Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284956 alkalommal)
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #405 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 21:18:31 »

Ma kilenc bakot hívtam be egy sutát. Egy nagyon szép torz esett. Ha lesz kép mutatom.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #406 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 21:22:24 »

Szik Üdv ! Azt hittem az idén kimaradnak a képek  és beszámolók .  Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #407 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 06:24:10 »

Néhány szerda reggeli kép. A reggeli hívásról. A képeket K. Sanyi barátom készítette én hívtam.
Most megyek vadásztatni.







Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #408 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 08:48:16 »

Néhány szerda reggeli kép. A reggeli hívásról. A képeket K. Sanyi barátom készítette én hívtam.
Most megyek vadásztatni.


Nagyon jó képek!  Igen
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #409 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 08:56:41 »

Néhány szerda reggeli kép. A reggeli hívásról. A képeket K. Sanyi barátom készítette én hívtam.


Nagyon szépek! Igen
 Emelem
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #410 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 09:00:34 »

Gratulálok! Nagyon szép képek. A kedvencem az alsó kép Taps
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #411 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 14:19:47 »

Gratulálok! Nagyon szép képek. A kedvencem az alsó kép Taps

 Emelem

Két nagy bamba málé... Nyihi Nyihi


 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #412 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 14:54:50 »

Néhány szerda reggeli kép. A reggeli hívásról. A képeket K. Sanyi barátom készítette én hívtam.
Most megyek vadásztatni.

Szervusz!

Jovore okvetlenul meg kell csinalnunk azt a video filmet a hivasodrol!

Udv.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #413 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 16:49:38 »

Úgy kezdődött, hogy hallottam egy félagancsú bakról, amelyiknek az egyik fele egy Y alakú villa, a másik meg egy gombnyárs.

Persze ennyi elég is volt, hogy meghozza a kedvem egy ismerkedő látogatáshoz…

Ez még üzekedés előtt volt. Voltam kint magam is, vendéggel is, de sajnos nem láttam/láttuk.

Aztán nyaralásunk elteltével, ill. az üzekedés elindultával csak-csak nem hagyta a fantáziámat a dolog, úgyhogy hétfőn megint arra a lesre ültem.
Kis várakozás után megfújtam a gidahangot (Mihalko-féle). Pár strófa után látom, hogy az erdő szélén a ritkás fű között igencsak érdeklődik felém egy őz. Föl a keresőt: bak. Föl a spektívet: hűb@zmeg – ez egy gyilkos bak. Nem egy aggastyán, de nem is siheder. Ezt bizony én meglövöm, a fene eheti a félagancsút!

Még egyet halkan rásípoltam, de szépen meg-megállva ballagott közelebb (bár mikor kijött se volt 100m-re). Sajnos mindig szemben állt meg, így nem mertem bevállalni a lövést. Beért egy bokor mögé, de gondoltam majdcsak kijön valahol.
Vártam-vártam, míg egy jó öt perc múlva a hátam mögött: beőő-beőő.

Na f@sza! Elsündörgött takarásban, aztán szépen szelet kapott.

Vártam egy tíz percet, aztán próbálkoztam sutahanggal, hátha van még itt más is.
Jött is egy középkorú hatosbak teljes vágtában. Előtte már láttuk a vendéggel is, akkor is úgy néztük, hogy amolyan tizenkettő-egytucat hatosbak. Meg is lehetne lőni, de jövőre – ha nagyobb nem is – de érettebb lesz az agancsa. Egy darabig nézelődött, keresgélt, aztán elporoszkált. „Utánaszóltam” a sutasíppal, mire újra vágtában jött vissza.

Ezzel aztán be is sötétedett, úgyhogy a szerdai viszontlátás, és esetleges kézfogás reményében gondoltam a gyilkosra.

Szerdán aztán ismét ott talált az este. Előtte hívtam még egy másik helyen is, ha jól hallottam valami jött is, de meglátni nem sikerült.

Ugyanúgy fölültem a lesre, vártam picit, míg a nap lebukik a fák mögé, aztán elkezdtem a gidasíppal. Hamarosan befutott a már ismert hatosbak, majd elbogárzott a hátam mögé. Hála Istennek szelet nem kapott, de legalábbis nem riasztott.
Fújtam tovább, majd egyszer csak balról hallok valami surrogást. Odapillantva látom, hogy egy bak hajt egy sutát balról jobbra előttem keresztben. Pillantás a keresővel: Ő az!

Csakhamar odaértek az erdő széléhez, ahova a suta be is futott, be a bak szerencsére nem. Megállt a szélső bokroknál, verte az agancsát, kapart, majd elkezdett visszafelé csipegetni. Nem volt messze – kb. 120-ra – de a közöttünk lévő lengeteges vastagszálú fű takarta, így nem akartam lőni. Sípoltam egy halkat, mire megindult felém.
Bement egy bokor mögé, és szép csipegetve haladt. Már majdnem kiért a túloldalon, mikor mégis meggondolta magát, és visszafordult.
Hamar át a puskát a bokor túlfelére, jön is a bak, dörzsöli az agancsát, izeg-mozog, majd megindul elég határozott léptekkel az erdő felé.

Rövidet füttyentek, mire megtorpan, majd abban a bizonyos pillanatban próbálok úrrá lenni a közben igencsak felszökött vadászlázamon, és mikor úgy gondolom, hogy jó helyen van a kereszt, megy a lövés.

A lövésre nagy becsapódás, a bak szinte térdrerogy, majd púposított háttal, apró léptekkel bemegy az erdőbe. Egy pillanatra a hasa alatt, mintha valamit láttam volna – mint amikor a lövedék a túloldalon kifordítja a bendőt….
Híjjjjj azannyahétszentségit! Ez alighanem hátracsúszott!

Na, majd meglátjuk. Most van hét óra ötvenöt, várjunk egy fél órát.
Elballagtam egy picit idegnyugtatásként, de marha nehezen akart menni az a fél óra…

Aztán a rálövés helyén szinte semmi, kissé odébb megkenve egy bokor, de „jó” sötét vérrel.
Itt-ott egy-egy csepp, főleg a kenések igazítanak útba. Ahol cserjétlen helyen ment ott a vércseppeket próbálom a lámpa fényében silabizálni.
Persze minden tele eperrel, aminek a levelén lépten-nyomon sötétpiros elszíneződés van. Bizony sokat megnyálaztam, hogy nem rászáradt vér-e.

Lassan-lassan csak haladok előre, és egy 80 méter után ott a bak. A bakom.
Hát bizony legelőször bocsánatot kértem tőle a gyatra lövésért – nem ilyet érdemelt.

Lövés után hamarosan elpusztulhatott, mert már kezdett dermedezni.

Agancsa olyan lett, amilyennek néztem: két, arasznyi hosszúságú, fehérre fent gyilok.

Örülök, de azért az a jó arasznyi mellélövés kissé beárnyékolja.

Szép, és izgalmas dolog üzekedésben az őzbak vadászata!

Ui.: Képeket jövő héten teszek fel róla.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #414 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 17:05:08 »

VadászÜdv!
 Emelem
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #415 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 17:08:34 »

Úgy kezdődött, hogy hallottam egy félagancsú bakról, amelyiknek az egyik fele egy Y alakú villa, a másik meg egy gombnyárs.

Persze ennyi elég is volt, hogy meghozza a kedvem egy ismerkedő látogatáshoz…
*****************
Ui.: Képeket jövő héten teszek fel róla.

Gratulalok es a kepeket varom ! ! !
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #416 Dátum: 2010. Augusztus 07. - 18:23:11 »

Gratulálok Kama!
Felénk nagyon rapszodikus és érdekes az üzekedés. Talán a jövő menő fronthatások miatt, vagy a párás hűvös miatt ilyen lagymatag az őznász. Tarlók rétek üresek. A sűrűbb erdők fiatalosok, kukoricások mélyén hajtanak. Ki hallott még ilyet? Hajnalonta olyan érzésem van, mintha bika után járnék a párában. Nem is bakot, sokkal, inkább egy bőgő bika lenne gondolataimban esélyes, hogy a következő pillanatban elém lép. Tegnap egy sűrű, összenőtt nyaras akácos erdő nyiladékán cserkeltem végig, meg-megállva, lekuporodva hívtam. Fél távnál suta rohant le. Kicsit előrébb, mikor újra próbáltam, az első pár dallam után újra mögém settenkedett az istenadta és hirtelen rohammal majdnem a nyakamban kötött ki a menyecske! Tovább kajtattam, két gida váltott át előttem, le is kuporodtam. Valahol itt lehettek a szülők is, gondoltam. Pár strófa után jobbra elöl szellembak cserkelt körülöttem, körbejárt ...szelet keresett...bak volt, de nem lehetett látni a szövevényben miféle. Hívtam a mellény alól...néztem jobbra, balról nesz, néztem óvatosan arra...hát nem rám cserkelt ez a szemtelen...15 lépésről mért végig...hát te miféle szerzet vagy? Na végre itt vagy, látom ez a keresett nagy szellem bak. Nem olyan koros, mint vártam, de erős hatos, középkor elején. Megmarad, nem rá keresünk majd a vendéggel,...mire eddig eljutok egy szempillantás, és ezalatt a jobb kéz felőli bak is itt fékezett mellettem. Két bak közé szorultam. Sajnos törzs takarta az agancsot, és nem is lettem okosabb, mert a következő pillanatban elugrottak. Riasztott mindkettő.
Az út végén még lerohant még egy bak, amit előző este megmértem már, hitvány kis fejdísszel rendelkező középkorú legény. Ezzel vége is volt, már nagyon felmelegedett az idő. Este már a Mecsek lábánál vártam a disznókat, de hiába. Azaz nem teljesen hiába való volt. Az erdő mező mindig ad látni valót a nyitott szemmel járó embereknek. Messzi dombgerincen zörgés hallatszott a kukoricás és tarló mezsgyéjén. Bak hajtott ki egy sutát. Hívok - hívok és apránként közeledtek is, aztán a féltékeny suta átmenve a dombélen próbálta elcsalni a lovagot, de nem hagytam magam, csalogattam a komát, had lássam miféle, ugyanis vastag nyakú sűrű bak volt az udvarló. Átment a sutája után, de újra meg újra feljött a gerincre, a hangom felé kémlelve közeledett a gerincélen, csipegetett. Talán 20 perce is kínoztam a fülét, apránként fogyott a távolság. Már lőtávol belül járt, rövidebbet és gyakrabban fújtam neki szünet nélkül, amire felélénkült. Rohant le hozzám a völgybe a nyomába megjelenő, féltékenyen loholó sutával. Letettem a "furulyát" és a céltávcsövön keresztül a lapockáján keresztel lefotóztam a komát titokban. Többször is meglőttem a Panasonic-kal, mert visszarakott, gyöngyös villás bak volt, amolyan kedvemre való. (az is lehet, hogy sosem volt hatos őkelme) Hatvan méterre a lestől eltanácstalanodva keresett, majd kitöltötte csalódott dühét egy szerencsétlen napraforgón. Talán lövök még bakot ebben az üzekedésben, meglátjuk. Wave       
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #417 Dátum: 2010. Augusztus 08. - 11:52:48 »

 Igen Igen Igen
Robi!
Naplózva
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #418 Dátum: 2010. Augusztus 08. - 13:19:13 »

Sziasztok!
Tegnap lehetőségem nyílt egy régi jó barátom meghívására 2 bak elejtésére Nagydorogon. Igen jó üzekedés volt a területen, sok őz párban volt, igazi "zsongás" volt a levegőben. Az első bakom elejtésére sípra nem volt szükség, ugyanis egy tarló közpén legelészett a sutájával, így egy bála takarásából engedtem útjára a 222-es Ballistic Tippet. A bak a magas vállaplövéstől tűzbe rogyott.

Ezután nem volt szerencsénk, csak egy fiatal bakot tudtam behívni.
Délután a fácánvolier körül tettem egy sétát, jellemző az üzekedés hevességére, hogy a volier sarkánál is ment a körbe-körbe. Hat után mentünk ki, a vadászház közelében lévő erdő mellett kezdtünk, de nem mozdult semmi. Bent az erdőben az első hívóhelyen gidahangra egy suta jött be, de nem volt vele bak. A 2. standnál egy vékony, ághiányos bak jött be a hívó hangokra, de nem ilyet kerestünk. A következő hely közelében a tarlón egy hevesen üzekedő őzpárt vettünk észre, így elmentünk megnézni a bakot. Egy keskeny akácos mellett álltunk fel a vaddohányban, de nem láttuk az őzeket. A vadásztatóm gidahangon kezdett hívni, amelyet követően hajszában jöttek felénk az őzek. Ahogy megfordultak, egy újabb hívásra megálltak és a "mehetre" blatt mögött meglőttem a bakot. Furcsa módon lágylövésre utaló becsapódást és menekülést láttunk, de úgy 60 méter után rogyadozó futás végén eldőlt a bak. Nem mondanám jó kilövésnek, egy 250gr körüli 3 éves forma bak került terítékre. Egyébként szívlövés érte az utolsó hajszán.
Íme...

Visszafelé, a vadászház felé menet egy lucernatáblában két bak legelészett. Egy keskeny napraforgótábla és egy tarló választott el minket. Csak úgy passzióból ráhívtam a kocsiból. Rögtön figyelt a hátsó, komolyabb bak, majd megindult hevesen. A napraforgó szélétől azonban már nem jött közelebb, bárhogy hívtam. Sajnos nem lett elég jó minőségű a felvétel, így azt nem tenném közzé.
Köszönet a lehetőségért és az üzekedés beli élményekért a meghívómnak és a vadásztatónak!
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #419 Dátum: 2010. Augusztus 08. - 13:55:13 »

Gratulálok a sikeres vadászatokhoz!  Igen Csabi, az első bak különösen ínyemre való...  Igen Igen Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: