Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 285051 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #525 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 13:51:44 »

Hú, de jó selejt bak! Csak jöjjenek a további képek, remek tehetséged van a vadfotózáshoz Edina! Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #526 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 19:08:25 »

Kedves Edina.
Kiváló fotok,csak lássunk mindnél többet.
Üdv:HSanyi
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #527 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 21:40:09 »

Kisegíthettem egyik ismerősömet őzhívás terén:
 


Őt pedig "jutalmul" meglőhettem:
 
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #528 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 22:20:39 »

Ügyes és hibátlan kisegítés, - megérdemelt jutalom ! ! !
Igen  Wave  Emelem
 
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #529 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 22:27:23 »

Remek jutalom, gratula! Emelem Igen
Csak a nyakam kitekeredik.  :Mosolyog
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #530 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 08:16:23 »

De jó bakok! Gratulálok Sanyi!  Igen Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Szellőcske
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16



WWW
« Új üzenet #531 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 10:11:44 »

Köszönöm szépen a dicséreteket, kedvesek vagytok! Mosolyog Angyal
Koltai Pálnak: részemről Canon a társam. Mosolyog
Ejjj, mennék ma is, ha nem esne már megint!.. Türelmetlenül Hátha eláll délutánra.

Gratulálok én is az újabb szép bakokhoz! Wave
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #532 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 12:27:24 »

Gratulálok a bakokhoz!  Emelem

Nekem az első kép, a szűk állású bak tetszik a leginkább! Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Koltai Pál
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #533 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 15:52:04 »

Köszönöm szépen a dicséreteket, kedvesek vagytok! Mosolyog Angyal
Koltai Pálnak: részemről Canon a társam. Mosolyog
Ejjj, mennék ma is, ha nem esne már megint!.. Türelmetlenül Hátha eláll délutánra.

Gratulálok én is az újabb szép bakokhoz! Wave
Ha cseppegős annál jóbb ,még közelebb mehetsz hozzá...Mekkora telét használsz???  Én a telét kicsit rühelem cipelni,mert mindig beleakad  az íjjba amikor kihúzzom Ijasz Vigyorog
Naplózva
Szellőcske
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16



WWW
« Új üzenet #534 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 20:49:07 »

Ha cseppegős annál jóbb ,még közelebb mehetsz hozzá...Mekkora telét használsz???  Én a telét kicsit rühelem cipelni,mert mindig beleakad  az íjjba amikor kihúzzom Ijasz Vigyorog
Ez igaz! Mosolyog Csak épp féltem a technikát a víztől, párától. De a csepegést még bírta volna, csakhogy itt szakadt egész nap. Nem szól szám Ennek ellenére persze voltam kint, mert a közeli mezőkön akkora mozgás volt egész délután, amilyet a legideálisabb napokon sem láttam még. Itt egy bak, ott egy suta gidával, aztán egy róka, megint egy bak... Elállt az eső estére, úgyhogy kinéztem, láttam is egy szépet sutával, de messzebb is voltak a kelleténél, és már nagyon sötét is volt, úgyhogy csak távcsőnek használtam a lencsét, aztán hazajöttem.
400-as a vége. Nem kicsi, de nálam szerencsére csak ez van, bár a bozótba néha beleakasztom, ha bénázok. Taps
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #535 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 20:57:34 »

Az idei üzekedésről és hívásról is tartok egy összefoglalót ahogy az elmúlt években is tettem időrendben ahogy ráérek.
Július 27


Körbe jártam a területet. Több helyen láttam bakokat és sutákat egyedül, ill. gidákkal.
Néhány bakra ráhívtam, de azon kívül, hogy néztek semmi reakciót nem tanúsítottak.
Aztán egy feltárcsázott repcetarlón lévő szikfolt nagy nádasa mellett járja két őz az ördöggyűrűt. A bak kisebb, mint a suta, fiatal gyenge hatos. Aztán borít is.
Lefekszenek. A nád széléről gidasirámmal behívom a sutát, jön utána a bak is.
Üzekedés még nincs. A kivétel erősíti a szabályt.

Július 29


K. Sanyi barátommal jártuk a határt délutánig. Én hívtam Ő fotózott.
Rendesen csak két bak jött be. Az első a lucernán egy sutával feküdt. Az gida vészsirámra jött be 350 méterről, miközben a suta feküdt tovább. Négy év körüli lőhető fehér agancsú bak.
A másikat egy fiatal hatost a kocsi mögül hívtam. Nagyon vehemensen jött a hívó hangra. Sajnos fotó nem lett róla, mert mire kilépett volna a gazból úgy húsz méterről szél alá került.
Ezt még egyszer behívtam egy másik helyről.
Láttunk még több bakot, ami érdeklődött már a síp után, de még nem annyira, ahogy kell.



Aug. 1
 

Ma du. jön le a bérlőnk vadászni még nyolc bak van bent. Igyekszünk minél többet elejteni az üzekedés alatt.
Délelőtt motorral mentem egy kört. Már javában áll az üzekedés. Láttam több kergetőző párt. Behívtam három bakot és gidasírással egy sutát.
Egy kb.ötszáz méterről behívott kis bak:




Délben megjött a Pista. Vittünk ki kukoricát a szórókra. A melegben így is két párt láttunk.
Du. háromkor érkezett egy vendég N. I. ismert vadászati szakember. Sok bakot és már párban lévő őzet láttunk. Jól ugrottak a sípra.
Ahogy a lucerna sarkánál kanyarodtunk ki egy bak áll benne nem túl messze. Kiszállás. A pénteken a Sanyival először behívott bak az.
A bak látta a kocsit és már ment volna, de a sípra tétovázva megállt akkor kapta a hat és felest kb. 130 méterről gerincen.






Fél kilenckor, amikor mentem haza a halálkanyari borsótarlón is volt pár őz. Köztük egy pici gombnyársas.
Ezt meglövöm. Kiszállok a kocsiból. Persze a puska már kiürítve mire egy lőszert bele nyomok a bak beszalad a tarlón. Feltámasztok a kocsin, már rajta a szálkereszt, amikor szalad tovább meg sem áll.
Síp elő. Fújok. Persze nem foglalkozik vele. Nem sokára jobbról bejön egy bak, fiatal hatos. Nyolcvan méterről kerülgeti a fehér kocsit. Sípolok neki tovább, erre balról az erdősávból bejön egy hasonló kis bak.. Már erősen szürkül. A hátam mögötti erdősávból is befut valami mögém, de észreveszi a kocsit és csak a zörgését meg a riasztását hallom, ahogy elmegy. Jobbról megint jön egy közepes bak, zavargatja a kicsiket. Közben a gombos is jönne vissza, de nem mer. Közben besötétedik és megyek haza.
A nap folyamán tizenegy bakot sikerült behívni.

Aug 2. délután.


Ebéd után értem ki a vadászházhoz. Akkorra már jól borult és mire elindultunk volna teljesen besötétedett és leszakadt az ég. Sokáig esett jó sok.
Estére azonban kisütött a nap és fülledt párás idő lett.
Na, eső után majd ugranak a bakok, gondoltuk, de nem így volt. Őzet is alig láttunk behívni csak hármat sikerült, de nem volt lőhető egy sem.
Érdekességként említem meg, hogy az egyik fiatal kétéves bakot közel egy kilométerről sikerült behívni. Lesről hívtam és a sík vidéken alig látszott, csak távcsővel, hogy rohan felénk a bak. Először szinte képtelenségnek tartottam, hogy a sípra jön ilyen messziről, de odajött elénk így egyértelmű volt.
Folyt. köv.



Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #536 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 21:24:55 »

Szik  WaveTaps Igen    / akartam már kérdezni mikor írsz /  Emelem 
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #537 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 21:46:38 »

Szervusz Szik! Emelem

Köszönöm!  Türelmetlenül várom a folytatást! Kacsint

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #538 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 22:27:27 »

Nagyon szép beszámoló! Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #539 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 22:48:35 »

Szép volt! Gratulálok. Remélem, valóban lesz folytatás. Igen Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: