Oldalak: 1 ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 108 109 110 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284242 alkalommal)
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1515 Dátum: 2016. Augusztus 12. - 12:16:45 »

Aug. 7
Reggel, viszonylag hűvös időben, igen jól jöttek a bakok a sípra. Az első helyen egy gazos köles tábla szélén hívtam. Előttünk egy feltárcsázott tarló, mögötte erdősáv. Talán már a második fújás után kivágódik az erdősávból egy bak és jön. Rögtön mögötte egy sokkal nagyobb, ami elzavarja, és futva jön a sípra. Jól ránk is jön szemből nehéz elbírálni. Mire felismerem, hogy ez a tavasszal sokat keresett fél oldalán villás bak el is ugrik. Lőheted, mondom. A bak szalad el, de a folyamatos sípolásomra keresztbe áll. Laci kapkodva hibázza el. Közben még egy kis lőhető is ránk szalad, de ez nem hagy időt a lövésre. Még behívok pár bakot. Laci még egyet elhibáz. A sziken itt is van, hogy kettő jön egyszerre.







Aztán az egyik szikpadkán egy örökös közepes bakra történik a lövés a háromlábú botról. Ellőt lábbal ugrik be a végtelen nádrengetegbe a padkáról. Se vér se nyom.
Nem engedem tovább vadászni. Elmegyünk a lőtérre. Ötven méteren alá és jobbra hord. Pár lövéssel helyre tesszük. Hogy mi történt vele azt csak találgatjuk, mert eddig pontos volt. Én a feleségét idézve a „csigolya igazgató”vezetési stílusa miatti elmozdulásra tippelek.
Már sokkal óvatosabb stílusban irány vissza a szik. Itt megtaláljuk a már látott gyenge, középkorú bakot, amint a sutáját hajkurássza. Jó lett a puska. Kicsit felszabadultabban megyünk ebédelni a bakkal.







Délután
Négykor már kimentünk. Sikerült is pár bakot behívni.





Aztán a vasút melletti repcetarlón ahol a Zsolti is lőtte az utolsó  bakját  és a Sanyi is hiába cserkelgetett. Meglátunk nagyon messze egy kis bakot. Gyenge kis bütykökkel ellátott két éves kis bakocska.  Szépen sikerül nagyon messziről behívni és elejteni. A mai tízedik behívott bakom és az üzekedésben elejtett tízedik bak.




Még egy bak lőhető. Laci szeretne egy jobb bakot lőni.
A reggeli nagy féloldali villást keresnénk, de csak egy fiatal kis villás bak jön a sípra.



Este még egyet behívok, de nem lőhető. Hívás szempontjából ez volt az idei legeredményesebb nap. Ma tizenkét bakot hívtam be. Laciék hazamentek. De holnap délután még visszajön hátha most elkapjuk a köles melletti bakot.



Aug. 8
Délután ötkor mentünk ki. Este hétig semmi mozgás. Meleg is van. Sípra nem jön semmi. A köles szélén semmit sem látunk.
Hét után kezdett lenni némi mozgás, de csak két bak jött ímmel-ámmal a sípra. Viszont több bakot és sutát is láttunk egyedül. Lassan vége a bálnak. Laci eléggé el van keseredve. Már csak holnap reggelre ér rá. Én is nyugodtabb lennék, ha a maradék egy bak már terítéken lenne.
Aug. 9
Pirkadatkor indulunk ki. Hűvös van. Ez jó.  Mindjárt a köles mellett kezdünk.  Már elég sok strófát elfújtam eredmény nélkül. A kölesben állunk. Jó mellig érő sűrű gaz van benne elég jó takarást ad. Előttem a spektív állványon. Laci a háromlábú lő bottal felkészülve.
Épp balra távcsövezek, amikor Laci szól, hogy jobbról a feltárcsázott tarlón jön egy bak. Jön rohanva. Arra fordítom a spektívet. Érett szép hatos nagy rózsákkal. Lődd meg!
A bak beszalad elénk ötven méterre. Itt kapja nyaktőre a lövést. Tűzben rogy.
Nincs még háromnegyed hat sem. Megkönnyebbülten megyünk megcsodálni a szép bakot. Nem kapitális, de gyönyörű trófeára világítanak a felkelő nap vízszintes sugarai.
Ezzel nekünk véget ért az idei üzekedés 11 bak került terítékre.
Ahogy a bakot csodáljuk, észreveszünk még egy jó adottságú hatost, ami közben, gondolom jó messziről bejött a sípra. Neki még van, két-három lakodalma mire sorra kerülhet.









« Utoljára szerkesztve: 2016. Augusztus 12. - 13:21:16 írta Sakac » Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1516 Dátum: 2016. Augusztus 12. - 16:10:44 »

Szik! Emelem Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #1517 Dátum: 2016. Augusztus 12. - 16:44:05 »

 



  Gratulálok!! Nagyon szép eredmény!!  Igen Emelem
 Engem fentről a 7. képen lévő és az utolsó kép fogott meg. A  7. ről mondanál pár szót. Nem vagyok bak vadász , de érdekelnek a trófeák.
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #1518 Dátum: 2016. Augusztus 12. - 16:55:28 »

A mai hajnal ajándéka...


Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #1519 Dátum: 2016. Augusztus 12. - 17:03:07 »

A mai hajnal ajándéka...
 
  Gratulálok!! Igen  Érdekes hajlott végű agancsok. Emelem
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #1520 Dátum: 2016. Augusztus 12. - 17:52:06 »

Szervusz Peti.

Gratulálok a sikeres vadászatodhoz. Egy kicsit írhatnál rola.

üdv:HSanyi
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1521 Dátum: 2016. Augusztus 13. - 08:34:53 »





   A  7. ről mondanál pár szót. Nem vagyok bak vadász , de érdekelnek a trófeák.

A képen egy fiatal bak van 1-2 éves. Gyenge adottságú területen akár kímélendő is lenne, de nálunk azért az első agancsú bakoknak már jóval nagyobb ágai vannak villásak, vagy már kis hatosak. A felrakott képek közt is találsz pár ilyen fiatal jó adottságú bakot. Ezt gyengének ítéltem meg a területhez képest ezért lövettem meg.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1522 Dátum: 2016. Augusztus 13. - 11:11:28 »

Üdv Szik
Mi lett az ellőtt lábúval?
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1523 Dátum: 2016. Augusztus 13. - 12:41:35 »

A mai hajnal ajándéka...

[

Gratulálok Peti! Emelem
Azért tényleg jöhetne egy pár sor... Igen Vigyorog
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1524 Dátum: 2016. Augusztus 14. - 08:09:21 »

Üdv Szik
Mi lett az ellőtt lábúval?

Sajnos idáig nincs meg. Keresem, figyelem még sokáig.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1525 Dátum: 2016. Augusztus 15. - 08:45:43 »

Sajnos idáig nincs meg. Keresem, figyelem még sokáig.

Kitartást hozzá, talán felgyógyul.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 926



« Új üzenet #1526 Dátum: 2016. Augusztus 15. - 09:53:07 »

Nagy tisztelettel gratulálok a Bak Vadászoknak!
Peti várjuk a beszámolót!
 Emelem
Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #1527 Dátum: 2017. Augusztus 01. - 22:13:37 »

Üdv Urak! Bár elég döglött az oldal azért belinkelem a fotós blogom utolsó bejegyzését, van benne pár nap őzhívás. Mosolyog

http://lesig.blogspot.hu/2017/07/uzekedes-elott.html

Jó nézelődést!  Emelem Lesi

Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #1528 Dátum: 2017. Augusztus 02. - 18:26:09 »

Tegnap este, egy kedves barátom meghívására vettem részt őzvadászaton.
7 órakor kezdtük el fújni a sípot, 36 fok melegben.
Néhány fiatalt sikerült behívnom, az öregebbje viszont csak a kukorica vagy napraforgó széléjig jött ki.
A nyílt terep miatt nem sikerült rájuk cserkelnem.
Aztán kb 200 m-re észrevettem a gazban egy mozduló agancsot.
A sípra csak a fejét emelgette, de egy lépést se jött felém.
Kb 60 méterre sikerült megközelíteni egy körbála takarásába, de onnan is csak a fejét láttam ahogy a sípra emelgeti.
20 perc várakozás után tett felém egy végzetes lépést, amitől kilátszott az egész nyaka ,ekkor engedtem el a lövést.
Kaliber: 30R Blaser, 11,7g NP, 3900 joule-ra töltve.

 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1529 Dátum: 2017. Augusztus 02. - 19:24:14 »






 Emelem

Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oldalak: 1 ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 108 109 110 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: