Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284913 alkalommal)
perdix
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Új üzenet #255 Dátum: 2009. Augusztus 05. - 14:07:41 »

Mindig odarakja a seggét a zsákmányhoz ée pózol!
Naplózva

Amióta az eszemet tudom VADÁSZOM!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #256 Dátum: 2009. Augusztus 05. - 14:09:20 »

Mindig odarakja a seggét a zsákmányhoz ée pózol!
Szoktad kivinni?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
perdix
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Új üzenet #257 Dátum: 2009. Augusztus 05. - 14:13:21 »

Persze! Hadd szokja a dôrgést! 10 hónapos, de az ôzet már nagyon vigyázza! Remélem jó utánkeresô lesz belôle...?!
Naplózva

Amióta az eszemet tudom VADÁSZOM!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #258 Dátum: 2009. Augusztus 05. - 14:16:15 »

Derék bak!  Igen
Naplózva
perdix
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Új üzenet #259 Dátum: 2009. Augusztus 05. - 14:19:11 »

Jó kis visszarakós, ághiányos! Kíváncsi leszek a korára! Nagyon védte, vigyázta a teritóriumát!
Naplózva

Amióta az eszemet tudom VADÁSZOM!
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #260 Dátum: 2009. Augusztus 05. - 15:09:52 »

Aug. 4

Délután lejött a bérlőnk, most a változatosság kedvéért vadászvendég nélkül. Egyéb elfoglaltságom miatt csak háromnegyed hatkor értem ki a vadászházhoz. Még nagy a hőség. Összepakoltunk és indulnánk ki, amikor befutnak a halőrök. Barátkozás, kajálás, beszélgetés és máris egy órával később jutunk ki. Időközben feltámadt a szél, és gyülekeznek a felhők. Jön a front.
A szik felé megyünk. Itt a lucerna mellett a réten két bak verekszik. Kicsivel arrább a suta akiért a harc megy. Két kb 4 éves bak az erősebb jobb szárán nem látok szemágat a másiknak is kis ágai vannak, de mindkét agancs elég magas. Mindkettő lőhető. Sípolok rájuk olyan 250 méterről, de az egyre erősödő szél  es a harc miatt nem hallják. Rájuk menni nem tudunk mert a suta útban van és észre venne. Előszedem a spektívet, hogy jobban megnézzük őket, de amikor az állványra szerelem befutnak a nád mögé. A suta utánuk. Spektív marad mi megyünk. Mire odaérünk, nem látunk semmit. Nézelődünk és észrevesszük a sutát 300 méterre a rét közepén a nagy fűben. Vele a szemág nélküli bak. Elkezdi zavarni, de a sutának még nincs ínyére a dolog ezért őrült futásba kezd. A bak meg egyre űzi, hajtja olyan hevesen ahogy még az idén nem láttam bakot hajtani. Le is mennek a térképről a nagy bánatunkra és vagy hatszáz méterre eltűnnek a Kuksos domb mögött.
A másiknak amit elzavart viszont valahol itt kéne lenni. Több helyen sípolok a nád mellett, de már nagyon erős a szél a felhők is egyre feketébben tornyosulnak és itt villámok villanása látszik. Az erős nádsusogás miatt a síphang nem hallatszik messze ezért nem jön rá semmi. Végig cserkelünk vagy háromszáz métert, de semmi. Megyünk tovább,de közben a felhők miatt úgy besötétedik, hogy már nem látni ezért abbahagyjuk.

Aug. 5

Ma reggel hatra jött egy repi vendég Szolnokról.  Az éjjel megjött az eső elég sok esett, minden csupa víz és sár. Bőrtelekre megyünk a szérűskert és az elhagyott sertéstelep környékére. A kocsit leállítjuk és ketten a vadásszal cserkelünk végig a telep mellett. A spektívet viszem az állvánnyal. A réten látunk egy fiatal hatos bakot. A sípra csak néz, nem érdekli. Tovább menve A telepen bent ugrik meg egy bak amit a nagy gazban nem vettünk észre. A sutája hagyja magát megnézni, de ő nem. Megyünk tovább, a telep végén tudok egy idősebb lőhető bakot. Vasárnap még suta nélkül volt hátha megtaláljuk. Mikor odaérünk leállítom a spektívet és sípolok. Öt perc nem telik el a gazos bodzás terepen egy őz vörösödik. Nézem ő az még egyedül van . Mondom a srácnak, hogy lőhető és ha úgy gondolja lőheti. Kb 150-re van. Látom rajta, hogy kicsit ideges ezért nem bíztatom mondom neki, hogy majd közelebb jön. A további sípolásra szépen be is jön és kiáll a nyílt terepre de akkor meg valami gaz lóg a puska elé. Ja, közben levettem a spektívet az állványról és arról célozza. Aztán a bak visszaszalad pár métert a síppal megállítom akkor kapja a lövést. Helyben marad csak párat rúg. Du. újabb vadász jön hiába nehéz a mosónők élete.
Folyt.köv





« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 05. - 15:17:00 írta Pyrus » Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #261 Dátum: 2009. Augusztus 05. - 15:14:40 »

Aug. 4

Délután lejött a bérlőnk, most a változatosság kedvéért vadászvendég nélkül. Egyéb elfoglaltságom miatt csak háromnegyed hatkor értem ki a vadászházhoz. Még nagy a hőség...
 Du. újabb vadász jön hiába nehéz a mosónők élete.
Folyt.köv

Emelem Igen
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #262 Dátum: 2009. Augusztus 05. - 15:19:44 »

Ez az öreg visszarakott igen derék legény! Igen
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #263 Dátum: 2009. Augusztus 05. - 16:11:17 »

Du. újabb vadász jön hiába nehéz a mosónők élete.
Folyt.köv

Szervusz!

Gratulalok a bakhoz!

Nagyon szep, lecsorgo rozsai vannak!

Jol latom, hogy a ket agancsto nincs egy vonalban?
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #264 Dátum: 2009. Augusztus 05. - 16:15:22 »

A kovetkezo cimre feltettem meg egy rovid videot a sutat hivo gidarol:

http://label.home.cern.ch/label/vadaszforum/gida.wmv

A hangfalakat kerem bekapcsolni! A szamitogep normal hangszorojan nem lesz elvezheto a video.

A file 1.8 Mb meretu. Remelem nem lesz tul nagy a letolteshez.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #265 Dátum: 2009. Augusztus 05. - 17:35:22 »

Délután lejött a bérlőnk, most a változatosság kedvéért vadászvendég nélkül. Egyéb elfoglaltságom miatt csak háromnegyed hatkor értem ki a vadászházhoz. Még nagy a hőség. Összepakoltunk és indulnánk ki, amikor befutnak a halőrök. Barátkozás, kajálás, beszélgetés és máris egy órával később jutunk ki. Időközben feltámadt a szél, és gyülekeznek a felhők. Jön a front.


Szik, gratula a bakokhoz!!   Igen   Csak a nyálam csorgatom...  Emelem

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #266 Dátum: 2009. Augusztus 05. - 19:17:17 »

Szik!
Köszönjük a történeteket, várjuk a folyköv-öt és a bakok meg... Nyálcsorog Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Jakec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #267 Dátum: 2009. Augusztus 05. - 20:21:48 »

Szik! Gratulálok!
Q-a. jó bak.Irigylésre méltó trófea.
Üdv: Jakec!
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #268 Dátum: 2009. Augusztus 05. - 22:29:59 »

 Igen Igen Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
dobi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #269 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 12:14:14 »

Tegnap este kimentem hívni. Egy bak álldogált a réten, és ráhívtam vágyakozó hangal. Nem reagált semmit, le is feküdt. Panaszhangra váltottam, és akkor egy másik ismert bak"a terület ura" közeledett. Erre már a fekvő bak is fölállt, és a legnagyobb csodálkozásomra elhajtotta az eddigi terület urat, holott sokkal fiatalabb. Aztán visszajött és én hívtam tovább. erről szól a következő videó:

http://termeszet.indavideo.hu/video/ozhivas_4

Sajnos nagyon sokat gyengült a minősége ahogy átkonvertáltam. A sok rángatásér meg elnézést kérek, de nagyon selejt állványom van inkább csak fotózni jó. A sípom is olyan hogy közben fogni kell mert elállítódik, ezért csak egy kezem volt szabad. Talán máskor lesz segédem.
A videó végén újra bejön az a bak amit elhajtott. És most is lehet látni hogy idegesen elhajtja. Pedig ha megállítjátok a videót látni lehet, hogy sokkal érettebb bak. Legalábbis szerintem...
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: