Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284246 alkalommal)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #285 Dátum: 2009. Augusztus 09. - 19:19:57 »

Sziasztok!
A hétvége élményeit szeretném megosztani veletek.
Magánéleti problémától lesújtva érkeztem meg Állampusztára, Gyula barátom területére.
Gyors bemutatkozás, egy kis uzsonna után indultunk ki a területre.
Mivel engem is érdekel a hívás, így közösen kezdtük meg a próbálkozást egy tarlón, a fasor takarásában.
Jött is egy fiatal legényke, akit egy hatos bak molesztált.
Megnéztük egymást és áttettük székhelyünket a tábla másik végére. Ott az önjáró öntöző takarásában hívtuk vissza ugyanazt a bakot.
Innen tovább indultunk egy újabb területre, ahol Gyula ismert egy "érdekes" agancsú bakot.
Csak annyit mondott, biztos tetszeni fog.
Az autót hátra hagyva cserkeltünk be egy csatorna partján a bak tartózkodási területére.
Egy bodza takarásában kezdtük meg a hívást (márt mint Gyuszi hív is, figyel is, én csak figyeltem).
Már elfújtunk egy pár strófát, mikor szemközt a tarló túloldalán megjelent egy kereső bak (még kutya módjára lent a fej). Ez a te bakod címszóval figyeltük. Folytattuk a feltámadt szélben a hívást, 28C fok volt és figyeltük a bakot, ahogy jön-megy, egy percre sem áll meg.
Aztán csoda történik, mintha zsinóron húznák, elindul felénk. Gyula kimondta a verdiktet: ha megáll, lődd vagy fellök minket.
Ekkor már féltérden, mellette a spektív állvány összekötőjén a puska és a céltávcsövön keresztül figyelem a mozgását.
Egyszer csak meg áll a síp hangjától bódultan, vágyakozó tekintettel keresi a hívóhangot. Ekkor érte a végzetes golyó, amitől befejezte földi életét.
A lőtáv kb. 80m, szügylövés, tűzben rogyott. Norma Vulkán 30-06 11,7g.
Kis várakozás után sétáltunk oda hozzá és akkor nagy volt az Öröm. Ha nézitek az agancsot, akkor megértitek, hogy ismét egy rendkívüli különleges aganccsal ajándékozott meg a természet és egy Új baráttal lettem gazdagabb Gyula személyében.
Mindenkinek hasonló szép élményeket kívánok. Üdv HSanyi


« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 09. - 20:07:45 írta Pyrus » Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #286 Dátum: 2009. Augusztus 09. - 22:24:44 »

Gratulálok Sanyi ehhez a nagyon szép bakhoz!  Emelem Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #287 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 10:43:47 »

 Igen Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #288 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 11:47:32 »

Gratulálok a sikeres vadászoknak, vadásztatóknak! Igen Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #289 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 13:47:18 »

Gratulálok, úgy látom igen jól sikerül az idei őzbak idényed! Taps
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #290 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 16:06:20 »

Aug. 7

Aug. 8

Itt is megkérdezem, hadd tanuljunk!
Csak hogy jól gondolom-e így kép alapján...

Javíts majd ki légyszíves!

1. kép: második agancsú bak - gondolom - elfogadható agancs, kímélendő
2. kép: középkor vége felé járó jó bak, érett aganccsal 400 gr körül
3. kép: első agancsú gombosbak
4. kép: jóképességű első agancsú bak
5. kép: középkorú bak jó tömegű agancs (300-350 gr) valószínűleg valami formai hibával
6. kép: első agancsú bak szerintem jó tömegű aganccsal; én nem lőném.
7.-8. kép: 3-4 éves szemághiány miatt selejtbak. 250-300 gr.

Várom a kritikát!  Wave
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #291 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 16:27:02 »

Üdv a Vadásznak,Sanyi! Emelem
Naplózva
K_Matyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120



« Új üzenet #292 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 23:07:13 »

Gratulálok Sanyi!  Emelem
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #293 Dátum: 2009. Augusztus 11. - 07:29:11 »

Köszönöm szépen a gratuláciokat,nem csak az én érdemem hanem a vadásztató barátomé is.Üdv HSanyi
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #294 Dátum: 2009. Augusztus 11. - 09:31:53 »


Ez az a bak amit a Karcsi elhibázott bőrteleken. A rózsái egyformák a szembeli képen látszik.


Szervusz!
Gratulaloka  sikeres hivasokhoz es a vadasztatashoz. Jo kilovesek!
Majd egyszer szivesen videora vennem a hivasaidat. Biztosan en is, masok is sokat tudnank tanulni belole!
Udv.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #295 Dátum: 2009. Augusztus 11. - 13:05:53 »

Aug. 8 Du.

Du megjött a tegnapi érkezést lemondó vadászunk Hegedűs Sanyi személyében. Most csak ketten mentünk ki a Sanyi kocsijával. Már nem az igazi az üzekedés látszik, hogy már megy lefelé. Közösen hívogattunk egy kis bakot a tábla két oldaláról is egymás után. Érdekelte azért a dolog, de ez messze volt azoktól az aktív berohanásoktól, amiket ez előtt tapasztaltunk. Utána leraktuk a kocsit és becserkeltünk egy repce tarló melletti csatorna partján a tábla közepéig. Itt ismertem ezt a bakot, de még az álló repcében láttam utoljára, ami ugye nem most volt. Egy bodza bokor takarásában álltunk le. Leállítottam a spektívet az állvánnyal. Sanyi mellé állította a háromlábú lőbotját. Itt kezdtem el hívni. A bakot a tábla túlsó oldalán lévő erdősávból, vagy a mögötte lévő napraforgóból vártam. Már pár perce hívtam miközben minden irányba figyeltünk, amikor egy őz bukkant fel a tábla másik felén a képen látható erdősáv előtt. Közben a szél megerősödött és néha több irányba csapkodott. A bak futva leszegett fejjel keresett. Kétszer bement az erdőbe és kijött. A spektívvel jól felismertem.
Mondtam a Sanyinak, hogy ez a mi bakunk. Ő a keresőn először hatosnak látta. A következő erdőből való előbukkanásakor a bak már helyesen tájolta be az irányt és futva, ahogy kell elindult felénk. Szólok a Sanyinak, hogy guggoljon le, nehogy hamar kiszúrjon minket. Sany i keresőn nézi a szaladó bakot, még mindig nem látja tisztán az agancsát. Mondom neki, hogy vegye a puskát. A célzó botja álló magasságra van beállítva ezért odahúzom elé a spektív állványát aminek a merevítője pont megfelelő magasságú. Erről célozza a bakot. Mikor az kb 80 méterre ér lecövekel és figyeli az állványokat meg a tövükben gubbasztó két embert. Szemből van, de mondom, hogy lőjön, mert ez a bak nem az a fajta, amivel sokáig lehet szórakozni. Durran a Tikka és tűzbe rogyassza a bakot. Nagy sóhaj és némi várakozás után indulunk a bakhoz. A Sanyi csak itt látja tulajdonképpen, hogy mit lőtt. Kissé elérzékenyülve köszöni meg, és láthatóan nagyon tetszik neki.





Fotózás zsigerelés után még naplementéig jártuk a területet és néztük a bakokat, amiket láttunk, de hívni nem tudtunk be többet.

Aug. 9

 Reggel, ahogy világosodik, megyek a vadászházhoz. Csak a pecabotok vannak a parton és a Sanyi téblábol ott rám várva. A Zsolt, aki ma a soros még alszik. Felverem és miután nagy nehezen elkészül, indulunk. A szik felé megyünk, hátha meglátjuk az előző napi kis bakok egyikét.  A lucernánál látunk egy párt  A keddi verekedők egyike. Lőhető szemág hiányos. Előttem borítja be a sutát. Intek a vadásznak, de kiszállás közben a suta észreveszi és bemennek a nádba. Sípra semmi. Közben, ahogy nézelődünk, meglátjuk messze az egyik kis nyársast, de az is lelép előlünk. Megyünk tovább, látunk még pár őzet,de sípra nem jön semmi. A bőrteleki szérűn, a réten fekszik az egyik nagy ígéretes bakunk a sutájával. Szerintem ez már egy másik suta mert múlt pénteken a rét másik felén láttuk egy idősebb sutával. Nagyon helyesen szaporítsa csak az utódai számát. Felkelnek tőlünk és bemennek a gaz mögé. Én sípolgatok nekik, amire nem reagálnak. A Sanyi a fényképezővel utánuk oson, de nem jár sikerrel. Közben a bodza bokrok közül ránk rohan egy kis egy éves ígéretes bakocska nagy villával, ami mögött már a hátsó ágak kezdeménye is látszik. Ezután a terület szélén lévő tarlóra megyünk a vadföld kukorica mellett. Itt is hajt egy középkorú hatos bak egy sutát. A síp segítségével hagyja magát megnézni. Tovább menve a tarlón növő és virágzó napraforgó sarjúkelés között felugrik egy bak. Fék, távcső, lőhető. Nem is bak, hanem egy antilop. Szalad el, a síppal megállítom. Megtorpan, mert azért tart a kocsitól és megy tovább. Az újabb sípolásra keresztbe áll és néz. 150-160 méterre lehet, ekkor kapja a 6 és feles golyót magas lapockán. Harminc méter futás után felbukik. Nagyon tetszetős agancsa van én is szívesen elfogadnám. Fotózás, zsigerelés, örömködés, utána bemegyünk a vadászházba és ezzel be is zárult az idei üzekedési szezon nálunk.







Aug. 10

Reggel miközben körbejárom a csapdákat még három párt látok, de vadász nincs lent már.

Aug. 11 De.

Ma telefonált egy vadász a szomszéd vt-től, hogy megtalálta a határ szélén a másodikán sebzett bak elhullott tetemét.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #296 Dátum: 2009. Augusztus 11. - 13:09:44 »

Szik!
 Emelem
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #297 Dátum: 2009. Augusztus 11. - 13:23:20 »

Itt is megkérdezem, hadd tanuljunk!
Csak hogy jól gondolom-e így kép alapján...

Javíts majd ki légyszíves!

1. kép: második agancsú bak - gondolom - elfogadható agancs, kímélendő
2. kép: középkor vége felé járó jó bak, érett aganccsal 400 gr körül
3. kép: első agancsú gombosbak
4. kép: jóképességű első agancsú bak
5. kép: középkorú bak jó tömegű agancs (300-350 gr) valószínűleg valami formai hibával
6. kép: első agancsú bak szerintem jó tömegű aganccsal; én nem lőném.
7.-8. kép: 3-4 éves szemághiány miatt selejtbak. 250-300 gr.

Várom a kritikát!  Wave

1 kép: egy éves villás bak
4 kép: egy éves bak, bal száron villa jobb nyársas Itt nem látni ,de nagyon erősen lépegetős agancs a bal szár a hegyénél már vagy öt centivel előrébb van mint a másik
6 kép egy éves nyársas bak elég hosszú, de nálunk a legtöbb éves bak legalább villás
A többi nagyjából helytálló
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #298 Dátum: 2009. Augusztus 11. - 13:28:18 »

Köszi Szik!

Ez felüdülés volt.... Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #299 Dátum: 2009. Augusztus 11. - 14:08:08 »

 Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: