Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284759 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #195 Dátum: 2009. Július 30. - 12:47:51 »

Genfi!

Köszönjük a videot!
Tanulmány értékű! Emelem Igen
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #196 Dátum: 2009. Július 30. - 12:58:17 »

Szerintem a gyakorlásra a leg alkalmasabb időszak az őznász csúcspontja! Ekkor a kisebb hibák is elcsúsznak még, de azért fogékony szemnek és fülnek kidomborodik, hogy melyik a megfelelő ritmus, hangszín, stb... Kacsint


Szevasz Pista!

No ebben nem értünk egyet, mert szerintem ilyenkor a legrosszabb.
2 okból.
Az egyik, hogy ilyenkor bármilyen hülyén is pikulál az ember a vágyakozó bak, beugrik a "kocsikerék hangjára" is, ergo azt hiszi a síp gazdája, elegendő is volt ennyi és ő már kiválóan tud a síppal bánni. Kacsint
Másik, hogy a fals hangokkal ilyenkor lehet elrontani az azévi vadásztatást.
Persze ez csak az én véleményem. Kacsint
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #197 Dátum: 2009. Július 30. - 13:02:34 »

Én nem tudom megnyitni, pedig érdekelne.  Szomorú
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #198 Dátum: 2009. Július 30. - 13:46:20 »

Valamiért nem tudom megnyitni a videót, pedig nagyon érdekelne.
Szervusz!
Probald lementeni a gepedre a video filet "save as" funkcioval. Ha nem megy, akkor lehet, hogy nem tudod lejatszani a wmv kiterjesztesu file-t. Vegso esetben fel tudom neked tenni ezt a file-t mpeg kiterjesztesben is, de az lenyegesen nagyobb meretu lesz es ezert nehezebb lesz letolteni.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #199 Dátum: 2009. Július 30. - 13:51:08 »

Szervusz!
Probald lementeni a gepedre a video filet "save as" funkcioval. Ha nem megy, akkor lehet, hogy nem tudod lejatszani a wmv kiterjesztesu file-t. Vegso esetben fel tudom neked tenni ezt a file-t mpeg kiterjesztesben is, de az lenyegesen nagyobb meretu lesz es ezert nehezebb lesz letolteni.
Köszi!
A gidát így meg is tudtam nézni, a bakból csak egy csíkot látok.
Ettől függetlenül nagyon érdekes, örülök, hogy megosztottad velünk!  Emelem
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #200 Dátum: 2009. Július 30. - 13:52:00 »

Én nem tudom megnyitni, pedig érdekelne.  Szomorú
Szervusz!
Lasd az elozo megjegyzesemet a file lementesrol. Lehet, hogy a kapcsolat nem eleg gyors a lejatszashoz, de attol meg a lementes elvben mukodhet. Ha igy sem megy (vagyis a video file szabvanyaval van a baj), akkor kerlek szoljal es holnap felteszem a videot mpeg-ben is. Az viszont lenyegesen nagyobb meretu lesz mint a wmv file.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #201 Dátum: 2009. Július 30. - 13:56:35 »

Köszi!
A gidát így meg is tudtam nézni, a bakból csak egy csíkot látok.
Ettől függetlenül nagyon érdekes, örülök, hogy megosztottad velünk!  Emelem
Szervusz!
Sajnos a bak szinte vegig fut, ami HD-ben meg valahogy elvezheto, de amikor atkonvertaltam a videot wmv-be, akkor bizony eleg sokat veszitettem a minosegebol. Ebben a tortenetben a gida video az erdekes, az viszont talan meg wmv-ben is elvezheto.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Steve
Vendég
« Új üzenet #202 Dátum: 2009. Július 30. - 14:22:27 »


Szevasz Pista!

No ebben nem értünk egyet, mert szerintem ilyenkor a legrosszabb.
2 okból.
Az egyik, hogy ilyenkor bármilyen hülyén is pikulál az ember a vágyakozó bak, beugrik a "kocsikerék hangjára" is, ergo azt hiszi a síp gazdája, elegendő is volt ennyi és ő már kiválóan tud a síppal bánni. Kacsint
Másik, hogy a fals hangokkal ilyenkor lehet elrontani az azévi vadásztatást.
Persze ez csak az én véleményem. Kacsint

Hát most mit mondjak Roli.... Vigyorog
 Figyelmes olvasás
Mert hát oda írtam azt is, hogy fogékony szemnek és fülnek fel fog tünni a pikulálások közötti különbség, és az őzek ezekre adott visekűlkedései közötti különbség!!! Ez nagyon fontos! Mert ha nem tűnik fel neki semmi akkor van az amit írsz miszerint: "elegendő is volt ennyi és ő már kiválóan tud a síppal bánni"!!!
Ennek az a lehetősége is sajnos tényleg fent áll, de azt azért tudomásul kell venni, hogy nem mindenkinek adatik meg a "tanító mester"! Nekem sem volt! A magam kárán, az önerőmböl, a magam örömére -persze mindig egyeztetve a hivatásos vadásszokkal az adott területen tapasztaltakat- "tanultam meg" az őz hívást! Természetesen nekem is voltak negatív élményeim!
Még a most tapasztaltnak számító hivatásos vadászoknak is volt a pályájuk kezdetén szerintem néhány kudarcokkal kikövezett ösznász időszaka.... Kacsint

Már pedig lemérni, hogy mit tanultál meg eddig, és mind azt hogyan tudod átültetni a gyakorlatba, csak is a területen kint, élő őzön lehet. És akkor még a helyi addotsákokról, specialitásokról nem is beszéltünk... Emelem Igen

Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #203 Dátum: 2009. Július 30. - 18:07:22 »

Sziasztok!

Az igazság az, hogy már harmadszor fogok hozzá, hogy beszámoljak Nektek a zalai őzhívásaimról, de mivel már kétszer is elszállt a fenébe a képes beszámolóm, így leteszek róla, csak képeket próbálok feltöltetni..... Szomorú






















Hétfőtől vagyis július 27-től Zalában nagyon szépen ugranak a sípra a bakok.
Üdv. forsterh



Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #204 Dátum: 2009. Július 30. - 19:05:17 »

Szia Zoli!

Írd ki word-be és utána másold be, mert pl. én kiváncsi lennék rá.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #205 Dátum: 2009. Július 31. - 07:11:24 »

Sajnos  egyedül, gyakorlás nélkül szerintem NEM lehet megtanulni. Nem érzékeli, mellyik hang az igazi! És nem iagzán fogja tudni, hogy az elugrás az észre vétel, vagy a rossz, esetleg felesleges hang miatt történt. Ráadásul, azt tapasztaltam, hogy jó hang esetén és akkor sem mindig ugrik el ha egyértelműen kiszúrt! Rossz szélnél lehet, de még úgy is hívtam vissza bakot! Viszont a rossz hang miatt, elugrasztott bak, pláne, ha sokáig fújják, akkor elég nehéz lesz, vagy lehetetlen behívni később! Szerintem.
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #206 Dátum: 2009. Július 31. - 12:38:03 »

Genfi Igen!
Jó kis videó.
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #207 Dátum: 2009. Július 31. - 14:20:14 »

Genfi Igen!
Jó kis videó.
Szervusz!
Ezek szerint minden gond nelkul sikerult megnezni. Ma este megyek ki megint leskelodni (ha mar vadaszni nem lehet).
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Sziju
Vendég
« Új üzenet #208 Dátum: 2009. Július 31. - 20:27:41 »

Genfi!
Egy ilyen video nagyon értékes, mert sokat lehet tanulni belőle. Nagyon örülök, hogy feltetted! Igen
Naplózva
dobi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #209 Dátum: 2009. Augusztus 01. - 08:59:24 »


Ma hajnalban sikerült behívnom, vágyakozó hanggal.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: