Oldalak: 1 ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 284901 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1440 Dátum: 2015. Augusztus 15. - 15:02:46 »

No meg egy spanyolos (elbaszta Ördög)  is sikerült éppen nekem alig 100 méterről.... Máig sem értem. Stoel
Ne aggódj, már keressük(a padláson)...
500 gramm maradhat? Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1441 Dátum: 2015. Augusztus 15. - 15:16:24 »

Július 24.-én lőtt őzemet ma főztem ki (1153 hozzászólás).
Csontok, porcok, fogak alapjám max 4 évesnek bizonyult.
Ezeket találtam a fejébe.
Szerintem kell nekem az a só!
Írok a zöldeknek is hátha hozzájárulnak néhány tömb sóval, meg néhány plusz sózóval az őzek védelméhez. Röhög



Ezmiez??? Orr-garat bagócs? Vagy ezek az agyában voltak? Huhh! Rémes! Szegény jószág mit szenvedhetett tőlük! Szomorú
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1442 Dátum: 2015. Augusztus 15. - 15:46:40 »


Szerintem kell nekem az a só!


Ezmiez??? Orr-garat bagócs? Vagy ezek az agyában voltak? Huhh! Rémes! Szegény jószág mit szenvedhetett tőlük! Szomorú
[/quote]
Pontosan az Mo.őz állománya jelentősen fertőzött,pedig könnyen lehet ellene védekezni ivermektin hatóanyag tápba,sóba.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1443 Dátum: 2015. Augusztus 15. - 15:48:22 »

Csak a méretük miatt!
Főleg az orr és a szemalatti üregbe voltak.
Főzés és három óra száradás után a teraszon, ahol most 46 fok van árnyékba.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1444 Dátum: 2015. Augusztus 15. - 15:56:51 »


Pontosan az Mo.őz állománya jelentősen fertőzött,pedig könnyen lehet ellene védekezni ivermektin hatóanyag tápba,sóba.
Tápot mi nem etetünk.
Tömbsóba érdekelne, esetleg a hatóanyag, ha silóval keverve alkalmazható?
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1445 Dátum: 2015. Augusztus 15. - 15:58:48 »

Az is érdekelne, mikor kell használni?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1446 Dátum: 2015. Augusztus 15. - 16:15:54 »

Tápot mi nem etetünk.
Tömbsóba érdekelne, esetleg a hatóanyag, ha silóval keverve alkalmazható?
 Emelem
Az is érdekelne, mikor kell használni?
A gyártó belekeveri mielőtt tömbösítené,korábban 10ft körül volt só-kilónként.Szerintem silóval nem alkalmazható mert a vizet nem szereti.
Bármikor lehet használni ,de a hús fogyaszthatósága-leadása miatt,várakozási idő van(28 nap kb.).Szerintem a bak vadászat végétől a tarvadazás kezdetéig,ha megoldható vagy a bakszezon kezdetéig gyakorlatilag a megmaradt sót be kell szedni(terület határ közelében érdemes egyeztetni asszem volt már ebből vita).
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1447 Dátum: 2015. Augusztus 16. - 10:24:34 »

Bár hívás nem történt, de a mi területünk egyik részén ma reggel még volt üzekedés. A részleteket majd megírja az illetékes...  Vigyorog
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #1448 Dátum: 2015. Augusztus 16. - 11:39:46 »

Szervusz vegeza .

a vargalégy elleni védekezés nehéz ,mondhatni lehetetlen .a fertözötség gyakorisága az állomány nagyságátol és sürüségétől függ .A gyógyszeres táp etetése költséges és nehéz szabályozozni,hogy csak a megfelelő menyiséget vegyefel az egyed .( van egy gyógyszer a Rafoxanide ami takarmányba keverhető 7,5 mg/ testkg egy pár napig kell etteni de pont emiat nem alkalmázzák a vadtakarmányozsban) Amit viszont lehet alaklmazni az nem más mint az állomány kondició és ellánálló képességének javitása .Erre vannak kb nyalósók pl :http://www.allattartas.hu/termeklap/nyaloso/nyaloso-mineral-extra
amivel tudód javitani az állómány immunrendszerét is ezt kiegészit takarmányként adható . Ez nem csak a kondicioban ,de a trófea felrakásban is fog segiteni .

üdv:HSanyi
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1449 Dátum: 2015. Augusztus 16. - 12:51:12 »

Szervusz vegeza .

a vargalégy elleni védekezés nehéz ,mondhatni lehetetlen .a fertözötség gyakorisága az állomány nagyságátol és sürüségétől függ .A gyógyszeres táp etetése költséges és nehéz szabályozozni,hogy csak a megfelelő menyiséget vegyefel az egyed .( van egy gyógyszer a Rafoxanide ami takarmányba keverhető 7,5 mg/ testkg egy pár napig kell etteni de pont emiat nem alkalmázzák a vadtakarmányozsban) Amit viszont lehet alaklmazni az nem más mint az állomány kondició és ellánálló képességének javitása .Erre vannak kb nyalósók pl :http://www.allattartas.hu/termeklap/nyaloso/nyaloso-mineral-extra
amivel tudód javitani az állómány immunrendszerét is ezt kiegészit takarmányként adható . Ez nem csak a kondicioban ,de a trófea felrakásban is fog segiteni .

üdv:HSanyi
Szia, Sanyi!
Köszönöm a véleményedet és másokét is akik írtak.
A tegnapi napomat az orrbagócs tanulmányozására szántam.
Sok irodalmat elolvastam, többek között ezt is.
http://ilex.efe.hu/PhD/mek/kiralyistvan/disszertacio.pdf
Érzéseim vegyesek!
Egyes szakírók szerint jelentős trófea és test tömeg veszteséget okoz, mások szerint nem.
Szerintem a bagócslégy petelerakása és gazdaszervezetbe kerülése, már az agancsfelrakás végső stádiumába van, nagy problémát nem okozhat.
Viszont a lárvák nagy darabszáma gátolhatja a táplálkozásba, ami a bakokra az üzekedésbe is kihat.
Az én bakom, fejzázva közeledett felém, azt hittem ez az izgalom jele.
Tévedtem!
Légyszíves cáfolj meg ha nincs igazam.
A javasolt só használata ,csak pozitív hatással lehet, kifokom próbálni.
Köszönettel:
Géza
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1450 Dátum: 2015. Augusztus 16. - 13:44:23 »

Sziasztok!  Emelem

 Test tartása idős bakra utal, mozgás (nyugodt) közben a fejét  majdhogy vízszintesen tartja, a legkisebb mozgásra és zörrenésre felfigyel, nem kerüli el semmi a figyelmét, még a hátán is fül van... Mosolyog ...és egyből elugrik, nem teketóriázik és nem fordul meg, nem néz vissza jó őz"szokás"szerint, hogy tényleg jól láttam -e...

 Egy ilyen "bakom" van nekem is!
Agancsa 5cm körüli ágnélküli "gomb". Rászántam már sok estét, hajnalt, de mindig túljárt az eszemen! Az elmúlt években is volt olyan öreg bak, amit 2 év után sikerült elejtenem, de ebben nagyon bíztam, hogy üzekedés alatt sikerül elcsípnem. Sajnos nem így lett! Most pedig már leálltunk a vadászattal a közeledő bőgés miatt, úgyhogy nyert egy évet az öreg. Sokszor nem is láttam, csak 1-2 mély böffenés jelezte, hogy a helyén van. Aztán néhányszor megmutatta megát, de álltalában nem ott, ahol vártam! Háromszor már oldalán volt a szálkereszt 50-150 méter között, de a nem 100%-os helyzetek miatt nem lőttem!
A rá szánt cserkelések alatt elém került mindenféle szarvas, róka, aranysakál, meg vagy tíz másik bak, aminek fele lőhető lett volna, sőt egy olyan felemás villás, amit április óta sehol nem találtam! Ha ezek is megússzák a jövő évi, szezon eleji vendégvadásztatást, akkor utána lehet még esélyem valamelyikre.
Azért ez a szezon is szép volt, mint mindegyik, de a hívás szempontjából nekem nem volt túl eredményes. Valahogy nem reagáltak a sípra, vagy rosszkor próbálkoztam!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #1451 Dátum: 2015. Augusztus 16. - 16:54:52 »

Szervusz Géza.
Nagy érdeklődéssel olvastam Király István doktori értekezését ( nem is tudtam,hogy ebből írta) pedig ismerjük egymást.
Vissza térve az eredeti gondolat menethez az utolsó idei két bakom is közel ilyen fertőzött volt mint a tiéd,egyet sajnos nem néztem meg,hogy ez párosult e bőr bagocs fertőzéssel is.
Való igaz,hogy a bagócs rajzás agancs felrakás befejezése után van,de egy le romlott szervezet a tél megpróbáltatásait is nehezebben viseli el.ez kihathat az agancs illetve a sutátnál a magzatfejlődésére.Egy gyenge kis testű bak biztos,hogy gyenge agancsot rak fel. A test súly csökkenés a bőrbagocs fertőzött egyedeknél szinte biztos jó pár kg mérhető .
Az orr és garat üregben végbe menő gyulladás kihat az egész állat életvitelére, mivel az itt kialakult gyulladásos gócok akár elhulláshoz is vezethetnek ( ez nagyon ritka) de a napi táplálkozását illetve a pihenési időszakban a tápanyag felszívódását biztos,hogy befolyásolja ( nehéz nyelés, nyugtalan viselkedés) ez biztos,hogy testsúly csökkenéshez kondíció romláshoz vezet. Ezért írtam neked,hogy megelőzés nincs de az állomány ellenálló képességét javítani lehet a nyomelemekkel dúsított nyalósóval. Utána olvastam egy két régi könyvben de csak a Szederjei Őzben találtam olyat,hogy a tömbös só szélébe vájatót vájtak és abba kátrányt tettek ez igy az állat orrá kerül és az riassza a legyeket ( talán igy van talán nem ).
Vannak itt közöttünk jó Őzes területen gazdálkodok jó lenen az Ő véleményüket is olvasni.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #1452 Dátum: 2015. Augusztus 16. - 23:03:47 »

Bár tudományos elemzést sosem végeztek a területen a témát illetően, de azt megfigyeltük, hogy az erdőlakó őzeink közel 100%-ában van, a határos területeken előfordul, míg a réti, legelőn élő őzekben sosem találtunk orrbagócsot. Talán a légynek nem kedvez a nyílt terület, vagy az őz jut hozzá olyan mikroelemekhez a szikes talajból, amik hatására kevésbé fertőződik, nem tudni. Minden esetre rusnya egy jószág. Egyik legszebb bakom hamarabb hallottam, mint láttam, úgy krákogott, prüszkölt szegény... a vadőr már egyből mondta is amikor rácserkeltünk, hogy "rendesen bagócsos a bakunk". Akkor még nem is hallottam eme fíregről, így főzéskor lefotózta nekem a nyűveket, akkor láttam először.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1453 Dátum: 2015. Augusztus 17. - 10:40:02 »

Ne aggódj, már keressük(a padláson)...
500 gramm maradhat? Ördög
De legalább valami abnormálisat, amivel tudok tündökölni a N...ód -ban........  Nyihi Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1454 Dátum: 2015. Augusztus 17. - 14:59:18 »

De legalább valami abnormálisat, amivel tudok tündökölni a N...ód -ban........  Nyihi Ördög

 Jogos!:OKO Röhög
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oldalak: 1 ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: