Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284943 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #375 Dátum: 2010. Július 29. - 21:21:00 »

De ezzel a módszerrel csak az próbálkozzon aki jól ismeri az állományát és a kisért vadász vérmérsékletét!  Kezdőknek nem ajánlott!

Köszi a kiegészítést. Ez valóban lemaradt.  Igen
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #376 Dátum: 2010. Július 30. - 10:02:03 »

Az nem riasztás, hanem a rémület és halálfélelem hangja . Az utolért, továbbmenekülésre képtelen szarvas is (ritkán, de)
hallatja !

Szervusz!

Erdekes amit irsz, de ezzel most megfogtal!

Nem tul gyakran fordul elo, hogy a meglott bak meg el amikor oda erek hozza, igy nem igazan tudom, hogy a halalfelelem hangja es a normalis riasztas miben kulonbozik. (Pedig mar kozelit az 50-hez a falon lovo ozbak trofeak szama.)

Amirol en beszelek, ott a fekvo bak hangja nekem szokasos risztasnak hangzott. Abban a szerencses helyzetben vagyok, hogy a bak teritekre hozasanal Szik forumtarsunk is ott volt. Megkerdezem tole, hogy O milyen hangnak erzekelte a bak altal kiadott hangokat.  Emelem
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #377 Dátum: 2010. Július 30. - 10:59:55 »

Az nem riasztás, hanem a rémület és halálfélelem hangja . Az utolért, továbbmenekülésre képtelen szarvas is (ritkán, de)
hallatja !


Szia Karcsi!

Szerintem a két hang teljesen különböző! Gondolom nem igazán téveszti össze senki. Kacsint
A riasztás az inkább kutyaugatásra hasonlít, és többször hallható.
A sebzett, megszorított és menekülni képtelen őz inkább csecsemő sírásra emlékeztető hangot hallat, azt is viszonylag ritkán. Én életemben kétszer hallottam, és évekig nem vadásztam miatta őzre.

« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 30. - 17:19:02 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #378 Dátum: 2010. Július 30. - 11:28:53 »

Sziasztok!
Szerda délután behívtam nálunk az idei "elsőt". Suta hívóhangra jött a középkorú bak, egy fiatal akácosból sikerült kicsalogatnom. Másodszor is sikerült odacsalnom, sajna arról nem sikerült a felvétel, pedig 3m-re bejött! Annyira kiakadt a csalódáson, hogy utána igen megkergetett egy fiatal baksit!
Jó szórakozást a videókhoz!

Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #379 Dátum: 2010. Július 30. - 11:59:42 »

Jók a videók! Igen Igen Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #380 Dátum: 2010. Július 30. - 20:36:50 »

Tegnap este 6 után kicsivel egy vendégvadász bakot sebzett .
Ma sikerült odaérnem 3 után.  Erdélyi kopó került a csapa elejére, erre nyakló, arra vezeték, s hajrá.

Jó kedvvel és rendesen ellenőrizhető csapajelekkel élvezet volt a haladás a Tisza árterében levő újulatban, főleg száraz részen, de kereszteztünk vizet is. Nekem kb. 30-40 percesnek tűnt a munka, de nem mértem.
Kb. 550-600 méter után, dermedten találtuk meg a bakot. Erősen törött agancsú, öreg-öreg bak, tövig (na jó: alaposan) elkoptatott fogakkal.

Ettől függetlenül, szomorú hír fogadott a Nimród augusztusi számában, illeve nekem csak elküldtek egy részletet a "szakcikkből"- Ezek szerint: "Mindenki, aki a kopóját vércsapára akarja bevezetni, tévúton jár és csak a kutyáját kínozza. (Forrás: Nimród 2010/8. szám.)"

Mondtam is Tüske kutyámnak, hogy igen nagy barmok vagyunk, hogy megtalálunk egy elég nagy értéket képviselő fejdíszt, holott nem is tehetnénk. Tiszta zsákutca vagyunk. A bolond kutyája meg csak csóválta a farkát. Azt még talán nem vitatják el tőle.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 30. - 20:42:42 írta Pyrus » Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #381 Dátum: 2010. Július 30. - 21:13:59 »

Kikinda  Wave ! Ez Nagyon jó ! Amúgy meg a kereséshez  Igen   
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #382 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 13:41:10 »

Felénk is mozdulnak már a bakok a "hívó szóra". Szombaton még szinte  a fejüket sem fordították a síp felé.
A vadőrünk tegnapi  "izgatására"   este egyetlen bak, ma reggel ugyan azokon a helyeken már három  bak ugrott be a hívásra, + 2 valami, de a nagy takarásban 6-7 méterről sem tudta megállapítani, hogy bak, vagy suta. Táncol  Mondtam neki, hogy gyenge vagy Barátom, mert egy jó vadőr már a mozgásáról, vagy a szagáról is megmondja nem csak az ivarát, de még azt is, hogy melyik őz van ott!
Azt mondta, este ne menjek ki! Vajon miért? Kacsint Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #383 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 13:56:41 »

Miért, miért ! Dörzsölt, öreg bakot látott már elégszer. Most valami fiatalkára vágyik, amelyiknek ő tud beszólni...!
 Ördög Vigyorog Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #384 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 17:34:17 »

Szia Karcsi!

Köszi az ötletet!  Emelem
Most megyek le, és megkérdezem, hogy mióta vágyik "fiatal bakokra"! Táncol Táncol Táncol  Ha este nem jelentkezem, egy rókakotorékban végeztem! Kacsint
Egyébként egy nagyon rendes vadőr, érti is a dolgát, jó vadásztárs, csak rettentő állatvédő! Rókán kívül nem igen emel puskát semmire. Még a tagi bakját sem lőtte meg soha. Vállat von Ha rajta múlna minden vadunk végelgyengülésben hullana el.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #385 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 19:40:07 »

Szervusztok!
A hétvégét lent töltöttem a területen.Nálunk még most kezd be indulni az üzekedés.Több bakot sikerült be hívni de még rapszódikus az üzekedés.
Vasárnap reggel 14C fok nagyon nem mozogtak az őzek.Van egy új sípom Mihalkó féle mindenkinek csak ajánlani tudom.
Sajnos nem sikerült újabb trófeával gyarapitani szerény gyűjteményemet,de  azért sokk szép élmény kaptam.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #386 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 19:57:56 »

Tegnapi eredmény. Ha lesz időm majd részletezem az elmúlt napokat.

Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
perdix
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Új üzenet #387 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 22:55:56 »

Helló! Tegnap reggel én is behívtam 3 bakot. Kettôt  a " MÉG NEM AKAROM"-ra egyet pedig a gida vészsirámra! Kacsint
Naplózva

Amióta az eszemet tudom VADÁSZOM!
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #388 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 23:29:26 »

Üdv Szik!
Láttam, Nálad is beindultak!  Vigyorog
Jó, irigylésre méltó bak! Meglepődött
Nekem is már ugranak a bakok elég szépen, a Sanyival a napokban megyünk majd ki, és ha lesz, valami közzé teszem a fotókat. Mosolyog
 Emelem
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #389 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 23:35:08 »

Nem végeztem a rókalyukban! Ördög

Este öt helyen próbáltam hívni, de nem mozdult egyetlen bak sem. Gidahangra egy suta vánszorgott ben de az oly bamba pofával nézett, hogy elröhögtem magam. Egyetlen bakot láttam ami ment egy suta után, de még ott sem volt nagy vehemencia.
Még várnom kell! :Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: