Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284241 alkalommal)
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Dátum: 2008. Június 27. - 15:54:13 »

Az üzekedéssel, őzhívással kapcsolatos témák, tapasztalatok, kérdések, vadászatok.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1 Dátum: 2008. Június 27. - 16:05:25 »

Tegnap előtt volt szerencsém a repce aratásnál az agronómust helyettesíteni. Dálután kétszer láttam egy sutát ami a 35 fokos melegben kóvályog, keresgél a tarlón. Egy ízben mikor tőlem kb 70 méterre váltott be az erdősávba többször tisztán hallottam amint hívja a gidáját. Aztán később mondta az egyik kombájnos, hogy amikor a forgót vágta, előtte ment ki két gida a repcéből a mellette lévő búzatáblába. Remélem sikerült megtalálniuk egymást.
Ugyan még van egy hónap az üzekedésig, de aki gidahanggal akar hívni az már most nyugodtan gyakorolhat. A suták  nagyon bejönnek rá. Volt olyan, hogy a gidájával együtt jött a sípra a suta és a les lába között kereste a hang okozóját. Erős az anyai ösztön.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Steve
Vendég
« Új üzenet #2 Dátum: 2008. Július 07. - 19:05:27 »

Tegnap este kint voltunk bratyóval őzet nézni, no meg megvártuk a rókákat. Illetve őket inkább csak tesókám ijesztgette. Mosolyog
No! De nem is ez a lényeg.
Az itt olvasottakon felbuzdulva nyakamba akasztottam a sípot, spektív az övre és irány egy kb. 1,5-2 ha -os vadrét .Van ott egy kecskelábú les, ezen fészkeltem be magam. 18,30 körül fújtam meg a sípot először. Szinte felrobbant az erdő széle. 3 suta 3 irányból és az egyik után, szinte a „valagába” ragadva jött egy kis „ördög”. Olyan igazi gombnyársas. A jobb oldali szára meg volt vagy 3 cm, a bal meg 1cm. Kb. 30m-re bejöttek amikor csavart a szél egyet a szagomon (tudom, tudom, mert olyan büdös vagyok) és akkor torpantak meg és néztek, de nem igazán tudtak mire vélni. A bak vissza szaladt vagy 10m-t és onnan méregetett. Én meg a spektívvel őt. Majd, hogy nem találták a hang forrását mindenki ment amerről jött…

19,45-kor fújtam meg a sípot másodszor. Erősen kémleltem azt a részét a rétnek ahonnan megjöttek fél hétkor az őzek. Semmi. Míg a bal szemem sarkából figyelmes leszek  egy bak fejre a fűben. Még egy strófa. A bak előtt 1,5-2m-re meglátom a sutát. Mind ez a lestől kb. 20m-re szemben. Én meg próbáltam jól elbújni az egy szál könyöklő deszka mögé a 110 kg-mal… Mosolyog A kereső távcső le óvatosan, spektív fel .Őkelme már komolyabb egyed volt. Hihetetlen nagy terpesztésű agancsa van. Szinte a „füleit nyomja”. Majd megint a szél vetett véget az idillnek…

Én is koránlom még, de nekem ez teljesen úgy tűnt mint ha csak elkezdődött volna a párzás.
Nemtom.
Kinek mi a véleménye, tapasztalata? Wave

Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #3 Dátum: 2008. Július 08. - 13:41:22 »

Szerintem gidahangot fújni akkor is megéri ha az őzek még nem figyelnek rá. Bejöhet rókától a kóborkutyán át a disznóig akármi. És ezzel nem is zavarod túlságosan a területet, ellentétben pl a vészsirámmal.
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #4 Dátum: 2008. Július 08. - 17:21:19 »

Tegnap este kint voltunk bratyóval őzet nézni, no meg megvártuk a rókákat. Illetve őket inkább csak tesókám ijesztgette. Mosolyog
No! De nem is ez a lényeg.
Az itt olvasottakon felbuzdulva nyakamba akasztottam a sípot, spektív az övre és irány egy kb. 1,5-2 ha -os vadrét .Van ott egy kecskelábú les, ezen fészkeltem be magam. 18,30 körül fújtam meg a sípot először. Szinte felrobbant az erdő széle. 3 suta 3 irányból és az egyik után, szinte a „valagába” ragadva jött egy kis „ördög”. Olyan igazi gombnyársas. A jobb oldali szára meg volt vagy 3 cm, a bal meg 1cm. Kb. 30m-re bejöttek amikor csavart a szél egyet a szagomon (tudom, tudom, mert olyan büdös vagyok) és akkor torpantak meg és néztek, de nem igazán tudtak mire vélni. A bak vissza szaladt vagy 10m-t és onnan méregetett. Én meg a spektívvel őt. Majd, hogy nem találták a hang forrását mindenki ment amerről jött…

19,45-kor fújtam meg a sípot másodszor. Erősen kémleltem azt a részét a rétnek ahonnan megjöttek fél hétkor az őzek. Semmi. Míg a bal szemem sarkából figyelmes leszek  egy bak fejre a fűben. Még egy strófa. A bak előtt 1,5-2m-re meglátom a sutát. Mind ez a lestől kb. 20m-re szemben. Én meg próbáltam jól elbújni az egy szál könyöklő deszka mögé a 110 kg-mal… Mosolyog A kereső távcső le óvatosan, spektív fel .Őkelme már komolyabb egyed volt. Hihetetlen nagy terpesztésű agancsa van. Szinte a „füleit nyomja”. Majd megint a szél vetett véget az idillnek…

Én is koránlom még, de nekem ez teljesen úgy tűnt mint ha csak elkezdődött volna a párzás.
Nemtom.
Kinek mi a véleménye, tapasztalata? Wave



Na ugye mondtam! Legközelebb fényképezőt vigyél magaddal. Nem tudom, hogy mennyire üzekedés ez, de ha a" „valagába” ragadva jött egy kis „ördög”." akkor már némelyik suta csábító illatokat áraszt, még ha nem is kapható a párzásra. Ilyenkor lehet igazán megnézni a bakokat sok olyan is előkerül amit nem is ismersz.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Steve
Vendég
« Új üzenet #5 Dátum: 2008. Július 13. - 09:50:29 »

Este megint próbáltam őzeinket találkozóra hívni. Határozottan hajtják a sutákat a bakok. De csak a kötött talajú területeinken...., a homoki területeinken rá sem bagóznak a sípra Fejvakarás
A gida hangra stabilan bejöttek a suták a nyomukban a bakokkal. Amelyik részen voltam hívni nagy meglepetések nem érhetnek mert egy nyílt vidék nád foltokkal, magas füves foltokkal. Viszont behívtam 50-60 méterre a "gróf urat". Régi ismerős.... Hát mit mondjak! Meg süvegeltem Őkelmét...Most párzásban van az egyetlen esély terítékre hozni, mert egyébként vagy csak nagyon messziről lehet látni, vagy csak a nádfolt szélében egy pillanatra.
Szerintem a nász az idén hamarabb tetőzik.
Nem tudom máshol mi a helyzet, mi a tapasztalat??? Mosolyog
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #6 Dátum: 2008. Július 13. - 11:36:18 »

Én a hét elején láttam két bakot is, amint hajtja a sutát, síp nem volt nálam, de ha lett volna, talán több is beugrik. (Ópusztaszer és Baks között) Jövő héten megint megyek a bevált kis lesemre, ha valaki le nem parancsol róla.  Nyihi
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #7 Dátum: 2008. Július 13. - 13:44:36 »

Tegnap disznóék úgy döntöttek, hogy az esti pacsálás elmarad, éjfélig kint voltam.
Már jó későn, olyan 11 körül egy bak mint a veszedelem úgy hajtott az előttem lévő tarlón egy sutát.
Jó hold volt, úgyhogy elnézegettem őket.
Nemsokára a mellettem lévő búzából meg is hallottam - gondolom én - a terület urát, mert úgy esett neki a hívatlan baknak, mint a rosseb.
Pikula nem volt nálam, úgyhogy próbát tenni nem tudtam.
A 2. baknak biztosan territoriális viselkedése volt, de a hívatlan bizony hajtotta a sutát.

Ettől függetlenül hajnalban - 4-kor - migint kievett a fene egy másik részre, de semmi jele nincs annak, hogy mozogna az őz...szóval  Vállat von
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9907



« Új üzenet #8 Dátum: 2008. Július 13. - 13:51:27 »


Pikula nem volt nálam, úgyhogy próbát tenni nem tudtam.


És fű volt a közelben???? Nehogy már nem ismered a trükkjét
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #9 Dátum: 2008. Július 13. - 18:14:37 »


Pikula nem volt nálam, úgyhogy próbát tenni nem tudtam.


És fű volt a közelben???? Nehogy már nem ismered a trükkjét

A magaslesen elég ritkán nő fű...legalábbis felénk.
Naplózva
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #10 Dátum: 2008. Július 15. - 12:56:14 »

Sziasztok!
Valami "bűzlik" már, ha nem is Dániában, de pl. Cserkeszőlő, illetve Nagydorog táján láttak már a múlt héten is borító bakot. Néhány öregebb matróna már felveszi vélhetőleg a bakokat. Persze nagyon kezdete ez még az őznásznak...
"De a természet eme szép divina comediája" (Bertóti Pista bá szavaival élve) nem várat magára, hál' Istennek!
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Steve
Vendég
« Új üzenet #11 Dátum: 2008. Július 15. - 13:17:16 »

Sziasztok!
Valami "bűzlik" már, ha nem is Dániában, de pl. Cserkeszőlő, illetve Nagydorog táján láttak már a múlt héten is borító bakot. Néhány öregebb matróna már felveszi vélhetőleg a bakokat. Persze nagyon kezdete ez még az őznásznak...
"De a természet eme szép divina comediája" (Bertóti Pista bá szavaival élve) nem várat magára, hál' Istennek!
Igen gyozo
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #12 Dátum: 2008. Július 15. - 13:21:37 »

Sziasztok!
Valami "bűzlik" már, ha nem is Dániában, de pl. Cserkeszőlő, illetve Nagydorog táján láttak már a múlt héten is borító bakot. Néhány öregebb matróna már felveszi vélhetőleg a bakokat. Persze nagyon kezdete ez még az őznásznak...
"De a természet eme szép divina comediája" (Bertóti Pista bá szavaival élve) nem várat magára, hál' Istennek!

Ne is várasson! Jöjjön az "őz nász"!
Naplózva
remetekan
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #13 Dátum: 2008. Július 15. - 13:27:37 »

Ugrik a bak! Azaz némelyik. Hajnalban kimentem vadászni, gondoltam névnapom alkalmából meglepem magam egy szép vadászélménnyel... Először egy nagy kb.10 hektáros 3 éves tölgyes mesterséges erdőfelújításban próbálkoztam, nem sok sikerrel. Mikor kivilágosodott megnéztem egy másik tarvágást. Néhány nyomás a buttolóval, várakozás, néma csend. Elindultam az autóhoz. Mint kiderült rosszul tettem, mert egy fiókárokból hirtelen észrevett a suta, méltatlankodva eliramodott. Egy bak volt vele, csak egy villanásra láttam, de ághiányos, visszarakott öregúrnak véltem. Engem észre sem vett, folyton a sutát kereste, elfutott utána. Lövéshez sajnos nem jutottam. Az eseményeken felbuzdulva megnéztem még egy vágást. Két őz szöszmötölt a terület alsó részén, nem vettek észre. Távcső, ténymegállapítás egy suta és egy bak. Az erdősítés melletti öreg bükkös szálerdőben jó széllel elindultam hogy a közelükbe cserkeljek. Mintegy 80 méterre sikerült belopnom a bakot, így sikerült szemügyre vennem. Egy hosszú, vékony, másfél fülnyi tűhegyesre fent hatos bak volt, becslésem szerint 300 gramm körüli, a kora talán 4 max. 5 év lehetett. Hamar eldöntöttem, hogy csak gyönyörködni fogok benne, a fegyverem nem emelem lövésre, nem ezt a bakot keresem. Próbaként rátrilláztam a buttolóval. Mint egy őrült, csapot-papot, sutát magára hagyva rohant hegyibém a vélt hang irányába. Bejött 8-10 méterre, kereste a hang forrását. Úgy látszik bizonyos helyzetben el lehet csalogatni a suta mellől is a bakot. Noha a fegyver nem dörrent, vér nem folyt, igazán jó névnapi vadászélmény kerekedett a ma hajnali lesből.

Üdv: Remetekan 
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #14 Dátum: 2008. Július 15. - 13:31:56 »

Ugrik a bak! Azaz némelyik. Hajnalban kimentem vadászni, gondoltam névnapom alkalmából meglepem magam egy szép vadászélménnyel... Először egy nagy kb.10 hektáros 3 éves tölgyes mesterséges erdőfelújításban próbálkoztam, nem sok sikerrel. Mikor kivilágosodott megnéztem egy másik tarvágást. Néhány nyomás a buttolóval, várakozás, néma csend. Elindultam az autóhoz. Mint kiderült rosszul tettem, mert egy fiókárokból hirtelen észrevett a suta, méltatlankodva eliramodott. Egy bak volt vele, csak egy villanásra láttam, de ághiányos, visszarakott öregúrnak véltem. Engem észre sem vett, folyton a sutát kereste, elfutott utána. Lövéshez sajnos nem jutottam. Az eseményeken felbuzdulva megnéztem még egy vágást. Két őz szöszmötölt a terület alsó részén, nem vettek észre. Távcső, ténymegállapítás egy suta és egy bak. Az erdősítés melletti öreg bükkös szálerdőben jó széllel elindultam hogy a közelükbe cserkeljek. Mintegy 80 méterre sikerült belopnom a bakot, így sikerült szemügyre vennem. Egy hosszú, vékony, másfél fülnyi tűhegyesre fent hatos bak volt, becslésem szerint 300 gramm körüli, a kora talán 4 max. 5 év lehetett. Hamar eldöntöttem, hogy csak gyönyörködni fogok benne, a fegyverem nem emelem lövésre, nem ezt a bakot keresem. Próbaként rátrilláztam a buttolóval. Mint egy őrült, csapot-papot, sutát magára hagyva rohant hegyibém a vélt hang irányába. Bejött 8-10 méterre, kereste a hang forrását. Úgy látszik bizonyos helyzetben el lehet csalogatni a suta mellől is a bakot. Noha a fegyver nem dörrent, vér nem folyt, igazán jó névnapi vadászélmény kerekedett a ma hajnali lesből.

Üdv: Remetekan 

Gratulálok a névnapod alkalmából is! Igen
Ezek az élmények adják a vadászat lényegét. Nem kell a fegyvernek mindig megszólalnia, anélkül is vannak gyönyörű élmények, mint például a most leírt is az. Igen
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: