Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284940 alkalommal)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #315 Dátum: 2009. Augusztus 13. - 12:39:29 »

SZik !!!! Egy élmény volt olvasni megint a történeteket.
A  későn megtalált baknál végül kiderült hova ment a lövés ?

Az elejtőknek meg  Emelem Emelem Emelem
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #316 Dátum: 2009. Augusztus 13. - 18:09:55 »

Gratulálok a szerencsés elejtőknek!

 Szik, Genfi!

Az általatok föltett fotókat ki kellene moderálni, mivel ez már jócskán meghaladja a vizuális izgatás fogalmát!! 

Szia Peti!
Ilyen kora hajnali órában én is morcos szoktam lenni. Ezért most elnézzük Neked ,hogy hülyeséget beszélsz, mert biztos a kialvatlanságtól van.  Bion  Nyihi Wave
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #317 Dátum: 2009. Augusztus 13. - 18:21:36 »

SZik !!!! Egy élmény volt olvasni megint a történeteket.
A  későn megtalált baknál végül kiderült hova ment a lövés ?

Az elejtőknek meg  Emelem Emelem Emelem

Tegnap késő délután mentem ki megkeresni. A szagról hamar ráakadtam. Sajnos már nagyon undorító állapotban volt, és a kukacok is jól elintézték. Úgy látszott, hogy valószínűleg az expandáló golyó szilánkjaiból kapott a mellkasába is. Egyébként teljesen szívlövést jelzett. A rálövés helyétől kb 80 méterre találtam meg. Visszajöhetett mert amikor utána mentünk az ellenkező irányba ment vagy 300 métert. Így meg egy úttól tíz méterre pusztult el a napraforgóban. Méltatlan halál jutott szegénynek. Szép hosszú gyilkos agancsa van. Most fehérítem. Nem tudom mi lesz belőle mert most még nagyon fekete. Ha használhatóvá tudom varázsolni akkor rakok róla fel képet.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #318 Dátum: 2009. Augusztus 13. - 18:25:07 »

Üdv.  Mosolyog
Ismét sikerült néhány pillanatot lencsevégre kapni K. Sanyi barátommal, hívás közben!

Gratulálok Zolika!
Mire levizsgázol már ügyes vadász lesz belőled. Remélem a Sanyi most már meg volt elégedve.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #319 Dátum: 2009. Augusztus 13. - 21:10:49 »

Sziasztok!

Múlt héten vasárnap én is sikeresen elejtettem idei első és egyben utolsó őzbakomat.
Egész héten vendéggel jártam a területet, még pénteken kifigyeltük hogy milyen érdekes formájú, visszarakós agancsú legény. Tavasszal több alaklommal is láttam egy kicsit távolabb repcében. Sikeresen be is cserkeltük míg a sutájával egy nyílt területen pihentek. 100 méterre sikerült megközelíteni, elhelyezkedni (lőbot, szék, stb). Akkor már úgy gondoltam, hogy ez a bak a vendégé lesz, de a suta hirtelen felállt és elvitte magával a bakot. Aznap már nem láttuk.
Szombaton már viszont nem volt vendég, én pedig az előző napi helyen ismét becserkeltem a bakot, de sajnos 120 méterről simán felé lőttem.
Vasárnap újra próbálkoztam és ez meghozta a sikert. Igaz hogy két újabb hibázás után, de meglett a bakom.
289g, 5év
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #320 Dátum: 2009. Augusztus 14. - 05:41:48 »

Sziasztok!

Múlt héten vasárnap én is sikeresen elejtettem idei első és egyben utolsó őzbakomat.
Egész héten vendéggel jártam a területet, még pénteken kifigyeltük hogy milyen érdekes formájú, visszarakós agancsú legény. Tavasszal több alaklommal is láttam egy kicsit távolabb repcében. Sikeresen be is cserkeltük míg a sutájával egy nyílt területen pihentek. 100 méterre sikerült megközelíteni, elhelyezkedni (lőbot, szék, stb). Akkor már úgy gondoltam, hogy ez a bak a vendégé lesz, de a suta hirtelen felállt és elvitte magával a bakot. Aznap már nem láttuk.
Szombaton már viszont nem volt vendég, én pedig az előző napi helyen ismét becserkeltem a bakot, de sajnos 120 méterről simán felé lőttem.
Vasárnap újra próbálkoztam és ez meghozta a sikert. Igaz hogy két újabb hibázás után, de meglett a bakom.
289g, 5év

Gratulálok Tamás!  Emelem  Wave
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
dobi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #321 Dátum: 2009. Augusztus 14. - 05:53:30 »

Valaki meg tudná mondani, hogy az ugrasztó hangot mikor hallatja a suta, és hogy milyen szituban érdemes használni?? ??? ???
Köszönöm..
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #322 Dátum: 2009. Augusztus 14. - 09:01:48 »

Sziasztok Vadásztársak!
Ma reggel sikerült elejtenem életem első őzbakját. Sajnos a fényképezőm elég rossz képeket csinált, majd ha kész lesz a trófea akkor készítek jobbakat.
Puska: Brno 30-06 vegyescsövű
Távcső: Smith&Bender 3-12x50
Töltény: S&B 30-06 Springfield 11,7g


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #323 Dátum: 2009. Augusztus 14. - 09:46:20 »

Gratulálok!  Emelem Igen

 Elver ?

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #324 Dátum: 2009. Augusztus 14. - 09:56:19 »

Tegnap késő délután mentem ki megkeresni. A szagról hamar ráakadtam.
Szervusz!
Lehet, hogy kar volt megloni mindharom kobor kutyat?
[:-)
A kepeket varjuk!
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #325 Dátum: 2009. Augusztus 14. - 10:14:07 »

Igen avatás megtörtént, egy hatalmas élmény volt ez a mai reggel. Röviden elmesélem nektek, 4:30-kor felkeltem, összepakoltam a felszerelést és már nyitom is a garázsajtót, hogy kiálljak a kocsival amikor látom, hogy esik az eső. Na gondoltam ez szép kis vadászatnak indul, de mivel be voltam már dresszelve nekiindultam. Kicsivel 5 után érkeztem meg a leshez, addígra az eső is alábbhagyott. Nézelődöm, hallgatózom, madarakon kívül semmi nem jött a szóróra, még egy szajkó sem. 6:15-kor elkezdtem összepakolni a cuccot, és akkor megpillantottam a régóta keresett bakot. Elindult a sózó felé, ott megállt eszegetett egy kis kukoricát, én pedig célozni próbáltam, de abban a pillanatban éreztem, hogy ez nem fog menni mert a szívem a torkomban dobogott és le kellett tennem a fegyvert, hogy megnyugodjak. Érdekes ilyet múltkor a rókánál nem éreztem, vagy legalábbis nem ilyen intenzíven. Összeszedtem megam, céloztam, szerencsére a bak nem mozdult majdnem teljesen keresztben állt, úgyhogy sikerült lapocka mögött eltalálnom. A lövés után úgy neki iramodott, hogy azt hittem rossz helyen érte a lövés. Le a lesről, mikor odaértem a rálövés helyszínére látom, hogy van böven vérnyom és kb. 20-25m-re meg is találtam elfeküdve az első őzbakomat. Megsimogattam, és hívtam Apósomat, hogy elmondjam neki a nagy hírt.
Kivittük a sűrűből, és csináltam pár fényképet, persze közben az avatás is megvolt, nagyon jó érzés.
Persze melóból elkéstem, de ez most nem számít, mert ilyen lehetőség ritkán adódik.
Vadászüdv
Naplózva
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #326 Dátum: 2009. Augusztus 14. - 10:34:55 »

Grat a Bakhoz !! Emelem
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
Sziju
Vendég
« Új üzenet #327 Dátum: 2009. Augusztus 14. - 11:00:40 »

Gratulálok Tamás és Gaben! Emelem Emelem Emelem
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #328 Dátum: 2009. Augusztus 14. - 11:19:05 »

Köszi srácok!  Wave
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #329 Dátum: 2009. Augusztus 14. - 11:45:12 »

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: