Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284924 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #75 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 21:58:38 »


Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #76 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 22:59:50 »


Laci! Gratulálok!  Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #77 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 23:14:28 »

Lacikám!

Először jönnek be a képek a bakodról! És milyen jó képek egy milyen jó bakról!!!! Igen Igen Igen
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #78 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 23:33:33 »


 Köszi Marksman Wave
 Viktor köszönöm ! Az elsőt nem láttad? Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Viktor
Vendég
« Új üzenet #79 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 23:46:35 »


 Köszi Marksman Wave
 Viktor köszönöm ! Az elsőt nem láttad? Wave

Nem sajnos... :'(
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #80 Dátum: 2008. Augusztus 09. - 05:06:20 »

  Aug.07.
A pontos bak.



Gratulálok!
De be gyorsítottál.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #81 Dátum: 2008. Augusztus 09. - 09:33:31 »

Tegnap este lövettem egy magyar vadásszal a bakot.
Suta panaszhangra jött be.
Bocs a képért, de már csak így volt lehetőség, kérek mindenkit ne ez legyen a legnagyobb probléma, inkább szakmai szemmel nézze.
Márcsak azért is érdekes, mert nálunk 7 év a golyóérettség, amit nem tudom ki állapított meg ezelőtt sok-sok évvel.
Nos tessék elképzelni ezt a bakot 7 éves korában mi lenne a fején, mert ez bizony - agancstő és fogfak alapján - egy 5 éves visszarakott bak.
Az agaancs egyébként pontosan a füle végéig ért, tehát egy igen rövid, kis tömzsi agancs.
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #82 Dátum: 2008. Augusztus 09. - 10:39:54 »

Wetzlar!

Szerintem az ilyen bak 3 éves korától 7-8 éves koráig egyforma agancsot rak fel! Esetleg a tél valamennyire befolyásolja. Jó kilövésnek gondolom, főleg, ha az erdőben lőttétek! Mezőgazdaságon esetleg a tömeg növekedhet, a méret nem sokat.
A másik: mi a szemgolyót már nyúzásnál, a bőrrel együtt kihúzzuk! Akkor nem néz ki ilyen idétlenül!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #83 Dátum: 2008. Augusztus 09. - 11:44:58 »

Szia Laci!
Ha egyszer meg izleli az ember az izét ,megjönn az étvágy .Gratulálok a második bakodhoz még sokk hasonlot kivánok neked.
Üdv HSanyi
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #84 Dátum: 2008. Augusztus 09. - 11:57:44 »

Wetzlar!

Szerintem az ilyen bak 3 éves korától 7-8 éves koráig egyforma agancsot rak fel! Esetleg a tél valamennyire befolyásolja. Jó kilövésnek gondolom, főleg, ha az erdőben lőttétek! Mezőgazdaságon esetleg a tömeg növekedhet, a méret nem sokat.
A másik: mi a szemgolyót már nyúzásnál, a bőrrel együtt kihúzzuk! Akkor nem néz ki ilyen idétlenül!

Szevasz!

Mondtam, hogy amennyiben van rá mód, ne azt feszegessük, hogy miért így néz ki a trófea, mert ha lett volna időm - én nem mondjuk 1 perc az egészre - akkor nem így teszem fel a képet.  Kacsint
Az, hogy ez a bak milyen agancsot rakott fel, vagy rakott volna fel én nem merem mondani, mert nem voltam ott amikor felrakta és egy ismeretlen bakról van szó, sem én sem a vadőr nem láttuk.
A terület ura egyébként egy 5-6 éves 350 körüli kész agancsú 6-os bak, ezen kívül arra legyeskedett egy másik 300 körüli szintén 6-os bak, ami olyan 5 éves forma lehet.
No ezek párzásban semmiféle hangra nem voltak hajlandóak előjönni.
Ezt a bakot most láttam először, egészen jól jött a sípra.
Egyébként ami a képeken nem látszik, az az, hogy az öreg - sokat levetett - bakokra jellemzően a rózsa alatt már kialakult az a bizonyos gyűrű az agancstövön a vetési sík alatt.
Ezt én csak sokat megélt öreg bakoknál láttam eddig.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #85 Dátum: 2008. Augusztus 09. - 12:28:20 »

Jó kis bak ez! Gratulálok! Igen Igen Igen
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #86 Dátum: 2008. Augusztus 09. - 14:38:17 »

Gratulálok a szerencsés elejtőknek!

Engedjétek meg hogy én is beszámoljak egy sikeres vadászatról.
Tegnap délután egy kedves barátom jött haza őzet lőni.(Itt tag, de kb 170Km-re lakik.)
A vadőrünk beszámolt egy öreg, visszarakott bakról amelyik jól tartja a helyét, őt kerestük.
Mielőtt a bak tartózkodási helyére mentünk volna, szétnéztünk a területen mustrálgatva a többi bakot.
18:00-tól 19:30-ig láttunk jónéhány őzet, de csak egyet, amelyik lőhető, és egyben koros is volt, de egy kis bakot kergetve beleveszett egy nagy kukoricásba.(A sípra sem jött elő.) A már korábban említett bak tartózkodási helyét kb 19:30-kor értük el.
Szerencsére sikerült megtalálnunk a keresett bakot, aki már szokásával ellentétben korán kint volt egy tarlón. Próbáltuk megközelíteni a bakot de sikertelenül. Végül is egy távoli, 170-180m-es lövéssel sikerült terítékre hozni a kiszemelt bakot.
Íme néhány kép a bakról, és a szerencsés elejtőről:

Töret átadás:



A bak:



Tiszteletadás:



Érdekesség, a sérült(Valószínűleg kispuska lövés) bal első láb:



Ui.: Bocs a sok képért, de nem volt szívem kihagyni egyiket sem.
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #87 Dátum: 2008. Augusztus 09. - 15:30:39 »

Szia Wipe!
Gratulálok a sikeres vadászathoz,(vadásztatához) és igen szép tradiciónális hagyományt láthatunk nállatok alkalmazni.Ez meg koronázza a sikert és egész varázslatos hangulatott add nekiÜdv HSanyi
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #88 Dátum: 2008. Augusztus 10. - 12:54:04 »

Folytatom az üzekedési beszámolómat. Remélem nem zavar senkit. Ha túl unalmas, akkor jelezzétek és abbahagyom.

Aug. 7

Délelőtt a trófeákat főztem ki. Délutánra és másnap reggelre vártam egy vadászt, aki fontos üzleti tárgyalás miatt lemondta a vadászatot.

Aug. 8

Délután ismét hárman jöttek le vadászni. A bérlőnk az 5.-6.-án itt lévő vadásszal jött vissza, és később Laci is megjött vadonatúj Hubertus gidasíppal felszerelkezve. Lacit ismét elküldtük egyedül cserkelni. Én a többiekkel mentem. Még mindig nagy a meleg a mozgás nem az igazi. Párban nem is láttunk őzet. A legnagyobb tarlónkon messze két őz zavarta egymást. Két fiatal bak. Azt, hogy milyenek nem lehetett még elbírálni. Megálltunk a kocsival. Kiszálltunk a vendéggel és hívni kezdtem. A nagyobb bak bement az erdőbe a másik elindult felénk. A vendég sötétkék Mazdája mögött bújtunk meg onnan hívtam. Ahogy közeledett a bak láttam, hogy nem lőhető. Azért hívtam tovább. Végül odajött 20 méterre a kocsihoz és minden oldalról megmutatta magát. Két éves vastag gyöngyös hatos. Kapitális bak lesz belőle.
Továbbmenve már nem sok mindent láttunk. Kimentünk a szikre ahol a múltkori bakot akartam ismét behívni. Már majdnem a helyszínen átugrott egy bak a kocsi előtt. Lőhető,de fut. Gyors kiszállítom a vendéget, én is kiugrok. Síppal sikerül megállítani. Egy szikpadka tetején áll keresztbe 80 méterre, mint a céltábla. A vendég a kocsi oldaláról feltámasztva ügyesen hibázza el. Ezután már nem sok mindent láttunk a nyomott levegőben beborult és estére megjött a széllel az eső is. Örülünk neki, hátha még jót tesz az üzekedésnek.

Aug. 9

Hajnalban folytatjuk. Még borult az idő és néha szemerkél az eső is. Sajnos csak 4,5 mm. esett. Nem sok. A mozgást viszont valóban felpezsdítette. Két párt is látunk, és egy bakot behívok, de fiatal kímélendő. Fél nyolckor a vendégnek el kell menni.
Ezután reggelizünk, találkozunk a Lacival. Megbeszéljük ki mit látott. Laci is hívott be egy bakot, egy sutát és egy gidát, úgyhogy most van sikerélménye. Még megnézünk több helyet. Egy óra körül a terület közepén lévő nagy nádashoz megyünk. Itt a kocsit a vadföld kukorica mellett hagyjuk. Egy bak van kint a kukorica szélén messze, de bement a kukoricába. Gyalog megyünk tovább. Lezúzóztuk a szélét. Disznó nyomokat keresünk. Ahogy odaérünk a terület legtöbb disznóhalált látott lesére. Mondom a Pistának, hogy menjünk fel, majd hívok. Nem akar. Én felmászom ők ketten lent kézbevett puskával figyelnek. Többször hívok amikorra a szolidágós gyalogakácokból kijön egy bak, és odajön 30 méterre. Nézem lőhető hároméves villás. Már ismerem jól, a múltkor a másik les előtt félórát mutatta magát, jó közelről.
Szólok le halkan. Ezek lent, semmit sem látnak belőle. Közben a bak áll és figyel. Pistát felhívom a lesre . Közben sípolok a baknak, aki már erősen figyel a sustorgásra. Pista lassan mászik és a létra tetejéről lő, amint a fejét meglátja. Alá, bele a szolidágóba. Feljebb nem mert jönni, nehogy elugorjon. Pedig fentről én tisztán láttam. Megugrik a bozótba, csak a növényzet mozgását látom. Tíz méterre már csak egy helyből. Lacit a lesről irányítom be a bakhoz a sűrűbe.
Kihúzzuk a tisztásra, örülünk, fotózunk, zsigerelünk.
A tegnapi napot ezzel zártuk, mert haza kellett menniük. Ma estére ismét várok két vadászt. Nem tudom milyen szerencsénk lesz, mert már az üzekedés a végét járja.



Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #89 Dátum: 2008. Augusztus 10. - 13:03:00 »

Folytatom az üzekedési beszámolómat. Remélem nem zavar senkit. Ha túl unalmas, akkor jelezzétek és abbahagyom.

Dehogy unalmas! Nagyon is érdekes, sokat lehet tanulni belőle! Így tovább, gratulálok!  Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: