolika!

Gratulálok a hívásodhoz. A Sanyinak mond meg, hogy máskor ne bénázzon. Remélem holnap több szerencsétek lesz a fotózással.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #179 Dátum: 2009. Július 28. - 22:27:50 »

Szia Zolika!

Gratulálok a hívásodhoz. A Sanyinak mond meg, hogy máskor ne bénázzon. Remélem holnap több szerencsétek lesz a fotózással.

Helló Szik! Wave
Köszönöm, és átadom neki, csak kicsit ideges volt! Vigyorog
Majd ha lessz valami fejlemény, úgy is megírom!
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: