Oldalak: 1 ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284699 alkalommal)
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1470 Dátum: 2016. Augusztus 04. - 13:07:37 »

A zsigerelés után szépen hátulról kerülve a kopasz földön 80 méterre rácserkelünk a fekvő bakra.  Háromlábú lőbot beállítva. Térdelő helyzetből célra tartás.
Megvagy? Meg. Oké akkor hívok. A második hangra feláll gyönyörűen keresztbe és néz. Durr. A bak felpúposít, és lógó béllel ugrik el.  Hogy az a …  Megáll nagy betegen. Lőjed még. Alatta porzik. Erre, mint a villám szalad be a tábla mellett lévő két méteres nádba. Ráadásul egy hajlaton keresztül, így nem is látom a beváltás helyét.  Megkeressük szép csendben a beváltás helyét. Még másfél óra van sötétedésig. Úgy döntünk, adunk neki egy órát akkor kezdjük keresni. Közben megjöttek a Béláék a Zsolti apja és egy jövendőbeli ígéretes vadászgyakornok. Bemegyünk hozzájuk, a vadászházba. Ők kimennek disznóra, lesre. Még van fél óra az egyből. Úgy döntök, hogy kiugrunk a falu szélére a vasútállomás répakirakó betonplaccának a végén lévő repcetarlóra és hívunk egyet. Messze a közepén három őz. Spektív elő. Suta két gidával. Jobbról jön hozzájuk egy bak. Mondja a Zsolti. Nézem, magas érett agancsú bak egyik oldalon szemág hiánnyal. Lőhető. A beton szélén lévő szúrós nagy gazak mögé állunk takarásba. Zsolti a botra támasztva én a spektíválvánnyal.  A bak vagy hatszáz méterre. Jó hangosan fújom a devenát. Figyel. Aztán ahogy a nagykönyvben meg van írva, mint a szélvész jön rohanva.
Ügyes legyél, nehogy elkapkodd, mondom.  Párszor megáll a bak tájékozódni. Ilyenkor útbamutatóul sípolok neki.  Hetven méter körül újra megáll, itt kapja a golyót, ami lefekteti. Nagyon szép érett bak.



Gyorsan  kizsigerelem, és már megyünk is vissza a sebzetthez, mert eltelt az egy óra. Már este nyolc erősen kezd szürkülni.  Szerencsére 6-8 méterre a nádban megtaláljuk. Már nem bír elmenni. Kegyelemlövés után kihúzzuk. Zsolti zsigerel „büntetésből” a millió szúnyog között.
Ez volt az üzekedés alatti vadászat első napja. Soha rosszabbat.



Folyt. köv.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1471 Dátum: 2016. Augusztus 04. - 13:44:03 »

Szerintem az írásaidat jobban várjuk néhányan mint ha mi mennénk vadászni, bár a hívás az nálam is az első...

 Emelem Igen Wave
Naplózva

Üdv End
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1472 Dátum: 2016. Augusztus 04. - 14:34:48 »

Szednem kéne érte valami jó borsos jogdíjat, hogy nekem is legyen belőle valami hasznom.  Röhög
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1473 Dátum: 2016. Augusztus 04. - 14:47:22 »

Szednem kéne érte valami jó borsos jogdíjat, hogy nekem is legyen belőle valami hasznom.  Röhög
Ezek a naplóbejegyzések a képeiddel együtt itt "élnek" a fórumon. Nagyon szeretem őket,mert én is rögzítek mindent,amit kint látok. Ha egyszer végre megkulákosodok,akkor meg majd elmegyek hozzád és vaskos borravalók ígérete Ördög mellett lövethetsz velem a csodabakjaid közül néhányat. (Mivel még pár évig építkezünk,ez nem most lesz...) Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1474 Dátum: 2016. Augusztus 04. - 15:38:02 »

Szednem kéne érte valami jó borsos jogdíjat, hogy nekem is legyen belőle valami hasznom.  Röhög

Szervusz!

Gratulálok a bakokhoz és az érdekes beszámolóhoz. Én is türelmetlenül vártam már az írásaidat!

Így nyilvánosan be kell hogy valljam, hogy 2009 óta egy file-ban gyűjtöm az írásaidat és a képeket. Jelenleg 7 év „Szik” termése van benne és 201 oldalnál tartok.

Szerintem is érdemes lenne egyszer kiadni ezeket a történeteket.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1475 Dátum: 2016. Augusztus 04. - 16:54:25 »

Számomra is mindig az év egyik nagyon várt eseménye, hogy olvashassam ezeket a beszámolókat. Gyula!  Igen Emelem Emelem Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
jatti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #1476 Dátum: 2016. Augusztus 04. - 18:43:24 »

 Kedves Szik! Csatlakozom az előttem szólókhoz,ismét egy nagyon jó írást olvashattunk! Köszönjük!!! Taps  Emelem
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #1477 Dátum: 2016. Augusztus 04. - 19:44:24 »

Gratulálok az özbak vadászoknak!  Igen Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Gergusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #1478 Dátum: 2016. Augusztus 05. - 11:31:05 »

A szúnyogos

A héten hétfővel nyílt lehetősége a tagságunknak tagi bakot lőni, amiből tegnapra már csak egy darab volt. A héten nem értem rá kimenni, így tegnap az első szabad délutánon már ültem is kocsiba, és irány a terület. A terv szerint a szőlő hegyen és annak környékén indult a kutakodás, hívás.
Rövid cserkelés után egy garád mellől kilopakodva láttam meg, hogy egy gyönyörű rendellenes, felemás, páratlan 10-es bak udvarolt a sutájának. Az áldóját, de gyönyörű, csak közelebb kéne hívni. Sípra meg-megállt, kémlelte a hang irányát, de a jelenlévő suta jobban érdekelte. Gida hangra a suta mutatott némi érdeklődést, de ő sem akarta elhagyni az udvarlóját. A tagi bakok 300 g-ig lőhetőek, ez a dalia, pedig erősen 400 g fölött lehet, ezért nem zavartam őket, csak gyönyörködtem.
További keresésgélés eredményeként, egy napraforgó melletti tarlón messziről látszott, hogy bizony egy pár rendesen gyártja a boszorkány köröket. A nyílt terep és a rossz szél ellenére egészen jól, 150 méterre be lehetett őket cserkelni. A bak szép volt, lőhető is, de nagyon futottak. Egy pillanatra álltak csak meg, akkor azonnal borított is a bak. Ebben a pillanatban, eszeveszett tempóban futott a párhoz egy kisebb, fiatalabb bak. Azonnal elkezdtek viaskodni. Hatalmas élmény volt nézni őket. Látszott, hogy lövéshez jutni nem sok esély lesz, mert őrült tempóban futottak fel-alá. Ennek ellenére követtem őket ameddig el nem tűntek.

Kezdett lebukni a nap a Mátra mögött, ezért még egy utolsó hely maradt a nézelődésre. Egy szőlő és egy garád közötti lekaszállt lucerna tarlóhoz álltam be, egy diófa alá. Őz nem volt kint. Nagyjából 10 perc hívás után komótosan, a szőlőből egy idősebb bak jött elő érdeklődően. Látszott rajta a tapasztalat, mert nem rohant, hanem óvatosan közeledett. Ismert bak, két-három vendég már elhibázta.
Végig velem szemben volt és nézett, nem akart oldalra fordulni. Talán tudta, hogy olyankor mi történik. A puska a lőboton, és feszülten teltek a percek, a bak farkasszemet nézett velem. Mintha az Eget kémlelte volna: Ó Uram, biztosan mennem kell? Aztán megnyugodott, elkezdett csipegetni, és centiről-centire oldalra fordulni. Ahogy befordult, azonnal dörrent a puska, óriási becsapódási hang, és a bak helyben maradva, gyorsan a túlpartra ért.

Csendes tisztelet, fotó, és egy fájó felismerés: kezd sötétedni... millió szúnyog és szarvas légy támad dühödten.

Ilyen gyorsan életemben nem zsigereltem még, sokszor ugrálva, hátamat csapkodva, hangosan szentségelve biztosan vicces látvány lehettem.  Vigyorog

A bakot 7-8 év körülinek saccoltuk. Nem kuriózum az agancsa, de nekem nagy élmény, és a vadászat is szép volt.
 Emelem




« Utoljára szerkesztve: 2016. Augusztus 05. - 14:07:42 írta Sakac » Naplózva

"Mert a békét nem lehet csinálni. Az van, s azt csupán megtalálni lehet."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1479 Dátum: 2016. Augusztus 05. - 12:22:42 »

A szúnyogos

A bakot 7-8 év körülinek saccoltuk. Nem kuriózum az agancsa, de nekem nagy élmény, és a vadászat is szép volt.
 Emelem

http://up.picr.de/26405373bx.jpg

A szabályos agancs sem szégyen.  Emelem Fogadd elismerésem!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Gergusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #1480 Dátum: 2016. Augusztus 05. - 12:36:02 »

A szabályos agancs sem szégyen.  Emelem Fogadd elismerésem!


Köszönöm!  Emelem
Naplózva

"Mert a békét nem lehet csinálni. Az van, s azt csupán megtalálni lehet."
jatti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #1481 Dátum: 2016. Augusztus 05. - 14:40:01 »

 Emelem Az írás is jó lett!
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1482 Dátum: 2016. Augusztus 05. - 17:10:36 »

Klasszikus alföldi őzbak vadászat:

Előállt...


Bírálat...


Terítéken...


Töret...


Beszállítás...


Napnyugta...


Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1483 Dátum: 2016. Augusztus 05. - 17:24:33 »

 Igen
Tucc élni... Vigyorog
Egy örök emlék.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Gergusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #1484 Dátum: 2016. Augusztus 06. - 13:24:42 »

Klasszikus alföldi őzbak vadászat:



Fantasztikus kép, nagyon jó hangulata van! Gratulálok a bakhoz!
 Emelem
Naplózva

"Mert a békét nem lehet csinálni. Az van, s azt csupán megtalálni lehet."
Oldalak: 1 ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: