Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284961 alkalommal)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #480 Dátum: 2010. Augusztus 19. - 10:11:28 »

Basszus!
Ezt k..va jó volt hallgatni! Igen Kacsint
Köszönet érte Lajos! Emelem :buba

Elnezest, hogy nem a temahoz illo dologgal jelentkezem, de ezt meg fel szeretnem tenni.

A kepeket 2008 februarjaban keszitettem. Eddig meg soha nem tettem fel oket sehova.

Cseh Tamas akkor mar tudta, hogy nagyon keves van mar csak hatra.

Remelem mi is leszunk majd olyan kemenyek a vegen, hogy tudunk majd igy mosolyogni.




Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Steve
Vendég
« Új üzenet #481 Dátum: 2010. Augusztus 19. - 11:31:36 »

Elnezest, hogy nem a temahoz illo dologgal jelentkezem, de ezt meg fel szeretnem tenni.

A kepeket 2008 februarjaban keszitettem. Eddig meg soha nem tettem fel oket sehova.

Cseh Tamas akkor mar tudta, hogy nagyon keves van mar csak hatra.

Remelem mi is leszunk majd olyan kemenyek a vegen, hogy tudunk majd igy mosolyogni.

Igen Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 19. - 11:54:30 írta Pyrus » Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #482 Dátum: 2010. Szeptember 05. - 13:42:58 »

Tegnap -azaz szeptember 4-én- este kint voltunk bikákat figyelni. Láttam is hetet, meg jó bőgés volt, de nem ez a lényeg, hanem egy suta, mögötte a bak körbe-karikába futkosott, úgy ahogy kell és megtörtént a borítás is!!! Közel egy órán át szórakoztattak!
Két nappal előtte egy kolléga ugyanott szintén látta kergetőzni őket! Ilyet még sosem láttam, hogy szeptemberben bak borított volna.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #483 Dátum: 2010. Szeptember 05. - 13:56:30 »

Tegnap -azaz szeptember 4-én- este kint voltunk bikákat figyelni. Láttam is hetet, meg jó bőgés volt, de nem ez a lényeg, ....

 Ördög

Nem, mi?

 Ördög Ördög
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #484 Dátum: 2010. Szeptember 05. - 15:37:02 »

Én is két nappal ezelőtt láttam, hogy a bak még kergette a sutát este fél kilenckor.  Vállat von
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #485 Dátum: 2010. Szeptember 05. - 16:29:06 »

Tegnap este én is hasonlót láttam. Kergetőzés közben megtorpantak szembe fordulva össze is ökleltek. Aztán a sutával az élen kezdődött előröl a kergetősdi.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #486 Dátum: 2010. Szeptember 05. - 16:32:12 »

Ördög

Nem, mi?

 Ördög Ördög

 Ördög
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #487 Dátum: 2011. Július 12. - 16:20:18 »

Bizony, ismét eltelt egy év és lassan kezdődik az üzekedés! Az elmúlt napokban több embertől hallottam, hogy már láttak sutát kergető bakot és tegnap este nekem is szerencsém volt!
Egy kis maszek kukorica szélső sorában álltam le, mert erre elég jó vadmozgás szokott lenni, de inkább nagyobb vadra lestem. Disznót, vagy szarvasünőt szerettem volna elejteni!
Viszont elég nagy őzmozgás volt, öt bakot, jópár sutát, gidákat láttam. Kisebb-nagyobb bakok szaladgáltak, egy szűk állású hatos kergetett egy kisebb hatost, majd visszajött a sutájához.
Ahol én álltam a kukoricában, ott mellettem egy lábon álló búza, utána egy tarló, majd ismét kukorica következett. Ebből futott ki sutát kergetve egy bak, de nem volt semmi a fején, viszont igen zömök testű volt! Jól láttam, mert alig 80 méterre kergetőztek, majd elfutottak takarásba. Ott nem tudom mi történt, de a bak vagy negyed óra múlva jött vissza lépésben, tátott szájjal lihegve. Ekkor még jobban megnéztem, mert már csak 40 méterre volt. Mintha pici dudor lenne a fején, de jó vastagnyakú és talán középkorú lehet! Könnyen el tudtam volna ejteni, de ugye a disznók! Aztán később egy kis süldőcske kiszaladt az erdő szélére, de mire felállítottam a célzóbotot, már visszaszaladt és elvonultak másfelé! Még két tehén jött jól fejlett borjaikkal, majd egy magányos tehenet láttam, végül két borz szaladgált a bokrok közt, de elejteni semmit sem sikerült az este folyamán.
Lehet,hogy erre az agancs nélküli bakra rászánok még egy-két estét!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Répás Krisztián
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #488 Dátum: 2011. Július 12. - 16:53:37 »

Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy Kinek milyen őzhívó síp vált be a legjobban?
Üdv Krisztián
Naplózva
Fox87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #489 Dátum: 2011. Július 12. - 16:54:51 »

Az elmúlt 3-4 napban én is egyre több kergetőző őzet láttam, de amin csodálkoztam, hogy 2 héttel ezelőtt is találkoztam elvétve egy egy suta után "lihegő" bakkal. Azt még kicsit korainak gondoltam.  Emelem
Naplózva

Egy hétből nyolc napot kell vadászni! :-)
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #490 Dátum: 2011. Július 12. - 17:07:21 »

Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy Kinek milyen őzhívó síp vált be a legjobban?
Üdv Krisztián

Tök mindegy milyent használsz csak élethű legyen a hangja. Ez a sípmárka dolog is kissé túl van lihegve. Nem ezen múlik a siker.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #491 Dátum: 2011. Július 12. - 18:50:09 »

Szervusz Péter.
Igaza van Gyulának abban hogy a hangolás nagyon fontos,és nagyon fontos gyakorlás is.
Nekem van többféle de a legjobban a Denava vált be.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #492 Dátum: 2011. Július 12. - 19:26:52 »

Tök mindegy milyent használsz csak élethű legyen a hangja. Ez a sípmárka dolog is kissé túl van lihegve. Nem ezen múlik a siker.

Jól mondod Gyula!

Ha jól csinálod akár fűszállal is behívhatod a bakot, na persze ha jönni akar!
Ha nem akar, akkor a legélethűbb hangú síppal sem tudod megmozdítani.
Én már nem egyszer sikeresen hívtam bakot cigarettás dobozról levett fóliával is, és ebben a hívóban "benne van" a gida hang is ha arra van szükség!   Kacsint
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #493 Dátum: 2011. Július 12. - 19:56:44 »

Én buttolózni szoktam, aminek a legfőbb oka, hogy az anyaga bírja az időjárást és egyéb körülményeket, ugyanakkor a 3 hanggal bőven el vagyok az egész őznász idején.
Ha zsebben marad nem rakodik tele szutyokkal, ha elázol vele nem dagad be.
...és ha a párzás elindult tökéletesen alkalmas bakhívásra.

Nekem volt olyan hogy benne maradt a mellény zsebben és az idény végén ki lett mosva.
Mivel jól elfelejtettem, így "kimosottan" senyvedt a következő idényig a mellényzsebben.
Kutya baja nem lett, tehát nálam a strapássága miatt lett a nyerő.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #494 Dátum: 2011. Július 12. - 20:07:22 »

Sziasztok!

Szaru Devana síppal van valakinek tapasztalata (arra a típusra gondolok, aminél van egy oldalsó furat is és annak befogásával lehet a gidahangot utánozni)?
Elsősorban az időjárás-állóságára gondolok (elhangolódás, stb.)
Köszönöm!
 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: