Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284942 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #360 Dátum: 2010. Július 28. - 22:09:14 »

Ma hajnalban is, meg este is próbálkoztam egy-egy baknál sutahanggal,  egyik sem ugrott. Kicsit nézelődtek, füleltek felém, aztán mentek tovább.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #361 Dátum: 2010. Július 28. - 23:04:50 »

Ma este egy három éves forma hatos bak jött ki mellettem húsz méterre. Ahogy eltávolodott 55-60 méterre a mellény alól ráhívtam. Megállt, visszafordult egy pillanatra, majd szépen továbbment. A második "megszólításra" már meg sem fordult. Az jutott róla eszembe, mi mennyivel szerencsésebbek vagyunk!  Kacsint Vigyorog Nálunk ilyenkor azért már szoktak mozdulni a sípra. Talán hétvégére a melegedésre megjön a kedvük.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #362 Dátum: 2010. Július 28. - 23:15:09 »

Tegnap este láttam egy öreg kereső bakot.
Kb fél órára rá,  előttem a tarlón egy bak kergette a sutát, rajzolták szépen a bála körül a gyűrűt.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #363 Dátum: 2010. Július 28. - 23:15:59 »

 Igen Taps
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #364 Dátum: 2010. Július 29. - 07:22:50 »

Ma 3/4 6kor egy messziről látott bakra cserkeltünk rá,mikor körülbelül a közelébe értünk,egy meredek domboldalban,háromszor megszólaltattam a Buttolót.Egy percen belül jött is a bak.Úgy 20 méterre lehetett,amikor megkapta szemből a lövést,ahogy elugrás közben fordult láttam a sebet a bal lapockánál.Elugrás közben még riasztott is!A rálövés helyén szőrszálakat,húsdarabokat,és egy kevéske vért találtunk,egy nagy bozótban meg is feküdt,de úgy ugrott el,hogy nem lehetett rálőni.10kor utánkeresés!
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #365 Dátum: 2010. Július 29. - 07:28:44 »

Szia!
Gondolom szügyre lövettél ,csak vagy kijőtt ott a golyo vagy srégen lett a találat.
Minden esetre egy nagy kalppal hozzá,és kérlek számolj be az eredményről is. Minden féleképpen jó hogy vártatok vele.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #366 Dátum: 2010. Július 29. - 17:31:30 »

Ma 3/4 6kor egy messziről látott bakra cserkeltünk rá,mikor körülbelül a közelébe értünk,egy meredek domboldalban,háromszor megszólaltattam a Buttolót.Egy percen belül jött is a bak.Úgy 20 méterre lehetett,amikor megkapta szemből a lövést,ahogy elugrás közben fordult láttam a sebet a bal lapockánál.Elugrás közben még riasztott is!A rálövés helyén szőrszálakat,húsdarabokat,és egy kevéske vért találtunk,egy nagy bozótban meg is feküdt,de úgy ugrott el,hogy nem lehetett rálőni.10kor utánkeresés!

Szervusz!

Az nem jo jel, hogy riasztott!

Altalaban komoly sebnel nem szokott riasztani a bak.

Ez alol a szabaly alol csak egyszer tapasztaltam kivetelt. Akkor a nyaktovon lott es mozgaskeptelen bak a labunk elott fekve kezdett riasztani... Azonnal kegyelem lovest adtam neki, mert ereztem, hogy valami nagyon nem jo helyre ment.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #367 Dátum: 2010. Július 29. - 17:33:58 »

10kor utánkeresés!

Szervusz!

Kerlek majd ird meg, hogy milyen eredmenye volt az utankeresesnek es hova ment az elso loves.

EGY NAGY KALAPPAL AZ UTANKERESESHEZ!!! Emelem
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #368 Dátum: 2010. Július 29. - 18:05:56 »

Ma 3/4 6kor egy messziről látott bakra cserkeltünk rá,mikor körülbelül a közelébe értünk,egy meredek domboldalban,háromszor megszólaltattam a Buttolót.Egy percen belül jött is a bak.Úgy 20 méterre lehetett,amikor megkapta szemből a lövést,ahogy elugrás közben fordult láttam a sebet a bal lapockánál.Elugrás közben még riasztott is!A rálövés helyén szőrszálakat,húsdarabokat,és egy kevéske vért találtunk,egy nagy bozótban meg is feküdt,de úgy ugrott el,hogy nem lehetett rálőni.10kor utánkeresés!

Nem akarok hülyeséget mondani,de szerintem horzslövést kapott a bak.Rossz jel,hogy riasztott.Várni kellet volna a lövéssel!
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #369 Dátum: 2010. Július 29. - 18:50:59 »

" a nyaktovon lott es mozgaskeptelen bak a labunk elott fekve kezdett riasztani... "

Az nem riasztás, hanem a rémület és halálfélelem hangja . Az utolért, továbbmenekülésre képtelen szarvas is (ritkán, de)
hallatja !



« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 29. - 18:58:31 írta Horrido » Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #370 Dátum: 2010. Július 29. - 20:38:45 »

Megtaláltuk a bakot.A sebágytól még 20 métert tudott elmenni.A lövés a bal lapocka izomzatát tépte szét,mögötte eltörte a bordákat,és megnyitotta a gyomrot.Ezzel a lövéssel úgy 100 métert ment el a bak.Egyébként úgy jött a sípra mint ha zsinóron húztuk volna.
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #371 Dátum: 2010. Július 29. - 20:46:07 »

Nem akarok hülyeséget mondani,de szerintem horzslövést kapott a bak.Rossz jel,hogy riasztott.Várni kellet volna a lövéssel!
Várni?
Mire?
A bak 20 méterre bejött,és minden idegszálával arra a helyre koncentrált,ahonnan a hívó hangot hallotta.A hívott bakok 90%-t szemből éri a lövés.A beugró bak nem áll be blattra,ha kiszúr,már ugrik is.
Itt ahol hívtunk a belátható terület nagysága körben úgy 40 méter volt.
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #372 Dátum: 2010. Július 29. - 20:47:06 »

Megtaláltuk a bakot.A sebágytól még 20 métert tudott elmenni.A lövés a bal lapocka izomzatát tépte szét,mögötte eltörte a bordákat,és megnyitotta a gyomrot.Ezzel a lövéssel úgy 100 métert ment el a bak.Egyébként úgy jött a sípra mint ha zsinóron húztuk volna.

 Emelem Emelem

És nem azon? Ördög
Bocs, de ezt nem lehetett kihagyni. Kacsint
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #373 Dátum: 2010. Július 29. - 20:53:40 »

Várni?
Mire?
A bak 20 méterre bejött,és minden idegszálával arra a helyre koncentrált,ahonnan a hívó hangot hallotta.A hívott bakok 90%-t szemből éri a lövés.A beugró bak nem áll be blattra,ha kiszúr,már ugrik is.
Itt ahol hívtunk a belátható terület nagysága körben úgy 40 méter volt.

Én úgy szoktam hívni, hogy olyan 20-30 métert odébb megyek, ahonnan még kézjelekkel tudunk kommunikálni a vadásszal. Ennek az az előnye, hogy a bak engem figyel, s a vadásznak sem szemből kell lőni. Természetesen ahol ez kivitelezhető, gond csak akkor van, ha a vadász és a bak közé kerülök. Ez azért ritkán fordul elő, mert az ember általában sejti, hogy honnan várható és honnan nem.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #374 Dátum: 2010. Július 29. - 21:17:33 »

Én úgy szoktam hívni, hogy olyan 20-30 métert odébb megyek, ahonnan még kézjelekkel tudunk kommunikálni a vadásszal. Ennek az az előnye, hogy a bak engem figyel, s a vadásznak sem szemből kell lőni. Természetesen ahol ez kivitelezhető, gond csak akkor van, ha a vadász és a bak közé kerülök. Ez azért ritkán fordul elő, mert az ember általában sejti, hogy honnan várható és honnan nem.

De ezzel a módszerrel csak az próbálkozzon aki jól ismeri az állományát és a kisért vadász vérmérsékletét!  Kezdőknek nem ajánlott!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: