Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284964 alkalommal)
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #345 Dátum: 2009. Augusztus 17. - 18:27:37 »

Az idényben is abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy három bakot kellett volna lőnöm, de én évente csak egyet zsákmányolok ezért dilemmába kerültem mi legyen. Mivel a saját szeretett területemen nem szívesen lőnék azokra a bakokra amit én is óvok, nevelgetek ezért kettőről lemondtam barátaim javára a harmadikat meg elcseréltem egy 'vendégvadászatra egy vadásztársammal. Így kerültem Oszlárra, egy igazi őzes területre ahol Z Károly barátom aki ott vadászmester kísért első alkalommal sikertelenül /na azért a kedvencemet a rókát most sem hagytam futni/,  mert üzekedésileg igen csendes délután, este volt, de a másodiknál tele volt a határ 'kergetőző párokkal. Vendéglátóm az alábbi /remélem Roland beteszi/ bakot találta lőhetőnek, így a fiam megkezdte a hívást, Ő jött mint a távirat, s mivel szabad területen voltunk, vagy 100m-re megtorpant mert mást látott bennünk mint amire számított, megkaptam az engedélyt a lövésre és a 30-06-os útjára engedte a 9,7-es Sakót ami helyben marasztalta. Cigi, rámentünk, végtisztesség aminek a legmeghatóbb része az volt amikor a fiam /11 éves/ elfújta az "őz halála" és "hallalit" ritkán érzékenyülök el, de ez nekem is majdnem sok volt. A képeken rajtam kívül a fiam és a vendéglátóm láthatóak.

Bukó képei:




 Gratulálok Robi!  Emelem

Jó bak, remek lövés(ahogy látom), és (a fiad kürttudását ismerve) szép, és vadászias tiszteletadás.
Ideális "elegye" egy augusztusi vadásznap végének!  Wave
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #346 Dátum: 2009. Augusztus 17. - 19:46:13 »

Jó bakok! Emelem
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #347 Dátum: 2009. Augusztus 19. - 20:03:36 »

Gratulálok minden sikeres Vadásznak!

Bukovszky Robi! Már tudod a bírálat eredményét?
Naplózva
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #348 Dátum: 2009. Augusztus 19. - 20:46:09 »

Nem, még nem tudom, mert nálunk minden hónap első keddjén van bírálat. Szerintem a 350-360 megállítja, de különösképpen nem érdekel, én picit és girbe-gurbát szerettem volna lőni.
Naplózva
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #349 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 19:01:41 »

Gratulálok Zolika!
Mire levizsgázol már ügyes vadász lesz belőled. Remélem a Sanyi most már meg volt elégedve.

Hello Gyula! Mosolyog
Köszönöm, és nagyon igyekszem!
A Sanyi már meg van elégedve, és sikerültek ismét jó képeket csinálni, amiket hamarosan felteszek!
Üdv. Simi Wave
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #350 Dátum: 2009. Október 20. - 21:16:08 »

Sziasztok. Wave
Ígértem még az idei üzekedésből képeket.
Most feltettem őket. Mosolyog
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #351 Dátum: 2010. Június 30. - 15:02:44 »

Sziasztok!
Hagy osszak meg veletek egy érdekes élményemet, amely eddigi vadászpályafutásom 2. ilyen észlelése volt. Vasárnap kint ültünk Fáczányi Ödön bácsival rókalesen az Átvett háromszögben. Este 8 körül a lessel szemben kijött egy őz, vagy 350m-re. Ahogy legelészve felénk tartott, csak úgy passzióból ráhívtam gidahanggal. Az őz rögtön felfigyelt, majd kisvártatva folyamatosan futva és lépésben jött be a hívásra. Ahogy megállt, rögtön hívtam. Nem kis meglepetésünkre amikor a közelünkbe ért , akkor láttuk meg, hogy egy másodfüves nyársas bak a delikvens, amely 5-6m-re odajött. Később, erős szürkülettel egy suta jött ki jobb felől, az is bejött a hívásra. Sőt hátunk mögül risztást hallottunk, vélhetően a bakocska jött vissza a hívó hangokra. A suták persze már mozdulnak ekkortájt a gidahangokra, de a bakoknál ez bizony nem mindennapos történet.
Vagy 3-4 éve volt egy hasonló tapasztalásom, akkor egy középkorú bak jött be a gida hívó hangjaira (erre is van tanúm Zarándi Gyuri barátom személyében).
A közelgő őznász újra megdobogtatja majd az őzhívás szerelmeseinek a szívét!
Egy kis kedvcsináló egy tavaly behívott bakkal...
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #352 Dátum: 2010. Június 30. - 18:47:44 »

 Igen Igen

Ez a kép nagyon jó!

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #353 Dátum: 2010. Július 01. - 14:03:47 »


A közelgő őznász újra megdobogtatja majd az őzhívás szerelmeseinek a szívét!


 Igen Már várjuk!
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #354 Dátum: 2010. Július 02. - 09:42:59 »

 Igen Emelem
Beszédes kép.
 Wave
Naplózva

Üdv End
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #355 Dátum: 2010. Július 27. - 21:42:49 »

Ma ugyanaz , mint tegnap. Nagy nyugalom, bakok egyedül, nem keresnek, a síp a nyugodt legelésző életkéjüket nem zavarja.
Naplózva
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #356 Dátum: 2010. Július 27. - 22:36:00 »

Dettó semmi reakció a sípra a Ny-Mecsekben.
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #357 Dátum: 2010. Július 28. - 10:53:27 »

Sziasztok! Az erdőben (Aggtelek mellett) már múlthéten láttam kergetőző őzeket, és hétvégén kalcsob-ék területén (a Mátra lábánál) kereső bakokat is láttam, de a sípra még nem mozdultak! Üdv: Lesi
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #358 Dátum: 2010. Július 28. - 12:56:28 »

Tegnap este olyan 1/2 8 után már kint állt egy első pillantásra korosnak saccolt bak az erdőszélen, ahogy a kinézett terület felé tartottunk kocsival. Távcső a hátizsákban, hátizsák a csomagtartóban, a kocsi négyajtós...  Fej a falba Fej a falba Fej a falba   Rííí  Azt még megvárta, hogy kiszálljak...

Egy órával később tipikus kereső bak lépett ki a kukoricából, tőlünk mintegy 250-300 méterre. Én sípoltam, ő fütyült - rám, viszont felénk keresgélt és szépen bejött alig százra. Fiatal kis hatos volt. Más nem mozdult.

Kaposvártól 10 km északra.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #359 Dátum: 2010. Július 28. - 20:00:29 »

Tegnap este egy hatéves forma bak ballagott el körbálának álcázott leshelyem előtt, a buttolóra jól megnézett, aztán ballagott tovább. Többszöri próbálkozásra is csak az a nagy kerek valamit zöld kalapban nézte mindig meg eléggé unott kíváncsisággal, aki ezt a zajt gerjeszti. A közeli suta is csak egyhelyben nézegette a történéseket.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 30. - 11:09:50 írta Németh Lajos » Naplózva
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: