Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284877 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #150 Dátum: 2009. Július 21. - 09:44:23 »

Suta hívóhang, suta panaszhang és gidahang.
Ezeket lehet vele mívelni.
Ha fenthagyod a kupakot és ütemesen nyomod a suta hívóhang.
Ha kissé benyomod a sípot úgy, hogy nem ad hangot, majd utána ütemesen megnyomod az a suta panaszhang.
Ha leveszed a gumiharangot az a gidahang.

Persze ez most csak nagyon dióhéjban van leírva.

TV filmjében egyébként jól meg van formálva a hívás, síppal és buttolóval is.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #151 Dátum: 2009. Július 21. - 10:30:27 »

Suta hívóhang, suta panaszhang és gidahang.
Ezeket lehet vele mívelni.
Ha fenthagyod a kupakot és ütemesen nyomod a suta hívóhang.
Ha kissé benyomod a sípot úgy, hogy nem ad hangot, majd utána ütemesen megnyomod az a suta panaszhang.
Ha leveszed a gumiharangot az a gidahang.

Persze ez most csak nagyon dióhéjban van leírva.

TV filmjében egyébként jól meg van formálva a hívás, síppal és buttolóval is.
Azért az ütem nem mindegy... Mosolyog
Megint csak azt mondom, Taki oldalán vannak elég jó hangok.
A film nem igazán tetszett... Vállat von...nekem.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #152 Dátum: 2009. Július 21. - 10:47:26 »

Taki oldalán vannak elég jó hangok.

www. ??? ??? ???
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #153 Dátum: 2009. Július 21. - 21:35:49 »

Azért az ütem nem mindegy... Mosolyog
Megint csak azt mondom, Taki oldalán vannak elég jó hangok.
A film nem igazán tetszett... Vállat von...nekem.

Peti, meg ne őríts már, hogy a fenébe írjam ide le hogy érzésből kell csinálni...olyannak aki még nem tudja milyen az "érzésből", mert sosem csinálta.  OOO Fejvakarás Táncol
Naplózva
dobi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #154 Dátum: 2009. Július 22. - 17:16:38 »

S.Peti!
A Vadászati Információs Adatbázisra gondolsz a Taki oldalára? Ott hol vannak azok az elég jó hangok??
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #155 Dátum: 2009. Július 23. - 08:19:55 »

Peti, meg ne őríts már, hogy a fenébe írjam ide le hogy érzésből kell csinálni...olyannak aki még nem tudja milyen az "érzésből", mert sosem csinálta.  OOO Fejvakarás Táncol
Erre azért jó az a videó... Ördög Wave
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #156 Dátum: 2009. Július 23. - 08:35:52 »

S.Peti!
A Vadászati Információs Adatbázisra gondolsz a Taki oldalára? Ott hol vannak azok az elég jó hangok??

Taki hozzájárulása kellene szerintem ahhoz, hogy ide az oldalt belinkeljem... Fejvakarás
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #157 Dátum: 2009. Július 23. - 10:56:24 »

Kedves Weztlar!
Köszi!  gyozo
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
dobi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #158 Dátum: 2009. Július 23. - 12:43:20 »

Ma hajnalban elővettem a suta panaszhangot. Messziről egy bak kilépett a rétre, majd visszafutott az erdőbe. Újbóli panaszkodás után mégegyszer rávette magát, és vágtatva futott felém egy bokorsorig. Ott aztán megállt és egy tapodtat sem jött közelebb. Szerintem már nem mert a napsütötte tisztáson tovább takarás nélkül tartózkodni. Aztán ahonnan jött visszaoldalgott a biztos takarásba. Kár nem jött közelebb, mert bekészítve várta a fotómasinám... :'( Fotoz
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #159 Dátum: 2009. Július 24. - 09:13:54 »

Most jöttem be, kint voltam a szórónál.
Útközben láttam 2 magányos gidát, egy egy egyes gidát.
Ez a párzás előjele ammán biztos.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #160 Dátum: 2009. Július 24. - 09:56:42 »

Nálunk is szanaszét szédelegnek a gitárnyakú gidák!
Kezdődik már,..... kezdődik ! Táncol
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #161 Dátum: 2009. Július 27. - 10:00:02 »

Senki sem sípolt a hétvégén? Vállat von
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #162 Dátum: 2009. Július 27. - 14:29:19 »

Sziasztok!
Fellelkesülve a tanácsokon, a frissen beszerzett őzhívón és a Taki filmjén, vasárnap hajnalban kimentem a Kelet-Mecsekbe vendégként vadászni.
Bakra cserkeltem, közben sípolgattam. Ennek eredményeként sikerült behívnom egy bakot, ami a hátam mögül jött rám és rossz széllel rámböffentett, aztán elugrott.
Később a panaszhangra beugrott egy suta, rámcsodálkozott aztán továbbment, majd egy harmadik helyen ismét egy bakot hívtam be, sajnos a szálerdőben nem tudtam jól elbújni, így 10 méterre odarohant, majd észrevett és elugrott. Szóval élménydús volt, 4 helyen hívtam, ebből 3 alkalommal sikeresen. Volt viszont olyan fiatal bak, akire rásípoltam, ő meg fütyült rá...  Vállat von
Hát ennyi. Próbálkozom folyamatosan, elindult az üzekedés, hajrá!  Vadász

Mikibácsi
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #163 Dátum: 2009. Július 27. - 14:54:10 »

Sziasztok!
Fellelkesülve a tanácsokon, a frissen beszerzett őzhívón és a Taki filmjén, vasárnap hajnalban kimentem a Kelet-Mecsekbe vendégként vadászni.
Bakra cserkeltem, közben sípolgattam. Ennek eredményeként sikerült behívnom egy bakot, ami a hátam mögül jött rám és rossz széllel rámböffentett, aztán elugrott.
Később a panaszhangra beugrott egy suta, rámcsodálkozott aztán továbbment, majd egy harmadik helyen ismét egy bakot hívtam be, sajnos a szálerdőben nem tudtam jól elbújni, így 10 méterre odarohant, majd észrevett és elugrott. Szóval élménydús volt, 4 helyen hívtam, ebből 3 alkalommal sikeresen. Volt viszont olyan fiatal bak, akire rásípoltam, ő meg fütyült rá...  Vállat von
Hát ennyi. Próbálkozom folyamatosan, elindult az üzekedés, hajrá!  Vadász

Mikibácsi

"  Bakra cserkeltem, közben sípolgattam.  " Fejvakarás
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #164 Dátum: 2009. Július 27. - 16:27:22 »

"  Bakra cserkeltem, közben sípolgattam.  " Fejvakarás

Peti!

Pontosan ezért nem várd azt, hogy majd ömleni fognak a tapasztalatok.
Aki majd vadászni is akar párzásban, az nem fogja "csakúgy" próbára szerteszét sípolni a revírt.

Próbálgatni lehet, de ha valakinek már megvan a sípkezelési rutinja, az nem fog feleslegesen sípolni, csak akkor ha már vadászhat, avagy vadásztathat.
A párzás jeleiből leveszi az ember, hogy "igen, itt az ideje" rászámolja, "ráfigyeli" azt a pár napot és a javapárzásban megy a dolog, de "sípolgatni" nem célszerű vadászat előtt.

Én ezért örülök, hogy nem sokat írnak ide...majd fotóval együtti "sípolásokat" várok...de ezt többet.  Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: