Oldalak: 1 ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284748 alkalommal)
daniw
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #1455 Dátum: 2015. Augusztus 17. - 17:15:07 »

Van esélyrá hogy kb 20.án még tart az üzekedés?
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #1456 Dátum: 2015. Augusztus 17. - 17:39:07 »

Van esélyrá hogy kb 20.án még tart az üzekedés?
Hát persze! Aki későn kezdi annak igen. Az öregek először s utána a maradéknak is az aprajából.  Igen Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1457 Dátum: 2015. Augusztus 18. - 09:19:15 »

Hát persze! Aki későn kezdi annak igen. Az öregek először s utána a maradéknak is az aprajából.  Igen Emelem

Szervusz!

En is lattam mar a Borzsonyben augusztus 20-an a tarlon kereso bakot. Vegig lent volt az orra es folyamatosan keresett.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1458 Dátum: 2016. Július 29. - 12:29:47 »

Ma délelőtt sikerült az első idei bakot behívnom. Egy már kizöldelt tarlón láttam meg kb 500 méterről. Felültem egy lesre és szépen beszaladt húsz méterre. Mindez fél tízkor. Gyenge középkorú bak volt. Hívtam reggel még máshol is. Még semmi mozgás, egyébként őzet sem nagyon látni. Hétfőtől kezdem a vadásztatást.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1459 Dátum: 2016. Július 29. - 12:47:37 »

Gyula!  Send Mail

 Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1460 Dátum: 2016. Július 29. - 16:18:27 »

Ma délelőtt sikerült az első idei bakot behívnom. Egy már kizöldelt tarlón láttam meg kb 500 méterről. Felültem egy lesre és szépen beszaladt húsz méterre. Mindez fél tízkor. Gyenge középkorú bak volt. Hívtam reggel még máshol is. Még semmi mozgás, egyébként őzet sem nagyon látni. Hétfőtől kezdem a vadásztatást.
Már várom.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1461 Dátum: 2016. Július 31. - 13:50:55 »

Másfél hete megy már nálunk az üzekedés, de kicsit hullámzóan. Van olyan nap, hogy alig mozognak, másik napokon meg nagy rohanás minden felé!
Kisebb körzetekben akár tíz bakot is meg lehet nézni egy este, vagy reggel.
Ma reggel például két szomszédos körzetben 12 bakot tudtunk megnézni, de láttunk még 2 kocát tízegynéhány malaccal és tegnap reggel is több mint 10-et láttunk!
Tegnap este viszont, ahol csütörtökön nagy mozgás volt és 3 disznót, 4 szarvast,11 bakot néztünk meg, csak 4 bakot és egy malacot láttunk!
Sípra eddig nem ugrott semmi!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1462 Dátum: 2016. Július 31. - 16:13:50 »

Én már 19-én lövettem sípra bakot nálunk, de az valószínűleg kivételes eset volt. E hét második felében már több helyen lehetett látni bakot sutával, és jobb mozgás is volt. Péntek reggel ő érkezett nagy sebesen a sípra:



 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1463 Dátum: 2016. Július 31. - 21:36:59 »

Én már 19-én lövettem sípra bakot nálunk, de az valószínűleg kivételes eset volt. E hét második felében már több helyen lehetett látni bakot sutával, és jobb mozgás is volt. Péntek reggel ő érkezett nagy sebesen a sípra:




Péter! Emelem
Figyelemreméltó bak! Igen

 26.-án Miskolcon voltam. Az autópálya Budapest felé tartó oldalán Mezőkövesd környékén járva láttam meg
közvetlenül a pálya kerítése mellett a sutát hajtó bakot!
Pontosan egy héttel előtte Miskolc irányába tartva Gyöngyöstől Miskolcig vagy négy helyen láttam sutát bakkal,
meg ezen felül vagy 5-6 kereső bakot.
 Tegnap este a disznóles előtt a saját területünkön négy helyen láttam kergetőző párt.
Sutát gidával viszont egyet sem.
Les előtt a területen beszéltünk meg találkozót a vadőrünkkel.
Halkan tárgyaltuk meg az aktuális dolgainkat, amikor a 2-300 méterre levő napraforgóból egy suta, nyomában egy fiatal hatos bakkal
kiszökkent a tarlóra!
A négy emberre és két autóra fittyet hányva "gyártották" a tarlón a boszorkánygyűrűket!
 Emelem   
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1464 Dátum: 2016. Augusztus 01. - 09:10:34 »

Nálunk is hasonló a helyzet.

Van amikor "hemzseg" az őz, van mikor meg még látni sem lehet.
Az elsők már Juli közepén láthatóan szerelmesek voltak, de azóta is lehet látni kereső bakot, és kergetőző párt is.
A róka "létszámbeállítás" alatt elég jó le lehet monitorozni a terület őz állományát, és hát meg kell valljam, azon a területrészen, ahol van sakál, sajnos
igencsak elfogyott az őz, sőt alig látni. Pedig 6-8 évvel ezelőtt még 2-3 tagokon volt 10-20 őz is kint legelni.

 Emelem
Naplózva

Üdv End
vadaszfun
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 197


« Új üzenet #1465 Dátum: 2016. Augusztus 01. - 13:40:10 »

08.01. délelőtt 11 óra körül. Etetés közben leültem egy helyre, síppal és fényképezővel a kezemben. Mögöttem parlagos rész, szembe akácos, kis kaszált területekkel.

2-3 strófa után balra nézve meglátom, ahogy ugrálva közelít egy őz, képen piros ponttal jelölve, ott nem volt 2 méteres gaz Nevet

Eltelt már egy kis idő, nem jelentkezik az őz sehol. Arra felé fújt a szél, arra gyanakodtam hogy szagot kapott. Óvatosan felálltam, elindultam lefelé, majd leültem az út mellé megint, és hívtam.

Egyből hallottam is, ahogy reccsent egy gally az akácosba, na mondom, itt van Mosolyog majd a következő már az volt, hogy egy pillanatra keresztbe átlépett előttem a fű között. Gondoltam hogy már nem fog közelebb jönni, így felálltam, és óvatosan közelítettem felé, mikor megláttam, akkor indítottam a felvételt, ami a nagy izgalom hatására nem lett valami túl stabil...

Majd mikor elugrott...

Ő volt az idei első, ami sípra jött...
B-A-Z megye, Ózd!

 Emelem
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1466 Dátum: 2016. Augusztus 03. - 15:47:41 »

Aug. 1
Délelőtt
Július 30.-án és 31.-én nem voltam kint, a hőség is nagy volt. Vasárnap éjjel megjött a beígért vihar. Szerencsére nem volt veszélyes esőt is hozott, és ami a lényeges, lehűlést. Hétfőn reggel kezdtük a vadászatot a Zsoltival. Ugyan annál a tarlónál ahol pénteken behívtam az első bakot felültünk a lesre, mert a tábla másik végén két bakot láttunk. Az egyik hajkurászta a másikat. A sípra szépen elindult felénk. Egyszer közben visszafordult, de végül odajött a les alá nem messze. Kicsit vacilláltam mire kiadtam az engedélyt a lövésre. Sajnos akkor már végig háttal állt. Utána meg egyszerűen elszaladt.
A következő megálló egy nagy tarló, amin még a kerek bálák fenn voltak. Egy hatos bak terelte be a sutáját éppen a takarásba. Itt hívtam egy bála mögül. A szembőli erdősávból vártam őzet. Ezzel szemben oldalról az ötszáz méterre lévőből jött ránk futva egy kis két éves lőhető bak, amit a Zsolti szépen meglőtt amint kb. ötven méterre odaért. Sajnos a fényképező a kocsiban maradt, pedig jó kis videót lehetett volna róla készíteni.



. Ezután egy napraforgó és tarló szélén hívtam eredménytelenül. A kocsi mögöttünk állt. Mire beültünk és elindultunk egy pár már kint kergetőzött. Nem volt a bak lőhető ezért tovább mentünk. A szik szélén, a réten egy bak, ami nem reagált a sípra. Utána még láttunk egy párt. Egy kis lőhető bak a kocsitól beugrott az út menti nádfoltba. Sípra nem jött ki. Már azt hittem, hogy kiment belőle a takarásos felén, de csak akkor ugrott ki belőle, amikor autóval elmentünk mellette. Persze egyből be a napraforgóba.
Lucernatábla mellett hívok újra. Itt egy hatos bak bejön. Később a másik oldalról egy egyéves villás rohan ránk egész közelre. Arrébb a sziken egy suta áll. Gidahanggal hívom őket. Semmi reakció. Egy másik suta rohan be a hangra egyedül jobbról. Rájuk megyek. Amikor feláll, a bak lefotózom.





Tovább menve ismét egy párba botlunk. Szaladnának el, de gidahanggal rájuk hívok. A suta nagyon jönne, de a bak nem engedi. Terelgeti jobbra, balra. Sajnos nem lőhető ez sem.
Itt viszont volt egy érdekes dolog nem messze innen egy olajbokron fészkel egy kékvércse. A hím folyamatosan támadott. Biztos a gidahang hasonlít a kisvércsék hangjára.



Egy kilométerrel arrébb még láttunk két párt és egy középkorú hatos bak jött sípra. Ezután befejeztük mivel dél lett.
Délután
Fél öt körül indultunk ki szerencsére felhős mérsékelten meleg idő volt. A vasút melletti erdő szélén ültünk fel egy lesre. Befelé menet egy magányos gidába botlunk. Jó jel.



. A les melletti szójában egy suta a gidájával bak nélkül.



Itt hívogatok, amikor a szójából hátulról alánk szalad egy fiatal bak. Nem lőhető, de pár fotóra jó.





Tovább megyünk. Zsolti nagy madarász. Közben látunk egy vörös kányát, ami elég ritka madár.



Egy eredménytelen hívás után elmentünk a reggeli első táblára, csak most a másik oldalára. A kocsit hátrahagyva óvakodtunk ki az erdősáv mögül egy nyiladéknál. Egy bak legelt a tábla közepén. Közben egy kiugrik a tarlóra mellőlünk.  Hoppá ez a reggeli bak, amit áthívtunk akkor a tábla másik oldalára. Síppal megállítom. Lőjed. Egy képet csinálok róla aztán már meg is kapja a golyót. Szívlövéssel fut húsz métert és vége.





Folyt. köv.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1467 Dátum: 2016. Augusztus 03. - 16:31:05 »

 Igen Várom a folytatást. A ragadozó madaras képekért külön  Taps
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1468 Dátum: 2016. Augusztus 03. - 17:31:27 »

A megszokott kiváló színvonal nagyszerű képekkel. Gyula!  Igen Emelem Emelem Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1469 Dátum: 2016. Augusztus 03. - 17:58:26 »

Gyula! Emelem
Már sokan vártuk a tudósítást! Igen
Folytasd csak jó hosszan!
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oldalak: 1 ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: