Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284892 alkalommal)
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #90 Dátum: 2008. Augusztus 10. - 14:18:31 »

Szia Szik!
Vadásztatónak, és elejtőnek egyaránt gratula!  Igen
Folytasd csak nyugodtan!  Wave
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #91 Dátum: 2008. Augusztus 10. - 21:10:55 »

Wipe! Gratulálok! Igen Igen Igen

Szik! Igen Igen Igen Aki ezt unalmasnak tartja, az ne is mondja hogy szereti a vadászatot...

Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #92 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 11:45:12 »

Gratulálok a sikeres vadászoknak és kisérőiknek! Igen
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #93 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 15:50:14 »

Iden julius kozepen tortent a Borzsonyben, hogy az egyik reggel felultunk a vadorrel az egyik erdoszeli lesre ozbakra. A vador ismert a kozeli diosban egy derek bakot. Mar boven lovilag volt, nem mozgott semmi, igy elhataroztuk, hogy megprobalkozunk gida hanggal. Talan megmozdul valamelyik suta es talan vele lesz a bak is. Mar a masodik strofa kozepen jartam, amikor ugy 250 meterrol eszrevettem ket fulet a fuben, amint egyenesen felem figyel es jon egyre kozelebb. Azonnal felvettem a kereso tavcsovet de a remelt bak helyett egy harom eves kan jott felenk. A mezore kierve a kan megprobalt szel ala kerulni es vagy 130 meterre tolunk felcsapta az orrat. Nem volt ido tetovazni, gyors celzas utan utjara engedtem a golyot. A 300-as magnum alig harom-negy meterre engedte a kant.
Azt nem tudom bizonyitani, hogy a kan csak azert jott felenk mert gida hangot hallott, de az biztos, hogy erosen figyelt a hangra es megprobalt mar messzirol szel ala kerulni es kiszaglaszni, hogy mi baja lehet a "gidanak". Mellekelten kuldok ket kepet arrol a reggelrol. A gida hangos kan mogott az a les latszik amirol lottem.

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #94 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 15:50:58 »

Gratulálok az eredményes vadászoknak és ügyes kísérőiknek! Igen

Várom a folytatást, Szik!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #95 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 15:55:44 »

Gratulálok vadászoknak és kísérőknek egyaránt... Igen Táncol
Naplózva

Üdv End
Viktor
Vendég
« Új üzenet #96 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 15:57:04 »

Genfi! Ez nagyon szép! Gratulálok! Igen Igen Igen
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #97 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 16:02:01 »

Genfi! Ez nagyon szép! Gratulálok! Igen Igen Igen
Szervusz!
Koszonom!
Tovabbi kepet es szoveget a vaddisznos temaban teszek fel.
Udv.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #98 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 16:03:51 »

Genfi! Ez nagyon szép! Gratulálok! Igen Igen Igen
Szervusz!
Koszonom!
Tovabbi kepet es szoveget a vaddisznos temaban teszek fel.
Udv.
Igen Várjuk!
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #99 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 17:11:12 »

Aug. 10

Nálunk már több éve hagyományosan az üzekedés utolsó napja. Az idén ez azonban másképp volt. Most mindenki valami szép befejezést várna, de ez elmarad. Az utolsó nap az idén a kilencedike volt. Még két vadásszal voltunk kint és elég jól bejártuk kis területem nagy részét. Az őzek csak este hét körül mozdultak meg. Csak magányos illetve gidás sutákat és néhány bakot főleg fiatalt láttunk mind egyedül. Több helyen sípoltam az összes hanggal mindenhol eredménytelenül. Még azok a bakok sem reagáltak, amiket láttunk. Figyelt nézett egy kicsit aztán tette a dolgát tovább mintha semmit nem hallana. Sajnos lőhető kis bakot nem találtunk, mivel az volt engedélyezve elejtésre. Így eredménytelenül zártuk a napot.

Aug. 11

Reggel mindössze két sutát és az egyikkel két gidát láttam összesen.
Sajnos még maradt bent néhány bak kilövésre, amivel most már nehéz dolgunk lesz. A sípokat még hordom pár napig mielőtt egy évre elcsomagolom, hátha valami érdeklődővel összefutok.

Egy rövid összegzés:
Az idén is sikerült sok bakot behívnom és néhány vadásznak azt hiszem felejthetetlen élményt nyújtani. A bakok zöme hívó hangra jött be. Néhány panaszhangra mivel azt nem sokat használtam és ettől valamivel több gidahangra. Voltak látványos ránk rohanások is. Viszont az idén egy baknál több egyszer sem jött egyszerre a sípra. Az elmúlt években mindig volt, amikor egyszerre több bak jött be. Tavaly egy alkalommal öt is. Suta mellől az idén egy bakot sem sikerült elhívnom. Nálunk most elég sok a kukorica és a napraforgó. A tarlókat mind betárcsázzák közvetlen az aratás után, úgyhogy az sincsen, csak az esők utáni némi árvakelés.
Borítást az idén nem sikerült megfigyelnem. Látványos hajkurászásokat sem sokat láttunk, mintha kicsit csendesebb lett volna az üzekedés. Szúnyog viszont rengeteg van a múltkori nagy esők után. Azt hogy ez az oka ennek, vagy más, nem tudom, de jövőre is remélem sok gida fog születni.
Ez volt az idei üzekedés rövid összefoglalója nálunk

Vadászüdvözlettel: Szik
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #100 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 17:20:22 »

Szívesen venném ha többen is leírnák az üzekedési tapasztalataikat az idei szezonról, akik többször voltak kint hívni.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #101 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 17:24:09 »

Iden julius kozepen tortent a Borzsonyben, ....

Szép bak.  Kacsint  Elfogadnám. Gratulálok!
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #102 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 17:25:48 »

Par napja irtam a koszali kecskekrol es az ozhivasrol.

Ha valakit erdekel, akkor a kovetkezo adag kepet ide tettem fel a forumra:

"Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok"
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #103 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 17:27:28 »

Elnezest! Az emlitett tema a "vadaszat Kulfoldon" fejezetben van.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Steve
Vendég
« Új üzenet #104 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 13:36:09 »

Szívesen venném ha többen is leírnák az üzekedési tapasztalataikat az idei szezonról, akik többször voltak kint hívni.

Nekem az a benyomásom, hogy a gidát(kat) vezető suták még nem üzekednek. Ennek tükrében én a mostani pihi után várok még egy néhány napos fellángolást!
A hétvégén csak a fiatalok reagáltak(!)- direkt nem beugrást írok- a pikulára.
 Wave
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: