Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284937 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #465 Dátum: 2010. Augusztus 16. - 10:01:43 »

Tegnap du. 5-től este 1/29-ig cserkelgettem az erdőbe, és meg-meg állva hívogattam.
Kb. 50 suta a gidájával, meg 8 bak ugrott be. A bakok mind egytől egyig "kölök" bakok voltak.... Fejvakarás
 Mosolyog Emelem
Hasonló...
Az öregek pihennek...
 :buba
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #466 Dátum: 2010. Augusztus 16. - 10:06:02 »

Bár tegnap reggel meg egy golyó érett bak, meg egy "ördög fióka" jött be a sutákon kívül.... Fejvakarás
A franc se érti ezt... Vigyorog
 :buba
Naplózva
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #467 Dátum: 2010. Augusztus 16. - 16:38:01 »

Sziasztok!
Szombaton, 18:30 körül értem ki a Hetényegyháza melletti területrészünkre. Ahogy elhagytam a házakat, az autópálya mellett haladva, balra a lucernában vagy 120m-re észrevettem egy bakot. Egy közeli bokor mellé álltam le az autóval. A bokor fölötti látómezőben ekkor vettem észre egy bakot, sutával volt. Annyit tudni kell a történet hűsége okán, hogy a bokor melletti sásos szakasz a lucernáig vízben állt, így onnan nem vártam az előbbi bakot. Kiszálltam a kocsiból, majd a kocsi túloldaláról hívni kezdtem a suta vágyakozó hangján. Figyelt a sutás bak, de egyszer csak megindult a sásos felé, velem párhuzamosan és ott megállt.
Íme egy rövidfilm a szituról.

Ezután körbe mentem az autó faránál és ekkor ért az igazi meglepetés! Az első bak a bokor mellől, mintegy 3m-ről ugrott el! Átjött a vízen hozzám, csak sajnos nem kapcsoltam a sutás bak viselkedéséből arra, hogy ez megtörténhet!!! Öreg hiba... Mindenre számítani kell üzekedéskor!
Egyébként egy ághiányos 6-os bak volt a delikvens, amelyet másnap reggel a lucernás tetejénél behívtam. Egy bokor előtt gugoltam a lucernában és a fényképező volt a takarásom. Mit mondjak, működött ez is!
Azért már a végefelé járunk, csak a hívó hang működött. Jó szórakozást a videóhoz!
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #468 Dátum: 2010. Augusztus 16. - 18:35:49 »

 Szia Csabi!
Jók a videók,főleg a második.
Az elsőn látszik az érdektelenség meg sem mozdul,csak próbálja a hang forrást be tájolni.
Ilyen kor jobb a sutát el mózdítani (gida hang) vagy esetleg a nehezebb panasz ill vész sírámmal próbálkozni.
A második bak szerintem 3év körüli gyenge hatos bak.Aki még reagál a sípra.Addig ballagott hozzád amíg szerintem szelet kapott rólad és meg ugrott.
Ami érdekes,hogy ua ott hívtál talán ua sippal még is kétféle hangot hallok.A másodikkón egy mélyebb tónust hallok én.
Milyen sípot használsz?
Üdv:HSanyi
Naplózva
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #469 Dátum: 2010. Augusztus 16. - 20:44:27 »

Sziasztok! Egyik barátomtól kaptam egy bak kilövést ajándékba. Eleget téve a meghívásnak,tegnap előtt megpróbálkoztunk a hívással,habár szerinte már lecsengett az üzekedés. Sajnos igaza volt. Egy darab bak nem mozdult sípra. Abban maradtunk,hogy a mezőgazdasági területek szélén,-ami náluk kukorica,és lucernaföldek váltakozását jelenti- cserkelünk egyet. Nem sokáig kellett menni,a kukoricatábla szélén megláttam egy vörös foltot.A folt,egy 4-5 év körüli hosszú szárú gyilkos bak volt.Távolság 160 méter,esély sem volt hogy közelebb jöjjön,ezért megfelelő támaszték hiányában a térdemről próbáltam lőni. Hibáztam. A bak meg sem ijedt különösebben,csak arrébb ugrott. Kísérőm ismétlésre biztatott,de én tudtam,nincs értelme.Had menjen. Ez volt az első bakhibázásom puskával,és megfogadtam,nem emelek többet puskát bakra.
Másnap megint próbálkoztunk. A felállás változott,továbbajándékoztam,ajándékbakomat,egy közös barátunknak. Ugyanazon a helyen felültünk egy vadkár miatt kirakott ülőkére. Próbálkoztam hívással,és mit ad Isten a második strófára kiugrik egy fiatal bakocska a kukoricából. Nem is fújtam többet,had menjen,mert ha észrevesz világgá kürtöli ittlétünket.
A kis bak csipegetett egy kicsit,és továbbállt. Megszólaltattam megint a sípot.Fújtam vagy 3-4 strófát aztán úgy gondoltam,ez egy darabig elég. És jól gondoltam. Kb.20 perc múlva a mögöttünk lévő akácosból kiszaladt egy jó bak tőlünk 50 méterre,és figyelt piszkosul.A keresőtávcsövet alig mertem emelni,de szinte felesleges is volt,mert távcső nélkül is látszott, ismét egy igazi öreggel hozott össze a sors.Barátom várta hogy rámondjam az Áment,és már dördült is a puska. Az Öreg tűzbe rogyott. Vegyes érzelmekkel mentünk a bakhoz,barátom lelkiismeretfurdalást érzett,mondván: -Ez a te bakod lett volna komám...
Én őszintén örültem,hogy előző nap hibáztam,mert most egy igaz baráttal lövettem meg élete első koros bakját,aminek szívből örült,mert  a szeme sarkában elmorzsolt egy-két férfias örömkönnyet  Kacsint  Korát a fogai alapján 10-en felülire saccolta a vadőr,továbbit majd bírálat után írok. A kép dátumozása nem valós!!!     

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #470 Dátum: 2010. Augusztus 16. - 20:50:15 »

 Igen Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #471 Dátum: 2010. Augusztus 16. - 21:02:17 »

 Emelem Hát ez bizony megette a kenyere javát! Kívánatos,sötét trófea!
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
kisvadasz1
Vendég
« Új üzenet #472 Dátum: 2010. Augusztus 16. - 21:20:07 »

GABIKÁM!!!!!!!!!!!!!!!! Gratulálok! Emelem Emelem Emelem Pezsgő


Üdv. Pista
Naplózva
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #473 Dátum: 2010. Augusztus 16. - 21:22:42 »

Köszönöm,de nem én lőttem! Én csak hívtam,és kimondtam rá az Amment Mosolyog
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #474 Dátum: 2010. Augusztus 16. - 21:31:15 »

Köszönöm,de nem én lőttem! Én csak hívtam,és kimondtam rá az Amment Mosolyog

Szívből gratulálok!!! Így volt tökéletes ez a történet.  Emelem  Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
kisvadasz1
Vendég
« Új üzenet #475 Dátum: 2010. Augusztus 16. - 21:38:55 »

Attól még nem kisebb az érdem mely téged illet. Igen Emelem
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #476 Dátum: 2010. Augusztus 17. - 00:30:25 »

Sziasztok! Egyik barátomtól kaptam egy bak kilövést ajándékba. Eleget téve a meghívásnak,tegnap előtt megpróbálkoztunk a hívással,habár szerinte már lecsengett az üzekedés. Sajnos igaza volt. Egy darab bak nem mozdult sípra. Abban maradtunk,hogy a mezőgazdasági területek szélén,-ami náluk kukorica,és lucernaföldek váltakozását jelenti- cserkelünk egyet. Nem sokáig kellett menni,a kukoricatábla szélén megláttam egy vörös foltot.A folt,egy 4-5 év körüli hosszú szárú gyilkos bak volt.Távolság 160 méter,esély sem volt hogy közelebb jöjjön,ezért megfelelő támaszték hiányában a térdemről próbáltam lőni. Hibáztam. A bak meg sem ijedt különösebben,csak arrébb ugrott. Kísérőm ismétlésre biztatott,de én tudtam,nincs értelme.Had menjen. Ez volt az első bakhibázásom puskával,és megfogadtam,nem emelek többet puskát bakra.
Másnap megint próbálkoztunk. A felállás változott,továbbajándékoztam,ajándékbakomat,egy közös barátunknak. Ugyanazon a helyen felültünk egy vadkár miatt kirakott ülőkére. Próbálkoztam hívással,és mit ad Isten a második strófára kiugrik egy fiatal bakocska a kukoricából. Nem is fújtam többet,had menjen,mert ha észrevesz világgá kürtöli ittlétünket.
A kis bak csipegetett egy kicsit,és továbbállt. Megszólaltattam megint a sípot.Fújtam vagy 3-4 strófát aztán úgy gondoltam,ez egy darabig elég. És jól gondoltam. Kb.20 perc múlva a mögöttünk lévő akácosból kiszaladt egy jó bak tőlünk 50 méterre,és figyelt piszkosul.A keresőtávcsövet alig mertem emelni,de szinte felesleges is volt,mert távcső nélkül is látszott, ismét egy igazi öreggel hozott össze a sors.Barátom várta hogy rámondjam az Áment,és már dördült is a puska. Az Öreg tűzbe rogyott. Vegyes érzelmekkel mentünk a bakhoz,barátom lelkiismeretfurdalást érzett,mondván: -Ez a te bakod lett volna komám...
Én őszintén örültem,hogy előző nap hibáztam,mert most egy igaz baráttal lövettem meg élete első koros bakját,aminek szívből örült,mert  a szeme sarkában elmorzsolt egy-két férfias örömkönnyet  Kacsint  Korát a fogai alapján 10-en felülire saccolta a vadőr,továbbit majd bírálat után írok. A kép dátumozása nem valós!!!     

 Igen

Jó bak, jó kilövés, de annyira azért messze nem olyan öreg ez a bak.....de az élményen és a körítésen ez semmit sem változtat!
Várjuk a bírálatot! Gratulálok!
Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #477 Dátum: 2010. Augusztus 17. - 07:41:49 »


Amikor nehez helyzetben vagyok, akkor mindig Cseh Tamas egyik szama jut eszembe "Hattal a falnak es megdogleni"!


"Lee van Cleef tudta ezt remekül..."

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Steve
Vendég
« Új üzenet #478 Dátum: 2010. Augusztus 17. - 10:30:23 »

"Lee van Cleef tudta ezt remekül..."


Basszus!
Ezt k..va jó volt hallgatni! Igen Kacsint
Köszönet érte Lajos! Emelem :buba
« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 18. - 10:30:48 írta Pyrus » Naplózva
Nagy P.
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 207



« Új üzenet #479 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 23:51:40 »

Az egyik nagy kedvencem  Emelem Ritka nagy tálentum volt...

Naplózva
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: