Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284962 alkalommal)
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #435 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 08:45:19 »

Üdvözlet Mindenkinek!
Július 27.-én kb 8:30-kor ejtettem el a képen látható bakot!





Naplózva

Üdv: Bence
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #436 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 08:47:13 »

Még 2 kép!





Naplózva

Üdv: Bence
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #437 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 08:59:48 »

HGM!

Ekkora nagy egyes "fekete foltot" még nem láttam ki... Ördög
 Igen Piál
 :buba

Gyula!

 Igen Piál

 :buba
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #438 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 09:21:58 »

Bence!
Gratulálok, igen szép trófea! Kecskemét környékén azt mondanák rá, hogy fain! Vigyorog
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
kisvadasz1
Vendég
« Új üzenet #439 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 09:30:21 »

Wetzlar

Ezt most tőlem kérded? Ez, vagyis az üzekedésben síppal való behívás az egyik legjobb alkalom a selejtezésre. De szerintem ezt neked sem kell mondani. Hát szerintem, ezért lőtte meg. Kis súlyú, örökös közepes, még így is. Sajnos.   Emelem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #440 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 09:47:02 »

"Allesrufer wunder Pfeife" ! Ördög  Emelem
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #441 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 11:30:39 »

Megjöttek az ígért képek.


Az általam Szabadszálláson behívott bak:



A Sz. Sanyi fórumtársunk fotói azokról a bakokról és sutáról amiket behívtam:












Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
kisvadasz1
Vendég
« Új üzenet #442 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 11:52:22 »

Hááát, az első fotón az a bak, az egy igazi CSEMEGE!  Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #443 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 16:04:11 »

Gratulálok a sikeres vadászoknak és a sípok mesteri kezelőinek is! Igen Igen Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #444 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 17:00:37 »

Megjöttek az ígért képek.

Az általam Szabadszálláson behívott bak:
. . .

A Sz. Sanyi fórumtársunk fotói azokról a bakokról és sutáról amiket behívtam:
. . .

Szervusz!

Nem uszod meg, hogy ezen a forumon is ne gratulaljak! [:-)

 Emelem

Jovore vegig kell videoznom veled a hivasodat!!!
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #445 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 17:26:41 »

Az ígért képek a múlt heti gyilkosról:





Ki mit tippel korra, súlyra?
« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 09. - 17:50:23 írta Sakac » Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #446 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 17:49:28 »

Üdvözlet Mindenkinek!
Július 27.-én kb 8:30-kor ejtettem el a képen látható bakot!







Anyááám!! Ez aztán a csemege! Igen jó bak! Gratulálok az elejtőnek! Súly?? Én 360-ra tippelnék! Igazi érett bak,és nem lennék meglepődve,ha erdei lenne. Emelem
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #447 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 23:31:20 »

Gratulálok az elejtőknek, és kisérőknek! Igen

Én sajna nem voltam elég előrelátó, és múlt héten jöttem rá, hogy a családi nyaralás és az őzek üzekedése pont egybeesik. Fej a falba A nyaralás közben többször telefonon zaklattam a vadőrünket, hogy mi a helyzet otthon, biztató híreket kaptam.
Ma hazaértünk, természetesen azonnal indultam kifelé, jött egy vadásztársam is, aki már korábban meglőtte a bakját, csak nézelődni tartott velem.

Először egy ismert visszarakott idősebb bak tanyájához mentünk, a sípra két (kóbor?) kutya, egy jagd és egy drótos foxi jellegű eb jelentkezett. Minket észrevéve eliszkoltak, de a területrészt eléggé összezavarták. Mérgelődve továbbálltunk.

Ezután nagyon szépen beugrott a sutahangra egy felemás agancsú bak. A bírálat során ellenvéleményen voltunk, a kort és az agancs milyenségét sem egyformán itéltük meg. A cimborám szerint abnormális, szerintem csak simán törött szárú volt, ráadásul az ép szár sem volt még rendesen kifenve. Célozgattam, de aztán mégsem lőttem meg. Ez fél 8 körül volt.

A következő lucernán szintén egy már korábban messziről látott, különösen szűk állású bakot néztünk meg. Sutahangra szépen mozdult, de aztán kibökött minket és nem jött közelebb. Közben lezavarta egy fiatal -második vagy harmadik agancsú- társát a lucernáról. A következő strófára ez a kis fiatal bak ugrott be, de más irányba figyeltünk, elég nagy volt a riadalom, mikor pár méterrel a hátunk mögött hirtelen felbukkant.
Közben sikerült az eredetileg kinézett bakot is alaposan lefigyelni, megállapítottuk hogy középkorú, hatos, a nagyon szűk álláson kívül más "baja" nem volt, így ő is zavartalanul távozott.

Az mindenesetre kiderült, hogy nálunk tart még az üzekedés. A sutahangra jól mozdultak a bakok, nem is fújtam mást. Holnap reggel máshol folytatom, ha nem tudom megcsípni a régóta keresett öreg harcost, akkor este még egyszer megnézem azt a felemást, mert eléggé piszkálja a csőrömet, hátha a cimbi látta jól.  :Mosolyog
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #448 Dátum: 2010. Augusztus 10. - 07:59:53 »

A tegnap esti őzhívás 08 09

Tegnap este nagyon jót vadásztunk volna ha nem végződik keserű szájízzel a dolog és nem vetődnek rá sötét árnyak. .Du. ötkor lejött a bérlőnk egy vendéggel, aki már több bakot lőtt nálunk is. A szik felé vettük az irányt. Az ott lévő lucernánál meg is láttam egy már ismert kis nyársas bakot. Tőlünk elég messze egy szikpadkán egy kis bokor tövében ácsorgott a nagy fűben. .A sípra nem reagált. Lefeküdt. Nem látszott ki belőle semmi. Rámentünk kb 120 méterre. Sípolok, semmi. Mivel a laposban, ami a bak padkájától elválasztott jó ágyékig érő volt a fű rávezettem a vadászt jó ötven méterre a bakhoz, amiből nem látszott semmi. A kétlábú boton betámasztott puskával felkészülve várt. Én félkörben rámentem a bakra, hogy felálljon. Amint észrevett már buktam is le a fűbe. Szépen keresztbe állt és nézett, csak nézett jó sokáig . A vadászom céloz, és nem lő. Aztán a bak elszalad. Azt mondta, hogy ő sutának nézte. Ötven méterről nyolcas távcsővel. A kocsiban is lelkesen mesélte, hogy mennyire megtudta volna lőni, ha nem nézi sutának. Talán túl lelkesen is.
Megyünk tovább. Látunk egy párt . A szemünk láttára borít a szép hatos bak. Egy tárcsázott tarló közepén megállva a nádban egy bak fej látszik kb 300 méterre. A kocsi ablakból rásípolok, és jön a bak. Örökös közepes fülénél alig nagyobb gyenge hatos. Többször megállítom a síppal. Forgolódik bőven időt adva a jó lövéshez. Közel van. Aztán, durr. Hátulról hosszára hasba. Bemegy nagy betegen egy derékig érő füves laposba. Negyedórát várunk. utána keressük. Vér nincs. A laposban víz, csizmája csak a vendégnek. El nem ment, mert a füves keskeny, láttuk volna, ha kimegy. Beküldöm a vendéget keresni. Nem találja. Ott hagyjuk és elindulunk a vadászházba csizmáért. Két kilométert megyünk, telefonál, hogy megvan. Vissza. Egész belseje ledarálva élmény a zsigerelés. Már esteledik, indulunk vissza. A lucernánál kiugrik a kisbak és megáll a nád szélén. Max 70 méter. Én a kocsi mögül sípolok rá a vadász az elejénél céloz.. Rálő. A bak beesik a nádba és kirúg közben hátra. Erre kiugrik egy gida onnan és megáll. Egyszer csak durr, porzik alatta a föld.. Még jó, hogy nem talált.
Ne lőj ez gida –kiáltom.
A Pista mondta, hogy lőjek, mert nem talált.
A bakot meglőtted ez egy gida.
Természetesen engem okolnak, én vagyok a hibás, mert nem szóltam.
Igaz is, hogy feltételezhetném két már sok éve vadászó emberről, hogy meg tud különböztetni egy gidát egy baktól!
Odamegyünk, a füvön kevés gyomros vér aztán semmi. A nád három méteres benne nagy víz. Egyszer talán egy kevés mozgás látszik benne. A vendég bemegy keresni, mert csak rajta van csizma természetesen nincs meg. Azóta sem.
Hazafelé háromnegyed kilenckor ritkán látott kacsahúzásban van részünk.
Levontam a tanúságokat. Többet is.

Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #449 Dátum: 2010. Augusztus 10. - 09:53:02 »

Gratulálok a sikeres vadászoknak, és vadásztatóknak. Emelem Emelem

Szik!

Már azt hittem neked nem is jut "Jó vadász".
Kitartás...
 Emelem  Wave
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: