Oldalak: 1 ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284883 alkalommal)
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #1485 Dátum: 2016. Augusztus 06. - 13:53:36 »

A vendégek eredményesen távoztak. Innentől a magam kedvére fotózok, vadászok! Csak ami tetszik! Ez az igazi....








Csak a hangulat miatt! Mosolyog  Emelem Lesi
Naplózva
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #1486 Dátum: 2016. Augusztus 06. - 16:11:08 »

A vendégek eredményesen távoztak. Innentől a magam kedvére fotózok, vadászok! Csak ami tetszik! Ez az igazi....
Csak a hangulat miatt! Mosolyog  Emelem Lesi

Nagyon jó fotók!!!
Különösen ez tetszik! Gratula!
 Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1487 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 01:52:51 »

Remek fotók! Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1488 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 01:53:45 »

Egy darabig nem klappolnak a dolgok, majd elül a por….

Késve ébredek, este fél hét van. Sebtében bekapok egy fejfájás csillapítót és a cuccaimat összemarkolva indulok a beírókönyvhöz. Egyre jobban megvisel az éjszakázás, ahogy öregszem, egyre nehezebben regenerálódik a szervezetem a munka után, ráadásul most valami szokatlan front is kínoz. Kedvetlenül fordulok le a Tsz major melletti dűlőre, pedig remek infót kaptam egy fura, félagancsú kis bakról, előbb azonban megnézek egy erdő alatti ígéretes tarlót. Az árokparton letáborozva hívni kezdenék, az őzhívásig azonban el sem jutottam, máris elugrasztottam egy jó selejtbakot. Szemágait lespóroló erősen visszarakott, vagy nagyon gyenge képességű, de erős testű bak volt. Épp csak megállt egy pillanatra, mielőtt elnyelte a sarjas akácerdő.  Ráhívok a csodára várva, hátha visszafordul, de csak egy villás első bálozót sikerül becsapnom.  Messziről szalad a kis lovag, de mielőtt túl közel jönne, elillanok. Még két helyen próbálkozom sikertelenül, aztán elérem az olajretek táblát, ahová készültem. A napraforgó takarásában elhagyom a modern szekeremet, gyalog folytatom az utam szél ellen. Alföldi tájtól szokatlanul hullámos a terep, és a nap éppen a lehető leg szerencsétlenebb szögben trónol a dombok üstökén. Vakon hunyorogva araszolok a rózsaszín fényességben, amikor megelevenedik jobbomon a csörgősre száradt olajretek szövevénye. A 4 őz 8 irányba szaladna, ha tehetné úgy megijedtek, rólam nem is beszélve. Felóvakodok utánuk a domb élig és a szomszédos hullám horizontján meg is pillantom a hosszúnyakú pezsgősüvegeket a napraforgó szélben. Bambán figyelnek visszafelé, tanácstalanok, hogy mitől is ijedtek meg az előbb. Egy suta 2 gidával, arrébb egy őz ünő hezitál. Mivel riasztás nem volt és ilyenkor az eszeveszett futkosás sem szokatlan az őzeknél, hát hívni kezdek a buttoló síppal, hátha előkerül valami agancsos őzlegény is a takarásból. Jó ideig semmi, majd észreveszek egy gidahangra rohanó ravaszdit jókora távolságból. Lő távon kívül van még, vágtában ereszkedik le a szemközti harsogó zöldre kivirult tarló lankáján. Éppen odafordulnék, hogy illően köszöntsem az urat, amikor elkapja szeme a mozdulatomat és irányt váltva egy gazos árokpartot követve akar elkerülni. Jól van öcsém, így még érdekesebb lesz - gondoltam és lekushadva indulnék elébe, amikor a mögém óvatoskodó bakot elugrasztom! Öregem, ma minden őzet elriasztok? Tényleg valami front lehet, mert puskával a vállamon ennyire szerencsétlennek régen nem éreztem magam. Méregetem a gukkerban a tábla átellenes sarka felé szöcskemódra távolodó bakot miféle. Ő lehet a keresett legényke. Nem félagancsú és nem is villás, de valami csökött felemás fejdíszt visel. Kétévesnek ítélem. Mikor kiér a veszélyes közelségemből, megállva visszafordul megnézni, mitől is ijedt meg az előbb. Egyet riaszt, de látszik, hogy bizonytalan, így rásípolok sutahanggal, hátha közelebb jönne. Hirtelen kocogni kezd visszafelé a művelő nyomban, amerről jött, én meg lekuporodom a porba. A dombtetőn egy vályúszerű mélyedés húzódik keresztben, amint beleereszkedik elvesztem a szemem elől. Várom, hogy felbukkanjon az előttem terpeszkedő lejtőn, de csak nem jön. Kezdek felegyenesedni, hogy kiderítsem hová lett, amikor megpillantom egy pillanatra. Éppen lefeküdt. Tisztes a távolság és rohamosan szürkül, mi tévő legyek, jöjjek vissza holnap? Addigra belever egy nagyobb bak és odébbáll – latolgatom – inkább rámegyek körben. Kushadva lopakodom, és közben tudom, nem lesz időm totojázni, amint vonalába érek és felegyenesedek, egyből ő is felkel, mert a szelemet is fogja abban a pillanatban. Ha minden jól megy éppen lesz egy pillanat lőni, mielőtt indul. Közben egyre erősebben szürkül, fogy a világosság. Most körülbelül jó helyen tartok, így felegyenesedem, de semmi nem mozdul. Belépek egy kitaposott váltón az olajretekbe és el is érem az szélső művelő nyomot, a következőben lapulhat előttem őkelme. Puska fel a lőbotra és a bak már ugrik is, még hozzá arrébb, mint számítottam! Nincsen idő bosszankodni, a bak kinyargal a kopasz szántásra és 120-ról elkezd megkerülni, mikor egyet sippantok, meg is torpan rá, de nem lövök még, mert horizonton áll. Megint kocog tovább, lejjebb is kerül, már a háttér is jó egy lövéshez…sippantok, megtorpan és küldöm is az áldást. Porfelhőbe burkolódzva búcsúzik a revírtől. Mire mellé érek elül a por és nem csalódom az agancsban, még jobb is, mint amilyet megérdemlek a szerencsétlenkedés után.

2016.08.07. Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1489 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 09:43:21 »

Aug. 2
Reggel
Ma a Bélán a sor. Ő egy bakot vett azt szeretné kilőni. Egy eredménytelen hívás után egy tárcsázott, de már zöldellő árpatarlón egy ismert ághiányos bak fekszik a sutájával. Nagyon rossz helyen vannak. Takarásból semerről nem tudjuk őket megközelíteni. Úgy döntök, hogy egyenesen rájuk megyünk. Lépésről lépésre, leguggolva közelítünk nagyon lassan. Közben felállnak és néha felénk figyelve legelészni kezdenek.





. Lassan de azért lopjuk a távolságot. Persze a sutának lesz gyanús a dolog. Elindul. A bak a nyomában. Orra a fenekében. Már azt hisszük, hogy valami akció lesz, de újra legelni kezdenek. Közben a Béla célozgatja őket, de még botról sem meri a lövést bevállalni. Lopakodunk utánuk. Közben egyre jobban figyelnek ránk. A bak már riaszt is. Most már lőni kell. Nincs közel. Béla sem túl rutinos még. Érdekesen szól a becsapódás A golyó sivítva megy az őzből el. Az előre bukik, furcsán megszalad, lefekszik. Láblövés lenne? Mintha a mellkas alján láttam volna a sebet. Aztán a bak megint felugrik és beszalad a tarló melletti sűrű gazos napraforgóba.  Oda sem megyünk félóráig. A Zsolt és a Kristóf a kocsitól figyeltek ők is úgy látták, hogy a mellkas alján van a seb.
Félóra múlva óvatosan megyek a nyomon. A napraforgó tele van igen sűrű és magas fenyércirokkal. Egy méterre sem lehet benne ellátni. Néhol kenés, de jobban a legyúrt füvön megyek. Több kacskaringó után húsz méterre utolérjük. Most rúgja az utolsókat. Szép bak. Kristóf tanul zsigerelni.




Ezután mivel csak délután lesz újabb vadász, aki lőhet még bakot, hazamegyek a trófeákat kifőzni.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1490 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 09:59:47 »

 Emelem

Szombat esti leskelődés:



 Wave
Naplózva
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #1491 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 10:52:20 »

ÚÚÚ Bence! Ha egy ilyet sikerülne lefotóznom jó távról, valamelyik páros szerevem felét felájánlanám érte! Nevet De csak ilyenek vannak... Mosolyog






Szerintem itt borsodban most érünk a csúcshoz!  Emelem Lesi
Naplózva
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #1492 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 11:02:03 »

http://lesig.blogspot.hu

Még az előző sorozat képei és sztorija már a blogomon! Ha nem unjátok még! Mosolyog  Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1493 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 11:45:56 »

Urak, gratulálok az elejtőknek, kísérőnek, fotósnak és videósnak egyaránt!  Igen Emelem Piál

Én, fiatal, vadásztanonc kísérőmmel ma hajnalban először disznós-borzos terveket szövögettem, majd ahogy azok kútba estek, átmentünk egy nagy tarlóra nézelődni. A napraforgósarokból azonnal észrevettem egy bóklászó, javakorabeli bakot. Érdekelte is a sutahang, azonnal elindult:


Kis biztatással bejött tíz méterre:


Ekkor már láttam, hogy áprilisban mi már találkoztunk egyszer, igaz, messziről. Bár jobban összehasonlítva, lehet, hogy az csak egy rokona volt...



Aztán pár perc múlva gyanút fogott és elugrott. De kint maradt a tarlón, és ismételt hívásomra félkörben távolodni kezdett. Aztán megállt, innét már biztonságba érezte magát. Rámértem, 194 méterre volt, hát, ez még egyáltalán nem életbiztosítás.  Vigyorog


Végül nagy ugrásokkal elpályázott. Társamnak rendkívül tetszett a dolog. És volt még időnk egy másik tarlót is megnézni. Ott a múltkor már látott, kétéves, felemás kis bak csipegetett, de sajnos messze. A sípra nem reagált. Majd felfedeztünk egy békésen csipegető fiatal sutát, ami mögött később a semmiből ott termett egy bak. Ezt sem érdekelték az általam kiadott hangok, egy kis hajlatban legelészett, majd lefeküdt. A Nap a hátam mögül sütött, a szelem jó volt, hát meg lehetett próbálni a csupasz tarlón rámenni:


Mintegy negyven méternél leguggoltam, és különböző hangokkal próbáltam felállítani. Végül a hörghurutos bölömbikára nagy kegyesen feltápászkodott, miután a sípra oda se füttyentett:


Harmadik agancsú, jó felemás bakocska:


Később a sutája is felállt, és hasonló értelmes képpel bámult percekig. Aztán a bak egyre távolodni kezdett, én pedig, remélve, hogy a rengeteg rálőtt kép között talán lesz pár jó is, elköszöntem tőlük. Csak ekkor ugrottal meg...

 Emelem









Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1494 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 12:18:26 »

Délután
Délután megjött Bandi. Vele és a Kristóffal megyünk ki. Sajnos lőhető bakot nem találtunk. Láttunk több párt is de nem lőhető bakokkal. A sziki lucernánál egy kis bak jött nagyon lelkesen a sípra, pár méterre hozzánk.





Utána egy jó hatost hívtam be. Na, ez már nem volt olyan bizalmas.



Később még egy fiatal bak jött ránk és este már olyan szürkületben, hogy fotózni sem lehetett nagy komótosan egy kis éves villás jött egész közel a sípra.
Folyt. köv.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1495 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 14:22:25 »

Klasszikus alföldi őzbak vadászat.

Bírálat...




Jó bak! 👍
Átjött a határon? 😄😄😄
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1496 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 14:24:22 »

Délután


Folyt. köv.

Gyula! Szuper!!!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1497 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 14:27:56 »

Urak, gratulálok az elejtőknek, kísérőnek, fotósnak és videósnak egyaránt!  Igen Emelem Piál



Remek felvételek Peti!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1498 Dátum: 2016. Augusztus 09. - 15:37:01 »

Aug. 3
Reggel
Reggel Bandival és Kristóffal megyünk ki. A Béláék már elmentek. Több helyen hívtam. Egy fiatal bak jó messziről bejött egy tarlón egy darabig, de aztán elbizonytalanodva legelni kezdett.



Több párt láttunk, lőhető bakot azonban nem. A szikre menet egy napraforgó mellett egy bak lép be. A Bandi oldalán volt én nem láttam. Még ott van, mondja, ahogy elhaladunk mellette. Megállunk. Kilépek, kimegyek a kocsi végébe. Az első fújásra kilép az elejével. Talán húsz-huszonöt méterre, ha van. Lőhető kis bak. Lőjed Bandi. Kilép Ő is, és lő. A bak vidáman be a napraforgóba. Megyünk tovább.
Hívok még eredménytelenül. Aztán kint a szikes legelőn hátulról ránk jön messziről egy bak. Őt keresem már napok óta. Kis gombnyársas. Az egyik agancsa kétszerese a másiknak. Ez a nagyobbik úgy 5 centi. Sajnos közben elég erős szél lett. A hanggal együtt a szagunkat is a szélirányból jövő bak felé fújja. El is bizonytalanodik, nem jön tovább. Aztán megfordul, és irány vissza a 400 méterre lévő nádfoltba ahonnan jött.
Ezt pedig jó lenne megcsípni!  Kerülővel, hogy a szelünk jó legyen, ráviszem Bandit a bak nádfoltjára.  Ahol bement a laposba ott magas száraz fű volt.  A másik oldalon szikpadka, amit már lekaszáltak és friss zöld fű van rajta.  Itt állítom le Bandit. A szelünk jó. Megvárom, amíg beállítja a háromlábú botját és célra tart.
Megvagy, sípolhatok?
Igen.
Pár fújás után lassan óvakodik ki a bakunk a szikpadkára. Ez az, lőjed. Nagyon közel van. talán ha 30-40 méterre. A vállamon lóg a fényképező , de nem merek érte nyúlni, nehogy észre vegyen.  A bak nézelődik, szaglászik, Bandi bőszen célozza, én hátul rágom a kefét. Lassan a bak lemegy a padka tövébe. Egy halk strófára ismét visszajön. Lőj már! Miért nem lősz?  Most már észrevesz minket. Figyel. Lőj már mert elmegy – susogom. Durr! A bak kiugrik balra, tíz méterrel arrébb megáll, csodálkozva néz. Most sincs még ötvenre.
Bandi közben felém fordulva szintén úgy néz.
 Ismételj, és lőj még, mondom nem teljesen lehiggadt állapotban.(Finoman fogalmazva)
Csörög a zárdugattyú emelné puskát, de a bak ezt már nem bírja.
Megfelelő idegállapotban ballagunk a zsombékos legelőn a kocsihoz.  Kristóf ott vár, Ő a széltől a lövést sem hallotta. Valószínűleg Ő járt jobban, mint én. Tovább menve egy kötelezően parlagon hagyott kisebb tábla mellett állunk meg hívni. Tele van ilyen zokniba ragadó száraz derékig érő gyommal. Nem tudom a nevét. Az első hangra kinéz belőle egy szép bak. Aztán lehúzódik.  Nincs messze. Gondolom, hogy sutával van. Közelebb megyek és célra tartott fényképezővel csinálok róla pár képet, ahogy a sípra újra felbukkan.  Ezt már nem állja, kiugrik a sutával együtt és látványos hajkurászásba és terelgetésbe kezd.








A reggeli műszakot itt fejezzük be, mert mindjárt dél.

Folyt.  köv.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1499 Dátum: 2016. Augusztus 10. - 14:32:20 »

Délután.
Fél öt után indulunk ki. Elég meleg van. Három helyen is hívok eredménytelenül. Az első őzeket hat után látjuk csak. Egy tarló közepén három nagy nádas szikfolt van a szikes szélén. Itt egy őzpár legel. Jó messziről távcsövezzük őket. Közbe Bandinak csörög a telefonja, Kiszáll és a kocsi mögé megy beszélni. Közben egy másik bak a nádba zavarja a sutával lévő bakot. Mi ezt olyan 350 méterről nézzük.  A telefonálás jó hosszúra nyúlik. Közben kijön egy bak a nádból. Nézem mintha az egyik agancsa rövidebb lenne. Spektív elő állvánnyal. Törött a jobb szára. Aztán ahogy tovább nézem és forgatja a fejét a törött szár tövéből egy jó tíz centis ág áll hátra a tarkója felé. Hűha! Ez nem törött hanem torz. Közben Bandi is befejezi a telefonálást. Mondom neki, hogy ezt a kuriózumot minden képen meg kéne lőnünk. Sípolok rá. Néz, de nem igazán érdekli. Lassan elindul a másik szikfolt felé.
Aztán a sokadik sípolásra megfordul és jön vissza, de nem felénk. Akkor látom, hogy a nádból kijött egy kis villád bak. Ezt nézegeti, kerülgeti, de nem bántja. A sípra a kicsi elindul érdeklődve. Na, ezt már nem tűri, jön ö is . A kicsi ott is marad.
Bandi készülj, de ezt el ne szúrd!
A bak jön komótosan meg-megállva egy- egy pillanatra lépésben.
 Bandi szállj ki és célozd meg.
Majd lehasalok. Jó.
Bandi hasal az első kerék mellett. A bak jön meg-meg állva, komótosan.
Már lőhetsz nincs messze. A bak besétál jó száz-száztíz méterre a takarás nélkül álló kocsihoz. A lehúzott ablakon keresztül hívogatom néha. Minden hangra megáll és figyel egy pillanatra. Közben lélegzet visszafojtva várjuk a lövést. Ami nem jön. Aztán a bak gondol egyet, megfordul kocogásra vált és irány a szikfoltja. Nem törődik a sípolásommal többet vissza sem néz.
Miért nem lőttél- kérdem?
Nem állt meg.  Úú.. Tízszer agyon lehetett volna lőni.
Megyünk tovább.
Egy lekaszált lucerna mellett állunk meg  hívni . Mögöttünk napraforgó. Előttünk a lucerna szélén  egy nagyobb nádfolt. Már a második sípszónál észreveszem  a nádas távoli vége mögé beszaladó bakot.
Bandi készülj jön egy bak
Még pár fújás és előttünk megnyílik a nád és kilép belőle egy  bak. Nincs húsz méterre sem. Vastag tövű magas agancsú golyóérett bak.  A lenyugvó nap gyönyörűen megvilágítja. Nem Bandi kategóriája. Nem lőhető mondom. A bak még nem vett minket észre. Nyúlok a vállamon lógó fényképező után. Ebben a pillanatban Bandi kilép a takarásból. A bak fejest be a nádba. Miért nem vártál egy kicsit?
Azt mondtad nem lőhető akkor minek nézegessem, nem mondtad, hogy fényképezni akarsz.
No comment.
Tovább megyünk. Még két helyen két kisebb bakot behívok. A másodikat már erős szürkületbe. Megyünk haza.

Aug. 4
Délelőtt
Ma reggel megjött Sz. Sanyi fórum társunk is vadászni. Mivel Ő megbízható, ügyes, tapasztalt vadász, és már az őzhívást is kitanulta mellettem, az évek folyamán egyedül küldöm ki egy megbeszélt helyre.
Én a Bandival és a Kristóffal folytatom a vadászatot.  Egy bakot sem sikerül behívni. Nem jön semmi a sípra pedig több helyen hívok. Viszont látunk több párt. A tegnapi parlagföldi bak is ott van ismét a sutájával a ragacsosba. Most viszont sikerül pár fotót készíteni








Külön Balkóbátya kedvéért vércse apu és csemetéje







Bandiéknak menni kell haza, ezért kilenc után abbahagyjuk a vadászatot.
Ahogy elmentek a Sanyi is telefonált, hogy menjek érte, mert lőtt egy bakot.
Szép kis ághiányos fiatal bak. Hívásra jött neki.




Délután
Délután a Laci is megjött Ő lövi ki a maradék bakokat.
Hárman megyünk ki. Sanyi is jön velünk. Ha találunk lőhető kis bakot,  Ő lövi. Egy búzatarlón nagyon messziről meglátunk egy bakot. Itt még van bála, azok mögül hívom. Szépen be is jön a kis egyéves villás.




Még hívok, eredménytelenül, aztán kimegyünk a szikre.
A Bandival behívott és le nem fotózott bakot szeretnénk megkeresni. Ahogy kifordulunk a lekaszált lucerna sarkán a nádfolt előtt látjuk, hogy ott egy bak a sutával. Mielőtt azonban a spektívvel megnézném, bemegy a nádba. Lassan közelebb csorgunk a kocsival. Megállunk. a suta legel ügyet sem vetve ránk. Először suta hanggal próbálkozok, hátha kinéz rá a bak. Természetesen semmi. Gidahang. Hátha rámozdul a suta és követi a bak. Semmi hatása. Gida vészsirám a végső próbálkozás. Na ennek meglett a hatása. A suta rohan ránk a nádon keresztül. A bak is jön, nagy ugrásokkal. Magas agancs, de a korát nem bírom elbírálni, olyan gyorsan jön. Az biztos, hogy nem fiatal. Nagy lendülettel szinte az autóig jön. Itt ahogy felismer,  a másodperc tört része alatt  már el is tűnik a nádban. Hiába hívom őket csak a riasztásuk jön ki helyettük. Közben messziről a napraforgóból is ránk szalad egy bak.  Nem lőhető középkorú hatos. Itt már nincs mire várni. Nem sokat megyünk. A lucerna másik oldalán innen talán 300 méterre sem, a szikpadka tetején egy bak a sutájával. A bak persze lefekszik a nagy fűbe. Lacival felmegyünk a padkára. Innen a spektív állványát a legmagasabbra kihúzva látom a fűben az agancsát. Lőhető nagy rózsájú érett hatos. Már csak fel kéne kelteni. Semmilyen hangra nem reagál még az előbb jól bevált gida vészsirámra sem. Laci céloz a botról én próbálkozok már őz riasztással is. Nagy komótosan áll fel a bak. Szerencsére nem ugrik rögtön. Meg is kapja a golyót egyből, amivel kicsit szalad, mielőtt felbukik. A szik ajándéka. A padka tövébe fektetem, amíg elhozzák a kocsit. A fotózás után mire a sok szúnyogtól gyötörve kizsigerelem, már sötétedik. Elégedetten fejezzük be a napot.






Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Oldalak: 1 ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: