Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284238 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #180 Dátum: 2009. Július 29. - 09:38:37 »

Szia Peti!

Nem írtam egy szóval sem, hogy én profi hívó vagyok, kérlek te se így tüntess fel engem. Ördög (mert az alázat a vadászat és tapasztalás iránt még szerencsére megvan bennem!  Kacsint)
Pontosan azért kell nekem is vigyáznom, mert van mit tanulnom e szakmában!
...de azt megtanultam, hogy nem párzás idején kell megtanulni sípolni.
Ennek két oldala van és ez - szerintem - egy kétélű fegyver.
Egyrészt, mert nászkor azért jobban reagál a vad, másrészt pedig, mert a rossz hangokkal tönkre is lehet tenni a vadászatot, akár egy idényre.
A két szituáció azonossága az, hogy a bak érzékének kihasználása, ami elsülhet jól is, meg rosszul is.
Persze itt nem arról van szó, hogy az ember ne sípoljon sosem csak egyből vadásszon.
Én áprilisban, a területfoglalás és - lehet, hogy meglepődsz, de - télen tarvadazáskor szoktam néha-néha gyakorolni síppal.
Nagyon érdekes dolgok jönnek néha ki belőle.
Egyik alkalommal télen a gidahanggal olyan 300m-ről rohant be a suta, de úgy, hogy mindkét gidája jött vele.
Egy villanykaró gyámja mögé kellett bújnom éshát valljuk be azért annál szélesebb vagyok!  Ördög Bion Bion
Ettől függetlenül semmi gond nincs abból, ha valaki olyan részen, ahol nem terveznek vadászatot, vagy nem a kívánt bak revírje van tanulgat sípolni, mert ez is egy jó tapasztalás...csak sokan nem örülnek ennek.
Mármint olyan helyeken ahol a párzásból szedik be a bevétel másik felét.
 Wave

Szia Roland!

Egyrészt :  Jó pap is holtig... Kacsint   én sem vagyok profi.
Másrészt meg ha valaki csak egyedül, tanítómester nélkül hív, akkor szerintem akinek bármiféle tapasztalata van, segíthet, főleg, ha az illető bevallja, hogy most kezdte az első sípolását, üzekedésben..."  de azt megtanultam, hogy nem párzás idején kell megtanulni sípolni  " Mosolyog
Úgy gondolom, hogy vannak olyan "hibák", amik elkerülhetők...
Nincs ebből semmi probléma...úgy sejtem, hogy nem bántottam meg senkit Fejvakarás, ha valaki úgy érzi, akkor elnézést kérek tőle.
 Kacsint
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #181 Dátum: 2009. Július 29. - 17:25:21 »

Szia Roland!

Egyrészt :  Jó pap is holtig... Kacsint   én sem vagyok profi.
Másrészt meg ha valaki csak egyedül, tanítómester nélkül hív, akkor szerintem akinek bármiféle tapasztalata van, segíthet, főleg, ha az illető bevallja, hogy most kezdte az első sípolását, üzekedésben..."  de azt megtanultam, hogy nem párzás idején kell megtanulni sípolni  " Mosolyog
Úgy gondolom, hogy vannak olyan "hibák", amik elkerülhetők...
Nincs ebből semmi probléma...úgy sejtem, hogy nem bántottam meg senkit Fejvakarás, ha valaki úgy érzi, akkor elnézést kérek tőle.
 Kacsint


Szerintem sem lett senki "megbántva"!  Kacsint
Naplózva
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #182 Dátum: 2009. Július 30. - 06:52:51 »

Peti!

Pontosan ezért nem várd azt, hogy majd ömleni fognak a tapasztalatok.
Aki majd vadászni is akar párzásban, az nem fogja "csakúgy" próbára szerteszét sípolni a revírt.


Én ezért örülök, hogy nem sokat írnak ide...majd fotóval együtti "sípolásokat" várok...de ezt többet.  Kacsint

Sajnos ki kell ábrándítsalak!
Fogja!!!
Nálunk az üzekdés javában sikítva menekülnek a sok barom össze vissza sípolótól! Aki vesz egy sípot és a "maga feje" után "megy ez nekem" módon sípol össze vissza! nem gondol arra, hogy az általa elugrasztott és lőhető bakot, nehéz lesz, vagy lehetetlen bahívni!
Aztán meséli hogy milyen sikeres volt, be hívott x bakot, de az elfütyült néhány érzékeny fülű öreg bakot nem számolka!
Úgy, hogy teljes mértékben egyetértek veled!
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #183 Dátum: 2009. Július 30. - 06:54:31 »

Sziasztok!
Igen egy két órás cserkelés közben 4 helyen álltam meg sípolni.
Miért baj ez? Egyrészt meg kell tanulnom, mert nincs gyakorlatom, másrészt érdekel és izgalmas.
Ráadásul működött is. Szerintem tanulni, csak gyakorlással lehet. Nem hiszem, hogy más egyből tapasztalt profinak születik.
Na erről ennyit, nem kívánom tovább színezni ezt történetet.

nem az a baj, hogy tanulni akarsz, ha nem, hogy egyedül! Ezt olyannal kellene gyakorolni, aki ért hozzá! Ez nem olyan mint a cserkelés, ha nem sikerül majd holnap!
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #184 Dátum: 2009. Július 30. - 06:55:32 »

Szia Peti!

Nem írtam egy szóval sem, hogy én profi hívó vagyok, kérlek te se így tüntess fel engem. Ördög (mert az alázat a vadászat és tapasztalás iránt még szerencsére megvan bennem!  Kacsint)
Pontosan azért kell nekem is vigyáznom, mert van mit tanulnom e szakmában!
...de azt megtanultam, hogy nem párzás idején kell megtanulni sípolni.
Ennek két oldala van és ez - szerintem - egy kétélű fegyver.
Egyrészt, mert nászkor azért jobban reagál a vad, másrészt pedig, mert a rossz hangokkal tönkre is lehet tenni a vadászatot, akár egy idényre.
A két szituáció azonossága az, hogy a bak érzékének kihasználása, ami elsülhet jól is, meg rosszul is.
Persze itt nem arról van szó, hogy az ember ne sípoljon sosem csak egyből vadásszon.
Én áprilisban, a területfoglalás és - lehet, hogy meglepődsz, de - télen tarvadazáskor szoktam néha-néha gyakorolni síppal.
Nagyon érdekes dolgok jönnek néha ki belőle.
Egyik alkalommal télen a gidahanggal olyan 300m-ről rohant be a suta, de úgy, hogy mindkét gidája jött vele.
Egy villanykaró gyámja mögé kellett bújnom éshát valljuk be azért annál szélesebb vagyok!  Ördög Bion Bion
Ettől függetlenül semmi gond nincs abból, ha valaki olyan részen, ahol nem terveznek vadászatot, vagy nem a kívánt bak revírje van tanulgat sípolni, mert ez is egy jó tapasztalás...csak sokan nem örülnek ennek.
Mármint olyan helyeken ahol a párzásból szedik be a bevétel másik felét.
 Wave
Ismét csak Igen Igen Igen
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #185 Dátum: 2009. Július 30. - 07:03:24 »

Elnézést a kép életlenségéért, de már harmadszor hívtam vissza, hogy le tudjam fényképezni, mert közben a gépben elemt kellett cserélni.
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #186 Dátum: 2009. Július 30. - 08:07:30 »

Sajnos ki kell ábrándítsalak!
Fogja!!!
Nálunk az üzekdés javában sikítva menekülnek a sok barom össze vissza sípolótól! Aki vesz egy sípot és a "maga feje" után "megy ez nekem" módon sípol össze vissza! nem gondol arra, hogy az általa elugrasztott és lőhető bakot, nehéz lesz, vagy lehetetlen bahívni!
Aztán meséli hogy milyen sikeres volt, be hívott x bakot, de az elfütyült néhány érzékeny fülű öreg bakot nem számolka!
Úgy, hogy teljes mértékben egyetértek veled!
Sajnos nekem is ez a véleményem...sokan veszik a sípot, aztán egyedül, esetleg egy film végignézése után fújják...ha kell, ha nem. Fejvakarás
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #187 Dátum: 2009. Július 30. - 09:08:17 »

Azért azt is hozzátenném, hogy "ráérzés" is kell. Sőt! Talán abból a legtöbb. Nekm nem túl sokan- konkrétan senki - mutatták meg, hogy hogyan kell ezt csinálni, és mégis sikerült már behívnom minden féle korosztályú bakot. Szerintem a gyakorlásra a leg alkalmasabb időszak az őznász csúcspontja! Ekkor a kisebb hibák is elcsúsznak még, de azért fogékony szemnek és fülnek kidomborodik, hogy melyik a megfelelő ritmus, hangszín, stb... Kacsint
Naplózva
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #188 Dátum: 2009. Július 30. - 09:14:51 »

Na meg a szerencse! Jókor kell lenni jó helyen, ha 'napjuk van a kutya sípra is ugranak, ha nincs fújhatod a legszebb ódákat akkor is bagóznak rád.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #189 Dátum: 2009. Július 30. - 09:18:17 »

Na meg a szerencse! Jókor kell lenni jó helyen, ha 'napjuk van a kutya sípra is ugranak, ha nincs fújhatod a legszebb ódákat akkor is bagóznak rád.
Igen Emelem
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #190 Dátum: 2009. Július 30. - 11:52:58 »

Tegnap este kimentem egy termeszetvedelmi teruletre ozeket figyelni. Itt termeszetesen tilos a vadaszat es meg a kijelolt osvenyrol sem szabad leterni. Sutat probaltam behivni gida hanggal, de nem egy suta jott be hanem egy gida! Koztem es a tarlon allo gida kozott takaras nem volt, igy leultem az utra, es szinte mozdulatlanul fenykepeztem es videoztam.







A gida alig 30 meterre jott be, es folyamatosan hivta a sutat, igy szepen le tudtam videozni a gida hivast. A kozel 1 perces videot full HD-ben vettem fel, de ez tul nagy lenne letolteni, ezert a videot WMV-ben tettem fel a kovetkezo cimre:

http://label.home.cern.ch/label/vadaszforum/gida-hivas.wmv

Ha van hangfal a szamitogepen, akkor azt kapcsoljatok be. Na igy hivja a gida a sutat ! ! !

A dolog akkor kezdett igazan erdekes lenni, amikor a gida hivasara nem egy suta, hanem egy fiatal bak jott be. Lasd a kovetkezo kis videot:

http://label.home.cern.ch/label/vadaszforum/bak.wmv

Amikor a fiatal bak megjelent, akkor a gida azonnal abbahagyta a suta hivast, majd a bak a gidat elvezette a biztonsagos bokrok koze.



Ugy nez ki, hogy az oz tarsadalom mukodese nem is olyan egyszeru dolog.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #191 Dátum: 2009. Július 30. - 11:56:26 »

Az öregek is megmondták, ha jönni akar, jönni fog a kocsikerékagy nyikorgására is, ha meg széthajtotta már a bak az agyát trillázhat a váj fülű nimród...
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #192 Dátum: 2009. Július 30. - 12:06:55 »

Nagyon tetszett Genfi , köszönöm, hogy feltetted! Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #193 Dátum: 2009. Július 30. - 12:07:14 »

Valamiért nem tudom megnyitni a videót, pedig nagyon érdekelne.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9907



« Új üzenet #194 Dátum: 2009. Július 30. - 12:07:57 »



 Igen
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: