Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284289 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #15 Dátum: 2008. Július 15. - 14:10:57 »

Ugrik a bak! Azaz némelyik. Hajnalban kimentem vadászni, gondoltam névnapom alkalmából meglepem magam egy szép vadászélménnyel... Először egy nagy kb.10 hektáros 3 éves tölgyes mesterséges erdőfelújításban próbálkoztam, nem sok sikerrel. Mikor kivilágosodott megnéztem egy másik tarvágást. Néhány nyomás a buttolóval, várakozás, néma csend. Elindultam az autóhoz. Mint kiderült rosszul tettem, mert egy fiókárokból hirtelen észrevett a suta, méltatlankodva eliramodott. Egy bak volt vele, csak egy villanásra láttam, de ághiányos, visszarakott öregúrnak véltem. Engem észre sem vett, folyton a sutát kereste, elfutott utána. Lövéshez sajnos nem jutottam. Az eseményeken felbuzdulva megnéztem még egy vágást. Két őz szöszmötölt a terület alsó részén, nem vettek észre. Távcső, ténymegállapítás egy suta és egy bak. Az erdősítés melletti öreg bükkös szálerdőben jó széllel elindultam hogy a közelükbe cserkeljek. Mintegy 80 méterre sikerült belopnom a bakot, így sikerült szemügyre vennem. Egy hosszú, vékony, másfél fülnyi tűhegyesre fent hatos bak volt, becslésem szerint 300 gramm körüli, a kora talán 4 max. 5 év lehetett. Hamar eldöntöttem, hogy csak gyönyörködni fogok benne, a fegyverem nem emelem lövésre, nem ezt a bakot keresem. Próbaként rátrilláztam a buttolóval. Mint egy őrült, csapot-papot, sutát magára hagyva rohant hegyibém a vélt hang irányába. Bejött 8-10 méterre, kereste a hang forrását. Úgy látszik bizonyos helyzetben el lehet csalogatni a suta mellől is a bakot. Noha a fegyver nem dörrent, vér nem folyt, igazán jó névnapi vadászélmény kerekedett a ma hajnali lesből.

Üdv: Remetekan 

Ez jó! Szép élmény!  Igen
Este megpróbálkozom én is.
Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #16 Dátum: 2008. Július 15. - 14:23:14 »

Ugrik a bak! Azaz némelyik. Hajnalban kimentem vadászni, gondoltam névnapom alkalmából meglepem magam egy szép vadászélménnyel... Először egy nagy kb.10 hektáros 3 éves tölgyes mesterséges erdőfelújításban próbálkoztam, nem sok sikerrel. Mikor kivilágosodott megnéztem egy másik tarvágást. Néhány nyomás a buttolóval, várakozás, néma csend. Elindultam az autóhoz. Mint kiderült rosszul tettem, mert egy fiókárokból hirtelen észrevett a suta, méltatlankodva eliramodott. Egy bak volt vele, csak egy villanásra láttam, de ághiányos, visszarakott öregúrnak véltem. Engem észre sem vett, folyton a sutát kereste, elfutott utána. Lövéshez sajnos nem jutottam. Az eseményeken felbuzdulva megnéztem még egy vágást. Két őz szöszmötölt a terület alsó részén, nem vettek észre. Távcső, ténymegállapítás egy suta és egy bak. Az erdősítés melletti öreg bükkös szálerdőben jó széllel elindultam hogy a közelükbe cserkeljek. Mintegy 80 méterre sikerült belopnom a bakot, így sikerült szemügyre vennem. Egy hosszú, vékony, másfél fülnyi tűhegyesre fent hatos bak volt, becslésem szerint 300 gramm körüli, a kora talán 4 max. 5 év lehetett. Hamar eldöntöttem, hogy csak gyönyörködni fogok benne, a fegyverem nem emelem lövésre, nem ezt a bakot keresem. Próbaként rátrilláztam a buttolóval. Mint egy őrült, csapot-papot, sutát magára hagyva rohant hegyibém a vélt hang irányába. Bejött 8-10 méterre, kereste a hang forrását. Úgy látszik bizonyos helyzetben el lehet csalogatni a suta mellől is a bakot. Noha a fegyver nem dörrent, vér nem folyt, igazán jó névnapi vadászélmény kerekedett a ma hajnali lesből.

Üdv: Remetekan 

Szép élmény! Igen Taps

A puska nem szól az-az igazi, mert mindig több kétséget hagy, mint gondolná az ember.

Tegnap disznót lestem, egy kis pont mozgott felém, Róka!?.. közelebb ért... Borz!?... Közelebb ért, bameg ez röfög, és befordúlt oldalra mint az öreg kan ükunokája... peckesen... nincs több 10 kg-nál, vagy anyi sem... egyedűl, valaki lelőte a kocát, a tesvérjei meg elfogytak...
Nem volt szívem lőni...
Pedig tudom kelett volna, de tőlem kapott még esélyt...
 Wave
Naplózva

Üdv End
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #17 Dátum: 2008. Július 17. - 07:48:21 »

Sziasztok!
Pécs mellett Szentkútpusztánál voltam kint tegnap este. Három bakot láttam suta nélkül. Látótávolságon bellül voltak egymástól a tarlón illetve a még álló búzában. Nyugodtan ettek. A gida hangra egy suta jött be a tarlón keresztül, mással a látottak alapján nem is próbálkoztam. Nálunk július utolsó hetében szokott kezdődni a farsang. Úgy látszik most sincs ez másképp!
Szép napot!
Topi
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #18 Dátum: 2008. Július 29. - 18:29:52 »

Beindultak, beindultak, de az öregek még nem robbannak a pikulára.
2 alkalommal szinte mindehol jött bak, de sajnos a középkorú keret már betelt, pedig abból tudtam volna lövetni már...
Így aztán próbálkozunk tovább, mert csak öreg, vagy fiatal bakot lehet lőni.

Na gyerünk is kifelé, de gyorsan.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #19 Dátum: 2008. Július 30. - 17:28:11 »

A kutyafáját ezeknek az őzeknek.
A területünk egyik részén megy rendesen a párzás, már a hívóhang nem jó, a panaszhanggal lehet elcsalni a bakokat a suták mellől.
Etttől kb. 2 km-re meg tök üres estének volt tegnap este.
Ma reggel a mg-i részen szintén síri csend.
Eddig behívtam vagy 12-13 bakot az erdős részeken, de sajnos egyik sem a vendég kategóriája volt.
Tegnap panaszhangra elcsaltam egy ollllllyan jó öreg bakot...csakhát a vendégnek "sok volt" a 360-380 közé taksált trófea.
Na evven lassan gyerünk megint.
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #20 Dátum: 2008. Július 30. - 17:53:51 »

Szervusztok!
Nálunk Somogyban  rendesen beindult, ugrik az öreg is és a fiatal bak is a sípra!
http://www.vadaszat.sk/modules.php?name=BiG_Forum&grupa=21&file=post&topic=116
http://www.vadaszat.sk/modules.php?name=BiG_Gallery&action=show_gal&album=423
Ezeken a linkeken nézzetetek körül!
Üdv. forsterh
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #21 Dátum: 2008. Július 30. - 19:24:33 »

Szervusztok!
Nálunk Somogyban  rendesen beindult, ugrik az öreg is és a fiatal bak is a sípra!
Ezeken a linkeken nézzetetek körül!
Üdv. forsterh[/url]
[/i][/b]

Zolikám Drága Barátom!

Szerintem nagyon sok embernek örömet szereznél és sok fiatal szívesen tanulna Tőled ha nem fosztanál meg minket attól az élménytől,hogy a fotóidat és a tapasztalataidat megosztod velünk ezen a helyen is. Légy szíves vedd a fáradtságot és tedd meg!
Vadászüdvözletem: Szik  Wave
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #22 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 09:38:32 »

Tegnap reggel egy fórumtársunk jött vadászni hozzánk. Az első táblán, egy repce sarjúkelésen, ahogy benézünk mindjárt két bakot látunk. Az egyik beszaladt az erdősávba a másik körbe keres szaladva a tarlón. Elő a spektív. Lőhető bak. De olyan messze van, hogy nem hallja a sípot. Csak megy, szalad, szaglász. Végül bemegy a tábla másik felén a gazba. Ahogy visszamegyünk ki az útra az erdősáv és a kukorica között, szemből jön két bak. Spektív rájuk, sípolás ismét. Az első egy egyéves nagyon kis agancsú selejt bak. A hátsó egy 3 év körüli hatos. A kicsi lassabban jön a sípra a hátsó rohan. A kicsi közben odajön vagy ötven méterre. Én bíztatom a Sanyit, hogy lője meg mert ilyen baknak itt nincs helye akkora. Nem akarja. Kicsinyelli. Valóban kb. 2-3 cm csak az agancs. Végül észrevesz és visszafordul. Közben a hátsó futva jön. Amint meglátja a kicsit nyomás utána. Bekergeti a kukoricába.
A következő táblánál ismét egy kis fiatal bak közel van mindjárt észre is vesz amint kilépek az erdősáv mögül. A hívóhangra háromszor visszajön és elugrik. Sanyi mögülem fotózza.
Tovább megyünk. Reggel hét bakot láttunk párt egyet sem. Kimegyünk a szikre. Egy kis tábla lucerna mellett egy bak beugrik a nádba. Gyalog rámegyünk és hívok , de nem jön vissza. Bár valami zörgést hallunk a nádból. Messze látunk a lucernán egy sutát. Nem baj rámegyünk hátha van vele bak.
Ahogy közelebb érünk közben kinőtt a fején egy kapitális agancs. Egy régi kút gyűrűje mögé cserkelve figyeljük. 230 méterre van. Sanyi ráfúj gidahanggal, felfigyel, és komótosan elindul. Utána én noszogatom tovább sutahanggal. Bejön ötven méterre. Sikerül a Sanyit rábeszélnem,  hogy meglője. A kútgyűrűre támasztott 30-06-os nyakon lőve ledönti. Csak a hátsó lába áll ki a lucernából, utána az sem.
Teríték, fotózás zsigerelés. Telefon a bérlőnek lőhet egy nagyobb bakot is. Távmérővel bemérjük a távokat és megyünk tovább.
Ez volt 8 órakor, délutánig már nincs mozgás. Du. négykor 30 fok melegben  szikrázó napsütésben összefutunk egy borzzal ami szerencsésen megmenti az irháját. Az igazi mozgás este fél nyolckor kezdődik. Sok őzet látunk párt is 4-5 db-ot. Olyant viszont nem látunk, ami lőhető lenne. Nyolckor ismét egy borz ami már akkor lép a kukoricába amikor már rajta  szálkereszt. Sötéttel befejezzük. Ma du. folytatás más vadásszal. Most főzöm a trófeát.



Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #23 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 09:50:05 »

Gratulálok Nektek!
Jó kis bak, őket valóban ki kell emelni a sorból, mert nem valók a területre.
Naplózva
Szikura Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Új üzenet #24 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 10:06:50 »

Először az évben július 28 -án próbálkoztam hívással.Kimentünk egy jó helyre, here, tarló, napraforgó, álló búza kinézetű területre.Megláttam egy magányos bakot kilépni a kukoricábol, se a sutahangra, se a panaszhangra nem reagált.Utána vadászok jöttek a területre, igy mi elmentünk egy másik helyre.Beültünk a tarló közepén lévő nagy gyomba.Észrevettünk szintén egy magányos bakot.Barátom sutahangjára vágtában megindult felénk majd 30 méterre tőlönk kicsit megugrott, felé lengedt a szél felőlünk, majd nem megiedve elsétált.Na mondom akkor megfújjuk megint, de felfedeztem egy rókát.Nyulsírásra közelebb jött, kb.80 méterre.Mikor messzebb került, szembe velem megint egy rókár fedeztem fel.Nyulsírás, nem tul gyorsan, inkább csak sétálva bejött 70 méterre.Aztán valami történt és mind a három róka egyszerre futott be a kukoricába.Igen, 3, mert egyet én nem vettem észre, csak a barátom.Ekkor már indultunk volna haza, de egy róka újra megjelent, ezért a teljes sötétig maradtunk.

Kedden máshova mentünk, láttam kergetö bakot sutávan, 2 magányos gyenge bakot, meg sutát gidákkal.Se sutahangra, se ugrassztó, és panaszhangra se ugrott semmi.Most már bánom, hogy a gidahangot nem próbáltal.Üdv.Remélem lesz még lehetőség.
Naplózva

Üdvözlettel:Szikura Ádám
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #25 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 10:09:45 »

Először az évben július 28 -án próbálkoztam hívással.Kimentünk egy jó helyre, here, tarló, napraforgó, álló búza kinézetű területre.Megláttam egy magányos bakot kilépni a kukoricábol, se a sutahangra, se a panaszhangra nem reagált.Utána vadászok jöttek a területre, igy mi elmentünk egy másik helyre.Beültünk a tarló közepén lévő nagy gyomba.Észrevettünk szintén egy magányos bakot.Barátom sutahangjára vágtában megindult felénk majd 30 méterre tőlönk kicsit megugrott, felé lengedt a szél felőlünk, majd nem megiedve elsétált.Na mondom akkor megfújjuk megint, de felfedeztem egy rókát.Nyulsírásra közelebb jött, kb.80 méterre.Mikor messzebb került, szembe velem megint egy rókár fedeztem fel.Nyulsírás, nem tul gyorsan, inkább csak sétálva bejött 70 méterre.Aztán valami történt és mind a három róka egyszerre futott be a kukoricába.Igen, 3, mert egyet én nem vettem észre, csak a barátom.Ekkor már indultunk volna haza, de egy róka újra megjelent, ezért a teljes sötétig maradtunk.

Kedden máshova mentünk, láttam kergetö bakot sutávan, 2 magányos gyenge bakot, meg sutát gidákkal.Se sutahangra, se ugrassztó, és panaszhangra se ugrott semmi.Most már bánom, hogy a gidahangot nem próbáltal.Üdv.Remélem lesz még lehetőség.

Szia!
Gondolom a helybeli vadászok igen boldogok, hogy hívogatjátok a bakokat. Bion
Naplózva
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #26 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 10:10:39 »

Szik! Gratulálok!  Igen
Naplózva

Üdv:Kapszli
Szikura Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Új üzenet #27 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 10:14:31 »

Először az évben július 28 -án próbálkoztam hívással.Kimentünk egy jó helyre, here, tarló, napraforgó, álló búza kinézetű területre.Megláttam egy magányos bakot kilépni a kukoricábol, se a sutahangra, se a panaszhangra nem reagált.Utána vadászok jöttek a területre, igy mi elmentünk egy másik helyre.Beültünk a tarló közepén lévő nagy gyomba.Észrevettünk szintén egy magányos bakot.Barátom sutahangjára vágtában megindult felénk majd 30 méterre tőlönk kicsit megugrott, felé lengedt a szél felőlünk, majd nem megiedve elsétált.Na mondom akkor megfújjuk megint, de felfedeztem egy rókát.Nyulsírásra közelebb jött, kb.80 méterre.Mikor messzebb került, szembe velem megint egy rókár fedeztem fel.Nyulsírás, nem tul gyorsan, inkább csak sétálva bejött 70 méterre.Aztán valami történt és mind a három róka egyszerre futott be a kukoricába.Igen, 3, mert egyet én nem vettem észre, csak a barátom.Ekkor már indultunk volna haza, de egy róka újra megjelent, ezért a teljes sötétig maradtunk.

Kedden máshova mentünk, láttam kergetö bakot sutávan, 2 magányos gyenge bakot, meg sutát gidákkal.Se sutahangra, se ugrassztó, és panaszhangra se ugrott semmi.Most már bánom, hogy a gidahangot nem próbáltal.Üdv.Remélem lesz még lehetőség.

Szia!
Gondolom a helybeli vadászok igen boldogok, hogy hívogatjátok a bakokat. Bion

Egy darabig morogtak, aztán mikor megjegyeztem nekik, hogy vadászat előtt szóljanak nekem, kimennék velük szívesen, és 3-4 bak bejött esténként, akkor inkább megbarátkoztunk.Szerencsére jó a viszony köztünk.Nemhiába brigádoztam velük  az elmúlk 3 évet, telet.
Naplózva

Üdvözlettel:Szikura Ádám
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #28 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 10:27:03 »

Szik!  Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #29 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 10:29:23 »

Először az évben július 28 -án próbálkoztam hívással.Kimentünk egy jó helyre, here, tarló, napraforgó, álló búza kinézetű területre.Megláttam egy magányos bakot kilépni a kukoricábol, se a sutahangra, se a panaszhangra nem reagált.Utána vadászok jöttek a területre, igy mi elmentünk egy másik helyre.Beültünk a tarló közepén lévő nagy gyomba.Észrevettünk szintén egy magányos bakot.Barátom sutahangjára vágtában megindult felénk majd 30 méterre tőlönk kicsit megugrott, felé lengedt a szél felőlünk, majd nem megiedve elsétált.Na mondom akkor megfújjuk megint, de felfedeztem egy rókát.Nyulsírásra közelebb jött, kb.80 méterre.Mikor messzebb került, szembe velem megint egy rókár fedeztem fel.Nyulsírás, nem tul gyorsan, inkább csak sétálva bejött 70 méterre.Aztán valami történt és mind a három róka egyszerre futott be a kukoricába.Igen, 3, mert egyet én nem vettem észre, csak a barátom.Ekkor már indultunk volna haza, de egy róka újra megjelent, ezért a teljes sötétig maradtunk.

Kedden máshova mentünk, láttam kergetö bakot sutávan, 2 magányos gyenge bakot, meg sutát gidákkal.Se sutahangra, se ugrassztó, és panaszhangra se ugrott semmi.Most már bánom, hogy a gidahangot nem próbáltal.Üdv.Remélem lesz még lehetőség.

Szia!
Gondolom a helybeli vadászok igen boldogok, hogy hívogatjátok a bakokat. Bion

Nem beszélve a balesetveszélyről. Bármi gyomfoltban üdögélhetnek az őzhívók....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: