Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284922 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #210 Dátum: 2009. Augusztus 01. - 14:30:10 »

Nálunk nagyon gyenge a párzás, pedig ez sz idő szokott lenni a csúcs kezdete.
A mi talán jó az a gidahang, másra nem nagyon reagálnak.
Naplózva
dobi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #211 Dátum: 2009. Augusztus 01. - 15:52:47 »

Igazából nálunk sincs valami nagy... Kinéztem egy egyedüli bakot, és ráhívtam. Figyeltem mit reagál, de szinte felém sem nézett, legelt tovább. Ez a fiatal bak is csak nagyon nehezen vette rá magát. Egy két domináns baknak van 2-3 sutája, azokat elenőrizgeti, ha van kedve meghajtja egy picit Kacsint. De a többi bakban, mintha nem is élne a fajfentartás ösztöne. Meg sok sutát is látok egyedül, vagy gidával.
Gidahang nekem is bevált, vannak is jó videóim, de nem tudom, hogy lehet közzé tenni. :'(
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #212 Dátum: 2009. Augusztus 01. - 17:11:54 »

Igazából nálunk sincs valami nagy... Kinéztem egy egyedüli bakot, és ráhívtam. Figyeltem mit reagál, de szinte felém sem nézett, legelt tovább. Ez a fiatal bak is csak nagyon nehezen vette rá magát. Egy két domináns baknak van 2-3 sutája, azokat elenőrizgeti, ha van kedve meghajtja egy picit Kacsint. De a többi bakban, mintha nem is élne a fajfentartás ösztöne. Meg sok sutát is látok egyedül, vagy gidával.
Gidahang nekem is bevált, vannak is jó videóim, de nem tudom, hogy lehet közzé tenni. :'(

Szia!

Nálunk is ugyanez a helyzet.
Nincs véletlenül túl sok sutátok?

Tamás.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #213 Dátum: 2009. Augusztus 01. - 17:51:09 »

 
Üdv Dobi  Wave  Igen
Sakac mesternek elküldeni e-mail-ben.S Ő majd felteszi. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #214 Dátum: 2009. Augusztus 01. - 19:28:29 »

Nálunk nagyon gyenge a párzás, pedig ez sz idő szokott lenni a csúcs kezdete.
A mi talán jó az a gidahang, másra nem nagyon reagálnak.

Nálunk sincs valami nagy üzekedés.  Egy fiatal második agancsú bak bejött sutahangra, és annyi. Amúgy máshol se suta, se gidahangra semmi reakció. Szomorú
Ja, a rókák persze jönnek a gidahangra, csak ez most nem róluk szól.
Naplózva
dobi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #215 Dátum: 2009. Augusztus 01. - 21:55:20 »


Üdv Dobi  Wave  Igen
Sakac mesternek elküldeni e-mail-ben.S Ő majd felteszi. Wave
Üdv Lacus!
CSak az a baj, hogy ekkora videót nem tudok e-mailban sem elküldeni, mert csak huszon egypár megát lehet. :'(
Naplózva
dobi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #216 Dátum: 2009. Augusztus 01. - 21:59:53 »

Szia!

Nálunk is ugyanez a helyzet.
Nincs véletlenül túl sok sutátok?

Tamás! Hú de még mennyi???!!!! OOO
Bár ez csak az egyik terület. A másikokon meg mintha bak lenne több. Akor ezentúl ott próbálkozzak??? Fejvakarás
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #217 Dátum: 2009. Augusztus 02. - 09:51:59 »

Tegnap este és ma reggel is gyér a mozgás.
Az azonban érdekes, hogy szinte minden hangra beugrott 1-1 magányos suta, vagy gidás suta.
Naplózva
dobi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #218 Dátum: 2009. Augusztus 02. - 12:15:05 »

Ma hajnalban, mikor végeztünk a házi állatoknál ( erdő szélén vannak) beült a bátyám az autóba, és mivel nem most jött ki a szalonból, az ékszíj nyikorgott egyet.  A gabonaföld felől, vágtatva közeledett egy őzbak, átugorva a villanypásztor legfelső drótját. Aztán rájött hogy becsapták és visszafordult, de kifele már nem merte átugrani a drótokat. Magára hagytuk szegényt, hogy ne stresszeljük.
Hazaértem, kinéztem az ablakomon egy másik rétre, és egy őzpárt fedeztem fel. Megközelítettem őket kb 200 m-re, és mikor megpihent a bak a sutahajtás után, ráhívtam PANASZHANGAL. Az első sípszó után, mintha megütötték volna úgy rohant felém. Kb. 15 m-re bepózolt. Ezt sikerült kihoznom. Fotoz

Látom a fórumozók között sok vadász van. Ha nem nagy kérés, légyszi becsüljétek már meg bak korát, és trófea súlyát. Előre is köszönöm...

Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #219 Dátum: 2009. Augusztus 02. - 15:48:40 »

Gyönyörű kép!Szerintem a középkor vége felé járó bakkal volt dolgod.(kissé felhúzott has,rózsatövek állása,szikárrá váló testalkat.)
Ma reggel nekem is ugrott a sípra  bak(hívó hangra).Még sötéttel láttam a tarlón,akkor nem reagált.Világossal újra megláttam,ráhívtam,erre mint akit nem érdekel belépett az erdőbe.Újra hívtam,ekkor az erdőszélen végigjött,és beszaladt 20 méterre.Kis várakozás után bement az erdőbe a les mögé.Két perc múlva újra hívtam,ekkor megint kijött a les másik oldalán az erdőből.Pár perc tanácstalankodás után elment.Ez után már nem "stresszeltem" tovább.
Vele szinte egyidőben jött egy kisebb bak is,odaért ahol ez a bak belépett az erdőbe,megérezhette a domináns szagát,és nem mert tovább jönni,csak figyelt,aztán eloldalgott.Ezen a területen ez a két bak jár.
A nagyobbat július 29én hajnalban már láttam ugyanitt egy sutával.Még sötétben kergetőztek mögöttem az erdőben,aztán kijött a suta,és hívta a bakot.KI is jött utána,de nem nagy vehemenciával,5-10 méterre lemaradva ment utána,mint akit nem nagyon érdekel az egész.
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #220 Dátum: 2009. Augusztus 02. - 18:28:22 »

Szia dodi!
Én is egyet értek a kisvadőr "kollegámmal" remélem nem haragszik meg a titulusért.
Korát a kőzép kor végefelé saccolom 7év körül a súlyát kb 320g (bár ezek az erdei bakok tudnak meglepetést szerezni)vastag nyak szépen gyöngyözött szár az alsó 1/3 van az erő,kifele dölő agancstövek. Talán hatos bak??
Üdv HSanyi
Naplózva
dobi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #221 Dátum: 2009. Augusztus 02. - 19:36:37 »

Köszönöm nektek az értékelést. Szóval akkor már lőhető nem? vagyis ettől nagyobbat nem fog fejleszteni. Igen hatos bak, szép hosszú ágakkal.
Azért kérdeztem, mert a vadőrrel kóperálok azaz, azért hogy kimehessek fotózni a területre, jelentem neki hogy milyen bakokat láttam Nyihi Mindig örül neki, főleg ha képet is lát róla.
Délután legeltetés közben megfigyeltem egy-az erdőben kergetőző őzpárt. A suta gyakran hallatta a panaszhangját, de amiért meglepődtem aza baknak a hangja volt amit szintén ő is hajtás közben hallatott. Nehéz leírni, de ilyen krágogó hang volt. Lehet hogy ezt utánozva is be lehetne hívni egy domináns terület urát??? Kacsint
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #222 Dátum: 2009. Augusztus 02. - 19:49:16 »

Szia dobi!
Szerintem igen De nem ismerem a területed ahol fotoztad.Ha meg mutatód a vadőrnek akkor neki tudnija kell hogy igen vagy nem.
(de csak halkan milyen vadőr az aki nem ismeri a bakjait)
A Bak nem ad ki hangot (csak ha riaszt).
A suta hangjai hivó hang amikór szerelemre kész.
                    panaszhang amikór már unja bak molesztálását.
                    vészsirám amikor már nagyon terhes a bak udvarlása.
Ezekkel a hangokkal lehet behivni a bakot.
Ill gida handgal lehet elmozditania sutát a bak mellől és az akkor követi.
Üdv HSanyi
Naplózva
dobi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #223 Dátum: 2009. Augusztus 02. - 21:09:17 »

Hát arra hogy a bak nem ad ki hangot, erre erősen rácáfolt ez az eset amit az előbb leírtam. Sajnálom hogy nem bírom bebizonyítani videóval, mert legeltetés közben nem szoktam kameráét hordani (bár lehet hogy már ez következik). Szóval 100000000 % hogy a bak adta ez a horkoló hangot. És azt sem lehet mondani hogy lihegés, mert már azt is hallottam, és az más. Ugatás sem mert azt mindennap hallok. Egyébként beszéltem erről egy barátommal, és ő is hallotta már ezt a hangot. Lehet hogy nagyon ritkán hallatja, mert én is csak most hallottam egyedül, pedig már sok fogócskát végignéztem és végighallgattam.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #224 Dátum: 2009. Augusztus 02. - 21:38:32 »

Talán tüdőférges ???
 Vállat von
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: